Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Alıntı co_takirtukur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir günde freniniz koparsa napcanız tam gazla giderken çinli almayın
    oldu ya fren telin koptuhangisi koptu diyelim 90la giderken on fren koptu bunu vites kuculterek ve hafif sıkarak havasca durursun . arka koptu ön var zaten yine sorun yok aynı vites kuculte kuculte arka frene de basa basa durusun.

2 fren koptu
    vites kucult kucult bol bol dua et en yavas duruma gelince artık ayaklarını mı yere suren yok stop mu ettrin senin o anki psikolojine kalmıs

ön gitti arka gitti depriyaj teli koptu e o zaman seni hiç bişi kurtaramaz azrail gelmiş kaderde varsa düzülmek neye yarar üzülmek.

tabi bizde isteriz japon harikalarına binelim yoksa cinli sevdiğimizden değil.

hem o kadar ihtimale kaldı isek 2 tekeri hiç düşünme 4 tekerde mercedes gibi tanktan asa binme ve hatırlatırım recep yazıcıoğlu mercedes marka makam aracı ile yaptığı kazda öldü kısaca ölüm geldi mi alman harikası bile kurtaramaz seni

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı co_takirtukur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir günde freniniz koparsa napcanız tam gazla giderken çinli almayın
    Arkadaşım bisiklete mi biniyoruz telimiz kopacak benim ön fren hortmum inönü stadının ordaki rampa aşağı inerken patladı. GEbze ye kadar sorunsuz geldim. Bir keresindede Arka lastiğimi takarken frenin parçalarını kaybetniştim. Gebze'ye kadar tek fren gittim. Bursa'dan gelirken 2. vites dişlim kırıldı aydınlatma sistemim çöktü eve kadar sağ sağlim geldim. Marifet motorda değildir üstündekindedir arkadaşım. 10000 lrialık motor alıp sonra sinyal lambası patladı diye servise giden akü bitti diye servis çağıran insanlara ne diyedeksin merak ediyorum?
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    mct 250 ((kara kedim))
    arkadaşlar benım bı sorunum var sanırım benzın 3.75 den 10 tl benzin 2.6 lt ve motorun yaptıgı km 60 ve 15lt ile hesaplarsak 56.5 tl ve total km 342 km oluyor yani 120 km için giden 5.3lt yani 20 tl ben 3 4 ay önce 20 tl ye 180 km yapıyordum motorun bu kadar fazla yakmasının sebebı ne olabılır.

bu arada hava filtersını kontrol ettım gayet temız motorun rolantı calısma ayarıda baya dusuk başka sebeb ne olabılır ???

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    benim ayarsız motor da cok yakıyordu karbüratör (ya da ne deniyosa) a pislik kaçmıs tahliye borusundan azar azar akıtıyoddu belki sende de öyle bir sorun vardır.
    zaten ne anladım motor kullanmaktan dizel araba gibi yakıtı var matakların güzel zevkli fln da daha az yaksa

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı genchopper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benım bı sorunum var sanırım benzın 3.75 den 10 tl benzin 2.6 lt ve motorun yaptıgı km 60 ve 15lt ile hesaplarsak 56.5 tl ve total km 342 km oluyor yani 120 km için giden 5.3lt yani 20 tl ben 3 4 ay önce 20 tl ye 180 km yapıyordum motorun bu kadar fazla yakmasının sebebı ne olabılır.

bu arada hava filtersını kontrol ettım gayet temız motorun rolantı calısma ayarıda baya dusuk başka sebeb ne olabılır ???
    hesaba kafam basmdı ama şunu diyebilirim benzini aynı yerden ve aynı ponpadan al ben ortalama 10 lt ile 220 km yol gidiyorum
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

Motosikleti
    Bmw F650
    walla siz böyle benzinin litresi ile kaç km yaptıgınızı yazınca şaşırıyorum...

benim motor full depo 15.63 lt. aldıgım benzin ile maksimum 260 km. yol yapabiliyorum genchopper arkadaşımız 342km yol yapıyor ama beğenmiyor

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı canicellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benim motor full depo 15.63 lt. aldıgım benzin ile maksimum 260 km. yol yapabiliyorum genchopper arkadaşımız 342km yol yapıyor ama beğenmiyor
    Senin sürüşünü biliyorum ben, sen yakarsın
    Şaka bir yana benim de 200 km civarı lamba göz kırpmaya başlıyor sanırım ben de 250-260 km ancak giderim full depoyla..

342 km vb. yapan arkadaşların hesaplamalarında hata olabilir mi acaba?

Bu arada gri renkli ısıya dayanıklı sprey boya aldım bugün..Egsoz uçlarını hilal şeklinde kestirdiğim için açıkta kalan iç kısımlarını boyadım..
    Koruma demirinin alt kısmı ufak ufak paslanma emareleri gösteriyordu..Orayı da boyadım tertemiz görünüyor şuanda..

Eğer isteyen olursa ve buralara gelebilirse boyamı paylaşabilirim

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin sürüşünü biliyorum ben, sen yakarsın
    Şaka bir yana benim de 200 km civarı lamba göz kırpmaya başlıyor sanırım ben de 250-260 km ancak giderim full depoyla..

342 km vb. yapan arkadaşların hesaplamalarında hata olabilir mi acaba?

Bu arada gri renkli ısıya dayanıklı sprey boya aldım bugün..Egsoz uçlarını hilal şeklinde kestirdiğim için açıkta kalan iç kısımlarını boyadım..
    Koruma demirinin alt kısmı ufak ufak paslanma emareleri gösteriyordu..Orayı da boyadım tertemiz görünüyor şuanda..

Eğer isteyen olursa ve buralara gelebilirse boyamı paylaşabilirim
    bazen oluyor engin abi gaz açıyoruz ama seninde benden farkın yok
    aynen benimkiside 200 km civarı ışıgı yakıyor hızıma bağlı 250-260km yol yapıyor..

kesinlikle yanlış ben 150cc'lik motor ile o kadar zor anca gidiyordum

benimkiside baya kötü oldu koruma demiri elden geçirmem gerekiyor 16.000km. bakım zamanı geldi ilk önce karburatoru temizletmek olucak gaz yememeye devam ediyor. Yeni yağından memnunmusun abi yağıda değişmişken memnunsan eğer ona göre bende değiştiriyim?

Bu arada o kadar şey yaptın bi fotograflamadın olmuyor böyle

Motosikleti
    Var
    bazen oluyor engin abi gaz açıyoruz ama seninde benden farkın yok
    aynen benimkiside 200 km civarı ışıgı yakıyor hızıma bağlı 250-260km yol yapıyor..

kesinlikle yanlış ben 150cc'lik motor ile o kadar zor anca gidiyordum

benimkiside baya kötü oldu koruma demiri elden geçirmem gerekiyor 16.000km. bakım zamanı geldi ilk önce karburatoru temizletmek olucak gaz yememeye devam ediyor. Yeni yağından memnunmusun abi yağıda değişmişken memnunsan eğer ona göre bende değiştiriyim?

Bu arada o kadar şey yaptın bi fotograflamadın olmuyor böyle
    Haklısın Erkan'cım, motor tam bir uzun yol keyif makinesi, yolu bulunca kaptırıp gidesi geliyor insanın

Benzin konusunda da bence de hesaplama hatası yapıyorlar, bakalım gene yazarlar herhalde..

Valla aşırı memnunum şuanda..
    Vites geçişlerinde hiçbir sertleşme yok..
    Bugün 120 km yol yaptım şehiriçinde trafikte..
    Normalde ızgara balık pişirecek kadar ısınırdı motor ama gayet makul sıcaklıklarda kaldı..
    Ve en önemlisi sübap sesi gelmedi hiç..

Bence OK'dir.CASTROL POWER 1 4T 15W-40

Gel senle SEVPA'ya gidelim sökelim koruma demirlerini, adam gibi boyayalım..Ben sökemedim zaman dardı akşam..Söküp adam gibi elden geçirmeyi istiyorum..
    Kaç haftadır şu metylan kremi uygulayamadım hem ona vakit bulmuş olurum..Senin demirleri de parlatmış oluruz

Yarın işim yok gidip motorun fotolarını çekeceğim, ok

Motosikleti
    Bmw F650
    Haklısın Erkan'cım, motor tam bir uzun yol keyif makinesi, yolu bulunca kaptırıp gidesi geliyor insanın

Benzin konusunda da bence de hesaplama hatası yapıyorlar, bakalım gene yazarlar herhalde..

Valla aşırı memnunum şuanda..
    Vites geçişlerinde hiçbir sertleşme yok..
    Bugün 120 km yol yaptım şehiriçinde trafikte..
    Normalde ızgara balık pişirecek kadar ısınırdı motor ama gayet makul sıcaklıklarda kaldı..
    Ve en önemlisi sübap sesi gelmedi hiç..

Bence OK'dir.CASTROL POWER 1 4T 15W-40

Gel senle SEVPA'ya gidelim sökelim koruma demirlerini, adam gibi boyayalım..Ben sökemedim zaman dardı akşam..Söküp adam gibi elden geçirmeyi istiyorum..
    Kaç haftadır şu metylan kremi uygulayamadım hem ona vakit bulmuş olurum..Senin demirleri de parlatmış oluruz

Yarın işim yok gidip motorun fotolarını çekeceğim, ok
    oyle ama fazla kaptıramıyoruz kendimizi kursağımızda kalıyor

kesinlikle yapıyorlar olucak şey değil...

o zaman gayet iyi kullanmamda sakınca yok ztn benim vites geçişlerim boşa almam bir sıkıntı yok gayet iyi fakat sübap sesleri bazen insanı çileden çıkartıyor ve dahada arttı bian önce değiştirmemde fayda war...

olur abi uyarım ben sana ama hafta içi iş çıkışı 17:45 gibi orda olabilirim veya cumartesi ama kaça kadar açık onuda bilmiyorum.. seninkisi daha kolay fazla paslanmamıştır ama benimkisi baya uğraştırıcak beni vakit bulup yapamıyorumda...

walla beraber denemiş oluruz iyide olur

Motosikleti
    Var
    Heheh..Hadi o zaman yarın gidelim
    17:45-18:00 gibi orada olurum ben de..

Motosikleti
    Bmw F650
    anlaştık abi bende orda olurum o saatte

Motosikleti
    Var
    anlaştık abi bende orda olurum o saatte
    Yağmur yağarsa iptal edelim ama..
    Artık gına geldi motoru temizlemekten
    Yağmur olursa haftasonu gideriz..

Motosikleti
    Bmw F650
    Yağmur yağarsa iptal edelim ama..
    Artık gına geldi motoru temizlemekten
    Yağmur olursa haftasonu gideriz..
    Yağıcak gibi görünüyor ama duruma göre iptal ederiz abi yoksa diğer türlü temizlediğimden hiç birşey anlamıyorum
    Olur uyarım ben sana...

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Arkadaşlar bugün çok garip bir raslantı ve büyük bir şans eseri "baboyoko" nickli Barış arkadaşımızla tanıştım, pırlanta gibi bir delikanlı kendisi. Bir ara fırsat yaratıp İstanbullu MCT'cileri bir araya getirelim diyoruz artık.. Bu buluşmayı anadolu yakasından ziyade avrupa yakasında yapmaya ne dersiniz? Şimdi diyeceksiniz ki "arkadaş anadolu yakasında oturanlar çoğunlukta olduğu için öyle planlıyoruz". Haklı da olabilirsiniz ancak daha önce anadolu yakasında belirtilen yerler ikimiz için de uzak kalıyor çünkü birimiz yeşilköy'de birimiz avcılar'da oturuyoruz, dolayısıyla buluşma anadolu yakasında da olsa Harem ya da Üsküdar civarı bir yerde yapılırsa biz de en azından sirkeciden arabalı vapurla karşıya geçer geliriz. Ya da illa Kadıköy ya da Bostancı sahil derseniz bizler ancak motorsuz gelebiliriz (denizotobüsüyle) siz de gelip bizi limandan almak zorunda kalırsınız)
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

Motosikleti
    Var
    Buluşma yapılacaksa her halukarda ya beşiktaş ya da kadıköye civarında yapılası mantıklı geliyor bana..Neticede ikisi de İstanbul'un ortası sayılır..
    Dolayısıyla motorla Beşiktaş'a gelebilen Kadıköye'de gelebilir veya tam tersi de geçerli..Ayrıca çoğunluğa uyulması mantıklı değilmi?

Herşeyden önce buradan organize olabiliriz ancak çünkü sadece bir model adına toplanma başlığı açmak nasıl olur bilemiyorum..Ama buluşalım derim

Motosikleti
    MCT 250
    arkadaşlar herkese iyi akşamlar
    geçde olsa motor sahibi olarak aranıza katılmış olmaktan büyük sevinç duyuyorum. buraya bilgi aktararak ve paylaşarak katkısı olan herkese teşekkür ederim. saygılarımla

Motosikleti
    Var
    Alıntı hilhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese iyi akşamlar
    geçde olsa motor sahibi olarak aranıza katılmış olmaktan büyük sevinç duyuyorum. buraya bilgi aktararak ve paylaşarak katkısı olan herkese teşekkür ederim. saygılarımla
    İYi akşamlar ve hoşgeldiniz..
    Hayırlı olsun motosikletiniz..
    Kasksız/korumasız kullanmamanız dileğiyle.

aynen ya ben 300 kmyi görsem full depoyla inanın razıyım bende full depoyla 220 kmde benzin bitti gecenlerde. yan kutularda şişede 1 lt benzin vardı yoksa yolda kalacaktım gene fulledim depoyu azına kadar ve şuan 130km de bakalım ne kadar gidecek yine bidaha ölçim

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Günaydın Arkadaşlar,

Sezon bakımını yapacağım motoruma sırasıyla yapacağım işleri paylaşayım dedim,

1- sol taraftaki tüm keçeleri değiştiriyorum
    2- debriyaj balatalarını değiştiricem.
    3- egzantrik mili yatakları aşındığı için sübap ayarı tutmuyordu komple egzantrik mili ve piyanoları değiştiricem (36000 km oldu artık bir el atalım dimi )
    4- Arka lastiği orijinal ebattaki lastikle değiştircem ( Metzeler prefect serisi 2 haftadır evimde durmakta)
    5- karbüratör manfoltlarım çatladılar performans kaybı yaşamaktayım uygun fiyata buldum getirtiyorum
    6- kızoğlan kız konumunda olan karbüratörü söküp temizeleyeceğim.
    7- Ape hanger gidonumu orijinal bobber gidonu ile değiştiricem.
    8- 31 lik arka dişli ile birlikte ön dişliyi ve zinciri değiştireceğim.
    9- Son olarak da shell advance serisi 15w 50 full sentetik motor yağı koyacağım

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler