Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    insallah bulursun, 17 dişli ile kapaga çarpma yapmaz, ama 18 de sürtüyor

bizde olmuyo bunu da bil

kolay gelsin
    rs_guven bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    insitiable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme-Max
    Orta amortisörden de veya ön amortisörden geliyo olabilir ses bende de ara ara yapıyo o sesi, Viteste iken de yapıyor sesden dolayı duymuyo olabilirsin.
    Ben o sese orta amortisör yayı veya ön amortisör keçe sesi teşhisi koydum ama emin değilim çünkü esnemelerden sonra yapıyor sesi.
    Hatta bikaç kere arkadaşa giderken yolda ses nerden geliyo dinle bi dedim sesi duyuyo fakat teşhisi koyamıyo. Üzerinde iken geliyo ses sadece

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Alıntı serdar8787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön kaldırma işi biraz tehlikeli ya... aman diyim son gaz verip geriye yaslanıyım deme, allah muhafasa motor üstüne falan düşer

ben o konuda profesionel değilim hakan öcal, tolga veya cem solmaz onu sana belki daha iyi anlatırlar
    öyle 50-100m belkide istediği kadar gidenler var önünü kaldırarak
    Kardeşim ön kaldırma işlerine girişmeye çalışıyorum ama hoplama zıplama daha kolayıma geliyor ama en kısa zamanda çalışmalarım başlayacak ön kaldırma ile hatta km lerce gitmeyi planlıyorum (:
    cenkito bunu beğendi.
    (:

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    X Treme Max Gürsel Bey Fransadan İspanya'ya geçmiş İspanyadan da arfikaya geçicekmiş
    http://www.facebook.com/photo.php?v=10153208389235627

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada motorunuda satmışsın bi türlü arayamadım senide hayırlı olsun kardeşim.
    Saol dostum. ben motorsuz duramam. biraz tabana kuvvet yapalım. bir tane cup alır kışı onla geçiririz.
    olmadı biraz sıkar. kenara atar tekrar max alırım. önce bodruma gidip 300-500 yapmak lazım.
    maxi unutmak için kendimi içkiye ve rus kızlarına vereceğim
    cenkito bunu beğendi.

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saol dostum. ben motorsuz duramam. biraz tabana kuvvet yapalım. bir tane cup alır kışı onla geçiririz.
    olmadı biraz sıkar. kenara atar tekrar max alırım. önce bodruma gidip 300-500 yapmak lazım.
    maxi unutmak için kendimi içkiye ve rus kızlarına vereceğim
    ben senın Maxı alamadım barı sen benım cubu al abı
    XV

mehonium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway land cruiser 250
    Arkadaşlar yazılarınızı keyifle okuyorum şu an maxle yeni kaynaştığım için soru soramıyorum fakat yeni resimler tez zamanda paylaşıcam birde ufakbir soru mz in elcik korumalarını bu motora taktırabilirmiyim ?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Uydurabilirsen neden olmasin
    Takarsin tabi,ama nasil olur yakisirmi
    Onuda artik sen yaparsan goruruz
    rs_guven ve insitiable bunu beğendiler.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    arkadaşlar 700 km lik bir yolu max ile nasıl alabilirim acaba bir fikriniz varmı motoru şişirip yolda kalmak istemem açıkcası. 200 km de bir 15 dakika dinlensem motora çokmu yüklenmiş olurum ortalama 80 ile gitmeyi planlıyorum.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    oetalama 80 le gitmek demek yol sartlarına göre motoru cok sıkıstırman demek olur

bana kalırsa en saglıklısı 200km de bir en az 30 dk motoru dinlendir.
    okan4037 bunu beğendi.

corpsecorpse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max
    sesi buldum on dişliyi tutaan vida kesmiş yalama olmuş gevsedikce ses çıkarttırıomus .birde bu ön çamurluktan çok çamur atıo lastik kafma ustume .asvaltta gderken bunun bi çaresi yokmu

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Yazdan kalma son günler biraz dolanayım dedim, güzel güzel gezerken bir ses fark ettim gaz kolunu bırakınca (özellikle 2. viteste giderken) motordan ses geliyor tarif etmek gerekirse "tarrrrrr" diye bir ses deponun hemen altından gibi yani motorun üst kısımlarından geliyor sanki sizde de böyle bir durum var mı ? Motorda ciddi bir sıkıntı olsa rolantide de ses yapar diye düşünüp motoru kenara çektim baktım herhangi bir ses gelmiyor fakat hareket halinde iken oluyor. Canımı sıktı biraz bu durum..

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı corpsecorpse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sesi buldum on dişliyi tutaan vida kesmiş yalama olmuş gevsedikce ses çıkarttırıomus .birde bu ön çamurluktan çok çamur atıo lastik kafma ustume .asvaltta gderken bunun bi çaresi yokmu
    arkadaslar max sahipleri, biz bu konuları hep yazdık az araştırmacı olun , bir bakın bu millet ne yazmıs ne paylasmıs.

önemli bişey cıkmamasına sevindim

ben str250 camurlugu takıp bu sorunu cözdüm, baştaki sayfalarda fotolarıda mevcuttur

---------- Post added at 09:34 ---------- Previous post was at 09:24 ----------

buda resmi

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Merhaba arkadaşlar Ekim ayının başında inş. bende alıcam motor ama hala kararsızım ybr mi alsam yoksa x treme max mı diye :D kafam gidip gidip geliyor :D bir türlü karar veremeyim kafayı yiyecem yakında az kaldı

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    ikisini de alma. gel o parayı bodrumda harcayalım. bak yarın gidiyorum ona göre
    cenkito ve Ezio41 bunu beğendiler.

insitiable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme-Max
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 700 km lik bir yolu max ile nasıl alabilirim acaba bir fikriniz varmı motoru şişirip yolda kalmak istemem açıkcası. 200 km de bir 15 dakika dinlensem motora çokmu yüklenmiş olurum ortalama 80 ile gitmeyi planlıyorum.
    Ben Pazar günü 90 km lik bir yolu (70 km asfalt - 20 km arazi+rampa) hiç dinlenmeden gittim. 2 saat durdum (varış noktası) Aynı yolu dinlenmeden geri geldim 15 dk dinlenip, başka istikamete hareket ettim ortalama 30 km tekrar yarım saat kadar takılıp araziye çıktım 15 dakika arazi gezisi yaptıktan sonra (Gezide hiç düz yol yoktu) 15 dk daha dinlenip 30 km yol gittim kısacası bütün günüm yollarda geçti hiçbir problem çıkartmadı. (Sadece arazi zorlu olduğundan zincir biraz uzadı)
    Garanti olsun diye 200 olmasa da 175 km de bir dinlenirsen 4 seferde bu yol biter ortalama 12-13 saatte yol biter en kötü ihtimal. Bence 75-80 km hız düz yolda gayet iyi. (5. vites düşük devir)

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Merhaba gençlik Çok uzun süredir foruma giremedim malum dersler başladı fazla hızlı bir şekilde Motora da hala bişey yapamadım öğrenciyim sonuçta ha deyince parça alamıyorum. Geçenlerde elektrik aksamı yandı ama suç bende. xenon taktım konjektör dayanamadı yandı herşey birbirini tetikledi tesisat nerdeyse komple yandı far açma düğmesine kadar. ben de farı kontağa bağladım ve avrupa standartlarına uydum :D Jantlarda bir ayarsızlık vardı iki günümüzü aldı ama onu da ayarladık arkaya duro 130 70 18 lastik aldım deseni çok hoşuma gitti performansı da parasına göre çok iyi Yeni sayfaların tamamını okuyamadım ama bir arkadaş supermoto olayından bahsetmiş. Benim gibi karhını kendi çekecekse ya da jantları ayarlatabilecek iyi bir ustası varsa parça temin etmek hiiç zor değil. toplamda 1 hafta sürmez sm yapmak. Ön dişliyi de 1t daha büyük taktığı zaman çok güzel oluyor ama motorun performansı yeterli değil. Keşke 250 cc olsaymış. Ayrıca motor önden çok çirkin görünüyo bu farı değiştirsek mi Şimdi motora ufak bi kaplama işi yapacağız ondan sonra fotoğrafları atacağım buraya iyi akşamlar ))
    insitiable, cenkito, banno1957 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    arkadaşlar herkese günaydın hafta sonu için gidiş dönüş toplam 500 km lik bi gezi ayarladım kendime, kısmetse öğleden sonra çıkacam. mersinden tarsus ardından pozantı ve niğde. 1 kere mola vermeyi düşünüyorum oda 100.km de ortalama 80 km hızla gidecem umarım sorunsuz sıkıntılı bi yol olur

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

ayrıca arkadaşlar zincir ayarını kontrol ettireyimi yola çıkmadan 1200 km oldu zincir ayarı yaptırmadım, çok önemli bi sorun teşkil edermi
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    kendini 80 le gidecem diye sartlandırma, yolun ve motorun durumuna göre hızını ayarla.

zincir olayına da gelince en kötü ihtimalle atar, sende tekrar takarsın.

yani sorun olmaz

corpsecorpse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max
    arkadaslar motor ısınınca trafikte veya uzun yoldan sora dururken rolantide çalısırken tık die istop ediyor .neden olabilir
    banno1957 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)