Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONDİAL EXTREME MAX
    Selam arkadaşlar bugün ilk kazamı yaptım . Güldüğüme bakmayın acilde aldım soluğu kırık çıkık yokmuş allaha şükür. Hız felakettir diyorlar gerçekten öyle. Irmak üzerinde bir köprü vardı köprüye virajlı birde giriş. oraya 60 km hız ile girmeyi denedim karşımda arabayı görünce yatırdım motoru, doğruca arabaya çarpmayayım diye. 10-15 metre kayarak arabanın altına girdi motor. Bende arabanın sol tampona kafa atarak durdum. Son gördüğüm arabanın ön tekeriydi . Karşı tarafın sağ far sağ sinyal kırıldı tampon kırıldı birde sağ çamurluk ucu eğrildi. Motorumun ayna kırıldı depo biraz ezildi far kafası kırıldı direksiyon eğrildi, hız göstergem darmadağın. Benimde dizlik olmadığından dizim halı sahada soyulur gibi birazcık soyuldu sadece. Üstümde korumalı mont vardı. Zaten sağ kolum üzerinde belimden aşağısını yukarıda tutarak yere sürtmemeye çalışarak kaymaya dikkat ettim. Allah kimseye kaza bela vermesin. Karşı tarafa çarptım diye üzüldüm keşke sadece kendim düşeydim kimseye çarpmadan. Neyse kaza yerinde kaza tutanağı tutup sigorta poliçelerini fotokopi çektik adam yaptıracak serviste.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı discovery197 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar bugün ilk kazamı yaptım . Güldüğüme bakmayın acilde aldım soluğu kırık çıkık yokmuş allaha şükür. Hız felakettir diyorlar gerçekten öyle. Irmak üzerinde bir köprü vardı köprüye virajlı birde giriş. oraya 60 km hız ile girmeyi denedim karşımda arabayı görünce yatırdım motoru, doğruca arabaya çarpmayayım diye. 10-15 metre kayarak arabanın altına girdi motor. Bende arabanın sol tampona kafa atarak durdum. Son gördüğüm arabanın ön tekeriydi . Karşı tarafın sağ far sağ sinyal kırıldı tampon kırıldı birde sağ çamurluk ucu eğrildi. Motorumun ayna kırıldı depo biraz ezildi far kafası kırıldı direksiyon eğrildi, hız göstergem darmadağın. Benimde dizlik olmadığından dizim halı sahada soyulur gibi birazcık soyuldu sadece. Üstümde korumalı mont vardı. Zaten sağ kolum üzerinde belimden aşağısını yukarıda tutarak yere sürtmemeye çalışarak kaymaya dikkat ettim. Allah kimseye kaza bela vermesin. Karşı tarafa çarptım diye üzüldüm keşke sadece kendim düşeydim kimseye çarpmadan. Neyse kaza yerinde kaza tutanağı tutup sigorta poliçelerini fotokopi çektik adam yaptıracak serviste.
    cok cok gecmiş olsun

allah beterinden saklasın, her daim cok daha dikkatli olmak lazım.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı discovery197 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman abicim aman! Çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Ne olur biraz yavaş güvenli ve dikkatli sürün yalvarırım. Hiç bir şey sizin canınızdan ve sağ ve sağlam yaşamanızdan daha heyecan verici ve keyifli, olamaz. Aman diyim!
    cenkito bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince > Mondial X-Treme MAX
    merhaba arkadaşlar, abiler.
    dün ben de 2. el mondial x-treme max alarak aranıza katıldım.
    aldığım günün akşamı orijinal lastikler ile yağmurlu havada sürmek gibi bir hata yaptım ve sanırım 30km hız ile giderken arka frene dokunmam ile kendimi yerde bulmam bir oldu. aşağı yukarı 20 metre sürüklendik, motorda ve bacaklarımda çizikler dışında bir sorun olmadı
    daha öncesinde 10000 kmlik motosiklet acemiliğim ile ben bu olaya bir anlam veremedim ve size sormaya karar verdim. sizce tüm suçu lastiklere mi yüklemeliyim?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    her motorun farklı bir fren karekteristiği vardır,bence o hızda kaza motorun huyuna tam alısamamaktan kaynaklıdır

tabi panik fren ile lastiği kilitlediyseniz yada lastik cok yıpranmıs silik ise durum baska.

birde kullanım tarzı da cok önemlidir, sert ve asabi kullanımda lastiğe cok daha fazla yuk biner.

ben bu lastikle yazın erimiş asvaltta, artcılı artcısız, kısın yagmurda vs vs 10.000 km yol yaptım

iki senede kaza değil ,ciddi hic tehlike bile atlatmadım.

iyi sürücü değilimdir ama her zaman cok dikkatli olmaya calısırım, trafiği okumaya calısırım.

daha gecen gün, araziye cıkmadıgım için bosuna lastik daha fazla erimesin diye orjınalini geri taktım.

ve orjınal lastik cadde kullanımda bunlardan cok daha konforlu ve rahatıma geldi
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Mondial x-treame max
    selamlar geçen hafta içinde bende ikinci el bir max alarak aranıza katıldım. Şu sıralar motorda bir sıkıntı var şöyleki; arka frenler bir süre sonra kendiliğinden sıkarak fren yapmaya başlıyor. Bir süre sonrada kilitliyor. Ben ayar civatasından pedalın ayarını düşürdüm. Şu an kilitlemesede yinede kendiliğinden fren yapmaya devam ediyor. Bunu nasıl ayarlayabilirim ??

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı ekicimert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar geçen hafta içinde bende ikinci el bir max alarak aranıza katıldım. Şu sıralar motorda bir sıkıntı var şöyleki; arka frenler bir süre sonra kendiliğinden sıkarak fren yapmaya başlıyor. Bir süre sonrada kilitliyor. Ben ayar civatasından pedalın ayarını düşürdüm. Şu an kilitlemesede yinede kendiliğinden fren yapmaya devam ediyor. Bunu nasıl ayarlayabilirim ??
    ben ilk kez bu sekil bişey duydum

bakılması lazım, fren merkezinde yada fren pistonunda sorun olabilir
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her motorun farklı bir fren karekteristiği vardır,bence o hızda kaza motorun huyuna tam alısamamaktan kaynaklıdır

tabi panik fren ile lastiği kilitlediyseniz yada lastik cok yıpranmıs silik ise durum baska.

birde kullanım tarzı da cok önemlidir, sert ve asabi kullanımda lastiğe cok daha fazla yuk biner.

ben bu lastikle yazın erimiş asvaltta, artcılı artcısız, kısın yagmurda vs vs 10.000 km yol yaptım

http://i.hizliresim.com/OdPv3z.jpg

iki senede kaza değil ,ciddi hic tehlike bile atlatmadım.

iyi sürücü değilimdir ama her zaman cok dikkatli olmaya calısırım, trafiği okumaya calısırım.

daha gecen gün, araziye cıkmadıgım için bosuna lastik daha fazla erimesin diye orjınalini geri taktım.

ve orjınal lastik cadde kullanımda bunlardan cok daha konforlu ve rahatıma geldi
    panik freni yapmadım. arka frene sadece dokundum ve kilitlemedi. arka taraf kayarken teker dönmeye devam ediyordu.
    lastik de çok yıpranmış gibi görünmüyor 6000 km kullanılmış.
    aslında lastik kuru asfaltta iyi olmasa da böyle düşürecek kadar kötü değil, ama yağmurda tamamen sıfır diyebilirim.
    siz orijinal lastikleri ıslak yolda kullandınız mı?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    kullandım, suan üzerinde takılı, dişli cross lastiklerden cok daha iyi yol tutus saglıyor

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı eun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, abiler.
    dün ben de 2. el mondial x-treme max alarak aranıza katıldım.
    aldığım günün akşamı orijinal lastikler ile yağmurlu havada sürmek gibi bir hata yaptım ve sanırım 30km hız ile giderken arka frene dokunmam ile kendimi yerde bulmam bir oldu. aşağı yukarı 20 metre sürüklendik, motorda ve bacaklarımda çizikler dışında bir sorun olmadı
    daha öncesinde 10000 kmlik motosiklet acemiliğim ile ben bu olaya bir anlam veremedim ve size sormaya karar verdim. sizce tüm suçu lastiklere mi yüklemeliyim?
    Üzerinde ki orjinal lastikler sakin ve usta kullanıcıya göre. Agresiflik kaldırmıyor. Ben rahat edemedim değiştiridim ve taktığım savalar mükemmeldi.
    http://xtrememaxsevdalilari.blogspot...k-ve-jant.html
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerinde ki orjinal lastikler sakin ve usta kullanıcıya göre. Agresiflik kaldırmıyor. Ben rahat edemedim değiştiridim ve taktığım savalar mükemmeldi.
    http://xtrememaxsevdalilari.blogspot...k-ve-jant.html
    MC 24 ve 30 hoşuma gitti. MC 24 den memnun musunuz? şu an ben de düşünüyorum aynı işlemi yapmayı.
    viraj, yağmur ve fren performansı nasıl?

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı eun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MC 24 ve 30 hoşuma gitti. MC 24 den memnun musunuz? şu an ben de düşünüyorum aynı işlemi yapmayı.
    viraj, yağmur ve fren performansı nasıl?
    Abicim MC24 her şeyi ile on numara. Rahat ol.
    cenkito bunu beğendi.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    arka fren disk mi kampana mi ?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka fren disk mi kampana mi ?
    arka da önde disk
    ekicimert bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Kaliperleri servise gosterin kendiniz kurcalamayin
    ekicimert bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial x-treame max
    Bugün biraz daha turladım maalesef kendi kendine fren yapmaya devam ediyor.Artık bir ustaya göstereceğim hafta içinde.
    Bugün araziye çıktım biraz, çok zevkliydi yanıma buralardan bir iki arkadaş bulabilirsem süper olacak. Ön tekerim biraz kötü olduğundan ufak bi düşüş yaşadım, kendi başıma motoru kaldırmakta zorlandım yerlerde kaydığından dolayı. Ekipmanlarımı tamamladıktan sonra daha keyifli geziler yaparım umarım. Ekipman demişken bana rehberlik edermisiniz. 800tl bütçe ile kask, mont, pantolon, maske, eldiven ve daha başka ne gerekiyorsa almam lazım.
    korumalı pantolon alırsam ekstra olarak dizlik almaya gerek var mı?
    kross tipi kask mı almalıyım normal kask mı?
    istanbulda tavsiye edeceğiniz mağaza var mı?
    tavsiye edeceğiniz marka varmı?
    yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler
    Ekipman alırkem

Bugün biraz daha turladım maalesef kendi kendine fren yapmaya devam ediyor.Artık bir ustaya göstereceğim hafta içinde.
    Bugün araziye çıktım biraz, çok zevkliydi yanıma buralardan bir iki arkadaş bulabilirsem süper olacak. Ön tekerim biraz kötü olduğundan ufak bi düşüş yaşadım, kendi başıma motoru kaldırmakta zorlandım yerlerde kaydığından dolayı. Ekipmanlarımı tamamladıktan sonra daha keyifli geziler yaparım umarım. Ekipman demişken bana rehberlik edermisiniz. 800tl bütçe ile kask, mont, pantolon, maske, eldiven ve daha başka ne gerekiyorsa almam lazım.
    korumalı pantolon alırsam ekstra olarak dizlik almaya gerek var mı?
    kross tipi kask mı almalıyım normal kask mı?
    istanbulda tavsiye edeceğiniz mağaza var mı?
    tavsiye edeceğiniz marka varmı?
    yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler
    Ekipman alırkem
    Herşey iyi hoş, kendikendine Fren? , daha ilginci sizin bu halde iken motoru kullanmaya devam etmeniz, vakit kaybetmeden servise müracaat maazallah.

Motosikleti
    Mondial x-treame max
    Valla ne deseniz haklısınızda heveslik zor, insan kendini durduramıyor. Trafiğin olmadığı yerlerde turladım biraz. Hafta içi servise bırakacağım motoru. Önümüzdeki haftasonuda ekipmanları tamamlayıp öyle çıkacağım gezilere..
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial x-treame max
    nedir bu sessizlik
    kask konusunda kararımı verdim sanki, anes motor shark s600 için kampanya yapmış 310 tl
    beyazı http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=2484
    yeşil siyahı http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=2481
    sharpdan 4 yıldız almış haftasonu deneyip almayı düşünüyorum.
    birde 4 mevsim mont ile pantolon alacağım prosev prohel venom ne denk gelirse bakacağım artık.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    nedir bu sessizlik
    kask konusunda kararımı verdim sanki, anes motor shark s600 için kampanya yapmış 310 tl
    beyazı http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=2484
    yeşil siyahı http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=2481
    sharpdan 4 yıldız almış haftasonu deneyip almayı düşünüyorum.
    birde 4 mevsim mont ile pantolon alacağım prosev prohel venom ne denk gelirse bakacağım artık.
    Nitro nun aikido modeli var oda 300 TL sharptan 5 yildiz almis
    ekicimert bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)