Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eyüb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakından görmek lazım. çok olan bişey değil aslında.
    evet cok olan bısı degıl cunku ben oraya tas yasladım ondan oldu ama cok ıyı motor bozarım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    Merhaba Arbetus ;

Bişey sormak istiyorum. Motorun sesini dinledim gerçekten çok güzel geliyor . Sanırım eksoz açılmış ve filtreler çıkartılmış . Acaba bu şekilde iç basınç kaybolarak çiğ gaz atımı yaşanıyormu ? Yani demek istediğim güç artıp yakış da o oranda artıyormu ?

Saygılar
    CTRLALTDEL

Edit : motor çok güzel görünüyor , çok beğendim.

Motosikleti
    250mct yada çakma harley davidson
    Alıntı cokkotuadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aylardır yok ehliyeti alayım yok ekipmanım tamamlansın acele etmeyeyim sonra sıkışırım diyerek erteledim motor almayı. Bugün herşeyim tamam yani ehliyette gelecek 15 gün içerisinde çıkıp bi soruşturayım dedim. Eskişehirdeki mondial bayilerinin HEPSİ ki 3 tane var. Ellerinde motor olmadığını söyledi sadece kırmızı varmış bir tane Benim anlamadığım bayinin ne işe yaradığı?? Bu adamlar getirtemeyecekse elimizde yok sezon bitti bilmem nerde vardır belki diyecekse bunlara neden bayilik verilior anlamıyorum. Kesinlikle kırmızı mct istemiyorum. Siyahta üretilmiyor sanırım artık grisinide razıyım ama bulamıyorum. Bir yol çaresi varmıdır arkadaşlar şikayet etsem bi işe yararmı?? Sonuçta bakkaldan sakız almıyoruz 3000liralık alet alıyoruz.

Ankarada kıyamet gibi istediğin siyah renk olsun kardeşim arama başka yerde gelirsen tanıdık mondial servisleride var alır gidersin vala cillop gibi

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı CTRLALTDEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arbetus ;

Bişey sormak istiyorum. Motorun sesini dinledim gerçekten çok güzel geliyor . Sanırım eksoz açılmış ve filtreler çıkartılmış . Acaba bu şekilde iç basınç kaybolarak çiğ gaz atımı yaşanıyormu ? Yani demek istediğim güç artıp yakış da o oranda artıyormu ?

Saygılar
    CTRLALTDEL

Edit : motor çok güzel görünüyor , çok beğendim.
    çiğ gaz atımı yok. genel olarak artış var tabi şu an farklı bir kutu ve filtre kullanıyorum. filtreyi öne alıcam ama karbüratörü tekrardan ayarlamak gerekli kış işi bu diye bıraktım. egzosları tamamen açtımm resimdeki gibiler.
    Şu anda bir sürü kişi test etti benim aleti rahat ve titreşimsiz hatta seri olduğunu söylediler. Pek oanylamayacağınız bişeyde olsa bir gece orijinal mct ramzey qm250 ve benim macit ile boş yolda kalktık. 2 den boşa atmasına rağmen yırttım ikisinide. Özellikle rakip olarak gördüğüm qm250 nin şanzımanının mctlerden daha ağır olduğunu gördüm. aynı ebatta arka dişli olamsına rağmen. motordan ciddi ağırlık kazanımı yaşadım. 31 yada 30 dişliye çekmeyi düşünüyorum. değişken kampana aktarma sistemi düşüncem var. orjinal şanzıman oranlarını değiştirmeden düşük viteste tork büyük viteste beygir elde etmeye çalışmaktayım.

beni izleyin
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Eveet artık buluşalım diyorum. Ne dersiniz? Tuzla da deniz manzaralı bir cafenin üst katını komple bizim için ayırtacağım.

Tuzla Cafe Marina

Daha önceleri yapmış olduğumuz brunch dan birkaç foto;

================================================== ========

Buluşma günü olarak bu pazarı düşünüyorum. perşembeye kadar katılım geçerli bir sayıya ulaşırsa saat ve buluşma yerlerinin bilgilerini vereceğim.

================================================== ========

Katılım listesi

1- Arbetus
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    kardesım gelmek cok ısterım aslında hem hava hemde ehlıyet yetısmıyo bı gelsın valla geze geze motoru bıozucam

bidee avrupa yakasından cok gelen olurmu acep?

Motosikleti
    Bmw F650
    Katılım listesi

1- Arbetus
    2- canicellat

Motosikleti
    yok mu arttıran

Motosikleti
    Bmw F650
    yok mu arttıran
    ewt arkadaslar katilim bekliyoruz

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Etkinlikler kısmına açsaydın buluşmayı..Hem katılım fazla olurdu hem de sanırım kural olarak oraya açmak gerek buluşma başlıklarını..
    Bende gelirim bu arada..
    Ama cumartesi olursa daha bir şugar olur..

Motosikleti
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etkinlikler kısmına açsaydın buluşmayı..Hem katılım fazla olurdu hem de sanırım kural olarak oraya açmak gerek buluşma başlıklarını..
    Bende gelirim bu arada..
    Ama cumartesi olursa daha bir şugar olur..
    Genel bir buluşma olması taraftarı değilim. tabi siz kendi çevrenizden birilerini davet etmekte serbestsiniz. ama Ben burda genelde muhabbet ettiğim insanları görmek istiyorum. Pazar günü olması konusunda kararlıyım. Cumartesi çalışan arkadaşlar olabilir.

Bu arada son liste

1- Arbetus
    2- Canicellat
    3- Osbourne

Motosikleti
    Var
    Genel bir buluşma olması taraftarı değilim. tabi siz kendi çevrenizden birilerini davet etmekte serbestsiniz. ama Ben burda genelde muhabbet ettiğim insanları görmek istiyorum. Pazar günü olması konusunda kararlıyım. Cumartesi çalışan arkadaşlar olabilir.

Bu arada son liste

1- Arbetus
    2- Canicellat
    3- Osbourne
    O zaman şöyle yapalım..Liste netleşince cumartesi gelinebilirse cumartesi buluşalım..
    Sen uğur abiyide ekle listeye bence..Sormaya gerek yok

Motosikleti
    O zaman şöyle yapalım..Liste netleşince cumartesi gelinebilirse cumartesi buluşalım..
    cumartesi macite bakım yapim diyodum görücüye çıakcak ya sen arayıp sor bence.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Merhaba arkadaşlar,

Bikaç senedir yaptığım 250 mct alma planını, 2 gün önce yedek subay olarak yaptığım askerliği de neredeyse bitirmiş olmam şerefine gerçekleştirmiş bulunuyorum. Bu başlıkta da güzel bilgiler var canım sıkıldıkça burayı okuyorum. İlk kez vitesli motor kullanıyorum, mobiletten sonra biraz zor geldi ama alışıyorum yavaş yavaş. Her türlü öneriye, bilgiye açığım, bundan sonra buralarda bol bol takılırım heralde, hatta motorun üzerinde değilken burda forumdayım.

Kısaca kendimi de tanıtayım, adım Murat, yaş 29, pendiktenim.

Motosikleti
    Var
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Bikaç senedir yaptığım 250 mct alma planını, 2 gün önce yedek subay olarak yaptığım askerliği de neredeyse bitirmiş olmam şerefine gerçekleştirmiş bulunuyorum. Bu başlıkta da güzel bilgiler var canım sıkıldıkça burayı okuyorum. İlk kez vitesli motor kullanıyorum, mobiletten sonra biraz zor geldi ama alışıyorum yavaş yavaş. Her türlü öneriye, bilgiye açığım, bundan sonra buralarda bol bol takılırım heralde, hatta motorun üzerinde değilken burda forumdayım.

Kısaca kendimi de tanıtayım, adım Murat, yaş 29, pendiktenim.
    Hoşgeldin Pendik'li Murat
    Hayırlı olsun yeni motorun..

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250

Engin kısmet diyelim bir aksilik olmazsa gelirim
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    yav bu mct sahıplerının hepsı anadolu yakasından cıkıyo bı benmıyım avrupa yakasında olan bı gezı olsa beraber gıdemıyoz yav sansa bak

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    Merhaba Millet ;

Dün ani bir kararla eski maciti verip yeni sıfır GRİ/GÜMÜŞ maciti aldım. Kampanya yapmışlar 3.050 tl ye 3 ay erteleme 12 taksit yapıyorlar . Eskiyi çoktan beri isteyen birine verdim .

Heyecandan fotoğraf çekmek aklıma gelmedi :( Motor servise gönderildi gerekli ayarlamalardan sonra beni aradılar ve almaya gittim . İçindeki yağı atın Castrol koyun dedim , servis elemanı abi 500 de değiştirecektim ama sen gel 250 de istediğin yağı koyalım içindeki yağ kötü değil dedi . Bende peki dedim . İlk defa sıfır motora biniyordum .. Üzerine oturdum hava serin ama güneşliydi baktım gösterge 0001 i gösteriyor . Görgüsüzlük edip sordum neden 1 km de diye , fren ayarını yaptım dedi , onu kontrol ettim dedi . İyi tamam dedim Abi çok iyi bir seçim yapmışsın , harika bir motordur ve istediğin yere bas git korkma dedi. Tecrübeliyim dedim Çok heyecanlıydım birinci vitese taktım ve hafif gaz verdim macide tatlı bir ses çıkarıyordu ... Benzinciye gittim hemen ama tabi plakası olmadığı için aralardan gittim polise yakalanmamak için . Depoyu 42 liraya doldurdum . Benzin pompacısı abi bundan duman çıkıyor dedi . Motoun üzerindeki boya , nikelaj ve bilimim sticker vs sıcaklıktan dolayı duman çıkartıyordu ve iğrenç kokuyordu gerçekten . Bişey olmaz merak etme dedim şimdi aldım . Pompacı heyecanladın bir anda gülümseyerek sordu kaça diye . 3 dedim bir anda yüzündeki hüsranı görmeliydiniz. Belliki o kadar parası yok , taksitle ama dedim ... Bi düşüneyim bende istiyorum bundan , çok beğendim dedi.. Evden hemen maskemi beremi ve eldivenlerimi aldım . Geniş bir yola çıktım ve 4. viteste 60 km ye kadar çıktım , rodaj süresi nedeniyle titreşim çok fazlaydı . Çekişi iyi ama 60 ı geçmedim yinede . Güneş vurdu motorun üzerine heryerinden parlıyor pırıl pırıl herkez bana bakıyordu sanki Dünyanın en meşhur ve karizmatik adamı gibi hissettim kendimi . Frene nazikçe , gaza nazikçe , debriyaja nazikçe basıyordum . Rodaj süresinin başında olmasına rağmen gayet atak ve eski motordan kıvrak geldi bana (tabiki sadece yanılsama , ikiside aynı model motor sonuçta)

Toplamda 10 km lik plakasız bir sürüşten sonra kapalı garajıma getirdim , benzin anahtarını kapattım , brandasını geçirdim , direksiyonu kitledim , garajı kitledim ve çıktım ama aklım hala garajda . İlk defa sıfır bir motorum oldu ve tüm gece uyuyamadım Bugün bayiye gidip hediyelerimi alacağım . Kask kilit ve port bagaj hediye ediyorlar onları alacağım... Hala aklım garajda ama hava çok soğuk ve yağmur yağacak gibi . Sanırım macide yi nisan a kadar unutmak gerekiyor malesef. Pazar günleri gidip çalıştırmayı düşünüyorum . Başka bir öneriniz varmı ?

Kampanyayı yeni alıcak arkadaşlara tavsiye ederim . Çok uygun koşullar ve hediyeler çok kaliteli .

CTRLALTDEL
    Afyon

Motosikleti
    Alıntı eyüb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav bu mct sahıplerının hepsı anadolu yakasından cıkıyo bı benmıyım avrupa yakasında olan bı gezı olsa beraber gıdemıyoz yav sansa bak
    Yahu atla gel. sanki bursa şurası hemen. ben hergün gidip geliyorum gebzeden beyoğluna

CTRLALTDEL hayırlı olsun. beni motoru aldığım ilk güne götürdün. ama benim motor 7 km deydi. depodan mağazaya kadar binerek getirmişti usta.

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    7 km de getirmiş olsalardı kesin arıza çıkartırdım ben az önce bayi aradı şasi/motor numarasını soruyor bana .. nerde yazarki o hiç işim olmadı şimdiye kadar şasi numarasıyla filan ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler