Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial x-treme max
    Bayramda Biraz Dolaşayım Dedim (Yek Başıma Tek Başıma :D )
    Navigasyon Olmadığı İçin Google Eartla Bir Güzergah Belirledim
    Telime Attım

Az Gittim Uz Gittim Dere Tepe Düz Gittim

Rampa Gördüm Nolcak Ya Burası Motor Yer Dedim
    Hesaba Katmadığım Bir Şey Vardı Çıkmaya Çalıştığım Yol
    Keçi Yoluydu Tabanı Kum Üstü Yumruktan Daha Büyük Kayalık Taşlık
    Desduru Çektim Başladım Çıkmaya Verdim Gazı Teker Kavrayamıyor
    Sürekli Pati Halinde Bir Ara Kavradı 5-6 Metre İleri Ok Gibi Gittim
    Ama Sonra Motor Benim Üstümdeydi
    Fren Sıkıp Motoru Sağa Yatırdım (2 Teker Arasındaki Kazıntılı Yer Fren İzi Ve Aynam Hala Yamuk :D )
    2 Metre Daha Gitsem Çalı Çırpı Börtü Böcek Direk Dereye İnecektim

Sonra Motora Binmeden Çalıştırıp 1.Vitesle İte Kaka Düzlüğe Çıktım
    Biraz İleride Ormanın İçinde Küçük Bir Gölet Gibi Biryer Gördüm
    (Sanırım Ormanın Yangın Anında Su Alması İçin Açılmış Bir Yer )
    Burada Kısa Bir Mola

İçimden Yolun Zorlu Yanı Bitti Ha Gayret Sesleri Gelirken
    Çıktım Tekrar Yola 7-8 Km Orman Yolunda İlerledikten Sonra
    Sol Tarafımda Yene Kayalık Taşlık Yol Tam Karşımda
    Ahaaaa Yermiyim Birdaha :D
    Motordan İnip İte Kaka 15-20m Gittim Kayalık Yol Bitti

İçimde Huzur Verici Bir Duygu Tüylerim Diken Diken Olmuştu
    Sonradan Anladımki Soğuktanmı :D
    Zirveye Çıkmışım Hava Abartısız -10 Derece
    Garibim Napsın Tek Başına
    Telefonun Fotoğraf Makinasını 10 Saniye Zamanlıya Ayarlayıp Resim Çekme Çabasında
    İşte Böyle Arkadaşlar Bir Bayram Günüm Böyle Geçti

Buda Geçenlerde İş Çıkışı Ormanda Çektiğim Bir Resim :D
    Bizimde Hikayemiz Böyle İşte Kah Ben Motorun Üstünde Kah O Benim Üstümde
    Tencere Kapak Misali Yuvarlanıp Gidiyoruz :D
    Tolga Can, forzaBJK, banno1957 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    BRL43 aslında fotoda gorunenden daha koturdur mutlaka ama soyledigin yerden gecerken ayaga kalkıp devam etseydin gececeginden eminim. Cunku ben aynı yerden iki üç kez farklı suruc sekillerinde gectim. Cross motorlar arazide isen kıcını seleye degdirmiyceksin desem yeridir.
    Tolga Can bunu beğendi.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı Serdarom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun aerodinamik yapısından midir nedir hiç gitmiyor be abi belki çıkıp diyeceksiniz cross motor'da hız aranmaz ama.. Asfaltta 85'i geçemedim ve motor süper şekilde vites istiyor.ve çok ağlıyor motor :( Hani bazı motorlar son hızında gitme de gitmez ama fazla da bagirmaz. Bağırma sesi içimi acıtmıyor değil. Hele iki kişi sakın asfalta çıkmayın. Evlat acısı gibi oluyor birde arkadaşlar teker yapan var mi aramızda ? Kaç metre gidebildiniz?
    Cross motorda hız olmaz doğru. Ön dişliyi büyütürsün biraz daha hızı artar. Ancak bu sefer tork olmaz.
    Navigasyon ile ölçtüm. Normalde ibrem 110 km dayanıyor ama navigasyonda son hız 95 km gösteriyor.
    1 yada 2 kişi sonuç hep aynı, iki kişide ben bu hızı görebiliyorum.

Bugün yeni kestiğimiz elcik koruma kelepçelerini ve koruma topunuzunu boyadıktan sonra takacağım.
    Önceki kelepçeler aliminyum olduğu için hafif güç uyguladığımızda bile kırılıyordu. Şimdi kestiğimiz kelepçeler çelik, gidon yamulur. Kelepçe kalır
    Takmadan önceki görüntüleri sizlerle paylaşmak istedim. Bakalım hoşunuza gidecek mi ?

---------- Post added at 11:22 ---------- Previous post was at 11:15 ----------

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BRL43 aslında fotoda gorunenden daha koturdur mutlaka ama soyledigin yerden gecerken ayaga kalkıp devam etseydin gececeginden eminim. Cunku ben aynı yerden iki üç kez farklı suruc sekillerinde gectim. Cross motorlar arazide isen kıcını seleye degdirmiyceksin desem yeridir.
    Aynen katılıyorum. Yoksa sele derin çukuru girip çıktığında göte sağlam şaklak yersin seni üstünden atar.
    Birde bizim orjinal lastikler bu yollarda işe yaramıyor. Derede ve çamurda senin gibi test ettim. Tutunamadığı için sürekli pati çekiyor.
    Ben cross lastik yaptığım günden beri bundan daha beter yollara girip çıkıyorum. Tırmanışıda, patiside, düşmesi de ayrı bir zevk veriyor
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Hadi hayırlı olsun Talgacan
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi hayırlı olsun Talgacan
    Eyvallah saol. Toplam maliyet 5 TL = Vicovery sigara
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    mondial x-treme max
    Tolga Geçen Demiştinya Karbiratörün Alt Vidasını Bir Abi Açtı
    2 Çay Kaşığı Kadar Deterjan Çıktı
    Aynı Olay Bu Gün Benim Başıma Geldi
    Sabahleyin Motoru Yıkadım Çalışmadı
    Bahsettiğin Vidayı Komple Söktüm İçerideki Su Deterjan Vs Ne Varsa Aktı Gitti
    Sonra Vidayı Komple Sıktım 2-3 Km Yol Gidip Geldim Sorun Yok
    Motoru Park Ettim
    Saat 16:00 İş Çıkışı Motoru Ayakçığınn Üstünden Aldım Çalıştırdım Arkadaşın Birisi
    Borudan Su Akıyor Dedi.Karbiratörün Pislik Borusundan
    Motoru İleri Çekip Çakmak Çaktım Akan Sıvıya Yandı
    Benzin Akıtmış Bu Zamana Kadar Oradan Hiç Ne Benzin Ne Yağ Nede Su Akmıştı
    Dedim Vidayımı Tam Sıkmadım Baktım Tam Sıkılı
    Hortumun Ucunu Ağzıma Sokup Ufledim İçeri Hava Gidiyor
    Bu Zamana Kadar Böyle Bişi Başıma Gelmemişti Benzinin Akması
    Ve Üfleyince İçeri Hava Gitmesi Normal Bişimi (Malum Aceyimim Bu Konularda )
    Ki Düşünülürse Adı Üstünde Zaten Pis Yağ Benzin Vs Tahliyesi O Boru
    Bir Zararı Filan Olurmu Bunun

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    ilk olarak benzin vanasını kapatacaktın.
    2. olarak vidayı 2-3 tur çevirmen yeterli idi. Neden söktün ki ?
    vidada bir yay oluyormuş. ben görmedim. o fırlayıp gitmiş olabilir. sıktıktan sonra benzin akıtmaması gerekiyor. Aksa benim motorda akardı.
    12 saat sürekli aynı yerde duruyor çünkü.

---------- Post added at 20:53 ---------- Previous post was at 20:46 ----------

Bu arada elcik korumaları yarım saat önce tamamladım ve geri taktım. tam işi bitirdim sağnak yağış başladı.
    Elcik koruma topuzuda çok güzel oldu. Umarım düşüşlerde azda olsa elçiğe bi faydası olur. Yamula yaluma bi hal oldu çünkü
    şimdi birde eve ıslanarak gitmek var. Acaba normal asfalt yoldan gidip az mı ıslansam yoksa tarladan gidip b*kunu mu çıkarsam diyorum

herkese merhaba arkadaslar yaklasık 1-2 haftadır kesin olarak karar verdim ve arastırmaya basladım tabi goruntu olarak crosslar cok hosuma gitti acemiyim bu arada deneyim yok :D neyse sıfır alacak param yoktu 2. el arastırmaya basladım bana ii gelen bi kac kanuni buldum hosumada gitti turuncusu ozellikle biri modifiye yapmıs cok guzel duruodu tam karar verdim vericem burada motor ustası biri kanuni alma mondial al dedi kanuninin parcası pahalı olur dedi baskada bisey demedi simdi ben universiteye gidis gelis icin kullanıcam asfalt yol köyüm felan yok dag bayır HİÇ cıkmayacagım simdi icime bir kurt dustu bana yardımcı olacak arkadaslar var mı acıkcası aklım hala kanunide benim mondialin ne gibi bir artısı varda onu neden daha cok tercih ediyorlar yada bana mı oyle geliyor onu cok merak ediyorum yardımlarınızı bekliyorum...Bu arada tokatta cross bi tane var oda kanuninin 250liligi baska marka felan hic görmedim :D biraz bakım yaparsam az havam olur diyede heycanlamadı degilim hani :D
    devilhere bunu beğendi.

banno1957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Xv 250(Satıldı) - Yamaha R25
    @BRL43 Motorunuz Çok Güzelmiş Ktm Gibi Olmuş Çok Beğendim

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    arkadaşım korkmana gerek yok sandığım hortumsa benzin tahliye hortumudur karbüratöre pislik geldiyse o pislik atanakadar benzini atar ama lakin tr deki benzinlikler kar amaçlı kötü benzin kulanıyorlar bazen benzin akıtması kronik leşirse ustanın onu söküp bir kontrol etmesi gerekiyor yani çok kafana takıcak bişey değil ama aklında bulunsun ne olursa olsun motrdan indiğin zman benzin musluğunu kapa

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı ACIMASIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada tokatta cross bi tane var oda kanuninin 250liligi baska marka felan hic görmedim :D biraz bakım yaparsam az havam olur diyede heycanlamadı degilim hani :D
    Bu sayfayı 1-50 kadar okusan iyi mi kötü mü anlarsın. Tamamen fikrin olur.
    Kanuni de iyi motor yapıyor. Racer200s kullandım. hiç bir sorun ile karşılaşmadım. Cross u bilmem titreşim var mı, boya dökülür mü, parça pahalı mı kullanan arkadaşlara sormak lazım.
    gerçi çoğu insanda benim motorumun böyle kötü huyu var demez. Asfaltta bu motoru kullanırsın. 10 lt - 50 TL benzin alıyor = 280-300 km yol gidiyor. titreşim yok.
    Kasası çok güzel. arazide kendini gösterebiliyor. Al gitsin bize bi mondial kullanıcısı daha lazım

valla TolgaCan kardeşim nerdeyse yarısından fazlasını okudum ama seninde dedigin gibi kimse kendi motoruna aman cok kotu felan demez :D e bu sayfada mondial icin oldugundan kanuni ile ilgili hic bisey görmedim desem yeridir :D ya valla kafayı yiycem isin kötüsü bu 2motoruda tokatta görebilecegim bi yer yok bayide bile yok öyle soyluyum siparis ustune getiriyolar sövecektim gecen görmeden nası alıyım die az daha :S az daha bakınalım bakalım

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    jant değişimi yapmak istiyenler, elinolu yapmış
    link
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Abilerim merhaba. Bu sabah tam dersaneye gidicekken arka lastiğin patlak olduğunu fark ettim. Üzücü oldu tabi hava bu kadar güzelken gidememek :( şimdi motoru kütük gibi bişeyin üstüne koyup lastiği tamir edicem ama uzun vadeli bir çözüm istiyorum. Akrabalarımın kullandığı standlardan almaya kalksam 200 lirayı gözden çıkarmam gerekiyo. E öğrenci bütçesiyle zor İnternette dolaşırken bir arkadaşın şişe kriko denen aletten alıp orta sehpa yaptığını gördüm. Çok da mantıklı geldi. Bulabildiğim en küçük şişe kriko bu.
    http://www.magaza365.com/Urun728/big...90204--max-k02

Fiyatı da fazla değil. Yakında bundan sipariş edeceğim. Altına ayak yapıp üstüne de motorun oturabileceği platform yapmayı düşünüyorum. Sanırım güzel olucak. Yapmaya başladığım zaman fotoğrafları buraya yüklerim.
    Bi de bizim motorlara şu bmw gs serisinin arka çamurluğu gibi bir çamurluk yapmaya başladım plastikten. Umarım işte yarar Elcik korumalarım da bugün argoya verildi bikaç güne gelir büyük ihtimalle.
    Gitmeden son bişey sorayım: motor daha yeni ama motor çok sıkı çalışıyo. sanırım katalizörden.. rodaj bittikten sonra ameliyatla onu alsak sanırım çok daha rahat çalışacak. Bu konuda fikri olan vardır umarım.
    Son olarak bizim motorun buji seri nosunu bilen var mı? görüşürüz -göksel

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Benimki'de çok sıkı idi. 5. Viteste gazi bırakınca fren'e basıyormuş gibi yavaşlıyordu. Ama şuan 600 km'de ve biraz açıldı. 500 civarı kilometre'de fark ettim açıldığını. Daha'da açılır.
    drumstar bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı ACIMASIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla TolgaCan kardeşim nerdeyse yarısından fazlasını okudum
    Bulunduğun yerde yoksa şehir dışına çıkacaksın. yakın şehirdeki bayilere bakacaksın. önce telefon aç, ellerinde varsa git bak. yeri geliyor biz istanbula gidiyoruz.

Evet arkadaşlar, Mondiye ses geldi. Orjinal egzozu kesip attım. Yerine king egzoz taktım. Çok güzel oldu.
    Dükkanda kalan son stokları da eritme amaçlı satarlarken bizde ilk defa nasibizi aldık. 100 TL verdim. ilk defa ucuza işe yarar bişey aldım
    Videolar :
    Orjinal Egzoz : http://www.youtube.com/watch?v=VwgPR...ature=youtu.be
    King Egzoz : http://www.youtube.com/watch?v=fh57E...ature=youtu.be

Birde prohell pantalon aldım. Su ve soğuk geçirmez. Çok güzel bir ürün. 140 TL ye aldım.

---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:21 ----------

Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jant değişimi yapmak istiyenler, elinolu yapmış
    İmkansız bir şey değil ki zaten, yapmak istedikten sonra dönüşür. Sen yazın bende görürsün. SM çevirdiğim zaman

---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:31 ----------

Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ternette dolaşırken bir arkadaşın şişe kriko denen aletten alıp orta sehpa yaptığını gördüm. Çok da mantıklı geldi. Bulabildiğim en küçük şişe kriko bu.
    http://www.magaza365.com/Urun728/big...90204--max-k02
    Benden sana süper bir tiyo, bunun gibi bir şey yap, daha sağlam ve sağlıklı olur.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    egzos hayırlı olsun sesi de çok tatlı olmuş ama aynı egzos burda 40tl renk renk hem de bi de abi sende 4riders body armour var mıydı?

aa ben de aynı konuyu görmüştüm demek ki kendimi iyi anlatamamışım

Beyler bende motor'a çakar flash lamba takıcam sadece beyaz renk . Takınca resimleri atarım artık .

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzos hayırlı olsun sesi de çok tatlı olmuş ama aynı egzos burda 40tl renk renk hem de bi de abi sende 4riders body armour var mıydı?
    aa ben de aynı konuyu görmüştüm demek ki kendimi iyi anlatamamışım
    Saol. Üretim olan her yerde mal ucuzdur. Ancak her egzozun çakması var. Aynı sesi veren egzozun üzerine tiger yazıp satanda var.
    Gönül isterdiki 250 TL verip el yapımı sağlam bir egzoz takayım. Forumdan 2 arkadaş o egzozu bilir. Ancak paramız buna yetti.
    4rider yok bende prosev var. Anlatamadığın kısım platform kısmımıdır. orayı şimdi okudum. hızlı okuyup geçmiştim.
    ben kriko resmini görünce aynı şeyi düşündük sandım. Bende motor bakımı için resimdeki gibi bir şey düşünüyordum. Normalde iş yerinde forklift ile kaldırıp iş yapıyorum

Alıntı tcs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bende motor'a çakar flash lamba takıcam sadece beyaz renk . Takınca resimleri atarım artık .
    vay tcs yazmasan jandarmaya haber verecektim. beyaz yakışır. Kırmızı mavi yapıpta motoru kaptırma, güzel seçim. 4 gözle bekliyorum.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Tabiki o da dogru, ne kadar ekmek o kadar kofte Ben de araba krikosuyla kaldiriyorum ama saglikli durmuyo ustunde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)