Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _arda_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    typ-125 -bevery-runner-gp1-cbf-er6n-cbf1000-fzr600
    Hos bulduk oncelikle fazera olan bi tutkumdan fazeri tercih ettim hem sehir ici dha kullanisli buyuk makina zaten istnbul icin buyuk sknti we yakiti diyebilirim he bu arada ayle baskisida war 1000 oldumu farkli bi endise duyuyorlar bu gun aldim daha ilk gnden ck memnun kaldim mesela hic pisman diyilim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı kamata86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraba arkadaşlar bende aranıza 2006 model fz6 alarak katıldım. Zincir ve dişli almam gerekli. Forumda okuduğum kadar did marka zincir ve esjot marka dişli öneriliyor. Bunları en uygun nereden alabilirim ? Yardimci olursanız sevinirim.
    Ben aldım 4 ay kadar önce:

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-fz6-fazer-50-35021-16-50-35013-46-esjot-disli-did-zincir-530-118-157302733/detay

kamata86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer fz6
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aldım 4 ay kadar önce:

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-fz6-fazer-50-35021-16-50-35013-46-esjot-disli-did-zincir-530-118-157302733/detay
    Bugün ustamın yanına uğradım. O da DC marka zincir ve dişli takımı önerdi. Dc nin dişli ve zincir uyumu daha iyimiş. Motobakkal da 360 tl ye buldum alacam galiba. Siz esjot ve did den memnunmusunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Bu arada motordan ince bi ses geliyordu. Usta egzantrik zincirinden geldiğini, degismesini gerektiğini soyledi. Zincirin fiyatı 100 tl işçilikte 150 tl tutuyor. Sibop ayarı filanda yapılacakmış. Yaptirmasam bu sezon idare eder mi? Yoksa ilerde daha büyük sorunlara yol açar mı?

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Onda bi terslik var. Egzantrik zincirinin ötmesi gergiden kaynaklanıyor. Gergiyi değişmesi gerekir, o da çok daha maliyetlidir. Ayrıca bu işlemlerde zaten subap ayarı zaruri olarak yapılır.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    fazer fz6
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onda bi terslik var. Egzantrik zincirinin ötmesi gergiden kaynaklanıyor. Gergiyi değişmesi gerekir, o da çok daha maliyetlidir. Ayrıca bu işlemlerde zaten subap ayarı zaruri olarak yapılır.
    Gergiyi bende sordum ama o başka bişey dedi. Ses egzantrik zincirinin bollaşmasından olur dedi. Motorum 51000 km de sanırım değişmemiş daha önce. Bende yeni aldım motoru.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Neyse birşey demiyim. Ben kişisel yorumumu yaptım.
    ozgurakman bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    fazer fz6
    Neyse birşey demiyim. Ben kişisel yorumumu yaptım.
    Yok yanlış anladıysanız kusura bakmayın belki siz başınızdan gecirdiniz bunları. Sizin yorumlarınız benim için değerli. Gergiyi olmadı başka ustalarada sorayım,sadece zincir değişimi önemli değilse.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Önceki sayfaları okursanız, bu konu çokça tartışıldı arkadaşlar arasında. Yalnızca zinciri değiştirmeniz size fayda sağlamayacaktır. Yakın zamanda tekrar başınızı ağrıtabilir. Çünkü zaten ses zincirin bollaşmasından kaynaklanıyor ve zinciri geren de gergisidir...
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    fazer fz6
    Önceki sayfaları okursanız, bu konu çokça tartışıldı arkadaşlar arasında. Yalnızca zinciri değiştirmeniz size fayda sağlamayacaktır. Yakın zamanda tekrar başınızı ağrıtabilir. Çünkü zaten ses zincirin bollaşmasından kaynaklanıyor ve zinciri geren de gergisidir...
    Tamamdır.Bilgiler için teşekkürler...

Motosikleti
    Motora alt sakal takmak istiyorum altini durtermiyim acaba?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Senin kullanımına kalmış ben de takmıştım alt sakal, bir iki defa sürttüğüm olmuştu..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Istanbul trafignde gerci surtmemek elde degil nerden teumin etmisdiniz yuwalari falan oluyormu bi islem yapmadan

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ben orjinalini almıştım. Sıkıntı olmadı. Sadece koruma demirine çarpıyo o biraz baskı yapıyo o kadar..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Sahibinden.com ilanlarinda 100 tlye gormusdum o nasil olur sizce?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Fatih Kılıç'ın sattığını diyorsun.. Ürünü bilmiyorum ama satıcısı hakkında pek iyi şeyler duymadım...
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    yok o deyil ondan alışweriş yapmıyorum

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Bağlantı ayakları ve montaj civatalarını da al.. Onları da verirse senindir, vermezse hiç senin olmamıştır zaten
    "CaRPe DieM"

trlioner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer
    teşekkür ederim

bunun için çözümleme yapmaya çalışıyorum. En üstten başlayıp en uç noktaya kadar gitmeye karar verdim.

> Debriyaj telini orijinali ile değiştirdim.
    > Manet Sipariş ettim. (eskisi orjinal olanı ama bi boşluk oluşmuş zamanla kullanımdan)
    > Debriyaj baskı yayı dediğiniz debriyaj telinin tam bitim noktasındaki yay değil mi o yayıda kontrol ettim sağlam ama değiştireceğim onuda.
    > Ustayla görüştüm. görmeden bişey söyleyemem ama debriyaj setini değiştirmek gerekir diyo. debriyaj plakalarını kırmış olabilir diyo set olarak fiyatı 270TL, 100-150 TL civarida işçilikle kurtarabiliriz dedi. Ayrıca plaka kırılmşsa yağ ve yağ filitresi de dğişmeli dedi anlayacağınız 500TL gitti yani kangren olan kolu tırtıklamadan kurtarabilmek için tabii bu kesin çözüm olacak.
    > şu dişli takozu olayını anlayamadım ama onu bi araştırayım.
    teşekkürler.

Hayırlı olsun Arda, kazasız belasız sürüşler dilerim..

Trlioner, bilgim olmadığı için bişey yazmadım, ama sorun cevapsız kalmasın diye fikir yürütürsem; Dediğin gibi ya debriyaj'dandır (Baskı yaylarından olabilir); ya da aklıma gelen bir yer var, dişli takozlarından yapabilir mi diye düşünüyorum. Onları da bir kontrol ettirirsen iyi olur...
    Motor Sevmeyen, Türkü Dinlemeyen, Çay İçmeyen Birine
    Gönül Vermeyin...

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    ya arkadaşlar konuyla pek alakası yok ama aramızda ustalar olduğu için sormak istedim... acemilik böyle bir şey
    sizce şehiriçi kullanımda peglere ayak ucuyla mı basılmalı? ya da bunun bir standardı var mıdır?
    muhtemelen alıştığım gibi gidecek ve ben ayak ucuyla basmıyorum

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Kendini kolay alıştırırsın, zor olmaz.. Ayak ucu ile değil, ayak ucuna yakın olan şişkin bölgeyle basılır peg'e.. Ayak boşluğu veya ayak ucunda yeterli kuvvet sağlanamadığından hem kayma eğilimi gösterir, hem daha çabuk yorar, hem de manevralarda motor gövdesine bacağından gelen kuvvet iyi iletilmez...
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler