Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Xmax 250
    Fazer 8 in abs si hakkında detaylı yorum yazabilir misiniz arkadaşlar? erken-geç devreye girme vs. gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    FZ6 Fazer Abs'den Fazer 8 Abs'ye geçiş yaptım. Ayrıca farklı abs'li motorları da denedim. Aralarında en istikrarlı olanı ve kullanıcıyı üzmeyeni Fazer 8'dekiydi...
    mehmetoguzzz, MNS-FZ6, Maslak ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    "CaRPe DieM"

ya şu mt 09 yada fj 09 için yama ne kadar cok reklam yaptı, merak ediyorum nasıl bir makine cıkacak acaba fazer ı satıp denesemmi acaba nedersiniz görsel olarak fena değil

http://www.asphaltandrubber.com/wp-c...-Tracer-20.jpg

http://cdn.yamaha-motor.eu/product_a...Studio-007.jpg

Hangisi sizce

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Biraz asfalttan çıkıp az,çok araziye de gireyim diyorsan olabilir. Birisi supersport yakın bir motorken diğeri enduro tarzında bir motorsiklet. Benim gözümde İki farklı tarz motor kıyaslanması bile çok doğru değil.

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz asfalttan çıkıp az,çok araziye de gireyim diyorsan olabilir. Birisi supersport yakın bir motorken diğeri enduro tarzında bir motorsiklet. Benim gözümde İki farklı tarz motor kıyaslanması bile çok doğru değil.
    Yanlış anlaşılmış bir motor mt 09 tracer...
    mt 09 tracer kesinlikle bir enduro değildir. sport tourig sınıfındadır. fazerdan tek farkı daha dik oturumudur. Süspansiyonu gaz tepkileri bildiğiniz sport touringtir. motorun testlerini incelerseniz süper tenere süspansiyonunun en sertinden bile daha sert süspansiyonu vardır.
    Bana göre fazer8 satılıp alınabilir. Daha dik bir oturuşu var, daha hafif, daha teknolojik (çekiş kontrolü vs ) veeeee daha güçlü.
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

Motosikleti
    Honda1000RR
    Ben kullanıcıların fazer8'den sonra mt 09 tracer modelini çok tercih edeceğini düşünmüyorum. Farklı bir model markadan olabilir ama fazer8'den sonra biraz zor. MT-09 ilk çıktığında da aynısı söylenmişti. Ama Geçiş yapan sadece bir kişi tanıdım. Oda bundan sonra hangi motor değil hangi fazer8 diye düşüneceğim demişti. Önceki yazılardan da görebilirsiniz.

Fazer8 oturuş pozisyonu olarak çok rahat ve süspansiyonları tartışılmaz dahi. Tracerin sadece artçı konforu oturuş pozisyonuna göre bakacak olursak daha iyi gibi duruyor. Ama oda tenereden daha sert bir süspansiyon olması üzerindekine ne derecede konfor verir o bilinmez.
    mehmetoguzzz bunu beğendi.

mt 09 denedim kullandım güzel makine gercekten begendim ama sehir içinde begendim bu tracer olayı sehir dışınada taşıyor ewet bende katılıyorum incelemeleri falanda okudum oradada bahsetmişler bu bir enduro motor değil diye sport touring sınıfı bir makine, benim mt nin makine gaz tepkisi çok hoşuma gitti bence fazerdan tek artısı o olabilir artçı olayının fazla değişeceğini düşünmüyorum denemeden bilinmez tabi, 130 km hızlara kadar gaz acmayı seven ve yanlayarak uzamayı sevenleri yeterince hatta fazlası ile tatmin edecek bir makine, Ama gercekten yamaha bu makineye cok reklam yaptı böyle bir reklam fazer 800 için yapılmadı yapılsaydı bence cok daha fazla satardı belkide adamlar zaten satıyor diye fazer için reklam yapmaya bile ihtiyaç duymadı

Motosikleti
    Honda1000RR
    Fazere reklama ne gerek var 6 ay cebimde para ile bekledim aramadığım bayii kalmadı. Araya tanıdık torpil soktuk yine olmadı

Yamaha Tracer modeli ile farklı bir kitleyi vurmak istiyor. (aprilla,Ducatu,suzuki.Honda'nın bu tarz modelleri oldukça fazla) Fazer8 ile işi olmaz.

Zaten onlarda biliyordur Fazer8'çileri vuramayacağını
    Maslak ve mehmetoguzzz bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    herkese slm
    motorumu 2. el aldığım için el kitabı yok malesef
    şimdi motorumun yağ zamanı geldi 10w40 numara yağ kullanmayı düşünüyorum acaba kitapçığında ne diyor bilgi verebilirseniz sevinirim
    bir de 3100 ml yağ koyulacak ama yağ filtresiyle birlikte mi yoksa hariç mi
    şimdiden teşekkürler
    temperantia bunu beğendi.
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese slm
    motorumu 2. el aldığım için el kitabı yok malesef
    şimdi motorumun yağ zamanı geldi 10w40 numara yağ kullanmayı düşünüyorum acaba kitapçığında ne diyor bilgi verebilirseniz sevinirim
    bir de 3100 ml yağ koyulacak ama yağ filtresiyle birlikte mi yoksa hariç mi
    şimdiden teşekkürler
    yağ filtresi hariç 2,9
    yağ filtresi de değişirse 3,1 lt.

yağ numarasına gelirsek, yağın numarası motoru kullanacağınız iklim şartlarına göre değişiklik gösterir. 10-40 -10 derece ile + 40 derece arasında kullanımı uygundur.
    http://www.yamaha-motor.eu/eu/servic...als/index.aspx

bu linkten ingilizce kullanım klavuzunu indirebilirsiniz.

10-30 yağ = -10 +30 derece
    10-40 yağ = -10 +40 derece
    10-50 yağ = -10 +40 üzeri
    15-40 yağ = 0 +40 derece
    20-40 yağ = +10 +40 derece
    20-50 yağ = +10 +40 üzeri kullanılması uygundur. Sizin yaşadığınız iklime göre yağ numaranızı seçmeniz gerekmektedir.
    MNS-FZ6 bunu beğendi.
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    Alıntı temperantia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ filtresi hariç 2,9
    yağ filtresi de değişirse 3,1 lt.

yağ numarasına gelirsek, yağın numarası motoru kullanacağınız iklim şartlarına göre değişiklik gösterir. 10-40 -10 derece ile + 40 derece arasında kullanımı uygundur.
    http://www.yamaha-motor.eu/eu/servic...als/index.aspx

bu linkten ingilizce kullanım klavuzunu indirebilirsiniz.

10-30 yağ = -10 +30 derece
    10-40 yağ = -10 +40 derece
    10-50 yağ = -10 +40 üzeri
    15-40 yağ = 0 +40 derece
    20-40 yağ = +10 +40 derece
    20-50 yağ = +10 +40 üzeri kullanılması uygundur. Sizin yaşadığınız iklime göre yağ numaranızı seçmeniz gerekmektedir.
    verdiğiniz bilgiler için teşekkürler o numaraların ne anlama geldiğini ben de biliyorum lakin öğrenmek istediğim bu makinanın kullanma kılavuzunda yazan değer önerilen yani
    lütfen bilen okuyan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    verdiğiniz bilgiler için teşekkürler o numaraların ne anlama geldiğini ben de biliyorum lakin öğrenmek istediğim bu makinanın kullanma kılavuzunda yazan değer önerilen yani
    lütfen bilen okuyan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi
    verdiğim bilgiler kesinlikle kitaptan okuyup ta yazdığım bilgilerdir ...

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    kullanma kılavuzunu indirdim ama kopyalayamıyorum kopyalayaydım iyiydi translate yapıp her satırını okurdum

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    kullanma kılavuzunu indirdim ama kopyalayamıyorum kopyalayaydım iyiydi translate yapıp her satırını okurdum
    sen bana yaz ben sana çeviririm.
    Tabii ki inanırsan !

Motosikleti
    Honda1000RR
    Biz Motul 5100-10w40 kullanıyoruz, memnunuz. Yağı koyduktan sonra alt kısımdaki yağ gözlem yerinden de kontrol etmelisin. Min-Max arasında olmalı. Her yağ değişiminde filtreyi de değiştirmeni tavsiye ederim.
    Maslak bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    antalya da yaşıyorsanız sıcaklık sıfırın altına düşmüyor demektir ve 10w ile başlayan bir yağ kullanmanız yanlış olur. 15w ile başlayan bir yağ tercik etmeniz gerekir. yazın 40 derecenin üzerinde bir sıcaklık olacağı için de 15w50 yağ en doğru tercihtir.
    http://www.gungormotor.com/urun/1924/MOTUL-5100-4T-15W50-SENTETIK-TECHNOSYNTHESE-MOTOSIKLET-YAGI-1-LT.html
    http://www.gungormotor.com/urun/1927/MOTUL-7100-4T-10W50-HIGH-PERFORMANCE-MOTOSIKLET-YAGI-1-LT.html
    http://www.gungormotor.com/urun/450/IPONE-FULL-POWER-KATANA-10W50-ESTER-BAZLI-FULL-SENTETIK-PERFORMANS-MOTOR-YAGI.html
    http://www.gungormotor.com/urun/447/IPONE-15W50-SENTETIK-MOTOR-YAGI.html
    Bütçene göre seç beğen sana kalmış

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Arkadaşlar, ani bir karar nedeniyle Fazer8'imi satıyorum. İlgilenenler için 0532 518 16 80(Anıl)

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hayır olsun inşallah.
    "CaRPe DieM"

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford

Bu motorun sahibi burdan mı vaktiyle takas teklif etmiştim benim motorun km yüksek gelmiştiKm yüksek olmasa takas edeceğini söylemişti gözüm kaldı o zamandan beri yalan yok
    Maslak bunu beğendi.

Hakikaten güzel makineymiş aga

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)