Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Xtreme Max 150
    17 takalım diyicem.
    Peki çok mu yavaşlar hızlanmam.
    Genel olarak kalkışta biraz düşürür cross olduğu için çok farketmez sonra vites aralarıda uzadığı için dengeler gibi konuşmuştu usta.
    Senin söyleminle yapmasammı diye ikileme düştüm. Ama dediğim gibi sürekli Tem Otoyolunda kullanıyorum. Maksimum hızına yakın gidiyorum.
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ön dişliyi 17 yapman sana 5 liraya patlar , dişli parası oda, zincir uzunlugu kurtarıyor
    begenmezsen geri eskiye cevirirsin.sorunsuz
    vites aralarıda biraz uzayacaktır dediğin gibi ama son hız ne kadar değişir bilemiyecem
    bende zamanında öne 17 takmıstım ama son hızdan ziyade vites araları uzasın diye yapmıstım.
    suan komle modifiye ettim, motorum 210cc oldu,
    16-50 olan ön-arka dişli oranı 17-50
    18-74 olan ilk dişli yani krank debriyaj tası oranınıda 21-70 yaptım.
    vites oranları eskiye nazaran cok uzadı ama son hızı denemedim, ben arazide gazlamayı sevenlerdenim
    asfaltta son hız denemesi yapmadım

---------- Post added at 12:41 ---------- Previous post was at 10:41 ----------

az hareket olsun sayfa da

babamın honda ps150 si

scoterda bile ayak ucum yere zor değiyor deve gibi yüksek bir motor
    not :boyum 180
    Tolga Can ve azygos bunu beğendiler.

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Arkadaşlar Yamaha YBR mi sattım
    P.tesi ye kadar motor konusunda fikrim değişmez ise
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-x-treme-max-2300km-133040692/detay
    bu motoru alıyorum veeee tekrardan aranıza katılacağım kısmet olursa

modifiye işine gelince sanırım sadece silindiri değiştireceğim
    cenkito, Tolga Can ve forzaBJK bunu beğendiler.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-x-treme-max-2300km-133040692/detay

Hayırlısı olsun abi. Silindire harcıyacağın parayla başka model düşünmüyor musun?

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun abi. Silindire harcıyacağın parayla başka model düşünmüyor musun?
    Saol kardeş
    silindire harcayacağım masraf 60 tl zaten değiştirmesinide ben yapacam beleş (:
    (:

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Saol kardeş
    silindire harcayacağım masraf 60 tl zaten değiştirmesinide ben yapacam beleş (:
    O zaman tekrar hayırlı olsun abi
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    arkadaslar fethiyede altımda 7500 liralık honda scooter var kıcı kırık 3500 liralık çinlinin verdiği zevki veremiyor
    Tolga Can ve forzaBJK bunu beğendiler.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babamın honda ps150 si
    scoterda bile ayak ucum yere zor değiyor deve gibi yüksek bir motor
    Sudi arabistan kralı gibi çıkmışsın , Seni max bozuyormuş

Alana da satana da hayırlı olsun. Hakan bunun lastikler güzelmiş. Sevdim.
    cenkito bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sudi arabistan kralı gibi çıkmışsın , Seni max bozuyormuş .
    günesten yandıgım içindir o yoksa ben max ı tercih ederim inanki
    Tolga Can bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

altino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 X-treme Max

Tüm Mondial 150 X-treme Max kullanıcılarına selamlarımı sunarım.

Arkadaşlar 2 hafta önce ben de bu motosikletten alarak aranıza katıldım. Almadan önce inanın bu sayfanın 150 sayfasının tamamını okudum. Özellikle Tolga bey'in videoları karar vermemde çok etkili oldu. Motosikleti didik didik inceledim. Memleketimdeki arkadaşlara da danıştım. (Bu arada Tarsus/MERSİN'de İngilizce Öğretmeni olarak görev yapmaktayım ancak memleketim Mondial Markası'nın üretim (montaj) yeri olan Nazilli/AYDIN'dır.) Bu sayfa o kadar güzel ki inanın servislerin bile bilmediği hatta memleketimde fabrikada çalışan arkadaşın bile bilmediği detayları siz burada paylaşmışsınız. Ve yaklaşık 3 haftadır takip ediyorum sayfaya bağlılığınız baya üst düzeyde. Öncelikle bunun için sizleri tebrik ediyorum.

Bundan sonra ben de kafama takılanları, yaptığım gezileri, gözlemlerimi burada sizlerle paylaşmak istiyorum. Benim KaraTay da bu hayırlısıyla..

Yakında kameramı alıp teçhizatlarımı da tamamlayıp keşfe başlamayı planlıyorum. Özellikle sayfadaki Mersin'li ve Adana'lı arkadaşlarımı Tarsus'a bekliyorum. Eğer gezi ve etkinlik planları olursa ben de Mersin veya Adana'ya gelirim.

Saygılarımla

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

Hakan bey nasipse olur diyelim şimdiden. Ben 2 hafta önce aldım motosikletimi. Adana'dan bu motosiklete bakmıştım. Sadece telefonla görüştük gitme şansım olmadı ama motosikletin bayandan olduğunu söylediler. Yani ben bir beyle görüştüm o bana ruhsat sahibinin bayan olduğunu ve işe gidip gelmede kullandığını söyledi. Zaten asfalt lastiği takılmasından belli oluyor ki pek araziye çıkmamış yorulmamış bir motosiklet. İnşallah siz yorarsınız artık arazide Bende 100cc Cup tarzı 2 yıllık bir motosiklet vardı. Telefonda konuştuğum bey motosiklet sahibinin takas istemediğini. Eğer takas olacaksa büyük honda v.s. motorla yapabileceğini söyleyince ben de Mersin'den benim motoru aldım. Mersin'deki arkadaş takasa girince kaçırmak istemedim. Sizin baktığınız motor çok temiz duruyor. Bir sıkıntısı olduğunu sanmıyorum. Benim motorum da çok temiz çıktı 2 haftadır kullanıyorum. Yok böyle bir zevk. Gece uyanıp garajdan çıkarıp gezesim geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Üstadlar size bir sorum olacak. Motosiklete alarm taktırıcam yarın nasipse. Sayfada Tolga beyin alarm takma resimleri silinmiş. Kafama takıldı koltuk altında veya başka bir yerde alarm soketi var mı? Yani alarm soketi varsa boşuna kesip biçme yapmayalım ben servisi o şekilde yönlendireyim. Bir de hangi marka alarmı tavsiye edersiniz? Şöyle güzel su geçirmez izolasyonlu ve hassasiyet ayarlı bir model istiyorum.
    Tolga Can, forzaBJK ve cenkito bunu beğendiler.
    İngilizce Öğretmeni Mehmet ORHAN www.mehmetorhan.net

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Mehmet Abi ;
    Öncelikle yeni motorun hayırlı olsun. Allah Kaza bela vermesin.
    Paylaşımlarımızın ilgi görmesi bizim de hoşumuza gidiyor. Biz çektik başkası çekmesin. Forumda A dan Z ye bilgili çok arkadaşımız var.
    Cem Utku Solmaz Motor kısmından sorumludur. YBR den dönen Hakan Uçuş, performans ve dayanıklılık ölçme pilotumuz.
    Ben deniz görsel paylaşım, gezi tozu ve fiyat araştırmacısı olarak aktif görev yapmaktayım. Motor dan memnun kalmanız sevindirici. Umarım sizi üzmez.
    Silindiyse hemen sizin için tekrar bağlantılarını paylaşıyorum. Aynı ürünü alıp, aynı kablolara bağlamanız yeterlidir. En güzel saklama yeri koltuk altı arka kuyruktur.

Alarm : http://www.hepsiburada.com/Liste/car...9254#Gorseller

Alarmın bağlantı şekli ;

altino ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    öncelikle aramıza hosgeldiniz,tarsus gibi yakın bir yerden yeni katılımcı olması gayet güzel.ben de adanadayım,
    uzatmalı çu. makina müh. ögrencisiyim.

motorun koltuk altında alarm soketi mevcuttu, ben motorumu adana CEM motordan almıstım sıfır olarak, alarm da dahildi yani hediye idi.
    servis kurulum sırasında taktı, alarmla tesisattaki fişlerin aynı olması dısında sorun cıkarmadı, CMTR marka alarm
    cok basınclı su ile yıkayında bazen sesi azalıyor sonra kuroyorki kanımca tekrar dizeliyor, darba sensör ayarıda var, 3 farklı ayarı mevcut
    bu alarmı butun yetkili mondial servislerinde bulabilirsiniz.
    tabi piyasada cok daha kaliteli olanlarda mevcut.
    aramıza tekrar hos geldiniz

@tolgacan ayıp ediyorsun unutmaki yavru cekirgede artık uçmaya basladı (az da olsa ) hatırlatırım
    Tolga Can ve altino bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xtreme Max 150
    17 ile ön dişliyi değiştirdim.

Kalkış hızının azalmasını bekliyordum fakat durum tam aksine oldu.

Vites araları uzadı. Maksimum hızı arttı. Ve vites araları uzadığı için max'ın hızlanması gözle görülür şekilde arttı.

E5 te adam gibi gidebilir oldum. Ben memnun kaldım yani motorunu yeni alan herkese tavsiye ederim.

Cenkito Dediğin gibi ustaya 18 sığmıyormuş dedim inanmadı inatlaştı taktı söktü :D

Teşekkürler.
    Tolga Can ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @tolgacan ayıp ediyorsun unutmaki yavru cekirgede artık uçmaya basladı (az da olsa ) hatırlatırım
    Ben gaza getiriyorum kankacım. Belki Kartal dalışı yaparsın

Alıntı quebecli99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17 ile ön dişliyi değiştirdim.
    Cenkito Dediğin gibi ustaya 18 sığmıyormuş dedim inanmadı inatlaştı taktı söktü :D Teşekkürler.
    Bu adamlar neye göre usta oluyor. Anlamış değilim. Usta dediğin inat etmez. Doğru ise evet haklısın der. Takıp söken adam çırak modunda kalmıştır.
    En sonunda bende 17 dişli takacam. Ancak durduk yere de masraf etmek istemiyorum. Sabahtan festivale gideceğim. Motorcular Max görsün
    cenkito bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    nedir 17'li dislinin masrafi, veya montaj icin gerekli olan ebatlari (capi, ic capi, vs..). karasimsegime 17'li disli ibirde burdan bakayim..

Öncelikle iyi aksamlar arkadaşlar daha doğrusu iyi geceler.Samimiyetimi hoş görün , Daha yeniyim forumda şimdi kaydoldum abiler mi deyim arkadaşlarmı şaşırdım bende doğrusu.Ben 17 yi doldurup 18 ime bastım.Ufak tefek bi elektrikli bisikletim var ama 5 yıldır 2 tekerlere hayranlıgım var.En baştada motor.Debriyajlı bir motor alıcam ama Endura/Kross mu Commutermi bilemedim.Sizlere bir danışıyım dedim.Kross hiç aklımda Yoktu bayramdan önce bir komşumuz almış motor çok hoşuma gitti açıkçası.Tolga abi bende senin gibi görünüşe cok önem veriyorum.Commuter olarak honda cb 125e var.Tabi hondada hiç bi endişem yok ama kalbim beni maxa sürüklüyor Ama korkularım var mondial oldugundan dolayı cok korkuyorum neticede seneye yazın sonunda satabilirim 1.500 2.000 TL zarar edermiyim ? Yedek parçaları zor mu bulunuyo ? Genelde şehir içinde kullanacagım tavsiye edermisiniz ? Hataylıyım burdan maraşa kadar gidebilirmiyim ? Uzun yolda nasıl ? Bu sorularıma cevap verirseniz cok sevinirim.Motor almayı düşünüyorum, yaklaşık 3 saattirde okuyorum yazılanları biri yol göstersin lütfen
    Tolga Can bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nedir 17'li dislinin masrafi, veya montaj icin gerekli olan ebatlari (capi, ic capi, vs..). karasimsegime 17'li disli ibirde burdan bakayim..
    dostum max için soruyorsun galiba
    herhangi bir motor yedek parcacısına gidip cg 17 ön dişli dersen verirler.
    yada rialli gibi motosiklet sitelerinde de bulabilirsin. fiyatı 5 TL civarıdır,
    taktıgında zinciri cok germez ek yapmanı da gerektirmez

ama netten değilde dükkandan almak bence daha iyidir

http://www.rialli.com/urunler/322_ar...htitan-17t-ms/

---------- Post added at 08:28 ---------- Previous post was at 08:17 ----------

Alıntı Tuncay1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle iyi aksamlar arkadaşlar daha doğrusu iyi geceler.Samimiyetimi hoş görün , Daha yeniyim forumda şimdi kaydoldum abiler mi deyim arkadaşlarmı şaşırdım bende doğrusu.Ben 17 yi doldurup 18 ime bastım.Ufak tefek bi elektrikli bisikletim var ama 5 yıldır 2 tekerlere hayranlıgım var.En baştada motor.Debriyajlı bir motor alıcam ama Endura/Kross mu Commutermi bilemedim.Sizlere bir danışıyım dedim.Kross hiç aklımda Yoktu bayramdan önce bir komşumuz almış motor çok hoşuma gitti açıkçası.Tolga abi bende senin gibi görünüşe cok önem veriyorum.Commuter olarak honda cb 125e var.Tabi hondada hiç bi endişem yok ama kalbim beni maxa sürüklüyor Ama korkularım var mondial oldugundan dolayı cok korkuyorum neticede seneye yazın sonunda satabilirim 1.500 2.000 TL zarar edermiyim ? Yedek parçaları zor mu bulunuyo ? Genelde şehir içinde kullanacagım tavsiye edermisiniz ? Hataylıyım burdan maraşa kadar gidebilirmiyim ? Uzun yolda nasıl ? Bu sorularıma cevap verirseniz cok sevinirim.Motor almayı düşünüyorum, yaklaşık 3 saattirde okuyorum yazılanları biri yol göstersin lütfen
    öncelikle hos geldin, senin öncelikli olarak tarzını belirlemen lazım, sehir içindemi kullanacaksın yoksa
    arada arazi yaylada yaparım mı diyorsun?
    cb 125 le max arasında atla deve kadar fark yok. alt takım yani motor teknolojısi aynı
    marka farkı var sadece.
    mondialin yedek parcaları köylü cg tabir edilen modellerin coguyla aynı grenaj hariç yürür aksamda hiçbir sıkıntın olmaz grenajda da olur demiyorum olabilir.
    sonucta sıfır alacaksan satarken zarar edecegin bir gercek ama ne kadar zarar edersin o birazda motorunun temizliğine ve sansına kalmıs
    yani cb 125 de de zarar edersin max da da
    bence bir yıl sonra satmayı düşünüyorsan ikinci el al derim, alım satımda zararın az olur
    forzaBJK bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Hoşbulduk.İkinci el hatayda bulamıyorum sordum soruşturdum.Peki maxın iyi olan yanlarından ve eksik olan yanları oldugunu bahsetmişsiniz ama neler söylememişsiniz.Tam olarak söylermisin avantajları ve dezavantajlarını.Bide bu benim ilk motor deneyimim olucak.Yani kullanabilirmiyim. ? Cb nin görünüşüde hoş ama Max cok Daha güzel.Arada bir arazide yaparım tabikide ama şehir içinde olucam genelde iyi gidermi yani ?

serdar8787 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı Tuncay1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşbulduk.İkinci el hatayda bulamıyorum sordum soruşturdum.Peki maxın iyi olan yanlarından ve eksik olan yanları oldugunu bahsetmişsiniz ama neler söylememişsiniz.Tam olarak söylermisin avantajları ve dezavantajlarını.Bide bu benim ilk motor deneyimim olucak.Yani kullanabilirmiyim. ? Cb nin görünüşüde hoş ama Max cok Daha güzel.Arada bir arazide yaparım tabikide ama şehir içinde olucam genelde iyi gidermi yani ?
    selam arkadaşlar, kusura bakmayın foruma çok nadir bakıyorum, maxın motorunu 220 yapınca birdaha uğrarım diye düşündüm, sonunda yaptım.... maxa toplam 500TL değerinde parçalar harcadım ama gercekdende parasının karşılığı, gaza nekadar hızlı basarsan bas boğulma ortadan kalktı, gaza basdığın anda motor yerinden atlıyor ve fena bir şekilde hızlanıyor ama daha motora fazla yüklenmez istemediğimden son hızı söyliyemicem, zaten cem ve öcal kardeş birçok kez bahsetmiştir...

öncelikle hoşgeldin tuncal kardeş, maxın original motorundan öyle deli bir güç bekleme derim ama çekiş güçü yinede fenada sayılmaz
    motorun görüntüsüne bakarsan bence daha şık bir motor yok

bunlarda benim motorun resimleri, belki seçiminde biraz daha yardımcı olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

arkadaşlar maxın yedek depo tam olarak kaç litre alıyor bilen varmı ?
    Tolga Can ve forzaBJK bunu beğendiler.

Evet gercekten cok güzel bir şekli var Bide benim ilk deneyimim olucak yapabilirmiyim yoksa yüksekliginden dolayı zorlanırmıyım ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)