Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Cb yi vurduran var mı acaba? bazı enjeksiyonlularda sıkıntı oluyormuş.Deneyen var mı merak edipte?

Benzin konusunda çok komiktir,yedeğe geçip fullemek istiyorum ölçüm yapıcam ,ama 4 gündür ibre dipte daha yedeğe geçemedim kabul evden işe-işten eve ama kısa yol değil.

Yeni başlayan arkadaşlarımıza Altın Elbiseli Adam'ı izlememişlerse, 14 bölümün tamamını izlemelerini tavsiye ederim.Motosiklet kullanıcıları adına böylesine emek pek görülemedi maalesef.

Saygılar.
    Cb125 karbüratörlü.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HIZLICAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E
    kim ne derse desin; segmentindeki diğer motorlara göre çok daha güzel duruyor görüntü olarak dün biraz araştırdım da.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:35 ----------

BİRİLERİ CEVAP YAZSIN LÜTFEN:
    1. vitesten 2. vitese geçişler çcok sesli. Depreajımı ayarlıyorum çok yüksekten kavratıyorum ama nafile. Sadece bende mki sorun var sizde de var mı
    Ayrıca motorumu 5 ten boşa aırken de bi o kadar ses duyuyorum. Motorum daha 600 km de. Bi de boşta gitmenin sakıncası var mı=?
    Sizin fikirleriniz nedir bu konuda
    [b][u][i][center]"MOTORCU OLMAK BİR AYRICALIK OLACAK"[/center][/i][/u][/b]

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı HIZLICAK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim ne derse desin; segmentindeki diğer motorlara göre çok daha güzel duruyor görüntü olarak dün biraz araştırdım da.
    1. vitesten 2. vitese geçişler çcok sesli. Depreajımı ayarlıyorum çok yüksekten kavratıyorum ama nafile. Sadece bende mki sorun var sizde de var mı
    Ayrıca motorumu 5 ten boşa aırken de bi o kadar ses duyuyorum. Motorum daha 600 km de. Bi de boşta gitmenin sakıncası var mı=?
    Bu sınıflar genellikle çirkin olsa da 125cc commuterler arasında benimde en beğendiğim CB

Sesli dediğin nekadar sesli acaba, normal mi değil mi duymadan nasıl anlarız bilemiyorum ki, benim vites geçişi seslerim rodaj dönemi vites geçiş seslerine göre yok denecek kadar az,

hatta bakalım ses çıkacakmı diye özellikle dinlemezsem 2. vitese giriş hariç hiçbirini duymuyorum. Rodaj sonrası bakım senin rahatsız olduğun sesi ortadan kaldırabilir bence.

Çok farklı bi ses olduğunu düşünüyorsan telefonla falan bi kaydet yükle istersen foruma, illaki bilen anlayan biri çıkar
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    HONDA CB125E
    1 den 2 ye geçerken tak diye bir ses çıkıyor kaldırımdaki insan duyabieceği şekilde bir ses.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:35 ----------

ben de rodaj dönemindeyim sözünü ettiğin 2. vites geçiş sesi mevcut. hatta 3 adet bildiğim cb var onlarda da mevcut, kullandığım yani.

Motosikleti
    HONDA CB 125E
    Arkadaşlar 1 den 2 ye geçiş aralığı kısa olduğu için yapıyo çok önemli bi ses değil hepsinde var ama çok fazla bi ses geliyorsa servise sorun derim

Motosikleti
    Honda NC S
    1 den 2 ye geçerken tak diye bir ses çıkıyor kaldırımdaki insan duyabieceği şekilde bir ses.
    Hondadan Subaruya bindiğimde benim en hoşuma giden detay olmuştu kütür kütür vites geçiş sesleri, ama motosiklette bende alışamadım

Rodaj sonrası epey azalıyor o ses, 4000 küsurlardayım fakat halen kaybolmadı 2. vitese geçiş sesi. Ben, sorun kendimde sanıyordum, boşa takılmasın diye sert çektiğimi düşünüyordum

Şanzımanın en dışa yakın dişlisi heralde diye düşündüğüm bile olmuştu Alışamamış olsamda pek kafaya takılacak bi ses değil benim açımdan,

ki herşeyi abartarak kafaya takan biriyimdir ama sorunlu bi ses değil, gayet sağlıklı bi ses sadece biraz yüksek!

Diğer marka ve modellerde gezinirken şukadar gaz ver hafiften şöyle yap... ozaman geçer vites falan diyorlar ya ... tıkır tıkır saat gibi çalışan bi şanzımanımız var, varsın 2. vitese geçişide sesli olsun
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Vites geçişindeki ses normal. Herkeste var hemen hemen.
    Boşta gitmenin sakıncası var. Canını seviyorsan boşta gitme.

söz konusu ses 1. vites devrini yükseltip 2ye geçerken olmuyor bende. yani 1de gazlayıp ikiye geçersem diğer vitesler gibi sorunsuz geçiyor. rodaj diye zorlamıyorum ilk bakımdan sonra devri yükseltip öyle geçerim ses sorunu ortadan kalkar

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    mavimotor dediğin doğru olabilir.
    Şöyle bir deney yapın:
    Yokuş aşağı bir pozisyonda iken 1. viteste kalkın. Kalkar kalkmaz 2. vitese atın. Hemen sonra motor devirlenmeden 3'e atın. O sese benzer bir sesi yine duyacaksınız. Hatta geçiş biraz daha kemikli ve zor olacak.
    Bu da mavimotor'un dediğini haklı çıkartıyor. Yani vitesi değiştirmek için ideal devirde olmazsak o sesi hep duyacağız sanırım. Demek ki olayın mekaniği böyle çalışıyor.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı mavimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söz konusu ses 1. vites devrini yükseltip 2ye geçerken olmuyor bende. yani 1de gazlayıp ikiye geçersem diğer vitesler gibi sorunsuz geçiyor. rodaj diye zorlamıyorum ilk bakımdan sonra devri yükseltip öyle geçerim ses sorunu ortadan kalkar
    Kesinlikle öyle bişey olabilir, devirli kullanımda herşey bambaşka çalışıyor zaten.

Ayrıca 2. vitese geçiş sesini farkettiğim anlar genellikle çok yavaş süratlerde aralardan (1. vitesin gaz hassasiyeti yüzünden) akarken dayanamayıp 2. vitese geçerken oluyor Tabi tesadüfte olabilir ama bunu deniycem, güzel gözlem

Motosikleti
    HONDA CB125E
    Arkadaşlar Bir de şunu sorayım;
    Şu an rodaj aşamasındayım ya. Motoru hiç zorlamıyorum en fazla yaptığım hız 60-70 arası 70 de nadir.
    Aklıma takılıyor bazen bu motor sağır kalacak gibisinden arada bi gazı köklesem de sağır kalmasa mı ki diye düşünüyorum.
    Nedersiniz bu konuda Eski motorum 2005 ybr 100 km hızı çok rahat görüyordu zorlanmadan bunun da öyle olmasını istiyorum. Ama hangi şekilde öyle olur bu?

Motosikleti
    Honda NC S
    Arkadaşlar Bir de şunu sorayım;
    Şu an rodaj aşamasındayım ya. Motoru hiç zorlamıyorum en fazla yaptığım hız 60-70 arası 70 de nadir.
    Aklıma takılıyor bazen bu motor sağır kalacak gibisinden arada bi gazı köklesem de sağır kalmasa mı ki diye düşünüyorum.
    Nedersiniz bu konuda Eski motorum 2005 ybr 100 km hızı çok rahat görüyordu zorlanmadan bunun da öyle olmasını istiyorum. Ama hangi şekilde öyle olur bu?
    İçindeki metal çer çöp parcacıklar yüksek süratte aşırı ısınan motorda çok rahat yer yapabilir. Ki ben, yok sağır... falan filan... gibi kurumsal bi yazı hiçbiyerde okumadım

Senin bahsettiğin bence "rodaj süreci esasında 4000-5000 lere kadar sürüyor" dedikleri durum. 1000 km bakımı sonrası tertemiz yağ ile ister istemez çıkarsın yüksek süratlere,

motorunda 4000-5000 lerde sağlıklı bi şekilde açılmış, tam anlamıyla rodaj sürecini tamamlamış olur

Bence "gazı köklesemde sağır kalmasa" fikrini aklından çıkar, bana pek sağlıklı bi düşünceymiş gibi gelmedi

Bu ses her motor da var.motor çalışmadan boşta gitmek şanzımana zarar verir,yaglama iyi yapılamadığı için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sınıflar genellikle çirkin olsa da 125cc commuterler arasında benimde en beğendiğim CB

Sesli dediğin nekadar sesli acaba, normal mi değil mi duymadan nasıl anlarız bilemiyorum ki, benim vites geçişi seslerim rodaj dönemi vites geçiş seslerine göre denecek kadar az,

hatta bakalım ses çıkacakmı diye özellikle dinlemezsem 2. vitese giriş hariç hiçbirini duymuyorum. Rodaj sonrası bakım senin rahatsız olduğun sesi ortadan kaldırabilir bence.

Çok farklı bi ses olduğunu düşünüyorsan telefonla falan bi kaydet yükle istersen foruma, illaki bilen anlayan biri çıkar
    Bence her motorda olan ses.bircok motor kullandim hepsinde ayni ses vardi.
    Benim motor 1300 km ye geldi gecen gun depoyu yine fulledim 160 km oldu benzin gostergesi yarimdan yukarda sence nasil duzelme varmi

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı reall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence her motorda olan ses. Bircok motor kullandim hepsinde ayni ses vardi.
    Benim motor 1300 km ye geldi, gecen gün depoyu yine fulledim 160 km oldu benzin göstergesi yarımdan yukarda sence nasıl düzelme varmi
    Ses açıklaması için saol

Göstergeyi boşver, ben kırmızı çizgiye değen ibre ile "İstanbul - Bursa" yolu yaptım, ( yedeğe bile geçmeden ), gösterge yanıltıcı!

160 km de iken aynı seviyeye kadar fulle istersen, kaç litre alacak bakalım Enn fazla, taş çatlasın, 3.75 litre alması lazım deponun

Ses açıklaması için saol

Göstergeyi boşver, ben kırmızı çizgiye değen ibre ile "İstanbul - Bursa" yolu yaptım, ( yedeğe bile geçmeden ), gösterge yanıltıcı!

160 km de iken aynı seviyeye kadar fulle istersen, kaç litre alacak bakalım Enn fazla, taş çatlasın, 3.75 litre alması lazım deponun
    Eyvallah sende sagol.
    Benim benzin gostergesi dogru gosteriyor aldigimdan beri takip ettim dogru gosteriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:51 ----------

Gecen gun arkadas ile 150 kmlik yolculuk yaptik onun ybr si ile inanin bana yere goge sigdirilamayan ybr beni mahvetti,artci bendim titresim ayaklarimi hissetmiyorum hani ybr de hic titresim yoktu hepsi hikaye valla cb bile bu kadar artciyi rahatsiz etmiyor

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı reall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah sende sagol.
    Benim benzin gostergesi dogru gosteriyor aldigimdan beri takip ettim dogru gosteriyor.Gecen gun arkadas ile 150 kmlik yolculuk yaptik onun ybr si ile inanin bana yere goge sigdirilamayan ybr beni mahvetti,artci bendim titresim ayaklarimi hissetmiyorum hani ybr de hic titresim yoktu hepsi hikaye valla cb bile bu kadar artciyi rahatsiz etmiyor
    Tabiki gösterge saçmalamıyor, sadece sanki depoyu 8-9 litreden hesaplıyormuş gibi çalışıyor Böyle düşünürsek gayet doğru çalışıyor gibi

Bende biçok artçı aldım, dragstar 1100 ü, shadowu... olan arkadaşlarda oldu artçım. Özellikle dikkat etmelerini istedim bu titreşim konusuna (kendim başka motosiklet kullanmadığım için)

şimdiye kadar kimseden en ufak bi şikayet gelmedi, hatta dalga geçtiler "sanki sen aynı motosiklette değilmiydin olm" diye başlayan...

Ben CB yi almadan önce telefonumu cebime koydum yarım saat, bi saat kendimi aradım bakalım rahatsız olacakmıyım diye

Öyle bi anlatılıyordu ki CB, küçücük telefonla kıyaslanamaz tabi koskoca motor var altında dedim kendimce, buna hazırladım kendimi, cehalet böyle bişey işte

Alıp kullanmaya başlayınca "taş döker, vücut komple uyuşur, şarampole yuvarlanırsın, parmakların tutmaz, yıldırım çarpar... ..." bisürü boş yorum varmış bunu anladım. Bu yorumlardan sonra darbeli hilti gibi bişey bekledim açıkçası

Rolantide beklerken var ve son süratlere doğru sivrisinek vızıldaması gibi bi etki var yalan değil, herhangi bi motosiklette okadarcık bile yok diyen kimseyede inanmaz oldum açıkçası

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Arkadaşlar selam,

Motoru çıkarttım yokuş başına vurdurdum oldu.Sıkıntı yokmuş.İlk defa denedim denemeyen arkadaşlar için paylaşıyorum.

Benzini bugün fulledim bide ben deniyeyim ne yapıcak.

Benim gibi acemi arkadaşlara önemli bi uyarı!! Lastiklerinize hava basarken o egsoza dikkat..Canınızı yakarr.Soldan verin havayı.düşe kalka yana yana öğrenecez

Benzin göstergesi fulle yakın tam doğru değil sanırım şamandranın altına inene kadar full gösteriyor )
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Tabiki gösterge saçmalamıyor, sadece sanki depoyu 8-9 litreden hesaplıyormuş gibi çalışıyor Böyle düşünürsek gayet doğru çalışıyor gibi

Bende biçok artçı aldım, dragstar 1100 ü, shadowu... olan arkadaşlarda oldu artçım. Özellikle dikkat etmelerini istedim bu titreşim konusuna (kendim başka motosiklet kullanmadığım
    şimdiye kadar kimseden en ufak bi şikayet gelmedi, hatta dalga geçtiler "sanki sen aynı motosiklette değilmiydin olm" diye başlayan...

Ben CB yi almadan önce telefonumu cebime koydum yarım saat, bi saat kendimi aradım bakalım rahatsız olacakmıyım diye

Öyle bi anlatılıyordu ki CB, küçücük telefonla kıyaslanamaz tabi koskoca motor var altında dedim kendimce, buna hazırladım kendimi, cehalet böyle bişey işte

Alıp kullanmaya başlayınca "taş döker, vücut komple uyuşur, şarampole yuvarlanırsın, parmakların tutmaz, yıldırım çarpar... ..." bisürü boş yorum varmış bunu anladım. Bu yorumlardan sonra darbeli hilti gibi bişey bekledim açıkçası

Rolantide beklerken var ve son süratlere doğru sivrisinek vızıldaması gibi bi etki var yalan değil, herhangi bi motosiklette okadarcık bile yok diyen kimseyede inanmaz oldum açıkçası
    Var kardeşim bütün motorlarda var,cevremde bir suru ybr kullanan var biraz sikistirinca hepsi titriyor.millet nasil yok diyor onu anlamiyorum

Motosikleti
    HONDA CB 125E
    Günaydın arkadaşlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)