Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB 125 E >> Honda NX4 Falcon
    Bir fotoğraf da benden. Anadolu Kavağı-Yoros Kalesi yakınları. Yolun kenarındaki çeşmeden su içmek ve yüzümü yıkamak için durmuştum. Motoru alalı bir hafta olmamıştı.

ilkerabi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Alıntı ellidört54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar abilerim canımı çok yakan scooterımı satıp kısmet olursa honda cb125 e almayı düşünüyorum amacım hız yapmak değil motor olarak sorun çıkarmasın yeterli kontağı çevirdiğimde motor çalışsın başka bir şey istemiyoum sadece iş ev arası götürüp getirmesi bu mesafede 4km sayfaları okuduğumda biraz titreşimi olması birazda honda kalitesine yakışmayan bir motor olarak da söyleniyor. fakat titreşim meselesini çok kafama takmıyorum sizin değerli görüşleriniz çok önemli şimdiden teşekkürler
    bence tam senin aradığın motor titreşim var diyenlerde kıskançlığından diyor aklında bir soru işareti kalmasın tık çalışır şartlar ne olursa olsun soğuk sıcak pişman olmazsın gönül rahatlığıyla al (bundan önceki kullandığım motorlar 1 mondıal110kh 2- mondıal 150mr 3- cbf 150 ve şimdi cb 125e) önceki kullandığım motorlardan en problemsiz ve az yakanı diyebilirm
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok abi bende sabah alıcam sıfır şamriyel dursun çantada.alet edavat ile gezmeli bodrum düzayak değil motoru elle götüremezsin bildiğin gibi.Bugünde arayanlar oldu yarın biri ofise gelecek bakalım hayırlsıı.
    o kadar para verene kadar 3 lira verip bir tane çelik sibop al, jant deliğine tak bas havayı lastik yanaklara otursun tubeless olsun. ne iç lastikle uğraş ne de lastik sökme derdin olsun. sen bile yaparsın. motorcular da yapar, 10 liraya.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler bugün gittim Oktay motora lastik taktırmaya ve taktirdim da. Gitmeden önce tekrar aradım teyit ettim tarihlerin 2012 olduğunu ve balans dahil olduğunu. Oraya gittiğim tüm lastiklerimiz yeni geldi demesine rağmen bana verdiği ön lastik 2011 sonu diğeri 2012 başı. Başka lastikleri yokmuş ellerinde.Problem yapmadım taktırdım. Arkayı söktüler taktılar ama balans hak getire.. tekrar söktürdüm, balans yaptırdım, söküp takan arkadaşın surat beş karış tabi, meğer küçük cc motorlara balans yapılmazmış. Yok ya? Bu lastik değil mi? Bu motor 90 a 100 e çıkmıyormu? Servisine yorum yapamam iyi kötü diyemem ama lastik konusunda kesinlikle tavsiye etmem.
    Eğer fiyat iyi gelirse oradan satın alın ama taktırmayın. Normalde balans dahil değilmiş bana telefonda öyle dedikleri için balans yapacaklarmış..
    185 takım+25 sökme takma ve balans+10 sibop...
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bugün gittim Oktay motora lastik taktırmaya ve taktirdim da. Gitmeden önce tekrar aradım teyit ettim tarihlerin 2012 olduğunu ve balans dahil olduğunu. Oraya gittiğim tüm lastiklerimiz yeni geldi demesine rağmen bana verdiği ön lastik 2011 sonu diğeri 2012 başı. Başka lastikleri yokmuş ellerinde.Problem yapmadım taktırdım. Arkayı söktüler taktılar ama balans hak getire.. tekrar söktürdüm, balans yaptırdım, söküp takan arkadaşın surat beş karış tabi, meğer küçük cc motorlara balans yapılmazmış. Yok ya? Bu lastik değil mi? Bu motor 90 a 100 e çıkmıyormu? Servisine yorum yapamam iyi kötü diyemem ama lastik konusunda kesinlikle tavsiye etmem.
    Eğer fiyat iyi gelirse oradan satın alın ama taktırmayın. Normalde balans dahil değilmiş bana telefonda öyle dedikleri için balans yapacaklarmış..
    185 takım+25 sökme takma ve balans+10 sibop...
    Abi keşke fuardan alsaydın, fuara yeni siparişler gelecek dediler bana, 2013 üretimi bile olabilir bazı modeller dediler

Alıntı ellidört54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar abilerim canımı çok yakan scooterımı satıp kısmet olursa honda cb125 e almayı düşünüyorum amacım hız yapmak değil motor olarak sorun çıkarmasın yeterli kontağı çevirdiğimde motor çalışsın başka bir şey istemiyoum sadece iş ev arası götürüp getirmesi bu mesafede 4km sayfaları okuduğumda biraz titreşimi olması birazda honda kalitesine yakışmayan bir motor olarak da söyleniyor. fakat titreşim meselesini çok kafama takmıyorum sizin değerli görüşleriniz çok önemli şimdiden teşekkürler
    CBf150 nickli abimiz çok tarafsız tertemiz bi cevap yazmış. %100 katılıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Murat heybesiz gitmişsin markete, boşa mı aldın

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

Ne güzel fotoğraf olmuş bu ya, nur ışığı süzülmelerinin altında bembeyaz CB, melek gibi

Bende aldığım ilk hafta sık sık boğazın tam karşı taraflarındaydım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Beyler Ybr Esd lerin az bişey daha titreşimsiz çalışmasının sırrı çözüldü 1 değil, 2 değil, 3 değil, 4 değil, tam 5 adet bal, 10TL

8 adet lastik takoz ile desteklemişler bloğu, demekki bu işin aslı astarı var

Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

erhan115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    merhaba arkadaşlar ön disk balatası bitmek üzere çok adi yapmışlar tavsiye debileceğiniz disk balatası varmı kaliteli olması tercihimdir
    başka motor sürünce gayet net anlaşılıyor balatanın bittiği

bende aranıza 1 hafta önce katıldım beyaz cb 125 im var artık ilk motorum. herkese hayırlı sürüşler
    komançi1478 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı emreaktas88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aranıza 1 hafta önce katıldım beyaz cb 125 im var artık ilk motorum. herkese hayırlı sürüşler
    Eyvallah Hoşgeldin aramıza

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Alıntı erhan115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ön disk balatası bitmek üzere çok adi yapmışlar tavsiye debileceğiniz disk balatası varmı kaliteli olması tercihimdir
    Abi EBC lere bi bak istersen, yeterince kaliteliler ama bize uyan balataları varmı yokmu ona bakmadım
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

okkesh79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 X , CB 125 E ve YAMAHA XJ6 N
    [QUOTE=erhan115;2941175]merhaba arkadaşlar ön disk balatası bitmek üzere çok adi yapmışlar tavsiye debileceğiniz disk balatası varmı kaliteli olması tercihimdir
    iyi akşamlar erhan 230. sayfada konu hakkında yazım var sana yardımcı olabilir sanırım

Motosikleti
    Honda CB 125 E >> Honda NX4 Falcon
    Teşekkürler ferdinandd ve ilkerabi

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler Ybr Esd lerin az bişey daha titreşimsiz çalışmasının sırrı çözüldü 1 değil, 2 değil, 3 değil, 4 değil, tam 5 adet bal, 10TL

8 adet lastik takoz ile desteklemişler bloğu, demekki bu işin aslı astarı var

http://c1302.hizliresim.com/16/p/kbvmx.jpg
    Motor titriyosa o lastikler de kendi kendine titrer durur, bi etkisi yok, motor şase bağlantılarına lastik koysalar anlarım da silindir kapağına lastik tutturdun diye titreşim azalmaz, o motorda titreşim yok çünkü kranka dişliyle bağlı çalışan bir dengeleyici mil var.
    viper17 bunu beğendi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Peki Mengu16 tamamen cahilliğimden soracağım yanlış anlaşılmasın.
    Bu bahsettiğin şey maliyeti arttıracak veya üretim sürecini etkileyecek bir şey midir?
    Diğer bir deyişle; 3 kuruşluk şeyi neden Honda bu motorda kullanmamış?

Motosikleti
    Honda NC S
    Dengelesin diye ters etki yaratıp torku düşürmesin diye olabilir

Abi başından beri benim gülesim var diye paylaştım, arada içinden geliyor insanın

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dengelesin diye ters etki yaratıp torku düşürmesin diye olabilir

Abi başından beri benim gülesim var diye paylaştım, arada içinden geliyor insanın
    Balansörü taksa 70 anca yapar cb
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki Mengu16 tamamen cahilliğimden soracağım yanlış anlaşılmasın.
    Bu bahsettiğin şey maliyeti arttıracak veya üretim sürecini etkileyecek bir şey midir?
    Diğer bir deyişle; 3 kuruşluk şeyi neden Honda bu motorda kullanmamış?
    Karter tasarımı farklı oluyo balansörlü yada dengeleyicili motorların. Ya motorun ön taraflarında yada ybr gibi içerlere gizlenmiş şekilde balansör mili olur bu tarz motorların.
    Geçen hafta şöyle bi mesajım vardı. Maliyetine gelirsek de 100 dolara üretilen bir motorun maliyetini 110 dolara falan çıkartır en fazla diye tahmin ediyorum.
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balansörlü
    http://www.mondialmotor.com.tr/files...-grumble-7.png
    Balansörsüz
    http://www.mondialmotor.com.tr/files...3_63243600.png
    İlk resimde diğerinden farklı olarak hava peteklerinin olduğu bir çıkıntı var, onun içinde oluyor balans mili işte.
    reverse bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC S
    50 - 55 km/h, hız kesmez be Mengü balansör denilen şey. Artislii kestt

50 - 55 km/h, hız kesmez be Mengü balansör denilen şey. Artislii kestt

http://b1302.hizliresim.com/16/p/kc8gl.jpg
    Benim mondi 4 te 120-125 yapıyo 5 i denemedim

Motosikleti
    Hız kesmiyo ama devirlenmeyi ve torku kestiği bi gerçek.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hız kesmiyo ama devirlenmeyi ve torku kestiği bi gerçek.
    Bu yüzden iptal etmeyi düşünüyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)