Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı Serdarom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden'de satılık ilanlara baktım'da.. Adamın biri '10 liraya 100 km gider' bir diğeri ise 'yakıtta çok cimri' yazmış. Benim motor 16.5 kuruş yakıyor. Hangimiz doğru demeyeceğim. Çünkü onlar yalan konuşuyor. Bu arada satılık olan 19 extreme max var. Yarısından çoğu bu sayfaya yazan arkadaşlar anlaşıldı 150 cc tatmin etmiyor
    Bu motorun 16 krş yakması gayet normal, daha da az yakmasını beklemeyin. Bu motor cross motor. Asfaltta kullanacak adam gider cbf150 alırdı.
    150 cc normal sürersen yeterli, Ancak diğer arkadaşlar gibi dere,tepe, kum yaparsan yeterli olmadığını görürsün. Tadını alınca güç yetmiyor. Sınırları zorlamak istiyorsun.
    Benim canavarda orda hemide 5.000 TL , Sırf gözüksün diye ilan açtım. Satılırsa da çok komik olur. Motorun kasasını çok seviyorum. Bi süpermotoya çevirmedim.
    Önümüzdeki yaz süpermoto olarak kullanmayı düşünüyorum. Bı kış motoru parçalamazsam tabii

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolga Benim için neden ön camurluk yukledin anlamadım. Ayrıca calışmaların guzel olmuş..
    Tek sorun kartel korumayı bizzat sase yi delerek motajlamıssın. Saseyi zayıflatmasın...
    Cem istemişti. Frekanslar karıştı Neyse herkes görmüş oldu.
    Ben aslında delik deldirmeyecektim. Kaynak yaptıracaktım. Altta da delik açacaktım. Arkadaşlar saolsun kaşla göz arası delmişler. Bende geri adım atamadım.
    4 yada 6 vida yeterdi. Arkadaşlar 10 vida sallamış. Gerçi şase kırılsa bile çok bilmiş uzmanlar hazır. Tekrardan bi şase yaptırırım. Delikler diğer taraftan çıkmıyor.
    Vida ile o delik zaten doluyor. Birde saç kalın. iki demirde köprü görevi görüyor. Bence şasede zayıflama olmaz. Birde arazide çok yararını gördüm. Tak tuk vura vura geçtim.
    Gayet başarılı bir çalışma oldu. Herkese tavsiye ederim. Arazide şart. Sadece siz kaynaklı yapın
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim canavarda orda hemide 5.000 TL , Sırf gözüksün diye ilan açtım. Satılırsa da çok komik olur.
    Başlığa da Satılık değil Bakılık yazsaydınız bari

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun kasasını çok seviyorum. Bi süpermotoya çevirmedim.
    Önümüzdeki yaz süpermoto olarak kullanmayı düşünüyorum. Bı kış motoru parçalamazsam tabii
    Tolga CAN telefonda konuşurken süper motor yapmayı düşünüyorum dedin ya o günden beri düşünüp duruyorum bende yapsammı diye hatta 2 adet jant alayım diyorum araziye çıkacağım zaman kros jantları takıp asfalttada süper motor jantlarımı takayım diyorum hala kararsızım şuan fiyat araştırmasındayım jant ve lastikler için.
    bu konuda bilgin varsa paylaşırmısın?
    (:

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Arkadaslar yakıt olcumunu tl/km olarak vermeyin. U sekilde 3 gun sonra gucelligi kalmaz... Yakıt sarfitının dogru ve kalıcı olası içim L/km.. Litre/kilomtre olarak verin...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolga CAN telefonda konuşurken süper motor yapmayı düşünüyorum dedin ya o günden beri düşünüp duruyorum bende yapsammı diye hatta 2 adet jant alayım diyorum araziye çıkacağım zaman kros jantları takıp asfalttada süper motor jantlarımı takayım diyorum hala kararsızım şuan fiyat araştırmasındayım jant ve lastikler için.
    bu konuda bilgin varsa paylaşırmısın?
    Ben sadece düşünme aşamasındayım. Şuan için çevirme işlemi parasızlıktan dolayı biraz sıkar , Recep arkadaşımız çevirecekti ama oda yurtdışında, yaparsa o yapar şuan için

Cem Dostum çamurluk fiyatlarını aldım.
    Acerbis beyaz ve Süpermoto turuncu çamurluk ikiside : 75 TL , Bu arada km sayacı kopanların haberi olsun o da 15 TL , Teker içindeki sayaç ise 25 TL , bulamayan arkadaşlar için...

Bu arada bir arkadaş ile tanıştım.
    Jandarma Uzman Ali arkadaşım, bugün tanıştık ve kaynaştık. kısa zaman içersinde burda kendisi de boy gösterir
    Bugünün buluşmasından ufak bir özet : Asayiş Berkemal

2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    croos xtremeMAX
    hakan bu konuda takibindeyim sana katılıyorum

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    dediğiniz gibi 20 tl'ye ortalama 100-120 arası gidiyor. Ilk 20 lira ile 120 km gittim. Ikinci 20 tl'yi yükledim ve şu an 115 gittim ve bitti bitecek depo'dan hiç benzin sesi gelmiyor. Benim tuhafıma giden ilk benzin alışımda hiç zorlamadım hatta 60'i geçmedim ve yokuş'a vurmadım. Ama ikinci kez 20 tl benzin aldıktan sonra yer yer 75-80 km hız ile gittim, yokuşa vurdum,kısaca biraz daha fazla zorladım ve neredeyse aynı yakıtı yaktı? Sanki nasıl kullanırsan kullan aynı yakıtı yakıyor gibi?

bizim bu işi şaibeli çıktı : )

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    slm arkadaşlar inegölden cross manzaraları

şimdilik bukadar atladım zıpladım bataklıkta saplandım kaldım 3 kere atlamak zorunda kaldım ama çok keyifli bi tur oldu benim için...

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Güzel kareler hamza, paylaşım için teşekkürler...

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    ben teşekkür ederim

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Hamza güzel bir paylaşım teşekkür ederiz zinciri yağlamayı unutma...?

yaw çatlayacam iş yüzünden hiçbir yere gidemiyorum işimi bıraksam ne..! (:

neyse Halil Cem ve Benim motorların buluşma anı (:

önden arkaya doğru
    Cemin motoru silindir 65.5mm
    Hakanın motoru(benim) silindir 65.5 mm silindir üst kapak 200 cc lik
    Halilin motoru 200 cc lik komple zongshen motor (alt ve üst takım)

Küçük bir kros tarzında iniş çıkış yaptık kısacık c.tesi idi sanırsam

Bizi takip edin AR-GE çalışmalarına devaaaaam...
    cenkito ve Tolga Can bunu beğendiler.
    (:

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    teşekkür ederim 2-3 saat sürdü temizlemesi zincirler yinede çamurluydu yagladım 3-4 tur...

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı hamzasimsek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim 2-3 saat sürdü temizlemesi zincirler yinede çamurluydu yagladım 3-4 tur...
    hamza sende arka lastiği değişmişsin galiba markası ne aceba ? ön orjınal mi ? onu pek secemedim resimlerden.
    birde asfaltta fazla göt atması yapıyor mu yani tedirgin edecek rahatsız edecek kadar
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    ben ikinci el aldım eski sahibi degiştirmiş olabilir markasını hatırlayamadım ama pek kaliteli birşey değil yolda çok hissedilir değil yada ben alıştım ama arkadan arabayla takip ederken var bi yolda oynama firenleme 50-60 kmye kadar güzel

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Halil şu motorun fotoğrafını çek artık arkadaşım
    Motor gövdede nasıl duruyor merak ettim. Sayfada biraz haraketlenme var.
    inşallah böyle devam eder.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Arkadaşlar on gün oldu motoru alalı ama hala daha fatura kesmediler. Posta ile gelecek deyip atlatıyor servis. Mondial'i mi arasam ne yapsam

Arkadaşlar on gün oldu motoru alalı ama hala daha fatura kesmediler. Posta ile gelecek deyip atlatıyor servis. Mondial'i mi arasam ne yapsam
    Nerden gelicek fatura onu anlamadım ben . Benim motor u aldığım bayi aynı gün verdi bana faturayı. senin aldığın yer mondial bayisi mi yoksa karma motor satan bi yer mi?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Fatura yoksa plaka da yoktur, motosikletin sahibi olduğunuzu belirten hiç bi belge olmadan motora binmek büyük risk.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Mondial bayii'den aldım. Başka hiçbirşey satmıyor.karma değil yani. Hemde servis. Ayın 3'ünde sipariş verdik 8'i pazartesi günü geldi motosiklet. Fatura'da pazartesi gelecek posta ile dedi. Ama gelmedi hala daha.fatura derken neyi kastetti bilmiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)