Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rölanti bozukluğu hakkinda bilgisi olan var mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero Thriller
    Merhaba Hero thriller 150_ marka motorum var 2014 3000 km de ilk çalistirma rölanti 1000de düzenli olarak sabit kaliyor güzel ama motor biraz isindigi vakit 10 dk sürdüm diyelim yukseldiginde 3-4 saniyede bir duzenli olarak 400 devir. Dusuyor ornegin 1200 devirdeyse 900 e kadar dusup geri cikiyor ve duzenli olarak yapiyor bunu ve o dusme esnasinda stopta edebiliyor bi kac usta cozum bulamadi var mi basina gelen cozebilen abiler?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Motor kaç model ? Hero motorlar 5 yıl garantili değil miydi ?

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hava/yakıt ayarı bozulmuş. Motosikletiniz zengin karışım ile çalışıyor, ısınınca da rölantide düzensizlik yapıyor haliyle.

Motosikleti
    Hero Thriller
    Garantili ama anlamadilar üstüne gidicem ama rebirt peki napmak lazim?

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Otomobilde stop etme sorunu kaza yapmama sebep olmuştu, aman dikkat edin ve en kısa sürede işinin ehli birilerine gösterin.

Motosikleti
    Hero Thriller
    Gaz verir iken giderken sorun yok anlamiyorsun zaten ama kirmizi isikta rolantide oluyor

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    O motorun düzen tutacağını sanmıyorum.

Motosikleti
    FAZER 800
    Büyük ihtimalle hava yakıt ayarı ama şunu yapın bunu yapın dersek de motor garanti dışı kalır mı ?
    Bence yetkili servise bırakın öyle ya da böyle çözecekler. Aynı arızadan 3 sefer giderseniz ürün değişimi hakkınız var tüketici hakları gereği.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GH0ST RIDER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garantili ama anlamadilar üstüne gidicem ama rebirt peki napmak lazim?
    Hava ayarı yaptır düzelir. Bir vida çevirecekler yalnızca, bundan dolayı da garanti dışı kalma gibi bir durum olmaz zaten.
    Madem ki servis bunu anlamadı, bilinen bir motosiklet tamircisine git, şuna bi hava ayarı yapar mısınız de. Sorun düzelir.
    Bu işlerden anlıyorsan hava ayar vidasının yerini bulup kendin de yapabilirsin, çok basit bir işlem.
    Ben kendi motosikletimin hava ayarını kendim yapıyorum.

Motosikleti
    Rks Titanic 150
    hocam benzer bi sıkıntı bende de olmuştu motor gaz vermeden çalışmıyordu ve senin dediğin gibi ışıklarda ya da herhangi bir durumda gaz kestiğin zaman stop ediyordu. Yağı değiştirdiğimde bu sorun hemen çözüldü, bu sorun ortaya çıkmadan 2-3 gün önce sürekli bi yarım saat boyunca köy yolunda yokuş tırmandım; hava da sıcak olduğundan yağ inceldi sanıyorum.
    Sen de benzer bi yolculuk yaptıysan yağı bi değiştir derim.

Bu arada yağı değiştimeden önce hava ayarıyla oynayıp onu bozdum, yağ değişiminden sonra bi de onla uğraştım hala tam ayarlayamadım :D sana önerim önce yağ değişimini yap ya da hava ayarının ilk pozisyonunu biyere not al :D

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Yahu hava ayarıyla çözülecek olsa servisi salak mı neden yapmasın. Biraz mantıklı olun. O motorun problemi derin. Çözüleceğini sanmıyorum. İmalat hatası...

Motosikleti
    Hero Thriller
    Hava ayarini kendimde biliyorum onla alakali degil yagida yeni degisti her zaman yeni tutarim onlada alakali deil yinede tesekkurler herkese basina gelen var mi diye sormuştum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

Motorun garantisi var sorunumuda anlattim onlara yeni 3000_ bakimi oldu zaten bana dedigi bayramdan sonra bilmem ne heronun yetkilisi gelecek o zmn sende gel bakalim diyor nasil sikistirabilirim 3 kere gittiginde tuketici haklari falan birsey demis arkadasta tam anlamadim..

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Kardeşim işin prosüdürünü bilmiyorum ama o motoru değiştirtmeye bak. Servisi haricinde kimseyede kurcalatma ki haksız duruma düşmeyesin.

Motosikleti
    FAZER 800
    Alıntı GH0ST RIDER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava ayarini kendimde biliyorum onla alakali degil yagida yeni degisti her zaman yeni tutarim onlada alakali deil yinede tesekkurler herkese basina gelen var mi diye sormuştum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

Motorun garantisi var sorunumuda anlattim onlara yeni 3000_ bakimi oldu zaten bana dedigi bayramdan sonra bilmem ne heronun yetkilisi gelecek o zmn sende gel bakalim diyor nasil sikistirabilirim 3 kere gittiginde tuketici haklari falan birsey demis arkadasta tam anlamadim..
    Garantili ürünlerde aynı arızadan 3 kere, farklı arızalardan 5 kere servise gitmeniz durumunda ürün değişimi yapılır. Sanırım kanun değişmiş. Resmi gazete şöyle diyor :

http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20110424-6.htm

http://www.alomaliye.com/2014/06/13/...i-yonetmeligi/
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

Merhaba
    Karbüratör boğazını temizletin, yada karbüratörü temizletin. gaz kelebeği kenarları kurum, pislik bağlamışsa motor ısındığında rölanti düzeni bozulur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)