Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bridgestone S20 lastik kullanan var mı aramızda?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    VFR 800
    Arkadaşlar,

VFR 800 motorum var. Üzerinde Metzeler M3 vardı ama artık bitti
    Ön M3 arka Z6 düşünüyordum ama lastikçi arkadaş beni caydırdı.

Bridgestone S20 tavsiye etti. Aranızda kullanan, tavsiye eden var mı?

Teşekkürler,
    Toprak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

motosiklet araştırmasındayım bende. lastiklerine kadar araştırdım. bridgestone kalite olarak otomobillerde çok iyi biliyoruz ancak motosikletlerde nasıldır bilmediğim için ilk olarak fiyat karşılaştırması yapmak aklıma geliyor. fiyat olarak karşılaştırdığımızda pirelli ve metzelerden daha uygun fiyatları var. bu linkten bakabilirsin. Motosiklet Lastikleri yazan siteden baktım.

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    Alıntı ademgaddar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ancak motosikletlerde nasıldır
    ademgaddar, şaka mı yapıyorsunuz anlamadım. Sanırım hiç Moto Gp izlememişsiniz, lastikten anlamıyor olsak bile markayı orada görmüş olmak bazı şeylerin yanıtıdır diye düşünüyorum.

Topraksu, Bridgestone S20'ler Metzeller M3 karşılığı bir lastiktir diyebiliriz. Tüm Bridgestone'larda olduğu gibi ıslak yol tutuşu daha iyi diye biliyorum..

M3 ve S20 spor sürüş tarzı için çok uygun lastiklerdir, Z6 ya da Bridgestone karşılığı BT023 performanslı tur lastiği olarak kullanılır dersek doğru olur.. Bu yüzden hamur karışımları birbirine uymayan ön ve arka farklı marka lastik kullanmayın.. Bu sürüş dinamiğinizi ve güvenliğinizi ciddi şekilde tehlikeye sokar..

Size tavsiyem spor sürüş yapacaksınız Bridgestone S20, uzun turlar atacağım derseniz Bridgestone BT023'dür..

VFR 800 için BT023 uygun.. Yabancı bir forumda (FZ6 Forum) bir çok kullanıcının yazdıklarında Z6'nın BT023'e oranla ne kötü bir lastik olduğunu okumuştum.. BT023'ün ıslak ve genel tutuşu hakkında övgüler vardı..

Lakin spor sürüşler için de S20 çok uygun bir lastik gibi görünüyor.. Ben de S20 almayı planlıyorum, S20 kullanan biri yorumlarını eklese daha güzel olur düşüncesindeyim..

Metzeller M3 görüldüğü üzere kuru yolda başarılı..
    Syanur bunu beğendi.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

serkani kardeşim motosiklet araştırmasındayım bende. şu an sadece otomobil kullanıcısıyım. motosiklet almayı düşünüyorum. o yüzden sadece fiyatlara göre kıyaslama yapılabileceğini yazdım... yanlış anlaşıldıysak affola. Topraksu konuyu açmış cevaplayan olmamış bende en azından fikrimi belirterek yardımcı olmaya kalktım. saygılar.

Motosikleti
    Made in Japan!
    Alıntı ademgaddar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serkani kardeşim motosiklet araştırmasındayım bende. şu an sadece otomobil kullanıcısıyım. motosiklet almayı düşünüyorum. o yüzden sadece fiyatlara göre kıyaslama yapılabileceğini yazdım... yanlış anlaşıldıysak affola. Topraksu konuyu açmış cevaplayan olmamış bende en azından fikrimi belirterek yardımcı olmaya kalktım. saygılar.
    Uslubum biraz farklı bulunur doğrudur, ben de yanlış anlaşılmak istemem doğrusu.. Yazdıklarınızdan ilk motosikletinizi alacağınız anlaşılıyor..

Başlangıç için asla büyük bir motosiklet almayın.. Yamaha YBR 125 yada Honda CBF 150 ile an az iki sezon ve 18-20.000 km tecrübe edinmenizi öneririm. Ayrıca Yamaha Motosiklet Akademisi yahut Honda Motosiklet Eğitim merkezinden sürüş eğitimi almanızı şiddetle tavsiye ederim..

Motosiklet almadan önce kaliteli markalardan mont, eldiven, pantolon ve kask edinmelisiniz. Bunları almadan motosiklet alırsanız içinizdeki heyecan sizi kıyafetsiz ve korumasız motosiklet kullanmaya itecek ve Allah göstermesin küçük bir kaza bile ağır bir sonuç doğurabilecektir, aman dikkat..
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Hiç düşünmeden alabilirsin, Bir önceki setim BT016 idi, şu an BT023 kullanıyorum.
    S20 VFR ile kesinlikle sana sürüş keyfi yaşatır. BT023 'de bir değerlendir derim ama.
    dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

Motosikleti
    Made in Japan!
    tombo, her iki lastiği kullanan biri olarak yorumunuzu almak isteriz.. BT016 ile BT023 arasında sizin gözlemlediğiniz farklar nelerdir acaba?..

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    BT016 daha performansa yönelik daha agresif sürüşler içinken BT023 daha touring tarzı. 016 daha kısa ömürlü iken 023 daha uzun ömürlü bir lastik. Ancak Bt023 incelediğinde bence senin benim tarzı motorlar için ideal, zorlayabildiğim kadar zorladım hiç bırakmadı ve hiç bir virajda ve freenleme de tutuş kaybı yaşamadım. Daha fazlasını da benim motosiklet yeteneklerimle sınırlı
    Açıkcası ikisini de kullanabilirsin, senin sürüş tarzın belirler ama BT023 öneririm.
    dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler