Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ramzey 100 cup

Motovento
    REKLAM ALANI
    kocaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey 100cup , mondial 151rs
    arkadaşlar 1650 km falan oldu ama motor malesef 80 nin üstüne çıkmıyo 3viteste 70 kadar rahat rahat çıkıyo ama 4 e attıgın zaman 80nin üstüne çıkmıyor acaba neden yapıyodur bi bilgisi olan varsa memnun olurum. yada bu motorun max 80 mi yapıyo
    ha bide bu motora alarm takabilirmiyiz acaba
    Ölümde Var Ucundahttp://s3.bitefight.net/c.php?uid=67766

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    alarmlı diğer cub türü motorlarınki olabilir sanırım.
    benim kanımça 4 zamanlı 100cc ekonomik bir motor için gayet ideal bir hız ama yine de servise bir baktırmakta fayda olabilir.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    100cc motordan daha ne bekliyorsun ki. benimde 110cc cup düz yolda 90 yapar. 4. viteste hepsi aynıdır fazla hızı artırmaz. çünkü motorun gücünün bittiği hızdır.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

motosport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW boxer (nostalji) inşallah
    Alıntı kocaman adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar 1650 km falan oldu ama motor malesef 80 nin üstüne çıkmıyo 3viteste 70 kadar rahat rahat çıkıyo ama 4 e attıgın zaman 80nin üstüne çıkmıyor acaba neden yapıyodur bi bilgisi olan varsa memnun olurum. yada bu motorun max 80 mi yapıyo
    ha bide bu motora alarm takabilirmiyiz acaba
    ya birazdaha mantıklı düşün bence sonuçta 100 cc lik motor 80-90 en fazla yapacağı hız daha fazlasını beklememelisin alarma gelincede hepsine takılıyor ama uzaktan çalıştırma sistemi olduğu için beynini karıştırıyormuş yanıyormuş ben tavsiye etmem
    [URL="http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=8625"]KONYALI MOTORCULAR TOPLANIYORUZ[/URL]

Motosikleti
    ya arkadaşlar tamamda benim mobilet bile 110-120 arasında hız yapıyodu havanın durumuna göre deyisiklik gösteriyodu

Motosikleti
    ybr125 2008
    mobilet enteresan makinedir 140 yapanı bile var.
    mobilet yapar çünkü mobilet hem 2 zamanlı hemde variatör sistemli olduğ-u için iyi bir ayarlama ile çatlayana kadar gider.ançak şu anki motorunun hem yakıt tüketimi (sanırım mobilet tadilatlı ise yarısıdır)olarak hemde çekis güçü olarak mobiletten üstün yanları var.
    yani fiyat olarak benzeseler de sonuçta oldukça farklı makineler.çubla 80le giderken çok daha az yorulursun.ve az yaksın diye 50 ile seyretmek zorunda da değilsin.yani avantajı çok herşey hız değil bençe

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    kocaman, sizin motorunuz sanırım 98cc. Bunların 100 km'de ki yakıt tüketimi 1.6 lt. (bir litre ile 65-70 km gidiyor. bizzat tecrübe edenden duydum) Yani sürat için değil yakıt tasarrufu için üretilmiş bir motor bu. Muhtemelen doğru sübap ve karbüratör hava ayarı ile en fazla 90 yapıyor. (benim gittiğim servis ustasında da bu motordan var. O da 90'ı geçmiyor diyordu). Eğer yakıt tasarrufundan taviz verip hızını artırmak isterseniz bir ramzey servisine gidin ve sübap ayarlarını yaptırıp (çünkü ilk 1500 km'de bu ayarlar mutlaka kontrol edilmeli) öyle kullanın. Muhtemelen sizinki de 90 km yapacaktır. Selamlar. Kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    zaten sibop ayarlarını 1000 bakımında yapıldı ama motor ısınınca cok fazla ses geliyor zaten kısa zamanda bu yüzden sibop ayarı yaptıracagım

Motosikleti
    ybr125 2008
    100km de 1.6 litre yakan bir motorsa gerçekten 80km hız yapması çok çok iyi .
    benim şahsi kanaatim 10 -15 km fazladan hız için bozmamak lazım derim.yine de siz bilirsiniz.
    kmde 35 40bin liraya geliyor.ben bisiklete bineken bile daha masraflıyım

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Hangi hızda 1.6litre/100 km yakıt harcadığını tam olarak bilmiyorum. Ama maximum hızda daha fazla yakacağı muhakkak. Muhtemelen 40-60 km süratte ve tek kişi en son viteste (4.vites) en az yakıtı harcıyordur. Motosiklet performansı için herzaman doğru buji, sübap ayarı ve karbüratör ayarı gerekir. Selamlar.

Motosikleti
    benim motor km de uzun yolda basmadan (60-70) km basına 5ykr (50 000) yakıyor ama is sehir icine gelince 7,5-10ykr (75000-100000)arası yakıyo

gezgin bekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dt 125 bi de modenas
    aynısından bende de var, ben biraz karbüratör ayarıyla oynadım şimdi daha seri, ama hızı 80 i geçmiyor çünkü bu hız motorun devriyle ilgili, yani hızlandırmak istiyorsan zincir ön dişlisini bir diş kadar büyütmen gerek yani büyük ön dişli satın alıcaksın o zaman 100-110 yapabilirsin ama motor çekişten düşer bunun için de büyük karbüratör takıp yakıt ayarını açman gerek. ama bunları yapmanı tavsiye etmem çünkü bu motor hafif olduğu için rüzgardan çok etkileniyor, daha bugün Çeşme otobanında Urla- İzmir yaptım 70 km ortalamayla neredeyse uçuyordum, özellikle yan rüzgarlara dikkat etmelisin. hadi sağlıcakla kal...
    Bir daha hangi ana doğurur bizi?

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı kocaman adlı üyeden alıntı
    ya arkadaşlar tamamda benim mobilet bile 110-120 arasında hız yapıyodu havanın durumuna göre deyisiklik gösteriyodu
    orjinal mobilet 70 anca yapar. eğer 110-120 yaparsa da 15-20 ykr yakar.
    yakıt performans ayarları buna göre yapılıyor. madem hız istiyorsun neden 100cc motor aldın. yakıt oranının iki katına çıkması hızında iki katına çıkması değildir.

mesela 10ykr yakan mobilet 80 yaparsa 200ykr yakanda 110-120 anca yapar.
    özellikle cup motorlarda dişli değiştirsen bile rüzgardan etkilendiği için hızını artıramazsın.

4.vites olayına gelince. yeni honda civic arabalarda da böyle durum.
    araba 6 vites, 5. viteste 195km/h 6.viteste 192km/h yapıyor. son vitesler hız için değil motorun devrinin düşüp az yakması içindir genelde.

bence motorunu oynama orjinal haliyle bin. eğer hız istiyorsan para biriktirip motoru değiştirmeni tavsiye ederim. bu motorlar modifiye kaldırmaz. sonra geliyosunuz bu motoru almayın dandik marka pişmanım filan diyorsunuz.
    motorların orjinalini bozmayın bence özellikle küçük motorların.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Yunus34Teufel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MondiaL CLK 100 KH
    Arkadaşlar bende 1 hafta önce mondial 100cc'lik cup aldım.Motor ilk gün 80i gördü şimdi 95i geçmiyor

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    normaldır 80-90 benım kuzenınmde 2sene once almıstı kanuni seyhen100cup var bagır asagı 90 ı gecmıyormus
    Yeni yine yeniden

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    yaw ben şimdi anlamadım bizde otomatik vitesli yamaha nuovo var yada nouvo neyse bu iki harfi karıştırırım hep 2004 modelscooter 113 cc Bunda 160 kadran var ve dayım ilk aldıında 140 ı görmüş şu an 13000 küsür km de ve ikimzide üzerinde olduğumuzda en fazla 115 km yapıo düz de ööle yokuştada bi fark yok herhalde bakım zamanı gelmiş. Muhtemelen bizim jant biraz yamuk elips olmuş bununda etkisi olabilir. Bu doğalgaz çalışmaları yüzünden motoeu yolda bırakcaz herhalde
    Sevgilerimle
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    arkadaşlar ramzey 100 daha130 km de. sabahları çok geç çalışıyor. teknik sebepler mi, beceriksizlik mi, yoksa ayar mı... nedir problem bilen var mı? yoksa bütün bu modeller aynı mı?

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    becerıksızlık olabılır ılk once kontak kapalıyken ayaktan 1-2 kere dene sonra kontagı ac masrsa basılıyken gaza da bass ozman calısması lazım benımkı tam1000 oldu daha hıc calısmamazlık yapmadı 0 dercede bıle sabahın korunde ılk seferde calısıyodu.......... ama belkıde motorun marsında problem olabılır..
    Yeni yine yeniden

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    okan4037, teşekkür ederim.

Motosikleti
    sadece çok soguk havakarda geç çaısma yaptı 1-2 sefere mahsus birdaha yapmadı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler