Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süpermoto yapmak için
    -ön jant
    -ön disk
    -ön lastik
    120 tl
    -arka jant
    -arka disk
    -arka dişli
    -arka lastik
    yaklaşık 200 tl
    ...
    bu fiyatlar anormal jant lar nereden sordun bizne bir 21 ve 18 jant sorarmısın tel olacak lastik olmasın sadece jant göbek+teller+çember
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Gevtigiiz gun motorun alt tarafdaki kücük malzeme takım cantası baglantısı kırılıştı. Bugun kucuk calışma yaptım. Lpg tankını bagladıkları yumusak kelepceden cantanın boyuna kesip kelepce yaptım. Eskisinden saglam oldu.

Uploaded with ImageShack.us
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    foto'ya göre soldaki depo korumasına hafif değiyor amortisör. Ama sağda'li plastik mi çok genişte diğeri'mi çok içerde anlamadım. Durduk yere birşeyler çıkıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

Evet solda ki dar. Ama sanki sonra'dan oldu böyle değildi. Düzeltmeye çalıştık ama gene de diğeri kadar açamadık :s

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Bu arada far'a şöyle bir çözüm bulduk.üstteki vidaları çıkarıp far'i üstten öne eğdik.üstteki vidalar boşta kaldığı için vida'yi far demirine değil'de diğer ufak aparat'a taktik.aparatı'da biraz geriye çektik Far demiri'ni de o aparat'a bağladık. ama ne kadar iyi gösterir gece bakacağım.olmazsa biraz daha aşağı yukarı alacağım. Pek sağlam bir iş olmadı ama eğer yolu gösteriyor ise yarın tolga'nin da dediği gibi fasulye şeklin'de bir işlem yapacağız. Fabrika'nin yapacağı işi biz yapıyoruz. Zor işler değil para olarak'ta büyük sayılmaz bu işler ama can sıkıyor. Birde mondial olunca eyvah eyvah. Nasihatler eleştiriler hava'da uçuşuyor bu arada aha yaptığımız işlem

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Hakan@ fiyatlar fena değil. Bizim diskleri SM de kullanamayız mı acaba ? Büyük mü gelir.
    Bende hayırlısı ile yağmur yağsada çamura bulansam derdi ile beklemedeyim. yarın ola hayrola.

Serdarom@ şimdilik senin çözümün en iyisi, fatura kesildikten sonra bizim gibi yaparsın. Bende ilk başta senin gibi yapmıştım. Ancak bu hem basit hemde sağlam çözüm.
    Dayama şeklinde ilerleyen zamanlarda plastik baskıdan ve sarsıntıdan dolayı çatlamaya başlar. Kırılır. Ondan sonra takacak delikde bulamazsın. Benden söylemesi.

Gezgin33@ bende avadanlığı çıkarmayı planlıyordum. Teker büyüdüğü için bazı zıplamalarda avadanlığa değiyor. Dünde bir arkadaşı durağa kadar 2-3 km götüreyim dedim.
    en ufak kasis yada tümsekde tart turt avandanlık lastiğe sürttü. Gerçi ben avadanlık sökme yerine artçı almama yolunda ilerledim. Bugün sökecektim ama avadanlığı koyacak yerim olmadığından olduğu yerde bıraktım. Duruma göre onu yok deceğim. Pekde bi işe yaramıyor. Gerçi alyan takıma ve bir kurbağacık rahatlıkla sığıyor ama ihtiyaç duymuyorum.

Benim de arka sinyal yanmıyordu. Bugün bütün gün uğraştım. Ön farın altındaki 2 soketten biri arızalıydı. Ancak dene dene gına geldi. Ne yaparsak yapalım. arka sinyal hep kesildi.
    En son bende sıyırdım. Ön sinyalden ek kablo çektim. Arka sinyale bağladım. Şimdi 41.5 kere maşşallah çalışıyor. Aslında çözümü bulmak isterdim ama elimizde soket yoktu.
    Tak sök kes parçala 2 saat sonrası benzin döküp motoru yakma projesine dönüşeceğinden bu çözüm daha akıllıca geldi.

2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    @tolga evet kısa süreliğine böyle olacak. Aslında plastiği öne itmek gösterge tarafını biraz daha tipli gösterdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:48 ----------

Sağı solu ile uğraşmaktan foto çekecek yer zaman bulamıyorum. Bir iki tane ancak çektim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    süpermoto için parçaları nerden temin edebiliriz? ya da marka modeli var mı? bi de 17" jant takarsak göstergenin aklı şaşmaz mı şaşarsa nasıl ayarlarız? motoru aldığımdan beri bunlara çözüm bulamadım 120tl'ye jant takımını alırsak süper olur bence

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Tolga avadanlıgı sokmeye gerek yok. Baglı oldugu kucuk plate biraz dısa dogru egersen tekerlekden uzaklasır. Bnim orjınal tekerde bile degiyordu. Sase ye kaynaklı lan kucuk baglantı braketini dısa dogru hafif egdir... Benim fotodada rahatlıkla gorunuyor parca...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Arkadaşlar fiyat belki bir ihtimal yanlış olabilir daha doğrusu fiyatı veren kişi yanlış söylemiş olabilir en kısa zamanda tekrar yanına gidiip liste halinde fiyat isteyeceğim kendisinden

bugün Ramzeyin gidonunu aldım benim gidona bakmada yarında montajını yaparım umarım güzel olur fiyatı 23 tl siyah renk(orjinal Ramzey)
    birtanede çakma xenon far aldım 5 tl ye benim sislere uyum sağlamasını bekliyorum ama hayal kırıklığınada açığım (:
    yarında çalışıyorum ama motor için zaman ayıracam illaki (:
    drumstar bunu beğendi.
    (:

Beyler , ben ayaklık müşürünü iptal edeyim dedim . Müşür e gelen kabloyu ortadan kestim motor çalışmadı kabloyu tekrar bağladım çalışdı .sonra müşürün bi tane vidasını söktüm ayaklıkla temas etmiycek şekilde eğdim biraz , öyle halledebildim ancak .

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Bugün biraz yokuş yukarı vurdum. Deniz seviyesin'den 5 km uzaklık var yok. Bir süre sonra 1. Vitese almam gereken dar viraj'larda debriyaj'a basınca motor stop eder oldu. Çalıştırıyorum 5 saniye sonra stop ediyor. Aşağı geri döneyim dedim akü bozuk olduğu için vurdurarak çalıştırdım ama gene debriyaj'a basıp boşta gideyim dedim gene stop etti. Rölanti ayarı'da yüksekti aslında. Gezi'ye ara vermek zorunda kaldım. Yeni olduğundan midir anlamadım. Rodaj dolana kadar daha denemeyeceğim.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    buna benzer birsey benimde basima geldi, sigorta saglam gibi dursada bozuktu ve sigorta degisimi sonrasi o sorun yok oldu.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    @forza benim yazdığım sorundan mi bahsettin?

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    aynen serdar, yakit full olmasina ragmen stop etme durumu, sigorta patlakti - yanliz dikkat, actiginda saglam gözükse bile degistirip denemeni tavsiye ederim.. dedigim gibi saglam duruyordu ama patlakti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

bu arada yedek sigorta, sigorta muhafazanin icinde mevcut

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Yani takılı olanı atıp diğeri'ni mi takayım? Bu arada benim akü bozuk yarın değişime gideceğim. Kol vurarak çalışıyor. Ondan'da yapabilir mi? Bu mondial'de arızaları hep peşpeşe veriyor. Bare hafta'da bir aksilik çıkar be kardeşim. Hergün hergün olmaz ki.

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    @serdar akü garanti bozuksa o baska. herhangi bir arzasi olmadigi durumda gaz vermediginde stop ediyorsa sigortayi bi degistir derim. istersen yine de bir dene sen sigortayi degistirip.

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Alıntı tcs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler , ben ayaklık müşürünü iptal edeyim dedim . Müşür e gelen kabloyu ortadan kestim motor çalışmadı kabloyu tekrar bağladım çalışdı .sonra müşürün bi tane vidasını söktüm ayaklıkla temas etmiycek şekilde eğdim biraz , öyle halledebildim ancak .
    Kestiğin kabloyu birbirine bağlarsan sorunu çözmüş olursun müşürüde sök çıkar ayırlık yapmasın (:
    dün arazi gezisi yaptık ama foto çekmek aklıma gelmedi özürdilerim arkadaşlar
    motorun orjinal dişlileri ile performansı beni çooook memnun etti 1. viteste çıkabildiğim rampalara 2. viteste arkayı sağa sola atarak çıktım dip gazda bilginize.
    silindir değişimi yapmanız motordan daha fazla keyif almanıza olanak sunacaktır benden söylemesi. hadi hayırlısı bakalım (:
    (:

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Ayaklık müşürünü iptal ettikten sonra böyle gizli bir anahtar yapabilirsiniz. Bu kabloyu çıkardınızda anahtar da olsa motor çalışmıyor. kapağın arkasında gizli olarak duruyor.

Geçen hafta kumda cross yaparken zincir koruma plastiği kopmuştu. ince tel ile idarelik tutturmuştum. Bağlantı yerini çok ince yapmışlar. Sizinkide kopmadan böyle yapsanız daha sağlam olur.

Buda bu haftanın rekoru, 3 saatlik parkur sonucunda motoru 3 defa yan yatırdım. Zaten hiç yatmasa şaşardım. Bacaklarım normalde zaten yere değmiyor. Dik yerlerde durunca hop yana
    Riskli, eğlenceli ve güzeldi. Elcik korumaları yamulttuk ama çok faydasını gördüm. Olmayanlar muhakkak alsın. Öncesinden de 3 kere betona düşürdüm. Zemini fark etmeden.
    Her seferinde manetleri kurtardık. Fren ve debriyaj maneti kırılırsa mahsur kalırsınız. kesinlikle alın. Alın dedim şimdi herkes bayiye akın etsin

---------- Post added at 11:59 ---------- Previous post was at 11:51 ----------

Hardcore takımı ; Zirveye tek ulaşan Ali Rıza Bülbül oldu ama oda son anda tek tekere kalkıp, 180 derece u dönüşü yapıp geri döndü.

Yağmur şiddetini artırınca ağaç altında biraz mola verdik.

---------- Post added at 12:59 ---------- Previous post was at 11:59 ----------

Xtreme max kullancıları - Motoran XF250 kullanırsa nasıl yorum yapar. bg şart kardeşim.
    Max den memnun kalmak istiyorsan, farklı motora binmeyeceksin. Tadı damağında kalıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=YYAOY...ature=youtu.be
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    @tolga supersiniz dediğin gibi zincir koruma plastiği sadece alttan vidali olduğu için acaip eğreti duruyor. Gerçi esnek diye kolayına kirilmaz servis gene evrakları vermedi. Bu yüzden bozuk akü'yu de değiştiremiyorum. Bugün koltuğu söküp altındaki vidaları'da sıktım. Egzoz koruma plastiğini'de sağlamlaştırdım.on fren hidrolik hortumunu üstten aldım biraz görüntü kirliliği oldu ama daha sağlam oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Plastik sabit duruyorda, onun üzerinde küçük pul var. O puldan daha büyük bir pul takarsanız benim yaşadığım sorunu yaşamazsınız. Ben iki tane büyük pul taktım.
    Facebook da bana ekli olmayanlar için uçuş videoları : https://www.facebook.com/photo.php?v=10151203017623774 biraz hızlı ve amatörce kayıt oldu ama idare edin.
    Çok yorulmuştuk. Bunu çekmemiz bile mucize

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Bu motor çimen'de sapıtıyor. 3. Kez aynı yerde düşüyordum.boyum 5 cm kısa olsa çoktan gitmiştim. Resim'de görülen çimen'den taş kısma on lastiği çıkardım mi arka lastiğe birşeyler oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:38 ----------

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)