Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

ÖTV kimin adına yatarsa o kişi üzerine yapılır motor. burda kesilen faturanın kiin üstüne alınacaksa onun adına kesilmesi lazım
    hayırlı günler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Arkadaşlar hepinize merhaba 5000 km mi doldurmuş bulunmaktayım...
    Haftalık iznim bitti toplamda 1000 km yol yaptım ağırlıklı olarak sahil ve dağ yollarında gezdim...Gezdiğim yerler:Foça-Yeni Foça-Karaburun-Mordoğan-Salihli-Bozdağ-Ödemiş-Tire-Bayındır ve bilimum yol üstü pek çok köyü gezdim gördüm karaburunun ilerisi muhteşemdi dağlık fazlasıyla virajlı ıssız ve güzel bir yoldu...

4000 bakımı yaptıracağımı daha öncede burda söylemiştim.Gittim tire-delikanlı honda servisinde 4000 bakımını yaptırdım 50 tl tuttu...Orhan usta var 24 yaşında gayet ilgili alakalıydı arkadaş burdan da ona tekrar teşekkür ederim...Yağ değişimi yapıldı lastik basınçlarına bakıldı zincir temizlendi-sibob ayarı yapıldı-hava filtresi temizlendi aslında baya temiz çıktı filtrem ...Ben yeri beğendim arkadaşlar ilgili muhabbetleride iyiydi...Bakımdan sonra motor gayet rahatladı gidişi falan değişti yada psikolojik de olabilir tam emin değilim.

Yalnız mola vermeden 250 km kesintisiz gittim ama ! totom o kadar çok uyuştu ki anlatamam kendimi atacak yer aradım resmen ellerim de biraz uyuşmuştu yorgunluk ise hat safhadaydı hani müzik dinlemesem yolda uyurdum herhalde İşin özü uzun yola çıkarım derseniz 150 km de bir en az 30 dk mola vermeniz lazım ki sağlıklı sürüş yapabilin...
    Açıkcası kafamda cbr 250r yada er-5 alma fikri var ama er-5 alsam onu dizginleyebilirmiyim ? merak etmiyor değilim...
    Bir yandan da cb yakıtı resmen kokluyor ama cbr 250 3,5 lt civarı er-5 5 lt yakıyor 100 km de benzin olmuş 5 tl oda kafa kurcalamıyor değil...
    Ama şehiriçi derseniz çok memnunum ufak tefek olduğuna her yere giriyor az da yakıyor performansıda şehir içi için yeterli daha ne olsun ki...
    Şeytan İcadı

transelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda transalp / SH300i /cb125e
    Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize merhaba 5000 km mi doldurmuş bulunmaktayım...
    Haftalık iznim bitti toplamda 1000 km yol yaptım ağırlıklı olarak sahil ve dağ yollarında gezdim...Gezdiğim yerler:Foça-Yeni Foça-Karaburun-Mordoğan-Salihli-Bozdağ-Ödemiş-Tire-Bayındır ve bilimum yol üstü pek çok köyü gezdim gördüm karaburunun ilerisi muhteşemdi dağlık fazlasıyla virajlı ıssız ve güzel bir yoldu...

4000 bakımı yaptıracağımı daha öncede burda söylemiştim.Gittim tire-delikanlı honda servisinde 4000 bakımını yaptırdım 50 tl tuttu...Orhan usta var 24 yaşında gayet ilgili alakalıydı arkadaş burdan da ona tekrar teşekkür ederim...Yağ değişimi yapıldı lastik basınçlarına bakıldı zincir temizlendi-sibob ayarı yapıldı-hava filtresi temizlendi aslında baya temiz çıktı filtrem ...Ben yeri beğendim arkadaşlar ilgili muhabbetleride iyiydi...Bakımdan sonra motor gayet rahatladı gidişi falan değişti yada psikolojik de olabilir tam emin değilim.

Yalnız mola vermeden 250 km kesintisiz gittim ama ! totom o kadar çok uyuştu ki anlatamam kendimi atacak yer aradım resmen ellerim de biraz uyuşmuştu yorgunluk ise hat safhadaydı hani müzik dinlemesem yolda uyurdum herhalde İşin özü uzun yola çıkarım derseniz 150 km de bir en az 30 dk mola vermeniz lazım ki sağlıklı sürüş yapabilin...
    Açıkcası kafamda cbr 250r yada er-5 alma fikri var ama er-5 alsam onu dizginleyebilirmiyim ? merak etmiyor değilim...
    Bir yandan da cb yakıtı resmen kokluyor ama cbr 250 3,5 lt civarı er-5 5 lt yakıyor 100 km de benzin olmuş 5 tl oda kafa kurcalamıyor değil...
    Ama şehiriçi derseniz çok memnunum ufak tefek olduğuna her yere giriyor az da yakıyor performansıda şehir içi için yeterli daha ne olsun ki...
    aynen öyle; şehir içi sıkışık trafikte, dağda taşta ve benzin meselesinde insanın yüzünü güldürüyor...
    aman derim kardeşim alkol kötü bir artçıdır.....

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gittim tire-delikanlı honda servisinde 4000 bakımını yaptırdım 50 tl tuttu.

Yağ değişimi yapıldı, lastik basınçlarına bakıldı, zincir temizlendi, sibob ayarı yapıldı, hava filtresi temizlendi, ilgili muhabbetleride iyiydi...Bakımdan sonra motor gayet rahatladı gidişi falan değişti.

Bir yandan da cb yakıtı resmen kokluyor, cbr 250/3,5 lt civarı, er-5/5 lt yakıyor benzin olmuş 5 tl oda kafa kurcalamıyor değil...

Ama şehiriçi derseniz çok memnunum ufak tefek olduğundan her yere giriyor az da yakıyor performansıda şehir içi için yeterli daha ne olsun ki...
    Hoşgeldin, iyi gezmişsin sibop ayarına gerek varmıymış peki, yoksa direk açıp ayar mı çektiler, önce gerek varmı yokmu bakıp anlamaya çalışıyorlarmı?ı. Bugün yarın bende gideceğimden soruyorum ???

Diğer motosikletler keşke sadece yakıtlarıyla kalsa, biz ön+arka takım michelin 200 liraya takarken diğerleri 250 liraya sadece arka lastik alamıyor, butür birsürü etken olmasa yakıt yine katlanılır

Şehiriçi derseniz zaten yazık günah, büyük bişey ile trafikte sıkışma eziyetine değmez, keyfi sürülmez
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin, iyi gezmişsin sibop ayarına gerek varmıymış peki, yoksa direk açıp ayar mı çektiler, önce gerek varmı yokmu bakıp anlamaya çalışıyorlarmı?ı. Bugün yarın bende gideceğimden soruyorum ???

Diğer motosikletler keşke sadece yakıtlarıyla kalsa, biz ön+arka takım michelin 200 liraya takarken diğerleri 250 liraya sadece arka lastik alamıyor, butür birsürü etken olmasa yakıt yine katlanılır

Şehiriçi derseniz zaten yazık günah, büyük bişey ile trafikte sıkışma eziyetine değmez, keyfi sürülmez
    Kontrol etti ses geliyordu zaten bende demiştim bi bakıver diye...
    Sağolsun arkadaş baktı dedi ayar yapalım.Ama motor bloğunun soğumasını bekliyorlar oda bayağı bir vakit alıyor söyleyim.Ta bornova'dan tire'ye gittim ortalama 83 km yol ısınmasıda normal sabah 10 da girdim öğlen 1,30 gibi çıktım
    uzun sürdü baya...
    Siz yine ustaya rica edin dikkatlice motor sesini dinlesin
    Motor üst kapağı söküp ventille 10 dk da ayarlıyor fazla uzun sürmüyor ama dediğim gibi motor bloğunun soğuması bekleniyor...
    Birde bu güç bana yetmiyor hele hele uzun yolda hiç yetmiyor...Ama virajlı dağ yollarında sıkıntı yok nasılsa 60 ın üstüne çıkmıyorum :D
    Birde arka fren pedalı orjinalinde biraz boşluk vardı hani sonuna kadarda sıksan fren kitlemiyordu servisteki arkadaş boşluğu almış şimdi sert basmaya korkuyorum anında kitliyor başlıyor kaymaya...
    Ayrıca lastiklere güvenseniz bile yollara güvenmeyin hele hele bilmediğiniz yollarda allah korusun...O kadar değişik yol şartları ile karşılaştım ki ben bile bu kadar değişken şartlara denk geleceğimi tahmin bile edemezdim.Full çakıllı yolmu dersin kayalık yolmu ezik yarısı kum yarısı çakıl yolmu dersin üfff daha neler neler
    Şeytan İcadı

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Arkadaşlar cb 125e sine jant şeridi çektiren varmı,varsa fotorafını paylaşabilirmisiniz.,motorum beyaz renkte,mavi kırmızı ve beyaz arasında kaldım.
    Korkarak yaşayamazsın!

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    ne renk çekicez beyaz motora bide bu konu var şimdi benimkide beyaz mavi olurmu acaba
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cb 125e sine jant şeridi çektiren varmı,varsa fotorafını paylaşabilirmisiniz.,motorum beyaz renkte,mavi kırmızı ve beyaz arasında kaldım.
    [url=http://bit.ly/c25MCx][img]http://g1209.hizliresim.com/11/l/d5q40.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

http://b1209.hizliresim.com/11/l/d5q6v.jpg

hocam kırmızı yakışır yapıştır gitsin....

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel olmuş Sahin Sen lastiklerimi değiştirdin, yoksa şerittenmi yada fotoğrafın açısndan... bana kalın gözüktüler

Şerit olayını ben pek sevmem ama farkedilirlik adına faydalı En çok beğendiğim şimdiye kadar aşağıdaki kesik kesik olan model, beyaza da çok yakıştırdım

Bunlarıda kaydettiklerimin arasında buldum, fikir verir diye paylaşayım

Beyaz Şerit:

Mavi Şerit :

Kırmızı Şerit :

Bi arkadaşımızda beyaz janta mavi şerit denemiş :

Aşağa yukarı bi fikir vermiştir umarım
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Kırmızı motorun resmini gördüğümde tüh dedim,neden kırmızı almamışım

Ama şahin hocamın şeritler de pek bi bomba,basıcam bende kırmızıyı

Bir de sondan 3. fotoraftaki bi değişik olmuş.Mavinin üzerine beyaz mı çekmiş ne?
    Korkarak yaşayamazsın!

erhan115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    arkadaşlar merhaba
    bu pilot sporty lastiklerini deneyen oldu mu hiç nasıl yağışlı havada kayma yapıyormu
    orjinal lastikler frene aniden dokununca bazen kaydırıyor da arkayı sonrada önü kademeli olarak pilot sporty ile değiştirmeyi düşünüorum malum yağmurlarda gelmeye başladı

Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Sporty ne kadar iyidir bilemem ama genel kanaat mükemmel olduğu yönünde.

Bugün test edeyim dedim standart lastikleri,fazla yavaş gittiğimden de olsa gerek hiç sıkıntı yaşamadım.
    Korkarak yaşayamazsın!

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    kırmızı bu motora başka yakışıyor.............

jant şeritleri güzel olmuş...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    sorunlarda dolayı alamadm motoru.canım sıkkın.hakkınızı helal edın bu sure zarfında daha cok para bırktırcem. IYI BAKIN KENDINIZE.....

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel olmuş Sahin Sen lastiklerimi değiştirdin, yoksa şerittenmi yada fotoğrafın açısndan... bana kalın gözüktüler
    Lastikleri değiştirmedim ama ay sonuna kadar değiştirip Sporty takmayı düşünüyorum, malum yağmurlar başladı.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Tam 3 aydır pilot sporty'lerle kullanıyorum motoru. Çok ama çok memnunum. En az 3-5 kez 'aha şimdi yapışmıştık yere' dediğim durumlar oldu. Hepsinde de motor asfalta zamk gibi yapışıp durdu.
    Zaten motoru test eden birkaç farklı tecrübeli kişiden lastiklerin acilen değişmesi gerektiğini duymuştum.

Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorunlarda dolayı alamadm motoru.canım sıkkın.hakkınızı helal edın bu sure zarfında daha cok para bırktırcem. IYI BAKIN KENDINIZE.....
    Hocam ayrılık mesajı gibi olmuş,yapma böyle,üzme bizi Gel takıl buralarda bizimle
    Korkarak yaşayamazsın!

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kırmızı bu motora başka yakışıyor.............

jant şeritleri güzel olmuş...
    Aslında buradaki ve bilgisayardaki görünüş yanındaki gibi değil, kırmızı renk yanında daha güzel duruyor.fotoğraf makinesi kalitesizse soluk görünüyor, buda motorsiklet renk seçiminde beyaza yöneltiyor.tabi zevkler ve renkler karşılaştırılmaz.
    Sizde renk konusunda benden yanasınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakkında hayırlısı olsun belki bahara daha güzelini alırsın.Sen para biriktirmeye bak gerisi çorap söküğü gibi gelir.zaten yavaş yavaş güz gelmeye başladı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızı motorun resmini gördüğümde tüh dedim,neden kırmızı almamışım

Ama şahin hocamın şeritler de pek bi bomba,basıcam bende kırmızıyı

Bir de sondan 3. fotoraftaki bi değişik olmuş.Mavinin üzerine beyaz mı çekmiş ne?
    Sen bide kırmızıyı yakından görsen, helede benim gibide 2 binişten sonra benzle temizleyen, 1 ayda 104 km yapan birisiysen tadından yen miyor.
    bu arada cant şeridi nerde satılıyor? nekadar? kendim yapabilirmiyim? sıkılırsam geri sökebilirmiyim?
    ZEMHERİ!

S.a.arkasaslar cb yi alali 2 ay oldu 1000 bakimina dun goturdum.benim motor cok yakiyor aldigimdan beri fazla cikistirmadim da ilk depoyu fulledim 430 km de yedege cektim ikinci fullemede 370 km gitti motoru sakin kullaniyorum ama neden cok yakiyor anlamiyor m

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

Sizin yakit durumunuz nasil yoksa benim motorda mi sorun var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)