Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial x-treame max
    Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nitro nun aikido modeli var oda 300 TL sharptan 5 yildiz almis
    onuda alıyım listeme, girdiğim dükkanlarda sorarım deneme imkanım olursa onu alırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    carnager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Selamlar, bende aranıza yeni katıldım, motor ile ilgili en büyük sıkıntım lastikler. Süpermoto' ya çevirmek istiyorum ama İzmir'de ön jantı nerde nasıl bulurum bir fikrim yok. İstanbul vs. de varsa bildiğiniz tanıdığınız bi ustanız-parçacınız öğrenmek isterim. Onun haricinde Motorum 1500km yi geçmesine rağmen 80km de 20-25 lira arasında yakıyor. Genelde 70km'yi geçmiyorum ama bana anormal gelmeye başladı açıkçası. Fabrikasyon yağını motul ile değiştirdim, bujiyi de ona keza ngk yaptım, zincirlerini falan yağlıyorum 200km 'de bir. Özellikle sorunum doğru lastik ve jant. Süpermoto'ya çeviren arkadaşlar var ise bi yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    valla yakıt konusunda fazla geldi bana da belki sürekli yuksek devir kullanıyorsundur.

benim motor modifiye haliyle 100 km de karısık kullanımda 3,1 litre civarında yakıyor.

sm olayında bilgim yok, ugrasanlar cvp verebilir

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı carnager adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, bende aranıza yeni katıldım, motor ile ilgili en büyük sıkıntım lastikler. Süpermoto' ya çevirmek istiyorum ama İzmir'de ön jantı nerde nasıl bulurum bir fikrim yok. İstanbul vs. de varsa bildiğiniz tanıdığınız bi ustanız-parçacınız öğrenmek isterim. Onun haricinde Motorum 1500km yi geçmesine rağmen 80km de 20-25 lira arasında yakıyor. Genelde 70km'yi geçmiyorum ama bana anormal gelmeye başladı açıkçası. Fabrikasyon yağını motul ile değiştirdim, bujiyi de ona keza ngk yaptım, zincirlerini falan yağlıyorum 200km 'de bir. Özellikle sorunum doğru lastik ve jant. Süpermoto'ya çeviren arkadaşlar var ise bi yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
    Süpermotoya çeviren arkadaşlar var ama ne yazık ki detaylarını foruma yazmadılar. Yazsalar sizin gibi arkadaşlara yardımcı olmak için hemen foruma taşıyacağız. Yine de o çevrede ki motorcu ve hatta bisikletçi arkadaşları araştırmanızda yarar var.

Yakıt işinde de bir ayarsızlık var hemen bir ustaya git benzinden zarar etme. Ben dip gaz kullanırken bile 100 kilometrede 3,5 litreyi geçemedim hiç.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

egekocasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bende izmir karsiyakadayim tam olarak supermoto denemez cunku ön arka 18 jant maliyet yukselmesin diye arka jantla aynı boyut yaptim önüde jant cemberi teller ve alicaginiz lastigin kalitesine gore fiyatlar degisiyor bunu 1000lirayada yaparsiniz 200 250 lirayada secim size kalmis bisey..
    cenkito, AttilaXtreme ve leokaplann bunu beğendiler.
    Just Ride..

Motosikleti
    Mondial Vulture 150
    arkadaşlar tekrar merhaba
    90X90X21 ön 120X80X18 arka lastik boyutları sava mc 24 lastik ebatlarını aldığımda hiç birşey yapmadan direk takabilirim dimi emin olamadım da teşekkürler

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sysrq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90X90X21 ön 120X80X18 arka lastik boyutları sava mc 24 lastik ebatlarını aldığımda hiç birşey yapmadan direk takabilirim dimi emin olamadım da teşekkürler
    bi bana kısmet olmadı şu lastik takılır çokta güzel olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

Bakın ne ile karşılaştım eski bir model sanırım arka kampana,ön amortisör, 25 cclik bir fark,jant ebatları ve honda yazısı haricinde pek bir fark yok bizimkiyle

Honda XR125
    cenkito bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı sysrq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet . sadece jantların akortlarını yaptirmayı unutma lütfen

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Alıntı İbrahim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi bana kısmet olmadı şu lastik takılır çokta güzel olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

Bakın ne ile karşılaştım eski bir model sanırım arka kampana,ön amortisör, 25 cclik bir fark,jant ebatları ve honda yazısı haricinde pek bir fark yok bizimkiyle
    http://cuteimagez.com/data_images/ou...nda-xr-125.jpg
    Honda XR125
    resmi göremedim
    cenkito bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resmi göremedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

SM ciler buda size gelsin

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...88000393/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

bugun ölçüm yaptım,

sürekli sehir içi, hızlanmalarda vs dip gaz, 100 km de 3,23 litre tuketim cıktı.

bence gayet iyi bir deger, sizde durumlar nasıl?
    AttilaXtreme ve Carbondioxid bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Mondial x-treame max
    haftasonu istanbuldan kask, mont, pantolon, eldiven işini hallettik,
    arka frenin kendi kendine sıkma meselesini hallettik.
    Balataların sıkması için sıkılıp açılan mekanizma pas tutmuş maalesef, usta oraların pasını temizledi şimdi sorun çözüldü.
    Sırada Arka tekerin kırık tellerinin takılması ve akort kaldı. 35 tl istediler bu iş için.
    Rolanti de çalışırken gaz verdiğimizde motor boğuluyor. bu soruna bakılacak. Motordan şıkırtı geliyor usta sekman mı dedi piston mu dedi tam hatırlamıyorum üst kapağı söküp bakacak, yani komple bakım yapılacak.
    Bujisini iyi bir buji ile değiştirmek istiyorum. buji kafasını plastik kafa ile değiştirmek istiyorum. Bizim motora uygun olanını nasıl bulabilirim. Birde ön teker değiştireceğim ucuz bir ön teker tavsiyesi alabilirmiyim arazi kullanımına uygun olanlardan.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı ekicimert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haftasonu istanbuldan kask, mont, pantolon, eldiven işini hallettik,
    arka frenin kendi kendine sıkma meselesini hallettik.
    Balataların sıkması için sıkılıp açılan mekanizma pas tutmuş maalesef, usta oraların pasını temizledi şimdi sorun çözüldü.
    Sırada Arka tekerin kırık tellerinin takılması ve akort kaldı. 35 tl istediler bu iş için.
    Rolanti de çalışırken gaz verdiğimizde motor boğuluyor. bu soruna bakılacak. Motordan şıkırtı geliyor usta sekman mı dedi piston mu dedi tam hatırlamıyorum => subab ayarı demiştir üst kapağı söküp bakacak, yani komple bakım yapılacak.
    Bujisini iyi bir buji ile değiştirmek istiyorum. buji kafasını plastik kafa ile değiştirmek istiyorum. Bizim motora uygun olanını nasıl bulabilirim. Birde ön teker değiştireceğim ucuz bir ön teker tavsiyesi alabilirmiyim arazi kullanımına uygun olanlardan.

ben bu swallow markasının arka lastiğini yaklasık 10.000 km kullandım
    benim lastik dayanıklı cıktı.
    fabrika lastikten cok daha fazla kaymaya meyilli oldugunu unutmazsan, dikkatli olabilirsen kullanılabilir

-
    -
    -

birde motorun cekişinde calısmasında sıkıntı yoksa sadece ses seni rahatsız ediyorsa hiç elletme,

göz kararı ile yapılan ayarı tutturmak asırı zordur, eskisinden kötü olabilir

piyasada da adam akıllı sentil ile subab ayarlayan yerde görmedim ben !!!
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Mondial x-treame max
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu swallow markasının arka lastiğini yaklasıkBuilder km kullandım
    benim lastik dayanıklı cıktı.
    fabrika lastikten cok daha fazla kaymaya meyilli oldugunu unutmazsan, dikkatli olabilirsen kullanılabilir

-
    -
    -

birde motorun cekişinde calısmasında sıkıntı yoksa sadece ses seni rahatsız ediyorsa hiç elletme,

göz kararı ile yapılan ayarı tutturmak asırı zordur, eskisinden kötü olabilir

piyasada da adam akıllı sentil ile subab ayarlayan yerde görmedim ben !!!
    Benim arkayada swallow takmışlar önede ondan alayım takım olsun madem. Bujiyide ankaradan alsam ucuza gelir herhalde. NGK alayım diyorum ama hangi MODEL oldugunu nerden bulabilirim

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı ekicimert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim arkayada swallow takmışlar önede ondan alayım takım olsun madem. Bujiyide ankaradan alsam ucuza gelir herhalde. NGK alayım diyorum ama hangi MODEL oldugunu nerden bulabilirim
    bendeki NGK DPR8EA-9
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Honda CBR500 R
    Merhaba arkadaşlar Mersin'de tanıdığı bildiği Xtreme max tan anlayan tavsiye edebileceğiniz ustası yada arkadaşı olan varsa bana özelden iletişim bilgilerini yollarsa çok sevinirim

Motosikleti
    Mondial Xtreme Max
    Merhaba abilerim kardeşlerim 2.el bir max alarak n zamandir hayalini kurdugum max a kavustum diyebilirim. Balikesir bandrmadan katiliyorum araniza. Daha önceden tecrübem var yıllardır ama teknik bilgi açısından sıfırım diyebilirim. Babam bakımını yaptirir ben kullanrdm bir

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:12 ----------

Su anda debriyaj cok sert öncelikle sizlere danışmak istedim ne yapmalıyım. Ayrica sigorta 170 tl çikti 16 plaka araç.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı uday.31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su anda debriyaj cok sert öncelikle sizlere danışmak istedim ne yapmalıyım. Ayrica sigorta 170 tl çikti 16 plaka araç.
    hayırlı olsun,

debriyajın normal motorlardan az sert olması normal, nede olsa max da 6 yaylı debriyaj var.

normal cg lerde 4 yada 5 yay oluyor.

debriyaj halatının düzgün, cok burulmadan cekilmiş olmasına dikkat edin,

iç halatla dıs halat arasına manetin oradan enjektörle motor yagı sıkın, yaglansın. biraz daha yumusayacaktır
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Merhaba, bende ilk motorumu aldım tabiki "X Treme Max" yarın teslim alacağım. iki motor arasında kalmıştım cr1 ve max arasında. Bugün gittim max'ı bir denemek istedim direksiyona geçer geçmez abi bu motor benim dedim.

Şimdi sizden bilmediğim konularda bana yardımcı olmanızı istiyorum. Çünkü motoru genelde asfaltta kullanacam ve yedek depo ana depo mavzusunu bilmiyorum birde rölanti varmış o konuda yardımcı olursanız sevinirim. Başka konulardada tavsiyenizi alırım.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bende ilk motorumu aldım tabiki "X Treme Max" yarın teslim alacağım. iki motor arasında kalmıştım cr1 ve max arasında. Bugün gittim max'ı bir denemek istedim direksiyona geçer geçmez abi bu motor benim dedim.

Şimdi sizden bilmediğim konularda bana yardımcı olmanızı istiyorum. Çünkü motoru genelde asfaltta kullanacam ve yedek depo ana depo mavzusunu bilmiyorum birde rölanti varmış o konuda yardımcı olursanız sevinirim. Başka konulardada tavsiyenizi alırım.
    öncelikle hayırlı olsun,

o sorduklarınızın hepsi bu baslıkta incelendi acıklandı,

biraz zaman ayırıp baslıgı incelerseniz, sorularınızın cevaplarına ve cok daha fazlasına ulasabilirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hayırlı olsun,

o sorduklarınızın hepsi bu baslıkta incelendi acıklandı,

biraz zaman ayırıp baslıgı incelerseniz, sorularınızın cevaplarına ve cok daha fazlasına ulasabilirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

http://p1304.hizliresim.com/18/u/mgp48.jpg
    Tamam hocam akşam bakacağım
    Adalet yok,eşitlik yalan. Hepimiz insanız ulan!! |Ne kadar yükselsende hayat 180' & Saygım kadar kinim de var

Motosikleti
    Henüz yok
    Bu motora hangi marka lastik önerirsiniz.? Bende cross'cu olmaya karar verdim. köyde dağ bayır sürücem. hem bu motorun yakıtı nasıl.??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)