Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Mondial 125 MX - Grumble

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Abdülkadir22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onu ben yapmadım servis yaptı oldugu yerde bağırttı motoru
    bir kaç kez hız denemesi yaptım hiçbiri son hızda 10 saniye kalmadı hemen saldım
    Servis yaptıysa ilk yağını değiştirdikten sonra denemek için yapmıştır, motorunun ömrü kısa falan olmaz. Motorunu yokuşlarda aşırı zorlama, düzde uzun süre son hızda gitme, motorunu serin tut sana çok uzun süreler hizmet eder.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 125 mg deluxe
    tamam teşekkür ederim dediğini yapıcam zaten 3500 km deyim 2500 ünde 50 yi 60 ı geçmedim yokuşlarda zorlanmıyor zaten .
    bizim buraların en yüksek noktasına çıktım çift kişi motorun önü kalkıcaktı deponun önüne oturdum yinede çıktım tık demedi hiç zorlanmadı

Motosikleti
    mondial mx grumble
    grumble kullanıcısıyım. motorum 1 yaşında motorumda performance hava filtresi ve egzosu var. bu gece 2kişiyle ve vites 4te iken 110 gördüm yatmadan. burdaki kötü yorumların hiç birine katılmıyorum. motor canavar gibi. ybr, honda cb, cbf, ve diğer küçük motorlardaki rahatlığın dahada üstünde bir rahatlığı var. 2012 ybreyle yolda dalga geçtim. 125cclik motorlarda daha rakibim olmadı.

Motosikleti
    Bugün benim motor da tam gaz giderken tekleme yaptı depoda ağzına kadar benzin olmasına rağmen. Sanırım motorla sakin sakin yol alıp sonra birden tam gaz devirli sürüşe geçince birşeyler benzin yetiştiremiyor motora.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün benim motor da tam gaz giderken tekleme yaptı depoda ağzına kadar benzin olmasına rağmen. Sanırım motorla sakin sakin yol alıp sonra birden tam gaz devirli sürüşe geçince birşeyler benzin yetiştiremiyor motora.
    Küçük cc li motorlarda benzin pompası yoktur. Kendi akışına göre gelir benzin. Benzin pis yada sulu olabilir.

Bende şuana kadar tekleme hiç olmadı özellikle yüksek devirde canavar gibi gidiyor
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    1 saat önce benim 125MX'i basınçlı su makinesiyle yıkadım, göstergelerine gidona hiç su tutmadım onların dışında her yerini bolca sabunlayıp basınçlı suyla yıkadım, bi sorun çıkmadı bi tur attım azıcık kuruttum hemen garaja girdim yağmur çiseledi sonra birden boşaldı bikaç dakkalığına kaçabildim neyse, ama tam da beni buldu.

Motosikleti
    Aynalardaki titreşimden arkayı göstermeme sorununu 8 liraya bir çift köylü tipi ayna alarak çözdüm. Orjinal aynaları belki daha güzel ama 80km'yi geçince arkayı hayal meyal gösteriyor
    http://www.rialli.com/urunler/motors...lin-paso-10mm/

Aynalardaki titreşimden arkayı göstermeme sorununu 8 liraya bir çift köylü tipi ayna alarak çözdüm. Orjinal aynaları belki daha güzel ama 80km'yi geçince arkayı hayal meyal gösteriyor
    http://www.rialli.com/urunler/motors...lin-paso-10mm/
    Bu aynalar titreme konusunda nasıl ? Eğer gerçekten işe yarıyorsa bende almak istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

Mengü burayaaa, Mengü burayaaa

Motosikleti
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aynalar titreme konusunda nasıl ? Eğer gerçekten işe yarıyorsa bende almak istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

Mengü burayaaa, Mengü burayaaa
    Valla süper aynalar, resmen titreyen motorlar için imal edilmiş. 80'den sonra arkayı göremezdim arabalar yol bulutlar falan birbirine karışırdı artık o kadar yardırmama rağmen arkayı çok net görebiliyorum. Motor 2000km'yi geçti Castrol Power1 Racing 10W-50 tam sentetik yağ koydum. Zaten masrafsız motor bari yağı kaliteli olsun 20W-50 madeni ile yokuş aşağı 115 yaptım, bununla 120'yi geçer heralde

Valla süper aynalar, resmen titreyen motorlar için imal edilmiş. 80'den sonra arkayı göremezdim arabalar yol bulutlar falan birbirine karışırdı artık o kadar yardırmama rağmen arkayı çok net görebiliyorum. Motor 2000km'yi geçti Castrol Power1 Racing 10W-50 tam sentetik yağ koydum. Zaten masrafsız motor bari yağı kaliteli olsun 20W-50 madeni ile yokuş aşağı 115 yaptım, bununla 120'yi geçer heralde
    Oo kesenin ağzını açmışsınız O zaman alayım bende aynalardan çok şikayetçiydim

Motosikleti
    Aslında hyena'ya da pahalı yağ koyarım ama onun yağ sızdırma sorunu var, keçelerden contalardan yağ atıyo sürekli. sonuçta 100'lük cub olduğu için hep tam gaz kullanıyorum 1000km'de 150-200 gr yağ eksiltiyor. 2000km'de bir yağını değiştirsem 1 litrelik şişe yetmez eksilttikçe ekliyorum çünkü. Bu 125MX'in şu an için yağ eksiltme sorunu yok gibi gözüküyo onun yağını artık 2000'de bir değiştiricem o yüzden zaten ucuz yağla aynı hesaba geliyo.

Aslında hyena'ya da pahalı yağ koyarım ama onun yağ sızdırma sorunu var, keçelerden contalardan yağ atıyo sürekli. sonuçta 100'lük cub olduğu için hep tam gaz kullanıyorum 1000km'de 150-200 gr yağ eksiltiyor. 2000km'de bir yağını değiştirsem 1 litrelik şişe yetmez eksilttikçe ekliyorum çünkü. Bu 125MX'in şu an için yağ eksiltme sorunu yok gibi gözüküyo onun yağını artık 2000'de bir değiştiricem o yüzden zaten ucuz yağla aynı hesaba geliyo.
    Biraz nazik davran cub a dediğin gibi canı ne zaten Gerçekten güzel motormuş mx bu kadar beklemiyordum.

Motosikleti
    Sabit gazla 40-70 arası hızlarda giderken çok fena silkelemeye başladı benim 125MX, hyena'nın benzin bitmeye yakın yaptığı silkelemelere benziyo, ama benzin göstergesine baktığımda yarıdan çok gösteriyo, deponun dolu olduğunu da biliyorum. Sıfırdan hızlanması, 85-90 sabit gitmesi ve son hızı süper ama düşük hızlarda sabit devirde tekliyor. Sanırım bu Euro3 zımbırtılarını iptal etmek gerekecek.

Sabit gazla 40-70 arası hızlarda giderken çok fena silkelemeye başladı benim 125MX, hyena'nın benzin bitmeye yakın yaptığı silkelemelere benziyo, ama benzin göstergesine baktığımda yarıdan çok gösteriyo, deponun dolu olduğunu da biliyorum. Sıfırdan hızlanması, 85-90 sabit gitmesi ve son hızı süper ama düşük hızlarda sabit devirde tekliyor. Sanırım bu Euro3 zımbırtılarını iptal etmek gerekecek.
    Ben iptal etmeyi düşünüyorum, ama biraz pahalı olacak gibi.

Kesinlikle subap ayarı yaptırın motora ve haya/yakıt ayarını.

YÜksek devirde gazı kestiğinizde çın çın çın ( pat bam güm ) egzozdan patlama sesi geliyor mu ?

Birde şu boruyu çıkarın metaldeki giriş yeri çok ince mi ? Eğer inceyse orayı genişletin tornavida vs. ile

Motosikleti
    Ben iptal etmeyi düşünüyorum, ama biraz pahalı olacak gibi.

Kesinlikle subap ayarı yaptırın motora ve hava/yakıt ayarını.

YÜksek devirde gazı kestiğinizde çın çın çın ( pat bam güm ) egzozdan patlama sesi geliyor mu ?

Birde şu boruyu çıkarın metaldeki giriş yeri çok ince mi ? Eğer inceyse orayı genişletin tornavida vs. ile

http://i.imgur.com/6BjnG.jpg
    Egzoz ben istemedikçe patlamıyor, borulara bakarım bi ara. Subab ayarını 3000 de yaptırıcam.

Egzoz ben istemedikçe patlamıyor, borulara bakarım bi ara.
    Bujinin üst tarafındaki boruya baksanız yeterli olur. Motorun sağ tarafında kalıyor. Manifolddan çıkan boru yani. Mx e güzel planlarınız var mı

Motosikleti
    Bujinin üst tarafındaki boruya baksanız yeterli olur. Motorun sağ tarafında kalıyor. Manifolddan çıkan boru yani. Mx e güzel planlarınız var mı
    Yok mx'e bişey planlamıyorum, sıfır sorun sıfır harcama politikası yürütüyorum. Subab ayarını 3000'de yaptırıcam biraz daha açılsın motor.

Yok mx'e bişey planlamıyorum, sıfır sorun sıfır harcama politikası yürütüyorum. Subab ayarını 3000'de yaptırıcam biraz daha açılsın motor.
    Euro3 ü iptal etmek o kadar kolay değil o yüzden sormuştum biraz masraflı iş

Motosikleti
    Euro3 ü iptal etmek o kadar kolay değil o yüzden sormuştum biraz masraflı iş
    Belki bulurum bir çaresini, fazla parça değiştirmeden.

Belki bulurum bir çaresini, fazla parça değiştirmeden.
    Sakın boruları tıkama da

En az 100 tl gider gibi

Bu konu neden ölü ya bi tek Mengü var onunda ağzından cımbızla laf alıyoz Bilsem mx almazdım

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)