Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    helal olsun irfan abi. Muhteşemsin gene
    piyanist_irf bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    müdür daha ne olsun ya bundan iyisi şamda kayısı

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun irfan abi. Muhteşemsin gene
    estağfurullah bademli şekerim, elimdeki bükme makinasıyla olan budur , sağlamlık ve stabilite öncelikli olup aynı zamanda estetiğinide ön planda tutmaya çalıştıysamda ortaya çıkan netice budur , benim cbf nin koruma demirini bilirsin kareden çerçeve gibi öyle bir şey olsaydı bence abes dururdu ama böyle daha güzel oldu , ben beğendim hem koruyacak hemde yakışacaksa valla yapabildiğim , günlerce üzerinde resimlere böm böm bakmakla ve bağlantı yerlerinin verdiği izin ortaya böyle bir şekil çıkardı , belki biraz daha kısa olsa daha yakışıklı duracaktı ama koruma özelliğide sadece motor bloğunu korumakla kalacaktı , şimdi en azından gidon ,motor bloğu, granajlar vs. hepsi güvence altına,bu arada doğalgaz borusu 4mm et kalınlığına sahip , balya teli, değilki bük , sonra düzelt tekrar bük yoruyor adamı daha çok yolum var

ramizan83, ercishow ve yamyamaha bunu beğendiler.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    eyvallah irfan abi. Ağustosta alabilirsem hayırlısıyla inazumayı, yakana yapışacam. Bide senden ön siperlik, tur camı procesi istesek çokmu olur?

Motosikleti
    suzuki inazuma 250 cc
    İrfan eline sağlık, fonksiyonel ve yakışıklı görünüyor. alır almaz sis farlarını monte edeceğim, daha kalıplı ve enduro bir görünüme sahip olacak. tekrar tebrikler. zaten konuştuk , bitince birini bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

İrfan;
    bundan sonraki projen bence yan çanta demirlerin olsun bence. daha önce üzerinde bolca konuştuğumuz sitede yeterince resim var biliyorsun. vakit bulunca güzel yan çanta demirleri yapacağına eminim motor şiştikçe şişecek.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    irfan abi olay budur.........
    topcase demiri, koruma demiri, abi sırada ne war acaba........
    emeğinin teşekkürle ödenmeyeceğinin farkındayım ama yine de teşekkürler.....
    ewet abi biliyorum kara kesmiyo artık seni galiba
    sayısaldan tutturursam sana söz sponsorun ben olacağım ....

crazydoctorr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gönül Gezdiren
    İrfan usta ellerine sağlık, harika olmuş inazumayı alır almaz bitane isterim, ayak uzatma yerlerinin olması çok iyi olmuş, biraz dar olsa daha şık olurdu ama o zaman da bu kadar korumazdi

Motosikleti
    maşallah maşallah

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah irfan abi. Ağustosta alabilirsem hayırlısıyla inazumayı, yakana yapışacam. Bide senden ön siperlik, tur camı procesi istesek çokmu olur?

inişallah ademim senin adına çok sevinirim gerçekten artık inazumayı alınca buraya gelirsin heralde demi rodajı tamamlamak için , sonra koruma demirini topcase temirini ve yan çanta demirlerini takar yollarım seni memlekete tam teşkilat dönersin , kalacak yer buluruz sana rahat ol , açıkta komam seni

koruma demirinden sonra yan çanta aparatları yapacaklarım içerisinde lakin bu işler öyle dışarıdan göründüğü kadar kolay değil, kolay değil derken çok zaman alan , üzerinde çalışılması gereken konular, otomatik tezgahlarda bir kere büküm , kalıp vs. hazırlarsın sonra ver kırbacı makinaya , nemi olur makina çalışır el övünür şakır şakır para gibi koruma demiri basar

ama işin içine özel ,kişisel üretim girince işler öyle şıkır şıkır yürümüyor , heleki seri olarak yapman icab edipte birde ticaertini yapıyorsan her şey mümkün olduğunca en üst düzeyde olmalı kalite olarak , ama halen daha teknik imkansızlıklarım var ve çok zorlanmaktayım , ulem parayı bulsam cnc tezgahı bile alırımda neyse... lafı getireceğim nokta ön cam olayıydı bunları o yüzden yazıyorum , ön cam olayı bu yaptıklarımın hepsinden görsel anlamda önemli bir olaydır , yani yaparsın olur tabi ama , bir laf var kaşığı yaparsında sapını beceremezssen zıçarsın , ön cam işi biraz daha araştırmam gereken bir şey kalıbını hazırlayıp kafamda bir şeyler yapmak var ama daha önce hiç yapmadığım girmediğim bir alan o yüzden şu an için bir şey diyemiyorum , aslında daha önceden hiç koruma demiri filanda yapmamıştım ama insanın istemesi yeterli biliyorsun imkanda olunca olmayacak şey yok .

aslında bir çok inazumada benim tasarlayıp , ter dökerek yaptığım aparatların montajlı geziyor olmaları beni gururlandırıyor ve bundan mutlu oluyorum ön camda olursa mükemmel olurdu

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

Alıntı ercishow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan eline sağlık, fonksiyonel ve yakışıklı görünüyor. alır almaz sis farlarını monte edeceğim, daha kalıplı ve enduro bir görünüme sahip olacak. tekrar tebrikler. zaten konuştuk , bitince birini bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

İrfan;
    bundan sonraki projen bence yan çanta demirlerin olsun bence. daha önce üzerinde bolca konuştuğumuz sitede yeterince resim var biliyorsun. vakit bulunca güzel yan çanta demirleri yapacağına eminim motor şiştikçe şişecek.

sağolasın bittiğinde haber edeceğim bu gün malesef bi,r şey yapamıyorum çünki gitmem gereken bir cemiyetim var pazartesi tam gaz yardırıyorum 4-5 güne biter sanırım en azından 5 adet yapmış olmam lazım , çanta demiri olayı sorun değil lakin HANGİ ÇANTA ???? sorun burada , hangi model, hangi marka çanta kullanacaksın , şu an piyasada en çok kullanılan gıvı yada kappanın 21 litrelik yan çantaları i ınazumada nasıl durur ? bunlar hep araştırıp üzerinde çalışacağım konular aparatı yaparız onda sıkıntı yok

benim kafamdan geçti aslında kappanın yan 21 litrelik çantaları için inazumaya yapacağım ama bu sefer bu demiri alacak herkez aynı çantayı almak durumunda kalacak (zaten çokta altarnatif yok uygun yollu ve sağlam ) bu saydığım çantaların , kappa ve gıvı olanlarının kalıpları aynı zaten sorun yok şimdi ben bir resim yükleyeyim sizde ,analiz edin , bakın bakalım bu çantalar ınazumaya nasıl olur herşeyi benden beklemeyin daaaa buda benim hondazuma

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

Alıntı crazydoctorr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan usta ellerine sağlık, harika olmuş inazumayı alır almaz bitane isterim, ayak uzatma yerlerinin olması çok iyi olmuş, biraz dar olsa daha şık olurdu ama o zaman da bu kadar korumazdi

teşekkür ederim metincim seninkini dar yaparız sorun yok bu iş fabrikasyon değil ki ama hiç tavsiye etmem , allah göstermesin .

Motosikleti
    suzuki inazuma 250 cc
    İrfan senin hondazumana çantaları çok yakışmış

bende tekstil yan çantalar var şuan, ama takıp çıkarmak çok rahat değil ve şekilsel olarak da estetik durmuyor bence. senin cbf deki gibi kasa şeklinde durmalı ve belki hacimsel olarak biraz daha büyüğü daha yakışıklı/faydalı olabilir. şöyle bir sorum olacak: misal taşıma aparatını yaptın, genel olarak (emin değilim) boyları aynı ama kalınlıkları daha fazla oluyor bu yan çantaların. (tekstil olmayan kasa tipli olanlar) O yüzden sendeki gibi oturacağı zemini ve tutunacağı kısmı yaptıktan sonra daha hacimli olan çantalar da monte edilebilir değil mi? misal:

http://gw250inazuma.com/Chrome_Sideb...fd94270fca7278

bu linkte seninkinin benzeri var. veya bunun gibi:
    http://gw250inazuma.com/Black_sidebo..._Inazuma_GW250

ama şu tarz yaptığımız zaman girecek olan çanta sınırlandığı için ve hacmi belli olduğu için daha büyüğü hangi marka olursa olsun takılamıyor;
    http://gw250inazuma.com/Black_Sidebo..._Inazuma_GW250

benim istediğim tarz ise;
    http://gw250inazuma.com/Chrome_Side_..._Inazuma_GW250
    belki bunun biraz daha geniş çanta modelini alabilecek bir tasarım. ne dersin?

allreadydead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    İrfan hocam, 77 cm olunca biraz fazla fırlamamış mı ? 55 cm ucu ucuna motoru ve grenajı koruma görevini yaparken ayağımızı da koruyor ama sırf gidon ve üzerindekileri koruyacağız diye şehir içlerinde aralarda kullanıacağımız bu motoru o kadar genişletmek doğru mudur ? Sonuçta arka tarafı da düşme anında korumak istiyorsak, yan çanta demirleri ve önde koruma demiri ile egsozların nikelajlarını koruyabiliriz ?

Motosikleti
    Alıntı ercishow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan senin hondazumana çantaları çok yakışmış

bende tekstil yan çantalar var şuan, ama takıp çıkarmak çok rahat değil ve şekilsel olarak da estetik durmuyor bence. senin cbf deki gibi kasa şeklinde durmalı ve belki hacimsel olarak biraz daha büyüğü daha yakışıklı/faydalı olabilir. şöyle bir sorum olacak: misal taşıma aparatını yaptın, genel olarak (emin değilim) boyları aynı ama kalınlıkları daha fazla oluyor bu yan çantaların. (tekstil olmayan kasa tipli olanlar) O yüzden sendeki gibi oturacağı zemini ve tutunacağı kısmı yaptıktan sonra daha hacimli olan çantalar da monte edilebilir değil mi? misal:

http://gw250inazuma.com/Chrome_Sideb...fd94270fca7278

bu linkte seninkinin benzeri var. veya bunun gibi:
    http://gw250inazuma.com/Black_sidebo..._Inazuma_GW250

ama şu tarz yaptığımız zaman girecek olan çanta sınırlandığı için ve hacmi belli olduğu için daha büyüğü hangi marka olursa olsun takılamıyor;
    http://gw250inazuma.com/Black_Sidebo..._Inazuma_GW250

benim istediğim tarz ise;
    http://gw250inazuma.com/Chrome_Side_..._Inazuma_GW250
    belki bunun biraz daha geniş çanta modelini alabilecek bir tasarım. ne dersin?

linklere tek tek baktım ve demek isyediğini aynen anladım ama her halukarda numune çanta olmadan bu iş olmaz , bunu özellikle belirtmem gerek olmayacak iş yok heleki benim için

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

Alıntı allreadydead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan hocam, 77 cm olunca biraz fazla fırlamamış mı ? 55 cm ucu ucuna motoru ve grenajı koruma görevini yaparken ayağımızı da koruyor ama sırf gidon ve üzerindekileri koruyacağız diye şehir içlerinde aralarda kullanıacağımız bu motoru o kadar genişletmek doğru mudur ? Sonuçta arka tarafı da düşme anında korumak istiyorsak, yan çanta demirleri ve önde koruma demiri ile egsozların nikelajlarını koruyabiliriz ?

aynı dşüncelere bende kapıldım ve 23 senedir motosiklet kullanırım , koruma demiri gözüne geniş ve büyük gelmiş olabilir ama egzostların konuşlandırılmış olduğu çaptan daha geniş değildir , doğal olarak koruma demiri kısa bile olsa şehir içinde kullanıyorken dar araçların yada bu gibi yerlerden geçerken , koruma demirini sağa sola taktırmasan bile egzostları takman olası durumnlar arasında , durum şu aslında çok dar yerlere girmeyeceksin , koruma demirini kurtardıysan egzostlarda klurtulmuş demektir , her şey bir tarafa egzost konuşlanma mesafesi (en) olarak koruma demiri kısa bile kalıyor resimler sizi yanıltmasın derim tabiki fikirlerinizi söyleyeceksiniz buna göre mantıklı bir yön vereceğiz ki en doğru sonucu bulabilelim boyunu kısaltabilirim de bu elimde olan bir durum ve hatta işime dahi gelir daha az malzeme kullanır iş biraz daha kolaylaşır benim için ama imalat dedimmi zor iş heleki hatır gönül işi olmayıp bedeli karşılığında yapıyorsan. teşekkürler
    ercishow bunu beğendi.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Bu durumda ben de Suzuki bayisinden almış olduğum ve motora hiç monte etmediğim orijinal koruma demirimi satıyorum.Lakin İrfan Ustanın yapmış olduğu koruma demiri çok daha mukavemetli onu alacağım. Bendeki orijinal Suzuki koruma demirini almak isteyen olursa ,bayi fiyatı 170 tl olan koruma demirlerini (artık isteyen olursa ) 130 TL ye vereceğim.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar daha önceden takip eden arkadaşlarında bildiği üzre parça borudan doğaçlama olarak büktüğüm aparatı iptal ettim , çok uzunca yazmayacağım lakin elimde motor olmadığı için kafadan bükülmüş resimlere bakarak hayal edilmiş bir parça idi bu gün itibari ile ilk prototip , yaklaşık 9 saatlik bir çalışmayla montaja hazır hale geldi , orjinal demirin enden genişliği 55.5 cm gelmekte idi ve buda gidon menetler, ön çamurluk kısmi olarak yan granajları korusada tam eminiyetli bir parça değildi , gidon mesafesi elcikten elciğe 72 cm gelmekte , ve imalatını yaptığım koruma demiri 77 cm gelmekte bunun anlamı şudur, kesinlikle , yukarıda saydığım , gidon menetler, ön çamurluk ,yan granajlar ve egzostların büyük bölümünü koruyacak , ileride egzost arka yan kenarlarına yapacağım extra vir parça ile motorunuz yan yatmalarda neredeyse sıfır hasar ile atlatacak , tabiki temennim hiç böyle bir olayın yaşanmaması , üst koruma demirinin köşelerini 88 derecelik açılarla bükmemdeki amaç , sis farı, gündüz farı, led vs. aydınlatmalarınızı düzgün bir açıda , montajlamanız ve işlevini görmesi içindi, gerçii ufak teferruat olsada köşelere uygun bir parça daha yapılacakki ileride koruma demirini delmek durumunda kalıp uğraşmayın,

bu gün cnc imalat firmasıyla yaptığım görüşme sonucu (telefondan) koruma demirine montajlamak sureti ile (suzuki) baskılı radyötör panel koruması için ölçü ve çizim istediler , ölçü verdim ama telefondan o şekilde fiyat vermediler bu konu şimdilik ilerleyen zamana kaldı kesin bir şey söyleyemiyorum, işte taze taze ilk resimler

http://img833.imageshack.us/img833/1052/xezr.jpg

http://img14.imageshack.us/img14/1084/rt9r.jpg

bu eni 55.5 cm gelen orjinal olan koruma demiri.

http://img692.imageshack.us/img692/5056/xxq5.jpg

http://img845.imageshack.us/img845/7238/1niw.jpg

http://img27.imageshack.us/img27/7582/zjew.jpg

işaretli bölge hasar alabilir .

http://img515.imageshack.us/img515/380/s1wq.jpg

dalışa geçmiş kartallara benzemişmi biraz

http://img189.imageshack.us/img189/3258/2qrh.jpg

hani bazen uzun yola çıkarızda ayaklarımız ağırır ve şöyle öne doğru uzatsak rahatlayacağız ama ayak koyacak bir yer olmazya , bu konuda güzel oldu bence

arkadaşlar koruma demiri şekillenmiştir özellikle konuya hakim mühendis arkadaşlar fikirlerini yazarlarsa memnun olurum tabi herkez yazabilir yanlış anlaşılmasın ama yapabildiğiim imkanlar ve motosiklet alimin altında olduğu için mantıken ortaya böyle bir şey çıktı ,

ben bunu motoru korusun ama aynı zamanda tabi azıcıkta estetiği hoş dursun mantığı ve gayretiyle yaptım , sizlerin aradığı nedir ? hoş görünmesimi , motoru korumasımı ?

kalın sağlıcakla.
    Daha ne olsun be abicim ellerine sağlık, kardeşimin duke si için en kısa zamanda yanına gelecegiz haberin ola

Motosikleti
    bu gün itibari ile üretim bandından 4. ınazuma koruma dmiride çıkmış bulunmaktadır arkadaşlar çarşamba günü kısmetse boyanmış ve montaja hazır hale gelecekler , şu andan itibaren bu demiri takmayı düşünen arkadaşlar , bana kesin söylerlerse iyi olur , karşıklık olmasın ve herşeyi kesinliğe bağlayalım, şu ana kadar 8 arkadaş istiyordu , ,,,üretim aşamasına ona göre yön vereceğim , 12 adet koruma demiri üretimi olacak ve sonra mola vereceğim , kazasız kedersiz günlere hep birlikte

Motosikleti
    arkadaşlar geçtiğimiz hafta sonu ben sabri(sbr) ve can(twin) ile edirne gezisi yaptık çok eğlendik birazda resim çektik paylaşayım istedim

görünen yer Yunanistan

kanka ben bu resmi çok beğendim bu resmi avatar resmi yap bence

en yukarıya çıkmak istedik ama çok tırstık yemedi

bu resmi çok beğendim

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu kadar gezi fotoğrafını gezi bölümüne koysanız daha iyi olurdu bence...

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar gezi fotoğrafını gezi bölümüne koysanız daha iyi olurdu bence...
    reis haklısın ama topik ölü giren çıkan yok belki biraz canlanır umuduyla.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O da doğru ya...

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gezin tabi..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)