Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Kayalıkaların arasından yola devam ediyoruz. Arkadaslar herhangi bir motosiklet sitesine falan uye olmadıkları icin foto cekmeye pek zaman ayırmıyorlar. Fırsat buldukca ben cekiyorum.

Uploaded with ImageShack.us

Lastigimizin partladıgı yer arkada gorunen kayalıklı tepe. Yardıma gelen Traktor oraya gelemedigi için asagıya indik. Yanda ziyaretine gittigimiz Murat abinin yamahası duruyor.

Lastik tamiratı başladı.

Lastigi patlayan arkadas kucuk bir kaza gecirdigi icin erken donmek zorunda kaldık.

Sonuc on camurluk kırık. Gidon egik. Arka granaj cızık. Ben mondi ile dustuklerimin yanında motoranın kazasını karsılastırıyorumda aynı sekilde ben Mondi ile dusseydim. sanırım tutacak bir gidon olmazdı. Benim hafif dusmelerimde bile gidon egiliyordu. Bu yaklaşık üc metre suruklendi buna ragmen hafif bir egiklik vardı. Arkada gorunen yuksek yer asfalt.

Benim için supriz gezi sonrası oldu. Eve geldikten sonra farkettim. Motor hafif bir cukura girse veya ön firene basıp motoru hafif yaylandırsam tak diye bir ses geliyor ve sonrasında kesiliyor. Amortisorlerden geliyor dedim ama oldugu yerde yaylandırınca gelmiyor. Ertesi gunu 6 km yol işe gittim ses yine vardı. Aksam donuste daha dikkatli kontrol ettim ve bakın ne olmuş...

Ön fren merkezini tutan vidalardan bitanesi dusmus. Digeride bayagı gevsemişti. Motor hareket halinde iken firene her bastında fren merkezi TAK diye montaj yerne vuruyor. Bu sekilde nekadar yol geldigimi bilmiyorum. Donuste asfalt yoldan hızlı bir donus yaptık. Egzos sesinden başka bir sey duymadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezgin33 fotolar güzel, paylaşım için teşekkürler.
    bizim motorları farklı mekanlarda görmek zevkli oluyor beyaa :D temiz havaya doymuşsundur artık. çokda sıcak oluyordur. gecede buz gibi oluyordur. tahminlerim doğru mudur. Hiç yaylaya çıkmış adam değilim. hep orman hep göl kenarı, diğer fotolarıda sabırsızlıkla bekliyorum.
    Tolgacan tahminlerin kısmen dogru. Yayala havası yaylasına göre degişir. Rakımı biraz daha dusuk yaylalarda dedigin dogru. Fakat Dedeli yaylasına ben de ilk defa cıktım. Gunduz gunesli ama yinede usuyebilirsin. Dısarda gayet normal gunesli bir gunde cadırın icinde soba yanarken bile telemeden oturabiliyorsun. Yani temmuzun 23 ama sobanın yanında terlemeden durabilirsin. Daha asagıda olan Fındıkpınarı, gozne, sogucak yaylalarında gunduz normal durumda bile terlersin. Fakan gece yorganla yatarsın. Asralankoy yaylası dedeli yayladına en yakın buyuk yayla..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Merhaba arkadaşlar 1-22 sayfaları hatim ettim çok şükür bende asya as200gy model motorsikletim var şuan bir sitede satılıktır(sebep ise yeni sıfır motora binmek isyişimdir) motorumu satar satmaz extereme-max ımı alacağım(bu fiyata alınabilecek en iyi cross) inşallah. Cem arkadaşımızlada muhakkak ietişime geçip beraber turlara çıkarız sanırsam (:
    forumda artısı ike eksisi ile yorum yapan bütün arkaşaşlarımıza çooook teşekkür ediyorum.
    dediğim gibi max'ımı alınca sizinle olumlu olumsuz yorumlarımı paylaşacağım vede fotoğraflarımı (:

Tekeriniz Düz Basa (:

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Gezgin33@ sadece max de değil tüm motorlarda gezi sonrası temizlik ve bakım yapmak zorundasın. Kul yapımı daha kötü bir şey de olabilirdi.
    Lastiği patlayan arkadaşa da sana da geçmiş olsun. Mekanlar güzel, bizde böyle yerler yok. Eğlenceli bir gezi olmuş gibi gözüküyor.
    Kimseyi akletli yada cıbıldak görmeyince herhalde serin diye düşündüm. Doğru tahminmiş :D , paylaşımların devamını bekliyorum.

Hakan Öcal@ Hoşgeldin Kardeş, Bu fiyata alınabilecek en ucuz Cross motor gerçekten, ufak tefek aksaklıkları oluyor ama hallediyoruz.
    Valla benim ayağımı yerden kesiyor. Her yere getirip götürüyor. 3 krş 5 köfte zaten yok. Sen bizim ara ara kızdığımıza bakma.
    Şu sayfada max leri gördükçe çok mutlu oluyorum. Keşke yakın olsaydıkda grup olarak gezseydik. kısmet işte.
    Paylaşımlarını bekliyoruz.
    cenkito bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 1-22 sayfaları hatim ettim çok şükür bende asya as200gy model motorsikletim var şuan bir sitede satılıktır(sebep ise yeni sıfır motora binmek isyişimdir) motorumu satar satmaz extereme-max ımı alacağım(bu fiyata alınabilecek en iyi cross) inşallah. Cem arkadaşımızlada muhakkak ietişime geçip beraber turlara çıkarız sanırsam (:
    forumda artısı ike eksisi ile yorum yapan bütün arkaşaşlarımıza çooook teşekkür ediyorum.
    dediğim gibi max'ımı alınca sizinle olumlu olumsuz yorumlarımı paylaşacağım vede fotoğraflarımı (:

Tekeriniz Düz Basa (:
    tabi memnun olurum
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    x-treme max 150
    cem kardeş tel numaram 5426381100 bi çağrı at bana ararım seni p.tesiye kadar izinliyim biraz dağ tepe gezinti yapalız belki ne dersin tanışmış oluruz hem (:

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    İki tane max olduğuna göre bol bol birbirinizi atlarken zıplarken çekersiniz. Dere tepe bol bol resim isterim
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    x-treme max 150
    Hakan Öcal@ Hoşgeldin Kardeş, Bu fiyata alınabilecek en ucuz Cross motor gerçekten, ufak tefek aksaklıkları oluyor ama hallediyoruz.
    Valla benim ayağımı yerden kesiyor. Her yere getirip götürüyor. 3 krş 5 köfte zaten yok. Sen bizim ara ara kızdığımıza bakma.
    Şu sayfada max leri gördükçe çok mutlu oluyorum. Keşke yakın olsaydıkda grup olarak gezseydik. kısmet işte.
    Paylaşımlarını bekliyoruz.
    Hoş bulduk kardeş;
    valla yorumlarınızı eksiksiz okudum iyi hali kötü halinden fazla bu yüzden kesinlikle bu motordan alacağım uçarı kaçarı yok.
    yakın olan arkadaşlarla takılacağız artık kısmet olursa ne yapalım (:

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Valla gel bu tarafa diyeceğim ama biraz uzak.
    Hakan ben biraz senin şevkini kırayım. Seviyorum böyle kötüleme işleri

Dün bi abimizi camiye kadar götüreyim dedim. Normalde kimseyi artçı olarak taşımam. Çok günahımız varya sevap işleyelim dedik.
    Ayaklıkların biri açıldı. Diğerini çekiyorum çekiyorum açılmıyor. indim motordan artık tekmeliyorum. Bir baktım arada bilye var. yerinden çıkmış.
    Ramazan da da sövülmezki mondial Şakacı kerata seni diyip van danme gibi ayağımı 180 derece ayırıp topuğum ile vurdum ensesine aynen nakavt

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Ayaklıkların biri açıldı. Diğerini çekiyorum çekiyorum açılmıyor. indim motordan artık tekmeliyorum. Bir baktım arada bilye var. yerinden çıkmış.
    Ramazan da da sövülmezki mondial Şakacı kerata seni diyip van danme gibi ayağımı 180 derece ayırıp topuğum ile vurdum ensesine aynen nakavt
    o bilye arkasında yayı ile beraber ayaklığı kapattığında durmasını sağlıyor seninki arası açıldığı için bilye yuvadan çıkmış, resimden de anlaşılıyor o bilyeyi resimde görünen yuvaların birine denk getir ve yandan sıkıştır düzelir.
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    x-treme max 150
    Valla gel bu tarafa diyeceğim ama biraz uzak.
    Hakan ben biraz senin şevkini kırayım. Seviyorum böyle kötüleme işleri
    http://e1207.hizliresim.com/z/t/b27db.jpg
    Yaw Tolga kardeş bu tür sorunlar beni etkilemez motor beni yolda bırakmadığı sürece isterse amartisör patlasın sorun değil yani yıldıramazsın beni Tolgaaaa ((:

---------- Post added at 21:18 ---------- Previous post was at 21:16 ----------

şuanki motorumdanda çok memnunum ama dediğim gibi modeli yenilemek istiyorum eskiye binmek istemiyorum yoksa as200gy hız olarak performans olarak beni hakikaten çok memnun ediyor Cem arkadaşımız bana dönüş yaparsa inşallah 200gy ve max ile bol bol foto ve video çekeriz bende max lana kadar 200 gy ile yola devam (:

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o bilye arkasında yayı ile beraber ayaklığı kapattığında durmasını sağlıyor seninki arası açıldığı için bilye yuvadan çıkmış, resimden de anlaşılıyor o bilyeyi resimde görünen yuvaların birine denk getir ve yandan sıkıştır düzelir.
    Kardeş mondial sayesinde usta olduk zaten. işlemi gerçekleştirecek kadar kafamız basıyor çok şükür. bizim kadar kafası bassaydı mondial mühendisinin böyle dandik mal üretmezlerdi.
    Doğru dürüst yağmuru geçtim. su bile görmedi. Her vidası somunu pas tuttu. Tüm vidaları paslanmaz olarak değiştireceğim artık. Baştan aşağıya :D

Yaw Tolga kardeş bu tür sorunlar beni etkilemez motor beni yolda bırakmadığı sürece isterse amartisör patlasın sorun değil yani yıldıramazsın beni Tolgaaaa ((:[COLOR="Silver"]
    itiraf ediyorum. yıldırma değil benimki herkesin altında bu motordan görmek istemiyorum.
    Zaten motorun orasını burasını mıncıklayıp, orjinal ayarları ile oynamayıp, bir şeyini değiştirmiyorsan. Nesinden zevk alacaksın. Arada parmaklamak lazım
    Asya 200 de çok güzel bir motor. Aslında ilk almak istediğim motordu. Ancak fiyat sitesinde belli değildi. Burdaki bayilerde para ver motor gelsin diyorlardı.
    Bende yakından görmediğim bir motoru almak istemedim. Ama görüntüsü çok hoşuma gitmişti.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    cem kardeş tel numaram 5426381100 bi çağrı at bana ararım seni p.tesiye kadar izinliyim biraz dağ tepe gezinti yapalız belki ne dersin tanışmış oluruz hem (:
    Evet yarın adana bulusması yasanacak
    yarın olmazda daha sonraki bulusmalarda bol action lı , resimli görüşmeler yasarız umarım
    Tolga Can bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    x-treme max 150
    Asya 200 de çok güzel bir motor. Aslında ilk almak istediğim motordu. Ancak fiyat sitesinde belli değildi. Burdaki bayilerde para ver motor gelsin diyorlardı.
    Bende yakından görmediğim bir motoru almak istemedim. Ama görüntüsü çok hoşuma gitmişti.
    Tolga 200 gy hakikaten parasının hakkını veriyor hiç pişman değilim aldığıma yakıtıda acayip az haa (:
    2.5 lt benzine 70 km rahat gidiyor
    ama dediğim gibi yeni nesil motora binmek istiyorum vede ucuz (: olacak aynı zamanda bunlarda mondial extreme max ta toplanıyor (:
    bu arada bugün gizerler mondiala sordum fiyatını plaka+sigorta dahil 3550 tl dediler
    birde 2006 model 200cc motorsiletime sigorta poliçesi yaptırdım 94 tl verdim fiyatlar acayip uçmuş yaa geçensene benden önceki sahibi 22 tl ye yaptırmış anlamadım bu fiyat artışına bilginiz olsun arkadaşlar sigorta poliçesi ücretler tavan yapmış bilginize...

---------- Post added at 21:50 ---------- Previous post was at 21:48 ----------

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yarın adana bulusması yasanacak
    yarın olmazda daha sonraki bulusmalarda bol action lı , resimli görüşmeler yasarız umarım
    Cem arkadaşımızla bugün telefonla görüştür yarında buluşup neler yapabileceklerimizi konuşacağız yüz yüze bu arada motoruda test etmiş olurum hayırlısı ile..

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    2006 model 200cc motorsiletime sigorta poliçesi yaptırdım 94 tl verdim fiyatlar acayip uçmuş yaa geçensene benden önceki sahibi 22 tl ye yaptırmış anlamadım bu fiyat artışına bilginiz olsun arkadaşlar sigorta poliçesi ücretler tavan yapmış bilginize...
    Eski sigorta firmasına yaptırırsan bir indirim yaparlar, bende 250cc 2011 model motosikleti 70TL sigorta yaptırabildim.
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    x-treme max 150
    Eski sigorta firmasına yaptırırsan bir indirim yaparlar, bende 250cc 2011 model motosikleti 70TL sigorta yaptırabildim.
    Yeni satışlardan sonra yapılan sigortalarda bu fiyatmış birde ben geciktidim gününü ama en fazla %10 faizi olur % 500 olmaz sanırsam

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    ....
    Bizim motorlarad 10 LT ile 300 km yapıyor. seninki 20 km az gidiyor ama 200 cc, benim motorun sigortası 21 TL tutmuştu.
    Öncekilere de hep böyle bir rakam ödemiştim. ilk defa hyosung GT250 R sigortasında 97 TL verdim. içim yandı. Sattım. 1 aylık poliçe için 27 TL kesik attılar. 70 TL geri aldım.
    Sigortadan parayı geri alabileceğimizi bugüne kadar hiç bilmiyordum. hep yeni poliçe kestirirdim. Sattığım çocuk sigortacı olduğu için beni uyandırdı. Allah Razı Olsun.

Eski yeni fark etmez. Hep farklı sigortacılara yaptırıyorum. hangisine denk gelirsem. Bazıları çok kazık. Bazılarıda çok ucuz. Anlam veremedim. Sonuçta hizmet aynı.
    Birde illere göre fark ediyor. Kaza bakımından istanbul mesala hep pahalı. Trafikten dolayı. Tek tek sormak lazım. kaça yapıyorsunuz diye.
    Ucuz olana yaptıracaksın. Birde sigorta kağıdında hangi motoru aldıysam model çıkmadı. hep olmadık model atlarını yazdılar. sinir oldum. Racer aldım. Comet yazdılar vs vs.
    Nasıl acente ise artık. Arabaların var ama motorların model ve markası az. Sigorta işleminde bile adam yerine koyan yok :(

Motosikleti
    x-treme max 150
    Yeni satışlardan sonra yapılan sigortalarda bu fiyatmış birde ben geciktidim gününü ama en fazla %10 faizi olur % 500 olmaz sanırsam
    Arkadaslar motorumu yarin teslim ediyorum sattim diyebilirim.
    Extere max motumunda kaporasini verdim p.tesi teslim aliyorum karakizimi (:

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    evet arkadaslar bugun hakan la görüştük, pazartesiden sonra artık ne zaman müsait olursa iki x treme birlikte fotograf cekiniriz
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    x-treme max 150
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaslar bugun hakan la görüştük, pazartesiden sonra artık ne zaman müsait olursa iki x treme birlikte fotograf cekiniriz
    motoru ilk defa gördüm ve siparişimide görmeden verdim(: hakikaten cihaz çok hoşuma gitti sesi hiç çıkmıyor nerdeyse, süspansiyonda beni oldukça memnun etti rahatlığı yani ama Cem arkadaşımız ön maşayı biraz aşağı almasına rağmen yinede yüksek bir motorsiklet olsun ben böyle kullanmaya razıyım..
    Cem arkadaşımızada teşekkür ediyorum yanıma kadar geldi saolsun motoruda görmüş ve incelemiş oldum
    Çukurova Üniversitenin keşfedilmeyen dağlık arazisi kalmayacak önümüzdeki p.tesi gününden itibaren (:
    Tolga Can bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Hakan;
    Eski Motor için Alana da Satana da hayırlı olsun.
    Yeni Motor içinde hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Güle güle kullan kardeşim.
    Max fotoları ile bu sayfa şenlenecek inşallah.

Dünde Sakarya grubumuz Sakamoto iftar yemeğindeydim. Sizinle o güzel anlardan bir kaçını paylaşmak istedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)