Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı ismo61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar malesef kanuni cross da bulamadım oyuzden mondial 150 mr aldım cumartesi gunu. Motor bana biraz kücük geldi ama idare etcez insanlah dagılmaz bu yollarda. Ben Urfada ikamet ediyorum ne Urfada nede Mardinde kanuni yok mondialide bir yerde bulabildim zoraki mardinde bir satıcıda.
    Hayırlı olsun kazasız belasız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı ismo61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar malesef kanuni cross da bulamadım oyuzden mondial 150 mr aldım cumartesi gunu. Motor bana biraz kücük geldi ama idare etcez insanlah dagılmaz bu yollarda. Ben Urfada ikamet ediyorum ne Urfada nede Mardinde kanuni yok mondialide bir yerde bulabildim zoraki mardinde bir satıcıda.
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Merhaba arkadaşlar bende bu motordan aldım aranıza katıldım... ve ilk sorununu verdi far resmen havaya bakıyor ve ayarı yok!!!!!!!!!!!!! servis aşıtacaz falan diyor 0 km motor daha bu konuda sorun yaşayan varmı

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı cencali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende bu motordan aldım aranıza katıldım... ve ilk sorununu verdi far resmen havaya bakıyor ve ayarı yok!!!!!!!!!!!!! servis aşıtacaz falan diyor 0 km motor daha bu konuda sorun yaşayan varmı
    hepsi aYNI kısa far yere degmiyordu bile ilk aldıgımda, herhalde türkiyede ilk alan benim benim motorda oleydi, kafada (farın yanlarındaki) dört civatayı gevşet (alyan anahtar olanlar) ve fazla zorlamadan asagı bükmeye calıs. ben öle yaptım düzeldi
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Alıntı cencali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun bu sorun sayılmaz aldığımda benimde öyleydi servis ayar yaptı 5 dakikada olay çözüldü ayarı var yani

bu motorun dişlilerini büyütsek düz yolda bulacağı hız nedir?? siteye 115 demişler ama herkez 90-100 yapıyo diyorlar.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    dişlileri büyütsen bu sefer arazi cekişi düşer,
    zaten cok yüksek bir motor süratliyken yan rüzgardan asırı etkilenen bir yapısı var.
    hızlı bir sey istiyorsan baska modellere bakmanı öneririm
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

motoru video çeker misiniz acaba her yerini gösterip sesini falan dinletir misiniz

arkadaşlar xtream max 150cc motorumu satıyorum henüz 2 aylık 600 kmde SORUNSUZ bile dememe gerek yok umarım. km adana kızıldağ yaylası arasında yapıldı başka garajdan çıkarmadım. resimler en kısa zamanda yüklenecek. şu kadarını söyleyim 20cm kar içinde toyota hılux için 2 tekerine sırayla yol açtım
    çin malı deyip geçmeyiniz. soran bi arkadaş için söylüyorum 110km/h süratine eriştim. GARANTİLİDİR
    fiyat:3000tl

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı mtht1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar xtream max 150cc motorumu satıyorum henüz 2 aylık 600 kmde SORUNSUZ bile dememe gerek yok umarım. km adana kızıldağ yaylası arasında yapıldı başka garajdan çıkarmadım. resimler en kısa zamanda yüklenecek. şu kadarını söyleyim 20cm kar içinde toyota hılux için 2 tekerine sırayla yol açtım
    çin malı deyip geçmeyiniz. soran bi arkadaş için söylüyorum 110km/h süratine eriştim. GARANTİLİDİR
    fiyat:3000tl
    Motorun daha ilk yağıyla canını almışsın valla keşke bunları yazmasaydın bir satılık ilanı için iyi değil

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun daha ilk yağıyla canını almışsın valla keşke bunları yazmasaydın bir satılık ilanı için iyi değil
    vi è alcun problema problem yok

Hadi bakalım topic den ilk xtreme satılıyor

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Bu motorun kullanıcılarına bir sorum olacak, deneyimlerinize dayanarak bu motorumu tavsiye edersiniz yoksa kanuni cross 150'yi mi?

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    bozuk arazide nasıl performansı acaba?

araziye daha hiç çıkmadım valla iki üç croos yapan bulsam çıkacam deneme amaçlı

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Merhabalar 19 mayıs cumartesi gunu odemesini yaptıgım. Etereme MAX150 22.05.2012 de teslim aldım.
    İlk izlenimlerim. Henuz 20 km de
    ++++ lar.
    1:Aydınlatması gayet iyi. Far ayarını yaptıkdan sonra.
    2:Yuksekli iyi arazi için guzel. 1.72 boy ile kullanmakta biraz zorlanmadım desem yalan olur. Sanırım biraz alcalttırmam gerekecek.
    3:Elcik kumanda kontrolleri iyi Kullanımı ve ulaşımı kolay.
    4:Jikle cift kademeli ilk calıştırmada tam acık.1 dk sonra yarım. 30-40sn sonra Jikle kapat yola devam.
    5:Croos için amartisorler biraz sert. Zamanlar yumusar umarım. Birde sanırım arka amartisor ayarları yok..
    6:Motosiklet yuksek oldugu için agırlık merkezi yukarıda Bu da virajlardaki donusu zorlastırıyor. Viraj yatma acısı dusuyor.Veya virajı biraz daha hızlı girmeniz gerekiyor.
    ------ler
    1: Yakıt depo kapagından benzin akıyor. Full dolu iken. Benzinin cıktıgı yerden su da girer. Motoru yıkarken dikkat edilmeli. Servise bildirdim.Cumartesi bakılaca.
    2: Jikle ulaşımı zor
    3:Yan ayaklık acık iken motor calışmıyor ama marş basıyor. Normalde Marsında basmaması gerekli.
    4:Gordugum kadarı ile kablolar cok acıkta.Alttan koblolar dagınık gorunuyor. Bu pek sorun degil. gizlenebilir.
    5:150cc lik bir cross için motor biraz zayıf 2-3 hp daha guclu olabilirdi.
    6:Firenler için simdilik kesin bisi diyemiyceme ama Ön firene biraz kuvvetli basınca motor saga cekiyor gibi geldi.

Şimdilik bukadar. İlerleyen km lerde yorumları paylaşmaya devam edecem...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

DarknessPrince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili Arkadaşlar,
    Bu motordan almayı düşünüyorum
    Rize Çamlıhemşinde çalışıyorum malum buralar dağ orman yayla vs
    Bu motoru arazide deneyen varsa lütfen tecrübelerini paylaşsın...
    TEŞEKKÜRLER

Alıntı DarknessPrince adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Arkadaşlar,
    Bu motordan almayı düşünüyorum
    Rize Çamlıhemşinde çalışıyorum malum buralar dağ orman yayla vs
    Bu motoru arazide deneyen varsa lütfen tecrübelerini paylaşsın...
    TEŞEKKÜRLER
    ben şunu belirteyim motosikletimi bugün mersine sattım. üzülerekde olsa malesef gitti artık. şimdi yazacaklarım abartı değil onun için. ben sadece arazide kullandım kızıldağ, pozantı, zorkun , hekimköy motor bu arazilerin hepsinde başarılı çıktı. yeterki motorun üstünde kalın. ben inşaat mühendisiyim eğimi çok iyi bilirim %15 eğimden fazla 15 20cm taşların üstünde dereye tırmanabilen motordur. 20 30 cm kar ın üstünde toyota hiluxe yol açmıştım. uzun yolda titremesi yok. yani özetle şunu söyleyim. plastik aksam kötü özellikle dikiz aynalar butonlar vs. motor prof. olmayanlar için ideal arazi düşünen rahat rahat alabilir.
    benzini fulleyince sadece mondial değil kuba yuki tüm çinler kaçırır. ama sadece ayaklığı indirip eğik bırakınca. arkadaşımıza servis cumartesi gelin demiş ama yapacakları bişe olacağını sanmıyorum çünkü ilk aldığımda bende yaşadım aynı sorunu..
    şunuda belirteyim bu kadar kolay satacağımı sanmıyordum .. 1 hafta içinde de satmış oldum.
    son olarak çin atasözü : ne kadar prinç o kadar pilav.. bu paraya en iyisi xtreammax. deneme ile sabittir

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Merhaba Arkadaşlar;
    Bugün itibari ile bende X-Treme sahibi oldum.
    1.70 boyum var. Drift 125 için dükkandan içeri girdim. 10 çeşit motor arasından gel bana gel bana dedi resmen.
    Cross seven biri değilimdir. Kanuni racer, Hyosung Gt250r sahibiydim. Kısaca izlenimlerimi paylaşmak isterim.
    Benzin göstergesi eğimli yerlerde gerekli değildir. ama düz yolda da gideceğiz. bir fikrimiz olurdu benzin konusunda.
    Devir saati iyi olurdu. Ben standart kullanmayı severim. Sonra çoşuyorum lıkır lıkır benzin içiyor motor.
    Bu fiyata ben böyle bir motor beklemiyordum. 170 boy ile sadece bir ayak ucum yere değiyor. Ona rağmen satın aldım.
    Trafikte nasıl durucaz. Kalkacaz kara kara düşünmüyorum. düşersek düşeriz , servis 5 cm çökertiriz dedi. zamanlada amarsitörler çöker.
    Bir ayağım bile yere tam bassa bana yeter. iki ayak şart değil. kısacası ben çok beğendim.
    Salı günü motoru alacağım. işe git gel yaparım. haftasonu da deneme imkanım olur.
    Bi yola çıkalım o zaman + ve - leri sizlerle paylaşırım.
    Tekeriniz düs bassın
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Merhaba.. Ben bu motoru düşünüyorum ama bazı çekincelerim oldu. Mesela yakıt göstergesinin olmaması.. Nerden ve nasıl anlıcam yakıtımın fazlasıyla azaldığını?

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)