Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Yamaha WR 125 R/X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    ben 2 kişi arkadada yükle yol yapmıştım r versiyonu ile 100den aşağı düşmedim hız olarak, bayır yukarı 70e düştüğü oluyor ama onun dışında çok iyi çeker

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125 & Yamaha WR 125R
    Yeni bir WR125X kullanıcısı olarak aranızdayım. Motorumu geçen hafta aldım. Beyaz renk buldum özellikle. İlk sürüşümü 2 derece havada yaptım , ama oldukça keyifliydi. Scooter dan sonra biraz yüksek geldi açıkcası ama aldığım için mutluyum.

Motosikleti
    Yeni motoruma 1 günde alıştım. Dün asfalt lastikleri ile araziye girdim. Biraz alışmak için çamura vs de daldım. Çok keyifli bir gündü.

cenkito, mustafaferah, crosseng ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mondial 100 ukh, 2001 Titan Deluxe
    Bu motor üzerinde öyle güzel hayallerim var ki. Ama maddi açıdan almam çok zor görünüyor. Hepiniz hayallerimi yaşadığınız için çok şanslısınız.
    snappy x ve PiNGuSHeuS bunu beğendiler.

ozmencan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumda samsundan olup bu motora sahip olan varmıdır?

Motosikleti
    Kymco Xciting 250
    Selam Arkadaşlar

Bu wr125 R ve wr 125 x modelinde farklı olan tek şey lastik ve jantlar mı?

omon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba,

Arkadaşlar bu başlığı bilimum forumlarda çok aradım ama bu motorlar hakkında bayağı bi bilgiye bu site sayesinde eriştim.. Öncelikle paylaşımlarınız için çok teşekkürler. Bende uzun süre dağ bisikleti ile uğraştım 5 sene bir ara vermiştim.

Şimdi 125 lik bu motorlardan düşünüyorum. Tam amacıma hizmet edeceğini düşünüyorum lakin;

X ve R seçiminde karar veremiyorum :(

Boyum 1.73 kilo ise 90 kg. Umuyorum çok bir sıkıntı çıkarmaz bana yükseklik konusunda.

X modelini alıp cross lastiği taksak ne olur ? Kalın dişli lastiklerden.

R modelinde jant 21 inch ve 18 inch büyük jant bize nasıl bir avantaj sağlar.

X modeline cross lastik takan varsa yada mevcut resmi olan yüklerse cok sevinirim.

Teşekkürler.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı omon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Arkadaşlar bu başlığı bilimum forumlarda çok aradım ama bu motorlar hakkında bayağı bi bilgiye bu site sayesinde eriştim.. Öncelikle paylaşımlarınız için çok teşekkürler. Bende uzun süre dağ bisikleti ile uğraştım 5 sene bir ara vermiştim.

Şimdi 125 lik bu motorlardan düşünüyorum. Tam amacıma hizmet edeceğini düşünüyorum lakin;

Boyum 1.73 kilo ise 90 kg. Umuyorum çok bir sıkıntı çıkarmaz bana yükseklik konusunda.

X modeline cross lastik takan varsa yada mevcut resmi olan yüklerse cok sevinirim.

Teşekkürler.
    WR125 için alçaltma kitleri var 5cm alçalabiliyor. Arazide ayağın çukura felan gelirse düşersin ama asfatta sorun olmaz benim boyum 1.78 wr125r de sadece tek ayağım yere değiyor. Süper moto için arazi lastikleri var düz toprakta kullanacaksan sorun olmaz ama çukurlarda taşlarda zorlanırsın. Millet 21 inçle merdiven çıkıyor o derece... Kısacası cross lastikli süper moto ile arazide gidersin ama 21 incin yerini tutmaz.

Alıntı omon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Teşekkürler.
    kardeşim bende bisiklet almak istiyorum özellikle tavsiye edebileceğin bir model var mi? Ömürlük bir bisiklet olmasını istiyorum tel ayarı hariç bütün sorunlarindan anlıyorum. Aklımda ghost se 2000 ve se3000 var ama sen kullanıcı olarak ne önerirsin?

Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bende bisiklet almak istiyorum özellikle tavsiye edebileceğin bir model var mi? Ömürlük bir bisiklet olmasını istiyorum tel ayarı hariç bütün sorunlarindan anlıyorum. Aklımda ghost se 2000 ve se3000 var ama sen kullanıcı olarak ne önerirsin?
    Konu dağılmasın diye özelden mesaj attım. Oradan cevaplarım her türlü sorunu ;)

Bu arada arkadaşlar 125r mi 125x mi kararsızım ama bu motorlardan birini alacağım kesiN

Alt alta konumlandırarak görünüm çalışması yaptım, yanlız R serisinde ön süspansiyon aralığı biraz daha geniş gibi duruyor. Özellikle jant 21 inch olduğu halde. X jantı 17 inchi r a taksak mesafe daha uzar gibi.

X modelini eledim amaçlarıma uygun düşmüyor lakin başka bir forumda crf250l hayranları oldukça fazla ve öe öve bitirememişler İkisi arasında kaldım. WR125R sele yüksekliği nedeni ile aklımı karıştırıyor.

Ankara Yamaha Baydar en fazla 3,5 cm indirebileceklerini söyledi.

BahadırAyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR125
    Merhabalar,

Birkaç ay önce WR125X aldım ve keyifle biniyorum. Bu motoru eğer benim gibi uzun turlara çıkmak için kullananlar varsa birkaç sorum olacak;

1- Günde maksimum kaç km yol yapabiliyorsunuz?
    2- Çanta, bagaj ya da heybe kullanıyor musunuz? Topcase kullanmak istemiyorum ve çanta konusunda kararsızım. Bu yüzden tavsiye almak istiyorum.
    3- 2013 modeli için Yamaha kendi sayfasına sport screen koymuş, kullanan var mı? Varsa fotoğraflarını görebilir miyim? http://www.yamaha-motor.eu/tr/access...43779%2C533568

Eskişehir'de soğuktan dolayı buzlanma korkusuyla 1 ay önce motorumu depoya kaldırdım ve Şubat sonuna kadar çıkarmayacağım. Bu sürede yukarıda yazdığım aklıma takılan konuları halletmek istiyorum.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

[QUOTE=BahadırAyar;3239081]Merhabalar,

Birkaç ay önce WR125X aldım ve keyifle biniyorum. QUOTE]

Hayırlı olsun, umuyorum aradığınız cevapları bulursunuz. Boyunuz kaç acaba ? Sele yüksekliği için soruyorum.
    Tşk,

Motosikleti
    2013 Yamaha WR125
    Selam Omon,

Boyum 1.70, 65 kiloyum. Sele yüksekliğinden sıkıntı yaşamadım, bir ayağım yerde olsa yetiyor bana. Aslen tur bisikletçisiyim ben, bu benim ilk motor tecrübem. Almadan önce korkuyordum yüksek diye ama motorun ağır olmayışı sayesinde geri giderken dahi zorlanmıyorum.

Sıfır alırsam WR125X almayı planlıyorum..aklında birçok soru var 185 boy 85 kiloyum motor küçük gelir mi bana x modeli özellikle? R modelini ikinci el alsam x versiyonu gibi lastikler takabilir miyim? takılabilirse bu ekipmanlar ne kadara patlar? vitesli ilk motorum olucak değer mi değmez mi şüphesindeyim değerli sahiplerinden yardım bekliyorum.

Motosikleti
    İLk motor olarak oldukça uygun bir tercih. Frenleri , şanzımanı ve dengesi güven veriyor. Benim boyumda 180 , sana da ufak geleceğini sanmıyorum.

Lastikleri tabii ki değiştirebilirsin ama maliyeti fazla oluyor.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR125
    Merhabalar tekrar,

Daha önceki sorularıma cevap alamadan yeni bir soruyla karşınızdayım. Şu motorun üzerindeki lastiklerin marka/model bilgisi var mıdır acaba?

http://www.youtube.com/watch?v=O9_rQ2631wk

Teşekkürler
    nemesis-83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Valla markadan çok ölçülerinden dolayı böyle görünüyor. Baya kalın bir seçim olmuş

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Selam arkadaşlar tarz konusunda bı turlu karar veremıyoken en son kendime en uygun tarzın bi SM olduğuna karar verdim ve bu wr125x e resmen tutuldum. Yamah nın sitesinde şu an fiyatları kaldrmışlar sanırım 9000 lira civarı. Sizden ricam bu motoru sıfır aldığımızda plaka ruhsat vs toplamda kaç liraya geliyor cevap verirseniz sevinirim. çünkü ona göre para ayarlamam lazım .

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)