Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Egzozu sokturup boyatip tekrar takmaya en fazla ne kadar para vermeliyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Bunu egzozcu yapicak sanirim. Aslinda bende sokmeyi denerdimde simdi 2 silindir var arkadaki silindirin headersi borusu gozukmuyo bile adam kim bilir nasil sokucek bunu. Peki ne kadara yapilir bu biraz kuflenmiste boyanmasi gerek
    insta: veli_montana_

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    boşuna para vermene gerek yok egsozcuya kendin söküp tel fırça ve ince zımparayla temizleyip ısıya dayanıklı boyalar ile boyayabilirsin forumda yeterince konu var herkes kendi yapıyor zaten ,motor ne marka grenajlı motorsa zaten egsozcu sökemez
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Mondial Drift
    Egzozu sokemezseniz tamircide cikartirin
    kendiniz zimpara ile temizleyip soba boyasi gibi sprey boyalarla boyayin gitsin

Motosikleti
    Tracer700
    ben kendim söktüm ısıya dayanıklı kaliteli sprey boya aldım boyadım 2 kutu al o kadar para veririsin alet edavat varsa elinde yatkınsa gerek yok egzozcuya tamirciye

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşuna para vermene gerek yok egsozcuya kendin söküp tel fırça ve ince zımparayla temizleyip ısıya dayanıklı boyalar ile boyayabilirsin forumda yeterince konu var herkes kendi yapıyor zaten ,motor ne marka grenajlı motorsa zaten egsozcu sökemez
    Alıntı AhmetCan1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzozu sokemezseniz tamircide cikartirin
    kendiniz zimpara ile temizleyip soba boyasi gibi sprey boyalarla boyayin gitsin
    Alıntı orh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kendim söktüm ısıya dayanıklı kaliteli sprey boya aldım boyadım 2 kutu al o kadar para veririsin alet edavat varsa elinde yatkınsa gerek yok egzozcuya tamirciye
    v2 motor arkadaki silindirin egzoz çıkışını bile zor görüyorum onu çıkarmak sıkıntı oraya nasıl ulaşıcam bilmiyorum, motor hyosung gt250 comet

nasıl sökülceğini buldum müsait bir güneşli günde çekicem arkaya motoru ameliyat edicem

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Hazir egzos konusu acilmisken

Titanyum egzos neyle tamizlenir acaba bile n varmi?

Sabunlu su malesef iyi temizlemiyor wd40 dusundum ama onada guvenemedim

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Bende bu aralar dusunuyoeum.hatta ben acicaktim konuyu nasil yapicaz diye kara kara dusunuyodum

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Egzozu kendin sokersen tuzruhuna skoçu batırıp ovala pislik temizlenip mat metal haline gelene kadar meguars'ın metal parlaticisi var (30tl) pamukla o cilayı uygula pamuk karardikca yenisiniyle cilala biraz iş zahmetli ama görünüm olarak çok güzel oluyor geçen hafta arkadaşımın fz6'sını
    karacabeg bunu beğendi.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Biraz baktimda forumda 7 8 seneden beri kimse egzoz boyamamis galiba nasil sokucez bi bi bakalim deneyelim yapmaya calisalim bide bunun geri takmasida var )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazir egzos konusu acilmisken

Titanyum egzos neyle tamizlenir acaba bile n varmi?

Sabunlu su malesef iyi temizlemiyor wd40 dusundum ama onada guvenemedim
    benzin dene çıkaramadığını hiçbirşey görmedim cbr üzerindeki selo bandık lekelerini bile silmeden çıkarmıştı.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin dene çıkaramadığını hiçbirşey görmedim cbr üzerindeki selo bandık lekelerini bile silmeden çıkarmıştı.
    Akrapovic egzos uzerinde leke kalirsa valla moralim bozulur denesemmi acaba

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de egozozu boyayacaktım paslanmıştı. iyi oldu bu konu.

Motosikleti
    2teker

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzun uçlu lokma lazım. egzozcularda vardır sıfır alma
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzozu kendin sokersen tuzruhuna skoçu batırıp ovala pislik temizlenip mat metal haline gelene kadar meguars'ın metal parlaticisi var (30tl) pamukla o cilayı uygula pamuk karardikca yenisiniyle cilala biraz iş zahmetli ama görünüm olarak çok güzel oluyor geçen hafta arkadaşımın fz6'sını
    http://i.hizliresim.com/bJBbrm.jpg
    Kardeşim biliyoruzki egzos müthiş sıcaklıklara ulaşıyor bu yaptığın cila türü uygulama uzun süre kalıyormu maelsef soba boyası sıkıyoruz ama 1 -2 aya atıyor bırakmıyor

egzozu zorlanmadan söktüm, tabi bir civata vardı yuvarlak oldu gene çıkmadı.. tıkılamayı geçtim çekiçle vurdum gene işe yaramadı bende bıraktım başka yerlerden söktüm artçı ayaklıgından söktüm yoksa sökülcek gibi değildi,
    şimdi o nikelaj ve siyah ya da krom boyalardan mı alsam diyorum würthün egzoz boyaları 50-60 tl

http://i.hizliresim.com/bJBbrm.jpg
    yalnız benim egzosun metalik nikelajında atıklar var atmış oldugu yerlerede o metal parlatıcısını yapsam işe yaramaz heralde o metal olan nikelaj yani krom aslında hepsi aynı şey onlara yapmak için, ben siyah yere onu yapsam işe yaramaz galiba

ama sizin egzozda ortadaki resimde siyahmış onu anlamadım o siyahın üstüne metalik nikelaj spres boya mı attınız?

Motosikleti
    2teker
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız benim egzosun metalik nikelajında atıklar var atmış oldugu yerlerede o metal parlatıcısını yapsam işe yaramaz heralde o metal olan nikelaj yani krom aslında hepsi aynı şey onlara yapmak için, ben siyah yere onu yapsam işe yaramaz galiba

ama sizin egzozda ortadaki resimde siyahmış onu anlamadım o siyahın üstüne metalik nikelaj spres boya mı attınız?
    Yukarda yazdım nasıl yapıldığını boya filan yapmadım.tuzruhu ve skocla ovaliyorsun sol alt köşedeki headersin rengini alana kadar daha sonra pamukla cilayı uyguluyorsun

Yukarda yazdım nasıl yapıldığını boya filan yapmadım.tuzruhu ve skocla ovaliyorsun sol alt köşedeki headersin rengini alana kadar daha sonra pamukla cilayı uyguluyorsun
    skoc nedir zımparanın en serti mi?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)