Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende epey bi süre hiç etkilenmedim bu durumdan, forumda benden daha eskiler takılıp şakalaşıyorlar gibi gelmişti başta. Sonra baktım yeni kayıt olmuş bi arkadaşımız kararsızlık yaşıyor gelen cevaplarda olumlu olumsuz bilgi yok, genelde şu şekilde

Honda motor değil, 115 dediimi tıkanıyormuş ( commuter ne demekse onlar için ), markaya para verirsin boşa ( ben 3350 alırken yorumu yapan arkadaşın motoru 125cc 4300 TL ) biyerden sonra komik gelmemeye başladı

He şahsım adına değil, kim ne derse desin ben kararımı verene kadar yeteri kadar araştırdım zaten. Yeni başlayan biri olarak bana, motosiklet nedir, trafikte nasıl bi yeri vardır, vites denge koordinasyonu nasıl tecrube edilir butür başlangıç detayları.

Şimdi 2. el YBR al diyenler oldu örnek bu olduğu için marka veriyorum, debriyaj teli elimde mi kalacak, muayenesi nezaman acaba, zincir dişli ... daha gidermi gitmezmi,

biyerde kalıcam allah allah ne oldu acaba sahibi nasıl kullandı ki kaldım diye aklıma takılacağına ki zaten motosikletin "m" sini bilmem etmem direk herşeyi eski sahibine yorardım kesin.

Commuter başlıklarını tek tek okudum %80 rodajda bile son sürat deniyor, gazı açtım tıkanmadı öyle zorladım tık demedi ... ... Honda titriyor diyenler oldu 2-3 konu geziyorum aynı kişi param olsa Apache alıcam diyor.

Konuşmak için konuşanların varolduğunu görünce, dedim ben cilli gibi "0" km Honda alayım, yoluma bakayım

Araştırdım ettim bir de fiyatı gördüm mendili aldım halay çektim Resmen Honda bana hemen hemen aynı malı, hatta daha az yakıt harcayan, kıvrak atik olan, deposu dolgun duran, farı marı süper işini yapan... bi motosiklet sattı,

yanında cebime de 1000 TL para koydu gibi bi hisle aldım açıkçası. Commuter den beklediğimi fazlasıyla da aldım. Önceden hiç motosiklet kullanmamış biri olarak sadece ürün olarak değerlendiriyorum motosiklet değil, 4600 TL laptop aldım,

işimi yaparken ısınıp kapanıyor, 3350 TL motosiklet aldım artçılı, çantalı durmadan kaçkez 250-300 km yol yaptım, ne ısındı ne kapandı. Bana eyvallah parasının hakkını veriyor dedirtti.

Satmayı düşünerek almadım, koşullarım elverirse NC 700 serisine merak sardım ama daha 10-15000 km tecrube etmeden düşünmüyorum. O gün geldiğinde bembeyaz şehir içi yakıt koklayanımı satmadan bi abi getirmek çok iyi olur.

Arkadaşlarım ehliyet almaya başladı, ne şikayetin olursa olsun razıyız bizde bununla öğrenelim, plaka ruhsat uğraştırma bizi diyorlar yedirtmem size diyorum. 1 ( bir) tanecik şikayetim olsa inanın direk satarım onlara ama yok arkadaş yok !!!

Bu tür konuşmak için konuşanlara sadece bir kez cevap yazdım http://www.motosiklet.net/forum/mark...ml#post2761844

ama ne dediğimi anlamaya bile çalışmadılar, şaşırmadım da zaten pek Sağlıcakla kalın Honda CB severler
    Honda CBR125R Kullanıcısıyım Yazınısı zevkle Okudum. Çok güzel Özetlemissiniz durumu. Şimdi Bana diyecekler CBR125R Kullanıcısı ne işin var burada. Evel Allah 1978 Model Honda CB125 e sahibim ayrıca bu yuzden yazıyorum. 13000 ORJİNAL KMDE 1978 CB125 MOTOrsiklete sahibim. tek sorunu varki Platin değişmesi Lazım ve sipariş verildi. Platin gelsin Takıp yıne onada bineriz. CB serisi şehir içi süper bi motosiklet.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende epey bi süre hiç etkilenmedim bu durumdan, forumda benden daha eskiler takılıp şakalaşıyorlar gibi gelmişti başta. Sonra baktım yeni kayıt olmuş bi arkadaşımız kararsızlık yaşıyor gelen cevaplarda olumlu olumsuz bilgi yok, genelde şu şekilde

Honda motor değil, 115 dediimi tıkanıyormuş ( commuter ne demekse onlar için ), markaya para verirsin boşa ( ben 3350 alırken yorumu yapan arkadaşın motoru 125cc 4300 TL ) biyerden sonra komik gelmemeye başladı

He şahsım adına değil, kim ne derse desin ben kararımı verene kadar yeteri kadar araştırdım zaten. Yeni başlayan biri olarak bana, motosiklet nedir, trafikte nasıl bi yeri vardır, vites denge koordinasyonu nasıl tecrube edilir butür başlangıç detayları.

Şimdi 2. el YBR al diyenler oldu örnek bu olduğu için marka veriyorum, debriyaj teli elimde mi kalacak, muayenesi nezaman acaba, zincir dişli ... daha gidermi gitmezmi,

biyerde kalıcam allah allah ne oldu acaba sahibi nasıl kullandı ki kaldım diye aklıma takılacağına ki zaten motosikletin "m" sini bilmem etmem direk herşeyi eski sahibine yorardım kesin.

Commuter başlıklarını tek tek okudum %80 rodajda bile son sürat deniyor, gazı açtım tıkanmadı öyle zorladım tık demedi ... ... Honda titriyor diyenler oldu 2-3 konu geziyorum aynı kişi param olsa Apache alıcam diyor.

Konuşmak için konuşanların varolduğunu görünce, dedim ben cilli gibi "0" km Honda alayım, yoluma bakayım

Araştırdım ettim bir de fiyatı gördüm mendili aldım halay çektim Resmen Honda bana hemen hemen aynı malı, hatta daha az yakıt harcayan, kıvrak atik olan, deposu dolgun duran, farı marı süper işini yapan... bi motosiklet sattı,

yanında cebime de 1000 TL para koydu gibi bi hisle aldım açıkçası. Commuter den beklediğimi fazlasıyla da aldım. Önceden hiç motosiklet kullanmamış biri olarak sadece ürün olarak değerlendiriyorum motosiklet değil, 4600 TL laptop aldım,

işimi yaparken ısınıp kapanıyor, 3350 TL motosiklet aldım artçılı, çantalı durmadan kaçkez 250-300 km yol yaptım, ne ısındı ne kapandı. Bana eyvallah parasının hakkını veriyor dedirtti.

Satmayı düşünerek almadım, koşullarım elverirse NC 700 serisine merak sardım ama daha 10-15000 km tecrube etmeden düşünmüyorum. O gün geldiğinde bembeyaz şehir içi yakıt koklayanımı satmadan bi abi getirmek çok iyi olur.

Arkadaşlarım ehliyet almaya başladı, ne şikayetin olursa olsun razıyız bizde bununla öğrenelim, plaka ruhsat uğraştırma bizi diyorlar yedirtmem size diyorum. 1 ( bir) tanecik şikayetim olsa inanın direk satarım onlara ama yok arkadaş yok !!!

Bu tür konuşmak için konuşanlara sadece bir kez cevap yazdım http://www.motosiklet.net/forum/mark...ml#post2761844

ama ne dediğimi anlamaya bile çalışmadılar, şaşırmadım da zaten pek Sağlıcakla kalın Honda CB severler
    Sonuna kadar katılıyorum, bugüne kadar hiç keşke demedim. Tercihimi CB den yana yaptığım için çok memnunum. Bu tür yorumlar yapan, çin malı motorlarla karşılaştıran arkadaşlar ne yapmaya çalışıyorlar, neye hizmet ediyorlar bir ürlü anlayamıyorum. Yoksa bu Çin deki fabrikalara ortaklar mı?

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    selam arkadaslar benim 1000 bakimi geldi ama 1 hafta sonrasina anca gun verebiliyor otosever nedir bu yogunluk. sisliye yakin baska hangi servisler var acaba bildiginiz

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Gaziosmanpaşa Çiftkurtlar MCM http://www.ciftkurtlarmcm.com/iletisim.php

Gayet güzel, işini layığıyla yapıyorlar, aramadan git bence, direkt alırlar zaten araya

Otoseverin olayını anlamadım, bi vida açacak yağ doldurup kapatacak, 2 de somun sıkacak en yoğun zamanda bile tek eliyle yapar bunu usta, 1 hafta saçma bi zaman bu iş için
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    bende bu gruptn ayrılıyorum arkadaşlar, motoru satıp Regal Raptor DD 350 E-6 almaya karar verdim.
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

Motosikleti
    Honda NC S
    Çok farklı bi sınıf değilmi Fatih? Kullanıp denedin mi hiç cruiser? Kanında olupta alışmaya inat etmezsen bi tuhaf geliyor insana.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Mondial 250 MCT vardı önceden sıkıntılı motordu sattım bende. İkinci el temiz bir Chopper / Cruiser bulamadığım için honda aldım ani bir kararla. ama olmuyor işte kan çekiyor bende Regal Raptor DD 350 E-6 alacağım
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

Motosikleti
    Honda NC S
    E tabi ozaman durum başka

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Merhaba arkadaşlar Hepinize günaydın..

Küçük bir sıkıntım var geçen hafta cuma günü 55 tl lik yaklaşık 12,76 lt benzin aldım.Gösterge F'de (böylece yakıt göstergesininde doğru çalıştığını gördüm)Yakıt aldığımdan beri yaklaşık 260 km yol yaptım ve gösterge son çeyrekte bu sefer çok yaktı nedenini anlayamadığım bir sebepten ötürü.Sübap ayarımı yapılması gerekiyor.Böyle bir durumla karşılaşan arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var.
    Bir ihtimalde yakıt göstergemin saçmalamış olabileceği...
    Şeytan İcadı

Motosikleti
    Honda NC S
    260 km geçmişsin şuan depoyu tekrar fullersen +-42 TL benzin alır mı diyorsun yani? Bence göstergeye aldanma. He bezin aldın hakikaten 42 TL tuttu diyelim en basit sebepleri

Kalın motor yağı kullanıyor olabilirsin motoru nerdeyse 2 katı zorlar, zincir temiz ve yağlı değildir sürtünme artar %15 e kadar ciddi artış olabilir, lastik basınçların düşmüş olabilir bi sebepten,

senin motosiklete alışman ve daha devirli kullanmaya başlamış olman, şehir içinde çok fazla bulunmaya başlayıp dur kalk yapman, son sürat deneyleri yapıyor olman gibi şeylerin etkisi olabilir tabi.

55 TL benzin aldığında kaç km geçilmişti önemli olan bu bize herşeyi anlatır.Veya fulle depoyu şuan, kaç TL benzin alacak ona göre net bi sonuç olur.Gösterge yolda kalma yeter diye konulmuş gibi çalışıyor
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    ferdinandd diline sağlık hocam. inan bu yazıyı ben yazsam harfi harfine aynı şeyleri yazarım. seninle durumum neredeyse aynı. bende haziran da cb125e mi araştırmalar sonucunda aldım. nc700x e en yakın zamanda geçmeyi istiyorum. cb125e sayesinde çevremde 2 kişi kurslara başladı. vs vs.

erhan115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    tüm cb125 lerde var o yakıt göstergesi yedek yakıtı göstermediği için hemen düşüveriyor 260 km gidince nerdeyse son çeyreğe geliyor ama sıkıntı yok ben 500 -520 km yol yapıyorum 60 lirayla 60 lira alıyor depo

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S150 LX 2012
    Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuna kadar katılıyorum, bugüne kadar hiç keşke demedim. Tercihimi CB den yana yaptığım için çok memnunum. Bu tür yorumlar yapan, çin malı motorlarla karşılaştıran arkadaşlar ne yapmaya çalışıyorlar, neye hizmet ediyorlar bir ürlü anlayamıyorum. Yoksa bu Çin deki fabrikalara ortaklar mı?
    Arkadaşlar kim çini hondadan üstün tuttuki çinli motora binenlere takilıyorsunuz.sanki honda türk malıymış gibi çınle ugrasıyorsunuz madem çin sızde sıkıntı o zaman hondada almayın motorlarınız çinde toplanıyor.ben çine biniyorum param buna yetti daha fazla imkan olsaydı almazmıydım honda.ugraşmayın çinle conla tamam honda kalite marka .fakat etiketımı yapmadan geçmeyecem benım çin sizin cb lerınızı .cbf lerınizı tokatlayıp geçıyor ranpada duzce .ama biz demıyoruz honda şole bole .sonuçta bu motorları çekik gözluler yapıyor.japonlarla çınlıler adına milliyet çılık yapıyoruz .motorum çin kanuni windy s 150.selamlar

benzin göstergesi bitiyor gibi görünüyor aldasnmayın yazmıstım gecen
    sonda bile dururken 30 tl lik benzin vardı icinde
    içimde ölen biri var

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bu kılavuzdan yağ olayını sıkı takip eden arakdaşlar bizim motorlara şimdi nekadar miktar yağ koyalım =) 1 litre fazla bence?
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    cb 125 e
    ınzell kardesım tesekkurederım bılgı ıcın bıde bırsey sorucam nasıl bı yag kullanmalıyım

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forch, Würth gibi zincir yağlayıcı spreyleri tercih edebilirsin.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kılavuzdan yağ olayını sıkı takip eden arakdaşlar bizim motorlara şimdi nekadar miktar yağ koyalım =) 1 litre fazla bence?
    Doğru o olayı kaynattık

Yarın yada en geç pazartesi ben bi yüzyüze gidip sorayım, kılavuzuda alıp "dayı bak burda 0.8 diyor, ne iş ?" diyeyim yoksa çözemiycez.

Geçen mevzu geçince başlıkta tekrar aradım hepsini yok yanlışınız var 1 lt dediler, öyle kaldı muallakta

Hepsi bir ağızdan konuşunca 200 ml eksik yağ koydurtma riski de yemiyor açıkçası, ben böyle ikilemde kalmazdım, ezberci zihniyet benide bozdu

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    herkese selam arkadaşlar,bugün serviste koruma demiri taktım ama tuhafıma gitti çok aşağıdamı kaldı acaba arkadşın ybrede anyı koruma demiri dizlerin karşısına geliyor...

Motosikleti
    Honda NC S
    Bu koruma demirinden çok arkadaşımızda vardı mücahit, yan fotolarda pek aşağıda gibi durmuyordu sanki.

Bana da hep düz tip daha aşağıda gelirdi mesela, demekki hemen hemen aynı, fotoğraflar yanıltıcıymış

Bana her ikiside çok büyük geliyor nedense, yoksa beğendiğim ufak tip olanlar ama henüz hiçbiyerde denk gelmedim :/

Motosiklet yerinde yatsa falan bizim büyükler çizilir, motosiklete başkada hiçbişey olmaz gibi duruyor resmen, bi yandanda yurdum kaldırımları 50 cm olduğundan takıldı takılacak ilerliyorum,

takılsa kurtuluşum yok düşerim. Duruma göre değişir ama birden takılınca allah korusun az buz şeyde olmaz gibi. Hangisi neye göre koruma demiri karar veremedim. Zaten yüksek olan ufakları bulamıyorumda

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

Koruma demiri teslim aldığın anda üstünde olması gereken bişey aslında, bi otomobil parkederken , 2 köpek kavga ederken ... yatırır motoru belli mi olur, keşke demekten iyidir

Hayırlı olsun, benim büyükler arasında eğimli tip düzden daha çok hoşuma gidiyor, inşallah o koruma demiri orda boş boş dursun hiç kullanmak nasip olmasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

Yağ miktarı konusunda Honda Türkiye den de yardım istedim arkadaşlar, bi nevi hepimiz adına da konuşmuş gibi oldum affınıza sığınarak;

ferdinandd : Merhabalar, Honda CB 125 E Kullanım kılavuzunuza sadık kalmak için inat etmek zorunda kalan biriyim.
    Kullanım kılavuzunuzda motosikletimizin motorunun "0.8" yağ alacağı yazılı fakat birimi belirtilmemiş.
    Yetkili servisleri aradığımda 1 lt yağ kullanılacağı söyleniyor. Ki yetkili servisim ilk bakımımda 1 lt yağ kullanıldı.
    Durumdan rahatsız olup araştırdım, bu durumda yetkili servislerimiz eğer 200 ml fazla yağ kullanıyorsa, orta ve uzun vadede ciddi sorunlar oluşabileceği ile karşılaştım.
    CB 125 E adına açılmış bir başlıkta yüzlerce arkadaşız ve bu durumun muallakta kalmasından inanın çok rahatsız oluyoruz.
    İşin aslının (0.8 birimi ne ise mi ?/ 1 lt mi ?) ne olduğunu en doğru şekilde ilk ağızdan öğrenebilmek için, sizlerden kendim ve tüm arkadaşlarım adına bu konuda yardım talep ediyorum.

Honda Türkiye : Ürünlerimize göstermiş olduğunuz bu bilinçli yaklaşımdan dolayı teşekkür ederiz.
    Bu konuda hangi servisimiz ile iletişime geçtiniz acaba.

ferdinand: İstanbul dahilinde hemen hepsi ile görüştüm.

Honda Türkiye: En doğru bilgilendirme en kısa sürede telefon ve mail yolu ile size ulaşılarak yapılacaktır ferdinandd bey.
    Şuan bilgi almak istediğiniz konu, yardım departmanımıza iletilmiş bulunuyor. Yardımcı olabileceğim farklı bir konu var mı acaba ?

ferdinandd: Hayır yok. İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Neden en başta onlara sormadıysam artık Neyse cevap bekliyoruz, daha doğru bilgi de nerden gelebilir ki
    reverse bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)