Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Egzozu sokturup boyatip tekrar takmaya en fazla ne kadar para vermeliyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Bulaşık süngerinin yeşil yeri nalburlarda daha kalitelisini bulabilirsiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu akşam üstü götürdüm egzozu demirciye aldıgım ispirel zımparasını baya zımparaladım egzoza ama zor yani çok zaman alır 1 saat falan yaptım genede full çıkmadı yarın birde tuzruhuyla denicem o direk çıkarıyordur umarım uğraştırmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

@Karalı hocam bu arada sizin egzos temiz, benim egzos küflü paslı yani kazınmadan olmicak gibi gibi pürüssüz olmicak yani o parlatıcı sadece parlatıcı mı yoksa nikelaj gibi yapıyo mu?

tuzruhu ile temizledim iyi olmuştu ıslakken taktım hiç nikelaj falan parlatmadan heralde öyle kalır dedim ertesi gün baktım sarı olmuş düzgün yerlerde resimlerdeki görüldüğü gibi;
    blob:https%3A//mail.google.com/642218c7-be4e-431c-9c06-f227319c1ae0
    blob:https%3A//mail.google.com/f3e47b62-2d10-4b08-9b1c-5388e3c53b3b

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

pardon linkler şu şekilde;
    https://drive.google.com/file/d/0B8Sn1k6o1KACNEtPQ205NW5VZHc/view?usp=docslist_api
    https://drive.google.com/file/d/0B8Sn1k6o1KACQmJCNHl0YkdJdTA/view?usp=docslist_api

1
    hocam tuzruhunu yaptım parlamıştı biraz güzel olmuştu ama nikelaj atmadım, öyle bırakmıştım ertesi gün çok daha bktan oldu;
    bende vazgeçtim nikelajcıya gittim 200 tl fiyat çekti çok, bende würthe ısıya dayanıklı boya fiyatı aldım 58 tl ama sadece siyah mat varmış,

https://drive.google.com/file/d/0B8S...ew?usp=sharing

şimdi tekrar tuzruhu yapıp yıkayıp kurulayıp bişey atıcam üstüne ama ney? mat siyah boya mı yapsam? yok sa bu linkini verdiğiniz parlatıcı kutudan mı alsam?

Motosikleti
    2teker
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam tuzruhunu yaptım parlamıştı biraz güzel olmuştu ama nikelaj atmadım, öyle bırakmıştım ertesi gün çok daha bktan oldu;
    bende vazgeçtim nikelajcıya gittim 200 tl fiyat çekti çok, bende würthe ısıya dayanıklı boya fiyatı aldım 58 tl ama sadece siyah mat varmış,

şimdi tekrar tuzruhu yapıp yıkayıp kurulayıp bişey atıcam üstüne ama ney? mat siyah boya mı yapsam? yok sa bu linkini verdiğiniz parlatıcı kutudan mı alsam?
    Tuzruhu ile temizle yıka kurut daha sonra linkini verdiğim ürünü kullan ben öyle yaptım sıkıntı yok hangi motorun egzozu bu yenisi kaç para

Tuzruhu ile temizle yıka kurut daha sonra linkini verdiğim ürünü kullan ben öyle yaptım sıkıntı yok hangi motorun egzozu bu yenisi kaç para
    tamamdır bu parlatıcı sıvı değil yani cila onu öğrenmek istemiştim çünkü benimki şekilde görüşdüğü gibi resmen pütür pütür olmuş cila istiyor,

hyosung gt250 comet naked in yenisi 300-400

linkini verdiğiniz ürünü sipariş ediyorum şimdi, aslında 3 seçenek vardı, bu cila - sargı bezi - sprey boya

en basiti sprey boya ama siyahını bulabildim sadece markasına güvendiğim

nikelaj cila en sağlamı gibi gözüküyor yalnız zahmetli sanırım umarım fazla yormaz pamukla :S

sargı bezide ucuz değil birde dışta duruyor bu kirlenince kim bilir nasıl gözükür yıkadınmı çıkar mı vs ona hiç girmiyim dedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

HOCAM BU ÜRÜNÜN CİLA OLDUĞUNA EMİN MİSİNİZ? İnternette bir kullanım vidosunu gördümde sanki parlatıcı gibi yani sonuçta benim egzos gördüğünüz gibi küf içinde benimkinin altında siyah metal küf karışıktır yani bu çözüm olur mu? boya şart değil mi buna?
    insta: veli_montana_

Motosikleti
    2teker
    Bak kardeşim tuzruhu ve skocla iyici pası kiri sokeceksin mat metal bir yüzey olana kadar sonra sabunlu suyla yıkayıp kurutscaksin daha sonra pamukla metal parlatici kremi pamukla uygulayacaksin pamuk kirlendikce yenisini kullanacaksin evet zor zahmetli iş bir kaç saat sürer benim bildiğim bunlar bende internetten baktım nasıl yapıldığını kolay gelsin

Bak kardeşim tuzruhu ve skocla iyici pası kiri sokeceksin mat metal bir yüzey olana kadar sonra sabunlu suyla yıkayıp kurutscaksin daha sonra pamukla metal parlatici kremi pamukla uygulayacaksin pamuk kirlendikce yenisini kullanacaksin evet zor zahmetli iş bir kaç saat sürer benim bildiğim bunlar bende internetten baktım nasıl yapıldığını kolay gelsin
    hocam parlatıcı bugün geldi yaptım, tuzruhu fazla çıkaramadı küfleri ama gene baya temizledikten yıkadıktan kuruladıktan sonra egzosu başladım cilalamaya beyaz beyaz kalıyodu üstünde o şekilde bir boruyu boyadım olmicak gibiydi çünkü 2-3 saat sonra baktım olmamış güzel olmamış yani hiç olmamış üstünde beyaz beyaz kurumuş neden böyle oldu bende? o attığınız resimle benimkinin hiç alakası yok

o kadar para harcadım hala egzozu halledemedim ya ne boktan iş miş

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    sargi bezi kesin çözüm sekilde olur hani. uzuldum okadar ugrasin bosa gittigine sprey boya dene birde

Motosikleti
    gt250r
    Porçöz al marketten sıkıp beklet sonra bi zimpara arkasına boya tak gitsin ne uğraşıyosun.

Alıntı md054 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sargi bezi kesin çözüm sekilde olur hani. uzuldum okadar ugrasin bosa gittigine sprey boya dene birde
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Porçöz al marketten sıkıp beklet sonra bi zimpara arkasına boya tak gitsin ne uğraşıyosun.
    bu seferde würth den sprey boya alıp denedim mat siyah güzel oldu ama daha 1 ay olmadı yapalı hatta 1dk yorumlara bakim, 15 gün olmuş hemen alttaki küf üste çıkmış küflenmiş gene sanırım boya atmış bişeyler olmuş hiç hoş değil ya bir türlü beceremedim

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu seferde würth den sprey boya alıp denedim mat siyah güzel oldu ama daha 1 ay olmadı yapalı hatta 1dk yorumlara bakim, 15 gün olmuş hemen alttaki küf üste çıkmış küflenmiş gene sanırım boya atmış bişeyler olmuş hiç hoş değil ya bir türlü beceremedim
    Boyayi tek kat yapma. Iki üç kat vur bi bak o zaman.

Alıntı mustafa42121 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyayi tek kat yapma. Iki üç kat vur bi bak o zaman.
    hadi ya boşuna mı gitti ilk kat yani, ama genede kos koca würth tek kattada baya bir boya yapmıştım

ya boyayı 10 kat atsam gene atıcak galiba, nerdeyse bişey kalmadı acaba onun altına bir şey mi atıyoruz astar gibi ya da nerde yanlış yapıyorum, boyayı iade etmek için würth e ticket attık

daha egzozun işi bitmedi yarın sprelle ucuna şu kirpiden takıp küfünü atıp 2-3 kat boya atıcam

bu sefer porçöz tuzruhu gibi bir madde kullanmicam gerçekten kimsenin birşeyden anladıgı yok mu, farklı marka bir boya alıp denicem, zımpara yerinede spiral kazıma ucu kullanıcam

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    bu sefer porçöz tuzruhu gibi bir madde kullanmicam gerçekten kimsenin birşeyden anladıgı yok mu, farklı marka bir boya alıp denicem, zımpara yerinede spiral kazıma ucu kullanıcam
    Spiral kazima ucu degil de avuc ici taslama ile guzel sonuc alabilirsiniz asiri pasli ve pis yuzeyde denedim mukemmel sonuc aldim

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Alıntı Emreaygn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spiral kazima ucu degil de avuc ici taslama ile guzel sonuc alabilirsiniz asiri pasli ve pis yuzeyde denedim mukemmel sonuc aldim
    şu uçtan buldul bununla yapıcam üstüne hiç bir sıvı sürmeden sadece kuru bezle tozunu alıp 3 kat sprey boya atıcam;
    http://i.imgur.com/EYL6fqB.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

haha evet özellikle 4 silindir motora orjinal egzozuyla binen benden değildir, ne yapalım hocam soruyorum soruyorum kimsenin birşeyden anladığı yok ülkede tamirci diye birşey yok, bende kendi işimi kendim yapıyorum bunu yaparkende video çekicem

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)