Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yusufbarış kardeş 110/70-17 lastik konusu AEA'a sorulmuştu fuat abi ile baraber cevap verdiler.Ön Lastiği 110/70-17 takmanın hiçbir sıkıntı olmayacağını söylediler. AMA BALANS ŞART. Forumda daha önceki sayfalarda 110/70-17 nin titreme yaptığını söyleyen kişileri hiç dert etme onların motorunda ya balans yok ya jant eğri v.b 110/70-17 nin titreşime sebep olacak bir durum olmadığını söylediler,Michelin veya Pirelli sonuçta en yumuşak lastikler bunlar

Kışın yağmurda çok bineceksende Metzeler Lasertec desenleri tam yağmurlu havalara göre
    Motoru karlı günler haricinde her zaman kullanıyorum.Yağmur çamur farketmiyor.O yüzden iyi bi lastik şart.
    Metzeleri çok duyduk ama alınır mı alınmaz mı işte bilemiyorum.Senin bilgin var mı lastik hakkında yoksa sadece desenleri yağmur için mi uygun diyorsun ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden MT07 fikrinizi paylaşırmısınız ?
    Günlük yaklaşık 70 km motosiklet kullaniyorum hocam, bu bilgi isiginda
    Kesinlikle rahat olmalı
    Hızlı olmalı (okulum gitmek için şehirlerarası yol kullanıyorum güç lazım)
    bakim ucuz olmalı,(iki silindir)
    bunlara ek yakit uzmemeli (iki silindir olmali)
    alirken ucuz (max 20) ,
    model yılı yeni (min 2013) olmalı.

Yani bu band da çok bir seçenek kalmıyor.

Ya Kawasaki ern6 ya mt 07. Yada honda NC serisi.
    Hondayi güçten ve tipten eliyorum.
    Kawayi da 0 km ya da temiz zor buluyorum.

Geriye mt kalıyor. Yani mt ye de bayilmiyorum, ama biraz zorunluluktan.
    Suzuki İnazuma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Selâmün aleyküm. inazuma gv250 almak istiyorum. fakat çirkin olduğunu tasarımının tarih öncesinden kalma vs. Gibi seyler okudum forumlarda.eger ümraniye civarinda oturan arkadaşlar varsa hem tanışma hemde bilgi almak isterim

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı Zsrvc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selâmün aleyküm. inazuma gv250 almak istiyorum. fakat çirkin olduğunu tasarımının tarih öncesinden kalma vs. Gibi seyler okudum forumlarda.eger ümraniye civarinda oturan arkadaşlar varsa hem tanışma hemde bilgi almak isterim
    Aleyküm selam.
    Bilgi amaçlı her türlü soruya bildiğim kadarıyla cevap verebilirim.

Tarih öncesi tasarım olayını anlayamadım gerçekten.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı yusufbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleyküm selam.
    Bilgi amaçlı her türlü soruya bildiğim kadarıyla cevap verebilirim.

Tarih öncesi tasarım olayını anlayamadım gerçekten.
    http://i.hizliresim.com/Mym9DQ.jpg
    Commuter'lerin abisi gibi göründüğü bir gerçek, naked motosiklet gibi durmuyor şimdi, kalite mi evet kalite.
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

Hakan VB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma 250 F
    Merhabalar;
    Inazuma'nın temel bakım, koruma, onarım gibi mevzularında yardımcı olacak 4-5dk lık video çekip paylaşabilecek bir gönüllü yok mu aramızda?
    Bayram öncesi yada dönüşü bakım yapacak olan arkadaşlardan ricam olacak.
    * Zincir temizliği ve yağlaması
    * Hava filtresinin sökülüp, temizlenmesi
    * Amortisörün sertlik ayarlanması
    * Ampul,buji,akü gibi parçaların değişimi konularında video ile yardımcı olabilecek babayiğitler aranıyor

Az önce İnazuma Kırmızı-Siyah ile aranıza katılmış bulunuyorum

Aslında gönlüm F Siyah'ta idi ancak grenajların korunmasının zor olacağını, kırılma vs. durumunda bayağı pahalı olduğunu düşünerekten vazgeçtim. Mantığım grenajsız İnazuma almam konusunda baskı yaptı

Kırmızı-Siyah diğerleri arasında çok daha şık göründü (özellikle kızlarım çok beğendi)
    Haydi hayırlısı bakalım !

Bilemiyorum acaba iyi mi yaptım ?

Grenaj olayının güzel görünüm haricinde önemli bir fonksiyonel görevi var mıdır ?
    F ile normal inazuma arasında sanırım biraz da gidonlarda fark var, her ikisini de kullanan varsa gidonları karşılaştırabilir mi?

Sokollu, potasyum ve Smlgndz bunu beğendiler.

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Eğer inazuma düşünsem bende o şekilde karar verirdim.fuarda beğendiğim tek motordu.

Alıntı spil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer inazuma düşünsem bende o şekilde karar verirdim.fuarda beğendiğim tek motordu.
    Yani Siyah F yerine Kırmızı Naked mı düşünürdünüz benim gibi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Fiyat hakkinda biraz bilgi verirmisin.nereden aldin vs.

Alıntı Zsrvc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat hakkinda biraz bilgi verirmisin.nereden aldin vs.
    Fiyatı 4ncü aydan beri 13950-TL olan liste fiyatından aşağı yapmıyorlar. Sadece orjinal motor koruma demiri verdiler bu fiyatın içinde. Zira çok yakında zam da geliyormuş. Bayilerde kalan motorlar satılınca yeni liste devreye girecekmiş. % 10 civarında bir zam'dan bahsediliyor.
    İstanbul'da 3 bayii var sanırım Kadıköy'de Mototaş, Ayazağa'da Asal Otomotiv ve Florya'da Baran Motor. Diğer bayilerde de birkaç tane normal inazuma kalmış sanırım.
    İnazuma F ise İstanbul'da dadece 2 adet Asal'da var. Mototaş ve Baran'da yok. İnazum F'in fiyatı is 15450-TL. Yani grenaj farkı yaklaşık 1500-TL gibi.
    Benim aldığım yer Asal otomotiv'de Kırmızı, Mavi ve Siyah vardı. Yukarıda fotoğrafların üstünde yazdığım sebeplerden Siyah F almak için gitmişken İnazuma Kırmızı'yı seçtik. Ancak halen iyi mi yaptım diye düşünmekteyim

Motosikleti
    MT-07
    -İnazumaF nin oturuş pozisyonu sanırım daha dik ve daha rahat bir oturuş pozisyonu var.
    -İnazumaF ile Rüzgardan daha az etkilenirsiniz
    -İnazumaF içinde aynı inazuma gibi aynı yerden takılan koruma demiri var hatta koruma takozu gibi ucu olanlarda var. Motoru düşürürseniz oldukça iyi koruyacaktır en azından normal inazumadaki gibi koruyacaktır.
    -İnazumaF ten muhtemelen daha çok zarar edebilirsiniz.
    -İnazumaF hakikaten çok farklı ve daha heybetli duruyor.

İnazumayı çirkin diye niteleyen birçok kişi canlı görmemiştir resimlerde görmüştür, zevkler ve renkler tartışılmaz tabi ama bu tipini eleştirenler egzozları ve egzoz boğazları hoş durmuyo yada ne bileyim selesi çift parça olmalıydı dese başım üstüne , ama adamlar hemen ÇİRKİN de Çirkin diyor sensin lan çirkin

Motosikleti
    Africa Twin DCT, Yamaha Vmax 1200, Versys x300
    Motorcums hayırlı uğurlu olsun..kazasız sürüşler diliyorum...zaten almışsın ama başka okuyan olabilir diye yazıyorum...ağırlığı sebebiyle benin fikrim inazuma ilk motor olarak çok iyi bir seçim değil..agırlığı ve buna bağlı düşük hızlardaki manevra zorluğu sebebiyle...bence ybr 125 yada cbf 150 çok iyi olurdu 1 sezon için...satışı da kolay bu motorların...1sezon sonra üçyüc aşağı verip yine inazuma alırdınız...ister istemez sürteceksiniz ufak tefek, parçaları çok pahalı..ama motor çok kaliteli rahat..bende 46 yım..günlük olarak zevkle kullanıyorum...birde " iyi eğitimle 650 lik le başlamak" ..bence hiç akıllıca değil...100 ü geçmeyen hafif bir motor olmalı ilk motor..650 likler basınca 170-180 gider ve basmadanda edemezsiniz...o iş tecrübe işi...

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-sahibinden-cok-temiz-2014-suzuki-inazuma-231376452/detay/

Düşünen olursa az da olsa forum indirimi yaparım.

Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -İnazumaF nin oturuş pozisyonu sanırım daha dik ve daha rahat bir oturuş pozisyonu var.
    -İnazumaF ile Rüzgardan daha az etkilenirsiniz
    -İnazumaF içinde aynı inazuma gibi aynı yerden takılan koruma demiri var hatta koruma takozu gibi ucu olanlarda var. Motoru düşürürseniz oldukça iyi koruyacaktır en azından normal inazumadaki gibi koruyacaktır.
    -İnazumaF ten muhtemelen daha çok zarar edebilirsiniz.
    -İnazumaF hakikaten çok farklı ve daha heybetli duruyor.

İnazumayı çirkin diye niteleyen birçok kişi canlı görmemiştir resimlerde görmüştür, zevkler ve renkler tartışılmaz tabi ama bu tipini eleştirenler egzozları ve egzoz boğazları hoş durmuyo yada ne bileyim selesi çift parça olmalıydı dese başım üstüne , ama adamlar hemen ÇİRKİN de Çirkin diyor sensin lan çirkin
    Selamlar Mirkuza kardeşim,
    -Oturuş olarak azıcık bir fark var gibi ama İnazuma'nın da oturuşu rahat geliyor bana.
    -Rüzgardan etkilenecek hızlara çıkmama daha çok var
    -F modeli için olan takoza rağmen grenajın kırılabilir diyorlar, takoz çok iyi korumuyormuş.
    -Zarar edileceği konusu kesin zaten. Ancak eğer alınıp çok uzun süre binecek isek aradaki farka değecektir.

Herkesin zevk anlayışı farklı, beğenmeyenler ne derse desin kimilerine göre Yakışıklı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Alıntı aymer19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcums hayırlı uğurlu olsun..kazasız sürüşler diliyorum...zaten almışsın ama başka okuyan olabilir diye yazıyorum...ağırlığı sebebiyle benin fikrim inazuma ilk motor olarak çok iyi bir seçim değil..agırlığı ve buna bağlı düşük hızlardaki manevra zorluğu sebebiyle...bence ybr 125 yada cbf 150 çok iyi olurdu 1 sezon için...satışı da kolay bu motorların...1sezon sonra üçyüc aşağı verip yine inazuma alırdınız...ister istemez sürteceksiniz ufak tefek, parçaları çok pahalı..ama motor çok kaliteli rahat..bende 46 yım..günlük olarak zevkle kullanıyorum...birde " iyi eğitimle 650 lik le başlamak" ..bence hiç akıllıca değil...100 ü geçmeyen hafif bir motor olmalı ilk motor..650 likler basınca 170-180 gider ve basmadanda edemezsiniz...o iş tecrübe işi...

Teşekkür ederim Aymer19 kardeşim.

Aldık artık dönüş yok
    Sanırım İnazuma ağırlığını göstermeyen dengeli bir motor. Şu ana kadar düşük hızda sürüş çalışmalarında sorun yaşamadım, ağırlığını farketmedim açıkçası.
    Dediğiniz gibi 650cc ler ne kadar eğitim alınsa da sonraki aşamalarda düşünülmelidir.

Saygılar.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı Baris Yzc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günlük yaklaşık 70 km motosiklet kullaniyorum hocam, bu bilgi isiginda
    Kesinlikle rahat olmalı
    Hızlı olmalı (okulum gitmek için şehirlerarası yol kullanıyorum güç lazım)
    bakim ucuz olmalı,(iki silindir)
    bunlara ek yakit uzmemeli (iki silindir olmali)
    alirken ucuz (max 20) ,
    model yılı yeni (min 2013) olmalı.

Yani bu band da çok bir seçenek kalmıyor.

Ya Kawasaki ern6 ya mt 07. Yada honda NC serisi.
    Hondayi güçten ve tipten eliyorum.
    Kawayi da 0 km ya da temiz zor buluyorum.

Geriye mt kalıyor. Yani mt ye de bayilmiyorum, ama biraz zorunluluktan.

Peki Suzuki de bulamadığınız tek şey HP mi ?
    Kusura bakmayın Soruyorum çünkü bende mt07-xj6n arasında gidip geliyorum.
    Elimde 2013 inazuma var 7000 km henüz. Bende güç arıyorum. Yatma, sürat, kararlılık herşey perfect.
    Lakin artçılı olunca uzun yolda güç ve yakıt makası epey açılıyor.
    Mt07 ye arka teker yatma açısı ve ön süspansiyondan dolayı vurmadıkları taş kalmadı.
    Xj6N 4 silindir fazla bir fiyat farkı yok. Güçler aynı ama görünen o ki tutulmamış.

Motosikleti
    Africa Twin DCT, Yamaha Vmax 1200, Versys x300
    Ben ençok motor çalışma stabilitesine hayran kaldım...rölanti hiç değişmiyor ısınınca vs, hep basıyorsun tek marş alıyor..elektrikli motor gibi...sürpriz yok...kalitesi çok iyi...rahat...torku güzel...hız ve yakıt dışında cidden perfect...ağır olması handikap ama bunun rahatlığa ve sağlamlığa katkısı çok olumlu...

Motosikleti
    Suzuki gw250f inazumaF
    Öncelikle herkese merhaba .nisan ayından beri bende inazuma f sahibiyim .foruma yeni üye oldum fakat gecen seneden beri sizi bir fiil takip etmekteyim .üye olmak bu güne kısmetmiş .hazır yazmışken bir soru sorayım .

1. Bu inazuma f koruma işini ne yapıcaz? Takoz takanlar var ama pek randımanlı olduğunu düşünmüyorlar duyduklarım ve okuduklarından Anladığım kadar .
    2. Koruma demiri takabilirsin diye bir rivayet var (nasıl olacak Aklım almıyor) .doğruluğu nedir?

Motosikleti
    MT-07
    GW250F için Aşağıdaki sitedeki gibi ürünler var. Türkiyede görmedim türkiyede birileri koruma takozu gibi görünenden yapmıştı. Gw250F o kadar güzelki koruma demirinden ise koruma takozu olan model daha çok yakışır diye düşünüyorum.
    Koruma demiri
    http://www.buychina.com/items/wxsqtopqjij

Koruma takozu
    http://www.buychina.com/items/qpswuqprlpj

http://www.buychina.com/items/suzuki...ts-rvxnmrpqnqp

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz

Cumartesi arkadaşın yanına gittim daha görür görmez (beni değil tabiki motoru)
    "in" dedi.
    Kendi bindi 2 tur atıp geldi. Kask elimde bekliyorum.
    "Ne istiyon ?"
    Birader satılık değil.
    Olur mu her şeyin bi fiyatı var. Sen şu kaporanı al deyip 2500 ü soktu cebime.
    Her ne kadar 12 desemde dostum olduğu için onun dediği oldu ve 11 vercem dedi.

Şaka maka derken kız gibi makinamdan oldum.
    Arka çanta ve demiri, ön cam, orta ayak, motor koruma, İnzuma yazılı egsoz koruma, ayna uzatmaları ve 7000 Km..
    Ön dişliyi bi o kadar araştırıp yurt dışından getirip 16T yapmıştım.
    Tork ve devir tam yerine oturmuştu.

İstediğin zaman gel bin dedi, en ufak çizik görürsem kafanı kırarım dedim bende

Hayırlısı bakalım.
    XJ6N - MT07 bakıyorum.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)