Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    Alıntı erenbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun manevra yeteneğini arttırmak için spiral yardımıyla fotograflardaki isaretli yerleri törpüleyebilirsiniz. Faydasını görüyorum.https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net...36566005_o.jpg
    Manevra sınırlama olayında sayfa 19'da erenbaris arkadas yukardaki sekilde çözüme gitmiş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hondacbr1100xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Forza@ evet aynen 1. Viteste çalışmıyor. Yani hiç elektrik gitmiyor. Ayaklık açıkken marş vurur ama çalışmaz. Bu öyle değil. Hiç tepki yok. Marş vurmuyor. Arka'dan gelen sesi çözemedim. Giderken arkaya dönüp bakıyorum ama tespit yapamadım henüz. Ama senin de dediğin yerleri kontrol ederim. Sende ki ses onlardan mi kaynaklanıyordu.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Tam motor almak için aydın merkeze gitmeye hazırlanırken babam arayıp motorun gelmiş seni bekliyolar dedi, ben de bi hışımla çıkıp servise gittim. sağolsunlar kutusunu bile açmamışlar ben gelmeden İnce ince, yavaş yavaş topladım motorumu kendi ellerimle aldım geldim eve ama tahmin ettiğimden daha yüksek çıktı ilk dönüşte böyle bi azcık gidiyo gibi oldu ama tuttum şimdi de çektim atölyeye sabah olmasını bekliyo hadi bi de foto atayım

forzaBJK bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Hayırlı olsun kardeş. Bende pazartesi aldım ama üstüne ilk binen bi aptal kurye oldu. Tuttu motoru deniyor aklınca. Bi on metre gitti geldi. Güya ilk kez sıfır motor aldık ama binen başkası oldu. Para'yi kredi kartına çektirmese idim hemen orda kapora'yi yakar vazgecerdım motoru almaktan. Ama fazla abartmaya gerek yok dedim. Allah kaza bela vermesin.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    o kadardan bişey olmaz bence teşekkür ederim size de hayırlı olsun

Merhaba;
    Forumda çok aktif değilim çünkü mondial beni çıldırttı!

Ön Grenajdan (far tarafı) ses geliyor.
    Zincirden ses geliyor, usta yağladı gevşekliği aldı yinede olmadı artık en son boşveer böyle bin bişey olmaz alışcaksın böyle sorunlara dedi.

VE BUGUN SON OLARAK : Su bizim üzerinde durduğumuz jant telleri var ya hani çok sağlam olması gereken tellerr. 1 i degil 5 i değil 8-9 tanesi dokunsam uçacak, okadar gevşek.(ön teler) Ben bu motorun canını çıkarmıyorum crossta kullanmıyorum. Nedir bu sıkıntı be abiler :D

sorularıma geçeyim: akord(t) ayarını usta 30 tl ye yaparım dedı, iyimidir? (Mondial servisi)

Birde grenajdaki mondial yazısını nasıl sökerim. Kırmız ıolan bölümün değilde sadece yazının sökülmesini istiyorum?

Bildiğiniz iyi bir usta varmı burda?
    Ayrıca antalyada başka xtreme ci varsa görüşmek isterim.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    @drumstar; hayırlı olsun! kaza görmeden kullanmak nasip olur inşallah.. motorun sıfır halini görürken kendi motorumun hali aklıma geldi.. ne tırsmıştım valla ne yalan söyleyim.. sırf websitesinden ve fotolardan görüp beğenip almıştım, ilk canlı gördüğümde tırsıtım - yüksek! büyük! siyah! korkunç! vs.
    500km filan sürdü alışmam, sonra döktürmeye (!) başladım, hem kullanım açısından hemde vida açısından.. tolga şimdi kesin kafa sallayacak fakat aman gözünü seveyim - ki @honda sanada geçerli - sürüş öncesi ve sonrası hayati önem aksamlarını kontrol edin; özellikle lastiklerin sağlamlığnı - çivi tiken yırtık vs. - ve fren aksamını - patlak, sıvı kaçırma, aksamların vidalarını bilhassa diskin üzerinde bulunan balata aksamını. Forumda iki kullanıcının başına geldiği için - bir defasında ön fren balata aksamın bir vidası düşmüstü ve zor araziden sadece arka fren ile idare etmek zorunda kalmıştı - kendi başıma ise arka fren balata aksamın vidası düşmesiyle devre dışı kalmıştı.

@honda arkadan gelen ses bahsettiğim gibi o düzeneğin gevşemesinden geliyordu (fren, arka sinyal ve plakayı tutan arka aksamın muhtemelen vidaların düşmesinden veya gevşemesinden) lastik ile sarmalayıp tutturmuştum ve ses kesilmişti..
    başka gelen bir ses ise özellikle iniş aşaıya gaz vermeden yaptığım sürüşlerde zincirin gevşek olmasından dolayı maşaya çarpmasından kaynaklanıyordu.
    drumstar bunu beğendi.

@Tolga Abi su megafon olayını merak ettim. Kullanabliyomusun, motora kolay monte ediliyormu? ve nerden bulablirim. Tabiikidebenimde amacım trafikte yapmak değil bunu

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Forza@ akşam üstü dikkatimi çekti arka frene basınca arka fren mekanizması sağa doğru birkaç milim kıpırdıyor. Herhalde gevşek biraz. Neyse hepsini yarın yapacağım inşallah

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı hondacbr1100xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolga@ fatura bile almadım bayii'den. Posta ile gelecek dedi. O yüzden plaka'm yok şimdilik. Ama dediğini anladım. Plaka takılan aparatı diyorsun galiba esnet diye? Bir de Arka sağ sinyal egzoz'a çok yakın. Inşallah sıcaktan yanmaz. Elimle biraz bastirdigim zaman değiyor egzoz'a.
    Plaka yoksa tek tek deneyeceksin. Vidaları sıkacaksın. Normalde plaka takılan çamurluk ile plaka bir birine yakın olduğu için giderken çarpıyor. Plakayı biraz esnetince ses gidiyor.
    Sinyal erimez korkma, bizde de yakın. 4.000 km 4 ay oldu erimedi. Sana başka hiç bir şey olmaz. Genelde sıfır olduğu için vites geçişleri bunu yapar. Bence vites zamanla oturur. Ondan sonra vitesde de çalışır. Ayaklık müşürünü iptal edin. Motor çalışırken hem ısınır. Hemde sen üstünü başını korumaları giyersin.

Alıntı jokercan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Tolga Abi su megafon olayını merak ettim. Kullanabliyomusun, motora kolay monte ediliyormu? ve nerden bulablirim. Tabiikidebenimde amacım trafikte yapmak değil bunu
    Hepsiburada.com dan 3 farklı siren ve hapörlör özelliği ile aldım. 25 Tl tuttu. Sol taraftaki depo korumasının hemen altına sığıyor. Fotolarda görmüşsünüzdür.
    Sesleri ve hapörleri ilk başta güzeldi ama ondan sonra benim hoplama ve zıplamalarından sonra sesde gidip gelmeler oldu. Milletin bol olduğu yerde garip garip sesler çıkardığından bende çinde öğrendiğim bir topuk darbesi ile yaşamına son verdim. Artık hayatta değil. Araziye hardcore takılmayacaksan ve trafikte kulllanmayacaksan eğlencesine al. Ama yasak burdan söyleyeyim.
    başına iş alırsın. Biri gelir polisin olduğu yerde düğmeye basar. Ben trafikte kullanmıyorum desende anlamazlar alırlar motoru, yapıştırırlar cezayı :D

Bende motoru çok sert kullanıyorum ama akord ayarı ilk kurulumdan beri hiç yaptırmadım. Sadece bir kere zincirim attı. Onu da kendim hallettim.
    Şu an için tüm vidalar yerinde bir aksilik de yok. Hatta zorlarken göt üstü bile düştüm ama motor hala sağlam

Drumstar@ motorun tekrar hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Benim ki de bir zamanlar böyle ışıl ışıldı

Hondacbr1100xx@ Aslında hata sendeymiş. Binme kardeşim dese binemezdi. Bende öyle şeylere o dk larda çok sinir olurum. Parayı ben verdim ben bineceğim.
    Aslında kafa yorulacak bir şey değil. 10 mt yada 1 km gitse ne olur. Gitmese ne olur. Asıl düşseydi mesele olurdu. Sende hayrını gör.
    drumstar bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı jokercan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;
    Forumda çok aktif değilim çünkü mondial beni çıldırttı!

Ön Grenajdan (far tarafı) ses geliyor.
    Zincirden ses geliyor, usta yağladı gevşekliği aldı yinede olmadı artık en son boşveer böyle bin bişey olmaz alışcaksın böyle sorunlara dedi.

VE BUGUN SON OLARAK : Su bizim üzerinde durduğumuz jant telleri var ya hani çok sağlam olması gereken tellerr. 1 i degil 5 i değil 8-9 tanesi dokunsam uçacak, okadar gevşek.(ön teler) Ben bu motorun canını çıkarmıyorum crossta kullanmıyorum. Nedir bu sıkıntı be abiler :D

sorularıma geçeyim: akord(t) ayarını usta 30 tl ye yaparım dedı, iyimidir? (Mondial servisi)

Birde grenajdaki mondial yazısını nasıl sökerim. Kırmız ıolan bölümün değilde sadece yazının sökülmesini istiyorum?

Bildiğiniz iyi bir usta varmı burda?
    Ayrıca antalyada başka xtreme ci varsa görüşmek isterim.
    Bence 30 tl kord ayarı için fazla. hele bunu servis yapacaksa ucretsiz bakımda yapmalı. Daha olmassa al eline kucuk bir anahtar yavas yavas kendin yap konol ederekten. Her tel için gevsekliginin yarısını al. Yani iki tur cevirince sıkısıyor ise sen bir tur cevir. Diger bir tur icinde karşısındakini cevir. Bir telin iki karşılıgı var.
    1 Sago sola yalpa yapmaması için hemen yanındaki tel.
    2 Zıplama yapmaması için cemberin tam karşısındaki tel. Bunaları kontrol ederek yavas yavas sıkıstır. Hiç bir sorun olmaz....Bir ara Bemin arka jantı butun telleri saz teli gibi gevsemişti. Kendim hallettim.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    30 TL gerçekten çok. Bizim burda servis 50 TL alıyor.
    Yağ değişimi (1 LT yağ), Hava filtresi temizliği, Zincir temizleme ve yağlama, Vidaların kontrolü, Jant kontrolü, Lastik hava kontrolü, A.Z ye her şeyi kontrol ediyor.
    Gezgin33 dediği gibi kendin yap daha iyi, Ben mekanik arıza çıkarsa diye servise gidiyorum. Gerçi her gittiğimde motora bir ilave oluyor. Adam da şaşırıyor
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Arkadaşlar dün akşam 23:00 a kadar uğraşıp sis farlaımın montajını bitirdim benim çok hoşuma gitti birde ön dişliyi tekrardan 16'yı(orjinal dişli) taktım..(:

Aşağıdaki fotoda açma kapama düğmesi kırmızı daire içerisinde olan diğer beyaz görünen mavi daire içerisindekide flaşör devresi

Aşağıdaki resimde kırmızı daire içerisindekiler sinyal lambası olarak kafa grenajına yapıştırdım renk ise gün ışığı rengi hafif sarı yani
    bu şerit ledi sis farının etrafına yapıştıracaktım ama kısa sürede uçlarından geri atacağı için grenaja yapıştırmak zorunda kaldım

yorumlarınızı bekliyorum NASIL OLMUŞ?
    (:

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Benden önce davranmışsın hakan ;
    Dün akşamda benim takımlar bitmişti. Ama arkadaş benden önce davranıp kendi motoruna takmış.
    Benim takımların işine bugün bitecek. İnşallah bugün montajını yaparım. Yoksa o da yarına sarkacak.
    Ben Amasitörlerdeki kedi gözünü çıkarım. Oraya montajlamayı düşünüyordum. Ancak kafa yanında da güzel durduğunu gördüm.
    Alien predatör gibi olmuş , Ledler biraz işi bozmuş. Bence sade hali daha güzel. Ben sisleri fara bağlamayı düşünüyorum. Gece gündüz her daim yansın.

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benden önce davranmışsın hakan ;
    Dün akşamda benim takımlar bitmişti. Ama arkadaş benden önce davranıp kendi motoruna takmış.
    Benim takımların işine bugün bitecek. İnşallah bugün montajını yaparım. Yoksa o da yarına sarkacak.
    Ben Amasitörlerdeki kedi gözünü çıkarım. Oraya montajlamayı düşünüyordum. Ancak kafa yanında da güzel durduğunu gördüm.
    Alien predatör gibi olmuş , Ledler biraz işi bozmuş. Bence sade hali daha güzel. Ben sisleri fara bağlamayı düşünüyorum. Gece gündüz her daim yansın.
    Sİnyal lambası çok önemli önündeki-yanındaki vatandaş senin nereye döneceğini görmesi lazım. ledler benimde hoşuma gitmedi ama daha iyi bir yer bulana kadar şimdilik böyle kalacak
    sis lambanın elektriğini direk aküden aldım far ile beraber yanarsa hoş olmaz diye düşündüm biri sarı biri beyaz (: ama far ampülünüde beyaz yaparsan güzel olabilir osramın nigth blue serisi ampülü var bir bak istersen buna. benim flaşör devresi 4-5 farklı şekilde yakıyor sisleri video çeker burada paylaşırım inşallah (:
    (:

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Sen sinyalleri sökmüşsün bak, ben bunlara dikkat etmedim. Sende haklısın. Amasitörlere bağlasan güzel durur. Biz 2 motorda öyle yaptık.
    Sarı beyazdan çok bana yolu göstersin yeter. iş çıkışı çok karanlık sapa yerlerden gidiyorum. Birde karşıdan araba gelince görüşüm iyice azalıyor.
    Helede iyi aile çocuğu uzunları yakmışsa tamamen kör oluyorum. O yüzden benim işimi görsünde. isterse rengarenk olsun hiç önemi yok

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Guzel calışma olmuş. Elleriine saglık.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    croos xtremeMAX
    Arkadaşlar fatihin sis lambaları çok hoş olmuş ve çakarlarıda muhteşem yanıyor biraz önce denedik ben çok begendım en kısa zamanda bende yaptıracam aynısından bu arada motoruma 200 cc zongshen kople alt motor aldım ve montajını yaptırdım 65,5 piston atıldı motorum şu anda sıfır ve 230 cc oldu rodaj süresinde 500 km boyunca fazla zorlamıcam ama motoru zapt edemiyorum tork çok fazla bunu fark ettım mondial görümünlü zongshen 230 cc motorum var artık
    bu işlam bana 1.300 tl mal oldu

@ocalh o yamaha amblemini nerden aldın güzel durmuş : )

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    yeni 150 max sahibi arkadaşa hayırlı olsun diyorum...
    1-2 haftadır ugruyamıyordum kusura bakmayın, cross almamı tavsiye eden arkadaşlara çok teşekkür ederim...
    dün motor alırsam gideceğim dediğim Samsa Çavuş türbesine gidip dua ettikten sonra şu toprak yolu takip edip kaybolayım dediğim yolda atlam zıplama çamura saplanma toprak yol teçrübesini yaşıyarak yaklaşık 60 km yol yaptım çok güzel bir teçrübe oldu benim için bir baraj gölünün üstünde yol bitti bisikletcilikten gelen huyumla geldiğim yoldan geri dönmiyerek tarlaların içinden geçerek kendi yolumu çizdim biraz ileride balık tutan dedelerle biraz sohbet edip en kısa yolu öğrenip evime sağ salim döndüm...
    Çok hoş güzel bir duygu bu sizlerle paylaşmak istedim bu tarz motorla yol bitmemesi çok güzel, şehirler arası yolda 50kmle giderken rüzgar korkutsada toprak yolda yolunu bilen katıra binmek kadar güvenli geldi bana

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphoto...99870198_n.jpg
    drumstar bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)