Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

herkeze selamlar cbf150 den uzun bir aranın sonunda bugün cb125e almak nasip oldu eski bir cbf ci olarak makinanın vibrasyonu cbf den pek farklı gelmedi bana gidişide fena değil 125 cc lik bir motora göre 105*110 a kadar çıktı zaten benim için 80 ila 90 km sürati yakaladımı yeterli fazla para ödememek için denediğim kanuni ve benzerleri motorlarla kıyaslanmaz bile şahsi görüşüm tabi bu
    EFEKAN09, Dr.MZÇ ve korbygs bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    @EFEKAN09 hocam rica ederim.

@selçuk77; hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle.
    Şu CBF'in öve öve bitirilemeyen konforuna göre yaşadığın olumlu-olumsuz deneyimleri paylaşırsan sevinirim. Gerçekten merak ediyorum.

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Dün bir arkadaşıma kendi motorumda yine artçı oldum.
    Arkadaş honda shadovundan alışmış çok düşük devirlerde vites yükseltiyordu.
    Düşük devirde "Erken vites attı yokuşta kaldık" dediğim yerlerde Kerata pes etmeyip devirlenmeye devam ediyordu.
    Sanırım ben beklentilerimi çok aşağılara çekmişim artık yükselteceğim.

Ayrıca yokuş aşağı da olsa beni kısa sürede çıkartabildiği en son rakam100Km/h oldu.
    (aslında 100Km'ye kadar hızlandığını hissedebiliyorsun demek istedim yukarısında çok zor hızlanıyor)
    Çıkabildiğim son sürat de 110Km/h oldu.

Bu arada bir sorunum var.
    motorum 3 günden fazla çalışmadığı zaman tek marşta almıyor.
    Hafif gaz verirsem stop ediyor.
    hatta ısınmasını biraz bekleyip yola çıktığımda ilk başlarda gaz verdiğimde öne yığılıyor.
    Ben motor ısınmadığı için deyip geçiştiriyordum ama bir arkadaş bu normal değil dedi.
    Belirtmek iserim ki motoru bıraktığımda rutin olarak yakıt musluğunu kapatırım.

@EFEKAN09
    hocam tüm resimlere bakınca gerçekten güzel gezi
    Darısı bize inşallah.
    Uzun yolda sakin olursan motoru zorlamazsan keyifli yol alabiliyoruz o zaman anladığım kadarıyla.

@selçuk77
    Hayırlı olsun güle güle kullan.
    Biz çok sevdik keratayı inşallah sen de seversin.

EFEKAN09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e, Yamaha MT 7
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşük devirde "Erken vites attı yokuşta kaldık" dediğim yerlerde Kerata pes etmeyip devirlenmeye devam ediyordu.

Ayrıca yokuş aşağı da olsa beni kısa sürede çıkartabildiği en son rakam100Km/h oldu.
    (aslında 100Km'ye kadar hızlandığını hissedebiliyorsun demek istedim yukarısında çok zor hızlanıyor)

hatta ısınmasını biraz bekleyip yola çıktığımda ilk başlarda gaz verdiğimde öne yığılıyor.
    Ben motor ısınmadığı için deyip geçiştiriyordum ama bir arkadaş bu normal değil dedi.

@EFEKAN09
    Darısı bize inşallah.
    Uzun yolda sakin olursan motoru zorlamazsan keyifli yol alabiliyoruz o zaman anladığım kadarıyla.

@selçuk77
    Dr.Mzç arkadaşım inşallah sende böyle bir gezi yapabilirsin. Gerçekten çok zevkliydi. Bazı arkadaşlarım çılgınlık olarak gördülersede yapacak bir şey yok. ben tat aldım yani. Bana göre motor kendini ıspatladı, hatta zaman zaman sıkıştırdığım veya uzun süre son gaz gittiğim de oldu.
    Bu sezonluk uzun bir gezi yapma olayı benim için gözükmüyor. Artık gezi sırası sende ve diğer arkadaşlarda bende bu sayfada paylaşımları beklerim. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Alıntı selçuk77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze selamlar cbf150 den uzun bir aranın sonunda bugün cb125e almak nasip oldu eski bir cbf ci olarak makinanın vibrasyonu cbf den pek farklı gelmedi bana gidişide fena değil 125 cc lik bir motora göre 105*110 a kadar çıktı zaten benim için 80 ila 90 km sürati yakaladımı yeterli fazla para ödememek için denediğim kanuni ve benzerleri motorlarla kıyaslanmaz bile şahsi görüşüm tabi bu
    Selçuk77 kardeşim yeni motorsikletin hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela göstermesin.

Motosikleti
    Alıntı EFEKAN09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dr.Mzç arkadaşım inşallah sende böyle bir gezi yapabilirsin. Gerçekten çok zevkliydi. Bazı arkadaşlarım çılgınlık olarak gördülersede yapacak bir şey yok. ben tat aldım yani. Bana göre motor kendini ıspatladı, hatta zaman zaman sıkıştırdığım veya uzun süre son gaz gittiğim de oldu.
    Bu sezonluk uzun bir gezi yapma olayı benim için gözükmüyor. Artık gezi sırası sende ve diğer arkadaşlarda bende bu sayfada paylaşımları beklerim. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Selçuk77 kardeşim yeni motorsikletin hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela göstermesin.
    İnşallah bakalım
    Eğer gezebilirsek resimlerini paylaşacağım.
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez buyunum.

Motosikleti
    CB 125 E
    ön cam siperliği vidasız nasıl montajlanıyor silikon falanmı kullanıyorsunuz açıklayan varsa sevinirim

Motosikleti
    CB125E(satıldı) - Aranıyor
    Arkadaşlar bugün ilk motorumu aldım ve bindikten sonra motora resmen aşık oldum 2012 model beyaz cb125e, 8000 km de. aldığım kişi 8000 bakımını yaptırdı (buji ve yağ değişimi yapıldı), toplam 91 tl ödedi. hem böylece servis tarafından da motora baktırmış oldum, eski kayıtlarına da baktırdım tüm bakımlarının zamanında yapıldığı bilgisini aldım. Aldığım kişiye de evimin önüne kadar getirttim. 5-6 yıllık motor sürücüsü olan bir tanıdığıma motoru boş arsa kadar getirttim. kendisi de motora bakarak çok beğendi ve bana uygulamalı eğitimler verdi(dur kalk, ani frenlemeler, dönüşlerde kontra mantığı, baktığın yere gitmek vs. ). Daha sonra yaklaşık 300 m kadar uzakta olan evime ara sokaklardan geçerek kendim gittim. Her akşam aynı yere giderek ağustosa kadar çalışmak ve ehliyetimi de aldıktan sonra trafiğe çıkmak istiyorum. İyi akşamlar,
    reverse, korbygs ve EFEKAN09 bunu beğendiler.

Motosikleti
    hayırlı olsun erdallakgull
    güle güle kullan.
    Başlangıç için gerçekten çok iyi makine
    iyi seçim yapmışsın

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d

@EFEKAN09
    Darısı bize inşallah.

@selçuk77
    O bir sorun değil yatık musluğunu kapattığından dolayı oluyor .
    İstersen musluğu kapalı şekilde motoru çalıştır biraz ilerle stop et aynı şeylerin olduğunu göreceksin . (sen yinede böyle birşey yapma :D )

Motosikleti
    Alıntı gazo0202 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O bir sorun değil yatık musluğunu kapattığından dolayı oluyor .
    İstersen musluğu kapalı şekilde motoru çalıştır biraz ilerle stop et aynı şeylerin olduğunu göreceksin . (sen yinede böyle birşey yapma :D )
    İyi o zaman
    Kerata üşütmüş diye çok çekindim.
    Ameliyat takımlarını alıp yanlış bir şey yapmama gerek kalmadı o zaman

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Benim motorda da karter havalandırma borusunun içinde bir miktar su birikmiş.
    Acaba 8000 bakımına kadar (500km) idare eder mi yoksa söküp temizlesem mi?
    Bu şekilde kullanmamın ne gibi bir dezavantajı olur? Fazla yakıt tüketimi, çalışmada düzensizlik vs...

hamza034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Selam arkadaşlar; bende motorumla geziye çıktım. İstanbuldan şile tarafında çıkıp orman yolunda kocaeli kandıra kerpe, kefken, cebeci istikametine gidip 3 günlük bi tatil yaptım ve aynı yoldan geri istanbula döndüm. Toplam 380 km lik yol yaptım. Tatilden çok motorumla yaptıgım yol hoşuma gitti nefis orman manzarasının içinde demir atım akıp gidiyordu hiç bir sorun çıkarmadı ne hararet nede bi tekleme. uzun yolda kerata hiç bana mısın demiyor. eger telefondan resim yüklemeyi becerelseydim çok güzel resimler paylaşıcaktım
    reverse bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda da karter havalandırma borusunun içinde bir miktar su birikmiş.
    Acaba 8000 bakımına kadar (500km) idare eder mi yoksa söküp temizlesem mi?
    Bu şekilde kullanmamın ne gibi bir dezavantajı olur? Fazla yakıt tüketimi, çalışmada düzensizlik vs...
    Hiçbir fikrim yok
    ama rica etsem bu boru tam olarak nerede tarif edebilir misiniz ya da resimde gösterebilir misiniz?

Alıntı hamza034 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar; bende motorumla geziye çıktım. İstanbuldan şile tarafında çıkıp orman yolunda kocaeli kandıra kerpe, kefken, cebeci istikametine gidip 3 günlük bi tatil yaptım ve aynı yoldan geri istanbula döndüm. Toplam 380 km lik yol yaptım. Tatilden çok motorumla yaptıgım yol hoşuma gitti nefis orman manzarasının içinde demir atım akıp gidiyordu hiç bir sorun çıkarmadı ne hararet nede bi tekleme. uzun yolda kerata hiç bana mısın demiyor. eger telefondan resim yüklemeyi becerelseydim çok güzel resimler paylaşıcaktım
    Resimleri bilgisayar başına geçtiğinizde bekleriz

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Hiçbir fikrim yok
    ama rica etsem bu boru tam olarak nerede tarif edebilir misiniz ya da resimde gösterebilir misiniz?
    Kullanma kılavuzu sayfa 72.
    Tam tarif edemeyeceğim ama fotoğrafta belli oluyor:

Yarın işyerinde uygun boş vakti bulabilirsem biraz kurcalayabilirim bu bölgeyi.
    Yanlış hatırlamıyorsam @ferdinandd da orayı temizlemişti. Herhangi bir alet edevat gerekmiyor sadece elle gevşetilip çıkartılabilen bir tür kelepçe var orada.
    Dr.MZÇ bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanma kılavuzu sayfa 72.
    Tam tarif edemeyeceğim ama fotoğrafta belli oluyor:

http://img40.imageshack.us/img40/9535/4jqw.png

Yarın işyerinde uygun boş vakti bulabilirsem biraz kurcalayabilirim bu bölgeyi.
    Yanlış hatırlamıyorsam @ferdinandd da orayı temizlemişti. Herhangi bir alet edevat gerekmiyor sadece elle gevşetilip çıkartılabilen bir tür kelepçe var orada.
    Teşekkür ederim.
    Kolay gelsin size.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Rica ederim.
    Bugün dediğim gibi biraz ilgilenebildim o kısımla. Gayet kolay sökülüyor o hortum.
    İçinden koyu renkli 10-15 damla kadar birikmiş bir sıvı çıktı.
    Yalnız benim anlamadığım şey, bu nasıl bir havalandırma borusu? Ağzı preslenip kapatılmış gibi duruyor. Hatta öyle olmasaydı o sıvı oradan akıp giderdi.
    Nedir acaba bunun olayı?

korbygs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 162 CC
    Alıntı selçuk77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin tasarruflu uzun km ler dileğimle

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:57 ----------

Alıntı erdallakgull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün ilk motorumu aldım ve bindikten sonra motora resmen aşık oldum 2012 model beyaz cb125e, 8000 km de. aldığım kişi 8000 bakımını yaptırdı (buji ve yağ değişimi yapıldı), toplam 91 tl ödedi. hem böylece servis tarafından da motora baktırmış oldum, eski kayıtlarına da baktırdım tüm bakımlarının zamanında yapıldığı bilgisini aldım. Aldığım kişiye de evimin önüne kadar getirttim. 5-6 yıllık motor sürücüsü olan bir tanıdığıma motoru boş arsa kadar getirttim. kendisi de motora bakarak çok beğendi ve bana uygulamalı eğitimler verdi(dur kalk, ani frenlemeler, dönüşlerde kontra mantığı, baktığın yere gitmek vs. ). Daha sonra yaklaşık 300 m kadar uzakta olan evime ara sokaklardan geçerek kendim gittim. Her akşam aynı yere giderek ağustosa kadar çalışmak ve ehliyetimi de aldıktan sonra trafiğe çıkmak istiyorum. İyi akşamlar,
    aramıza hoşgeldin tekerin yere düz bassın

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:59 ----------

Alıntı berk35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön cam siperliği vidasız nasıl montajlanıyor silikon falanmı kullanıyorsunuz açıklayan varsa sevinirim
    vidasız montajlaman zor mecburen garanajı hürmüz ya da küçük piknik tüpünle sivri uçlu tornavidayı ısıtıp sonra canııımm granajı cam siperliğinle aynı anda delip bir kişi yardımı ile sonrada deldiğinden yerden vidalama işlemi güzel büyük lastik pul sonra demir sonra yine lastik pul ile vidalama işlemini bitirebilirsin çatlamasını engeller lastik pul atarsan eğer granajın pulları içerden atarsan estetikte bozulmaz hem silikon felan tutmaz far granajı 40 tl sıkıntı olmaz sanırım
    1. FYM MASAİ 250 CC CHOPER 2. HONDA CBF 150 CC COMMUTER
    3. ASYA GY 200 CC ENDURO 4. HONDA CB 125 E YİNE COMMUTER ve commuterin kralı son MCX 162 CC

Arkadaşlar motorun istanbul trafiğinde kullanılması uygun olur mu? Korna sesi yüksek mi? Yoğun trafik saatlerinde kullanan varsa yorumlayabilir mi?

korbygs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 162 CC
    Alıntı omarcerrah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorun istanbul trafiğinde kullanılması uygun olur mu? Korna sesi yüksek mi? Yoğun trafik saatlerinde kullanan varsa yorumlayabilir mi?
    korna sesi araba kornasından daha yüksek emin ol kullanabilirsin sıkıntı yok
    1. FYM MASAİ 250 CC CHOPER 2. HONDA CBF 150 CC COMMUTER
    3. ASYA GY 200 CC ENDURO 4. HONDA CB 125 E YİNE COMMUTER ve commuterin kralı son MCX 162 CC

mesut38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb 125 e
    arkadaşlar motorumu nisan 2013 te aldım şu an 300km de. tecrübelerinizden yararlanmak için formu takip ediyorum. 11 senedir arabam var ama motorsikletin daha zevkli olduğu şüphesiz. ilk motorum her şeye sıfırdan başlıyorum.
    reverse ve EFEKAN09 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)