Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Mondial 125 MX - Grumble

Motovento
    REKLAM ALANI
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşıdakilerin gözünü çok alıyor, kendime yapılmasını istemediğim şeyi başkasına da yapmam Normal farın yetmediği durumlarda xenon'a geçicem.
    Bazılarında sorun yokta ayarsızları indirip dövesim geliyor bide arka sis farını açanları.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazılarında sorun yokta ayarsızları indirip dövesim geliyor bide arka sis farını açanları.
    Merceksiz xenonda ayar fark etmiyor her yeri aydınlatıyor bolca zaten. Bir de hem normal farlara hemde sis farlarına xenon takıp aynı anda açanlar var onlar tam öküz.

Merceksiz xenonda ayar fark etmiyor her yeri aydınlatıyor bolca zaten. Bir de hem normal farlara hemde sis farlarına xenon takıp aynı anda açanlar var onlar tam öküz.
    Yoo bazı merceksiz xenonlar gayette hoş duruyor yani almıyo gözümü ya xenon farklı yada ayardan. Ama bazıları küfürlük dediğiniz gibi.

Geçen getz gördüm minicik araba öyle bir xenon takmış ki kör oluyodum. Off road aracı gibi.

Merhaba arkadaşlar. Motosiklet dünyasına yeni dahil olmuş biriyim motor konusunda pek bilgim yok 125 mx grumble ile motora başlama düşüncesindeyim.
    Yazdıklarınızın bazılarını anladım bazılarını anlamadım Genel olarak gece sürüşlerinde farların yetersiz olduğunu söylüyorsunuz. Bunun yanında durur vaziyetten kalkarken torkda bir sıkıntı olduğunu söylediniz ve bi hortumun don lastiği gibi olduğunu söylediniz. Bunlarda beni korkuttu açıkcası.
    Ben motoru alıp 1 sene civarı kullanmayı düşünüyorum. Normal bir kullanımda bana sorun çıkartabilecek bir motormudur? o yazdığınız hataları birazda benim anlıyabileceğim şekilde ( acemi dilinde ) anlatırmısınız. Teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı quadra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Motosiklet dünyasına yeni dahil olmuş biriyim motor konusunda pek bilgim yok 125 mx grumble ile motora başlama düşüncesindeyim.
    Yazdıklarınızın bazılarını anladım bazılarını anlamadım Genel olarak gece sürüşlerinde farların yetersiz olduğunu söylüyorsunuz. Bunun yanında durur vaziyetten kalkarken torkda bir sıkıntı olduğunu söylediniz ve bi hortumun don lastiği gibi olduğunu söylediniz. Bunlarda beni korkuttu açıkcası.
    Ben motoru alıp 1 sene civarı kullanmayı düşünüyorum. Normal bir kullanımda bana sorun çıkartabilecek bir motormudur? o yazdığınız hataları birazda benim anlıyabileceğim şekilde ( acemi dilinde ) anlatırmısınız. Teşekkürler
    Yolda bırakacak bir motor değil, öyle 1 sene kullanmakla hurdaya çıkacak motor değil. Ama her mondial gibi bu da kusursuz değil ve bazı özellikleri uydur kaydır yapılmış, mühendislikten çalmışlar. Ben bu motoru alırken 2250tl idi şimdi 2500tl'ye çıktı bu durumda 125mh drift almanız daha mantıklı olur çünkü aradaki fark azaldı.

Durumunuz varsa mh drift alın fakat o biraz küçük bir motor ve o da kusursuz değil kesinlikle kendilerine göre artıları eksileri var.

Beğendiyseniz alabilirsiniz rahatlıkla. Ufak tefek masraflarla harika olan motor bu çinliler

Bütün çinlilerin farı dandik.

Mh drift ;
    Motoru güzel
    Beyazı hoş duruyor
    Genel olarak küçük motor
    Sele çok sert ve arka amortisörler çok uyduruk gazlı amortisör var
    Arka çanta demiri almanız gerekiyor çünkü plastik

Mx Grumble ;
    Elden jiklesi var, start stop tuşu var, selesi yumuşak
    Genel olarak büyük bir motor
    İtecekli motoru var. Mh nin motoru daha güzel egzantrik zinciri var.
    Amortisörler ybr amortisörü gibi güzel.
    Ön kafa tasarımı mh ye göre daha büyük ve orantılı duruyor.
    Arka çanta demiri almanıza gerek yok mx te ki demir zaten

İki motorda da balansör var.

Ben öğrenciyim o nedenle o 300 liralık fark bile büyük bir rakam benim için. Enayilik edip 2250 lira olduğu zamanlarda almadım motoru çok pişmanım şuan :( derdim saten ilk motorum olsun üstünde öğreniyim motora beni küstürmesin birde 90 km gibi hızlara çıkabilsin derdim o. Param olsa mh drift i hiç kaçırmazdım elbette Motoru kasım ayının ilk haftası alıcam bi ümit belki yaz kampanyasında yaptıkları gibi güzel bi indirim yaparlarda bizde faydalanırız

Motosikleti
    Ben öğrenciyim o nedenle o 300 liralık fark bile büyük bir rakam benim için. Enayilik edip 2250 lira olduğu zamanlarda almadım motoru çok pişmanım şuan :( derdim saten ilk motorum olsun üstünde öğreniyim motora beni küstürmesin birde 90 km gibi hızlara çıkabilsin derdim o. Param olsa mh drift i hiç kaçırmazdım elbette Motoru kasım ayının ilk haftası alıcam bi ümit belki yaz kampanyasında yaptıkları gibi güzel bi indirim yaparlarda bizde faydalanırız
    Hayırlı olsun, kışın motora binmek de güzeldir ama acemiyim diyorsunuz, motorun lastiklerini motoru alır almaz Pirelli Duratraction ile değiştirirseniz sizin için daha iyi olur. Kaliteli lastikler ufacık bir yan yatmayı engellese bile parasını çıkartır, hem kim ister kaza yapmayı

İllaki yatırıcam çizicem vurucam Fabrika çıkış lastiklerinde bir problem olduğu içinmi bu öneride bulundunuz? ilk sayfalardaki yorumlarda lastiklerden gayet memnun olunduğu yazıyordu? Birde bu lastiğin fiyatı nedir acaba ön arka toplam olarak?

Motosikleti
    İllaki yatırıcam çizicem vurucam Fabrika çıkış lastiklerinde bir problem olduğu içinmi bu öneride bulundunuz? ilk sayfalardaki yorumlarda lastiklerden gayet memnun olunduğu yazıyordu? Birde bu lastiğin fiyatı nedir acaba ön arka toplam olarak?
    Fabrika çıkışı lastikler bütün markalarda çok iyi değildir, honda yamaha dahil. Lastikler her durumda yeterli bence ama, acemiler ıslak yollarda kayabilir bu lastiklerle. Kauçuk oranı daha yüksek pirelli, michelin, metzeler gibi markalardan bir lastik takımıyla daha güvende olursunuz kışın kullanacaksanız. Kaliteli lastik takımları ön-arka 150 liradan başlar 200-220 liraya kadar çıkar. Motorun orjinal lastiklerini ise çifti 75-80 liraya alırsınız.

MH drifte gücümün yetemeyeceğinin en bariz göstergesi işte motoru almakla bitmiyor malesef olay böyle şeylerde extra masraf :D bi alsam gerisini her türlü hallederim gibime geliyo o ayrı

500 Liralık bir öğrenci kartı çıkarıp MH drift mi alsam diye kanıma iyice girdiniz aslında :D

Motosikleti
    Rialli jet hızında siparişi eksiksiz teslim etti valla gözlerim yaşardı ya Dün saat 14'te ödemeyi yaptım 17.30'da faturayı kesmiş kargoya vermiş, bugün öğlen geldi ankaraya kargom. 11 liralık cub farı da geldi gayet sağlam görünüyo, xenon takılabilir gibi.

Rialli jet hızında siparişi eksiksiz teslim etti valla gözlerim yaşardı ya Dün saat 14'te ödemeyi yaptım 17.30'da faturayı kesmiş kargoya vermiş, bugün öğlen geldi ankaraya kargom. 11 liralık cub farı da geldi gayet sağlam görünüyo, xenon takılabilir gibi.
    Montajlı halini merak ediyorum

Motosikleti
    Montajlı halini merak ediyorum
    Pek yakında çok yakında ama önümüzdeki haftasonu anca

Pek yakında çok yakında ama önümüzdeki haftasonu anca
    Kumanda işini nasıl halletceksiniz aceba ? Açma kapama kolay da uzun kısa ?

Motosikleti
    Kumanda işini nasıl halletceksiniz aceba ? Açma kapama kolay da uzun kısa ?
    Bu alet aküye devamlı bağlı, direk aküye takılıyo balastın kabloları. far kumandasından uzun-kısa kablolarının artı kutuplarını kullanıyo xenon'u ne zaman çalıştıracağını anlamak için. Ben bir de normal fardan xenon'a geçmek için bi switch bağlayıcam.

Bu alet aküye devamlı bağlı, direk aküye takılıyo balastın kabloları. far kumandasından uzun-kısa kablolarının artı kutuplarını kullanıyo xenon'u ne zaman çalıştıracağını anlamak için. Ben bir de normal fardan xenon'a geçmek için bi switch bağlayıcam.
    Anladım güzel olacak yani sanayi işi değil

Motosikleti
    Anladım güzel olacak yani sanayi işi değil
    Önceki gün bi araba aksesuarcısına gittim tek xenon için 70 lira fiyat çekti hemde araba xenonuydu tesisat işi uğraştıracaktı. Bunda şimdi upuzun kablo var taa aküye kadar giden.

Önceki gün bi araba aksesuarcısına gittim tek xenon için 70 lira fiyat çekti hemde araba xenonuydu tesisat işi uğraştıracaktı. Bunda şimdi upuzun kablo var taa aküye kadar giden.
    Motosiklet xenonu aldığınız iyi olmuş. Ereyon, hepsiburada gibi sitelerde markalı fakat adı duyulmamış ürünler 250-350 tl lere satılıyor anlamak güç.

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)