Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Kuba CG100 - CG100 Sport - CG150 Sport Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    85 max hız demiyomu zaten? Devir yetmiyosa ön dişliyi 1 numara büyütüver. Motor rahatlasın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    hayırlı akşamlar ve ramazanlar arkadaşlar. Ya bu biz 100 CG kullananların forumu ne kadar ölü ya. Arkadaşlar canlandıralım biraz ne diyorsunuz.
    Arkadaşlar Max 80 km değil 120 km diyorlardı 2010 anasayfa kataloğuna bakarsanız bunu görürsünüz. Ayrıca 100 km de 1,5 litre de cabası. Ya açıkçası bu kuba imalatçıları tam üç kağıtçı.... Kısa ve öz onları ifade eden en güzel ifade budur.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben kullanmadığım halde canlı tutmaya çalışıyorum. Sonuçta titanda bi cg
    100 lük motoru düzde 120 gidecek diye bekliyosanız rüyanızda görürsünüz. Max 85, 90 km/hızdır son sürat. Yeterlide bence.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Arkadaşlar ben motorumla bu cuma günü yaklaşık veya biraz üstü 1400 km lik yola çıkıyorum. Duanızı esirgemeyin. Ulaştığım yerde de 125 cc'ye yükselticem motorumu ve ben motoruma uzun ömür gözüyle bakıyorum. İnşallah sonra detayları paylaşacağım....

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Tabi şu anda konuşmaya devam edebiliriz. Biliyonuz mu Bir çok forumu takip ediyorum. Mesela öncesinde TVS Apache kullanıcısıydım. Bununla ilgili forumu takip ediyordum. Şimdi de arada bir bakıyorum ve benim de paylaşak bir şeylerim olmasını isterdim de yazaydım diye kendi kendime söyleniyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

ben ön dişliyi 2 diş büyüttüm motor artık 5 yemiyor attığın an ölüyor. iki diş büyütmeyin sakın. bir en idealdır.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    arkadaşlar bir de devir olarak 8 i geçmeyin demişsiniz. Lakin dediklerine göre motorda devir kesici mi ne varmış. Kırmızıya yetiştiği ve geçmeye yeltenildiği zaman hemen devreye girip devri kırmızının dışına atıyor. Sizde böyle değil mi? Bende sadece boşta iken kırmızıyı geçebiliyor. Her hangi bir fitese taktığınızda zangır zangır bağırtsanız dahi kırmızı geçmiyor. İptal edenler varmış ama ne kadar sağlıklı bilemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

adem 80 'nin verdiği bilgiye göre motor 5-10 bin arası açılırmış. Yahu motor BMW felan mıdır? Yani orjinal süper motorlardan felan mıddır? Çin malı ama çin de olsa motordur değil mi. Bu motor için fabrikası zaten 20 bin km lik garanti veriyorlar. Sonrası garanti dış. Ha tabi bundan daha fazlası gitmez demiyorum ama 2000 en idealdir ve arkadaşlar 2000 den sonra basın gitsin. Ama sadece motoru bağırtmayın o kadar. Ardı sıra yapabilliyorsanız isterseniz 150 basın.........

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    arkadaşım en randumanlı olarak kaç km de açılır dedi. 5-10 bin dedim. Bu km lerde tam randuman alabilirsiniz. Belki 20-30 bine kadar. Sonra yavaş yavaş motorunuz zayıflamaya başkar. 2 bin den sonrada yavaş yavaş basın red line yapmadan.

Beyazkefen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CG-100 SPORT
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım en randumanlı olarak kaç km de açılır dedi. 5-10 bin dedim. Bu km lerde tam randuman alabilirsiniz. Belki 20-30 bine kadar. Sonra yavaş yavaş motorunuz zayıflamaya başkar. 2 bin den sonrada yavaş yavaş basın red line yapmadan.
    Merhaba öncelikle adem 280 km uzun yol yaptıktan sonra motorda çıt çıt şeklinde bir ses duydum servise götürdüm subab sesi dedi acaba 2000 bakımında bunu ayarlaması gerekiyormu ve subap ayarının motora ne gibi faydaları olur teşekkürler şimdiden...
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Beyazkefen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba öncelikle adem 280 km uzun yol yaptıktan sonra motorda çıt çıt şeklinde bir ses duydum servise götürdüm subab sesi dedi acaba 2000 bakımında bunu ayarlaması gerekiyormu ve subap ayarının motora ne gibi faydaları olur teşekkürler şimdiden...
    Evet ilk 2 binde bikere sübap ayarı yaptırman gerekir. Yerine tam alışan sübap larda boşluk oluşur. O yüzden yaptırman gerek. Sübap ayarın iyi olursa daha az yakar, performansını daha iyi verir motorun. Kolay gelsin.

Beyazkefen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CG-100 SPORT
    Teşekkür ederim adem cevabın için...İyi Akşamlar...
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

sübap ayarı için resimli bi konu buldum bende bilmiyordum açıkçası nasıl yapıldığını belki bi faydası dokunur,

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...i-anlatim.html

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    valla arkadaşlar 2005 cg 125 titanıma 2 hafta önce sentil olmaksızın sübap ayarı yaptım. Genelde kendim yaparım. El, göz, kulak (ses ile) ayar. Geçen günde ustaya gittım yeni far taktırmak için. Far takıldı. Ustaya dedim abicim şunun sübap ayarına bi bakıver. Sanki ses geliyor. Maksat kendi yaptığım olmuşmu olmamışmı kontrol ettirmek. Külbütör kapağını ve bikaç yerini açtı. Ölçtü,biçti, tarttı ve şöyle dedi= bu motorun sübap ayarı ne eksik,nede fazla. Tam ayar iyi. Kapattı kapakları ben tabi bişey demedim ama sevindim yani. Demem oki sentil çakınız varsa 0.08 ila 0.1 arasında ayarlayın. Yok ise anlamıyosanız ustaya yaptırın. Ben yapa yapa tam ayarı öğrendim artık. Sentil çakısız. Kolay gelsin.

Aynen yapa yapa iyi öğrenmişsin genellikle böyle ilk deneyimler hep hüsranla sonuçlanıyrou

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Pendikty61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen yapa yapa iyi öğrenmişsin genellikle böyle ilk deneyimler hep hüsranla sonuçlanıyrou
    tabiki. yıllar önce ilk yaptığımda çatır çatır ötüyodu.ötmesin diye iyice kastık, busefer rampalarda şişmeye,gitmemeye başladı. Bidaha, bidaha derken bu işi düzgün bi şekilde kaptık. hep kendi motoruma yaptım tabi.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar İzmir de Kuba nın parçalarını direk satan bir parçacı var mı ? EGE motor ben satmıyorum bende yok diyor . yardımcı olursanız sevinirim.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar İzmir de Kuba nın parçalarını direk satan bir parçacı var mı ? EGE motor ben satmıyorum bende yok diyor . yardımcı olursanız sevinirim.
    Ne parça lazım ? cg motorların parçaları hep birbirine uyuyor zaten. illa kuba olmasına gerek yok.

Örneğin karbüratör , debriyaj , marş , yan grenaj kapaklar gibi parçalar , kübayla hangi markalar eşleşir ve bunları birebir satan varmı İzmir de ?

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    Karbüratör
    http://www.rialli.com/urunler/motors...elden-jikleli/
    Debriyaj balatası
    http://www.rialli.com/urunler/motors...-cg-serisi-5-/
    Komple debriyaj
    http://www.rialli.com/urunler/motors...komple-balata/
    Marş motoru
    http://www.rialli.com/urunler/motors...g-serisi-ms30/
    Marş kolu
    http://www.rialli.com/urunler/motors...serisi-ms3046/

Yan kapakları kubadan alacaksınız ama kolay kolay o kapakların başına bir iş geleceğini sanmıyorum. Bu motosikletler cg motor parçalarını bulmak aşırı derecede kolay.

Mengü çok teşekkür ederim arkadaşım çok sağ ol , yardımsever bir kişilik olduğunuz belli oluyor mesajınızda , evet internette mevcut bu parçalar , ben bunları İzmir de Ege motor satıyor diye duyuyordum , kendilerini aradım , artık satmadıklarını söylediler , yani gidip hemen alacağım bir parçacı bulmak istiyorum, izmir de !!.
    Yan kapakları çok zayıf imal edilmiş (bakalit) kapağı çıkarmak istediğizde , kapağı şaseye bağlıyan soketin dibinden kırılıyor ikiside çatlamış ! fabrikasınla uğraşmak istemiyorum çünkü daha önce KM dişlisini istemiştik hala gelmedi ben de İzmirin ilçelerinden birinde bu parçayı buldum ve taktım, parça fabrikadan hala gelmedi inan. Zaten bu konuyu açmamın sebebi bu .tekrar teşekkür ederim.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    Ben bu parçaları örnek diye verdim ama dediğim gibi kuba parçaları aramanıza gerek yok 150'lik cg motor deyin alın ne gerekiyosa parçacılardan.

Anladım tekrar teşekkür ederim.

BİLGİ GÜÇTÜR

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler