Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Malibu1773 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Arkadaşlar süpersiniz ya. Kendimi yalnız hissediyordum, bu yüzden de çekiniyordum. Ancak gördüm ki burada büyük bir aile var. Kendimi gerçekten güvende hissettim. Şimdi bu hafta şu fazer'ımı da aldım mıydı...tamam dır.

Cihan teklifin için çok teşekkür ederim. Annem ve babam Gölcük'te oturuyor. Kalma sorunum olmayacak.

Erro seninle de tanışmak isterim. Ankara'da motor konusunda yeni sayılırım. Yardımlarını beklerim...

Buradan bilgilendirmeye devam edeceğim. Herkese teşekkür ederim...
    cihan54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Alıntı Malibu1773 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar süpersiniz ya. Kendimi yalnız hissediyordum, bu yüzden de çekiniyordum. Ancak gördüm ki burada büyük bir aile var. Kendimi gerçekten güvende hissettim. Şimdi bu hafta şu fazer'ımı da aldım mıydı...tamam dır.

Cihan teklifin için çok teşekkür ederim. Annem ve babam Gölcük'te oturuyor. Kalma sorunum olmayacak.

Erro seninle de tanışmak isterim. Ankara'da motor konusunda yeni sayılırım. Yardımlarını beklerim...

Buradan bilgilendirmeye devam edeceğim. Herkese teşekkür ederim...
    hayırlı olsun kardeşim
    güzel seçim
    alırken dikkat et ama mutlaka plakayı sordur ustaya göster kendin hertarafını incele

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900

.
    benim de ancak 2 yıllık tecrübem var..sen gibi cbr 250 ile başladım...fazerla yola devam ediyoruz...ankara da güzel bi grubumuz var, her hafta motorlu motorsuz buluşuruz, tecrübeli, teknik bilgisi olan arkadaşlar da bi hayli var..her zaman beklerim...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    söz verdiğim gibi debriyaj balatası değişimini ayrıntılı olarak yazdım. bir de site açtım fikirlerinizi önerilerinizi bekliyorum.

http://ozgurakman1512.wix.com/fazer

---------- Post added at 14:14 ---------- Previous post was at 14:08 ----------

Alıntı CEL1KYELEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ]Arkadaslar saga elclikteki yaga kutusunda ki gostergede yagim cok az kalmis sanirim on fren . Nasil bir yaga ilave etmeliyim vede nerden yagi ilave edicegimi bilmiyorum bilgi verebilirmisiniz lutfen.
    fren hidroliğidir kendisi, çok az kalmışsa kaçak olması muhtemel ya da ciddi şekilde balatalar/disk eridi.

bi anda azaldıysa mutlaka kontrol et. sadece ilave yapma, değiştirilsin. DOT4 fren hidroliği kullanmalısın, iyi bişey alman gerekiyor, sıradan arabalardakinden fazla ısınıyor bizim motorun fren sistemi... yani markalı olsun.

not: fren hidroliğinin seviye ölçümü şöyle yapılır: farz et ki fren hidroliğinin ortasına bir yüzük, yüzüğün üstüne de yumurta koydun... yumurta düşmemeli. yani direksiyonu sola doğru çevirip, hidrolik kabının üst yüzeyini yere paralel hale getirmen gerekli.
    initial-D ve cihan54 bunu beğendiler.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Gayet güzel hazırlanmış. Görüntülü anlatımı daha canlı hale getirmek için biraz daha foto eklesen güzel olur..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet güzel hazırlanmış. Görüntülü anlatımı daha canlı hale getirmek için biraz daha foto eklesen güzel olur..
    küçük fotoğraflarla pekiştirdiğimi düşünüyordum ama...?
    tıklayınca büyüyorlar. bunlara ilave yap diyorsan o başka
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küçük fotoğraflarla pekiştirdiğimi düşünüyordum ama...?
    tıklayınca büyüyorlar. bunlara ilave yap diyorsan o başka
    Hehehe bilinçsiz okur işte. Küçük fotoları görmemişim eline sağlık..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim yaaaa...
    Tam bankadan kredi çekicem son bir daha tel açayım dedim, şeytan dürttü. Adam demesin mi, birisi kapora göndermişmiş, anlaşmışlar adam yola çıkmışmış. Ya kardeşim sen benden kapora istedin mi? Hayır. Bütün hevesim kursağımda kaldı. Fellik fellik ilanlarda aranıyorum haberiniz olsun. Yeni motor için akşam hanımı nasıl ikna ettiğime ben bile şaşırmıştım. (tahmin edeceğiniz gibi motora karşı...)
    Biri akıl fikir versin ben şimdi ne yapayım ya... Arkadaşlarıma resimlerini bile göstermiştim. Çok kaptırmamak gerekiyormuş demek ki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:08 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-modelli-km-dusuk-146714520/detay

Bu ilan için ne dersiniz arkadaşlar...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Kısmet değilmiş, sıkma fazla canını. Adamın yaptığı terbiyesizlik.

Bu ilan hakkında da şahsen ben iyi yorumlamazdım. Motorun seyir halinde sağa yatmasını anlarım da, üstünkörü yamalayıp devam edermiş gibi kullanmak, bence motora pek önem verilmediği ve temiz bakılmadığını gösterir.
    Malibu1773 bunu beğendi.

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    Dostum bende az once girebildim site Yolovada birine mesaj atmistim saglam bi usta falan varmi diye . Enazindan yardimci olabilirdi belki. Neyse heriste bi hayir vardir sikma canini
    Duygularini cok iyi anliyorum saat farkiyla hanima alicam 2 araba kacirmisim cok uzulduyduk ama kismet iste sifir gibi tertemiz bi arac denggelmisu halada kendisine dua ederiz Hayirlisi boyleymis . Biraz sakin ol yoksa bu kafayla illa alicam diye onune geleni alirsin relakssss ;-) ;-) ;-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

Bak bide araci gormeden kapora falan yatirma . Bitane sahtekar var ortalikta adam baskasinin motounu sitede yayinliyor sirf milletten kapora almak icin cok dikkat et

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

Bak bide araci gormeden kapora falan yatirma . Bitane sahtekar var ortalikta adam baskasinin motounu sitede yayinliyor sirf milletten kapora almak icin cok dikkat et

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

OzgurAkman
    fren hidroligi ile verdigin bilgiler icin cok sagol
    birden azalmadigini saniyorum :-1 ay oncede ayni seviyede minimimda idi fazla kullanmadigim icin bide kisin yatiricagimdan dolayi kisi bekliyodum suan ewe soktum ufaktan ufaktan yapabilicegim seyleri yapmaya calisiyorum .
    Fazerle urasmak bile insana zewk veriyor sanki binevi terapi rahatlatiyor insani
    Malibu1773 bunu beğendi.

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Uğraşların için teşekkür ederim CEL1KYELEK. Tavsiyelerine uymaya çalışacağım. Elimde değil yarım saatte bir yeni bir fz6 girdi mi siteye diye kontrol ediyorum. Şans ya da şanssızlık. Bekleyip göreceğiz.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Selam Serhat, Bizim bir arkadaş Fazerını satıyor, 2005 miydi 2006 mıydı hatırlayamadım tam 30binli km.lerde olması lazım, siyah renkte, geçen Ankara topiğine de yazmıştı hatta, yurtdışında çalıştığından motoru burda yatıyor, o da satmaya karar vermiş, haberin var mı bilmiyorum, sahibinden linki falan bulamadım ama arar sorarız, en kötü facebook adresi var, ordan iletişime geçeriz, en azından Ankara da, önce bi ona bak istersen. Belki beğenirsin.
    GaCCaLL bunu beğendi.

surgent_38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150-- fazer
    şu kilometre olayına takıldım 2007 olupta 19 000 de motor varmıdır. yada 2005 0lup 3-5 sefer el değiştirip 30 binde kalan? benim motor 2007 trafik çıkışlı 52 binde görenler motor temizmiş diyor. peki dökük dediklerinin km si ne ola çok merak ediyorum. satılan motorlara bakın nerdeyse hepsi 30-40 binde bence yalanın kuyruklusu. gerçek km olanlarında hakkı yenmiyormu. km konusuna hiç takılma mutlaka motorcuya baktırıp % kaç motor var şasi durumu boya durumuna bakın. 19.000 deki motorun fren balataları ve diskler orjinal olmalı ve diskteki aşınmadan aşagı yukarı km de belli olur. bunlara dikkat edin ve kesinlikle saatte yazan değere kanmayın derim................. inşallah gönlünüze göre bir motor bulursunuz. şimdiden hayırlı olsun..

orjinal km ile motor satanlardan özür dilerim. yazdıklarım yanlış anlaşılmasın; sözüm üç kağıtçılar içindir.
    Malibu1773 bunu beğendi.

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Bülent çok memnun olurum ancak arkadaş yurt dışında olduğundan sanırım takasa gelmek istemiyecektir ... :(

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalova`ya motor almaya gelmeden once bize soyleyin ki arastiralim, gel al yada bosuna gelme diyelim
    mbuyuk ve Malibu1773 bunu beğendiler.

mustafa.buda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 YBR 125 ESD
    Iyi akşamlar arkadaşlar. Sizlere hayati bir seçim hakkında sorum olacak. Commuter motorla tanışmam bir sene oldu ve ybr 125 esd nedense yetmiyor hissi vermeye başladı ve bende yüksek seviyede ama hızı seven biri değilim pek amaç gücü yerinde olsun uzun yolda baymasin beni. Fz6 ya geçmek sorun olurmu yoksa 250 cc bir motor mu tercih etmeliyim

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Mustafa yukarıda yazmıştım, ben 1,5 sezondur cbr 250r kullanıyorum, yaklaşık 12000 km oldu. 4 kere Ankaradan Didime gittim. İyice piştiğimi düşünüyorum. İlk başlarken Ankaralılar bilir Atom Karıncadan (Soner Hoca) özel ders aldım. Hala motorumu seviyorum, aslında bana yetiyor da... Ama birşey beni fişekliyor kendimi tutamıyorum. Ben de şimdi fazera geçmeyi düşünüyorum. Hemen hergün Ankara trafiğinde işe gidip gelmeme rağmen fazer beni biraz korkutuyor. Ancak hiçbir şey beni ona ulaşmaktan alıkoyamaz. Şahsi görüşümdür. 250 cc tecrübesi edinmen sana birşey kaybettirmez. ybr 15 gün kadar kullanmıştım tatilde. Ancak 250'ye binince işler değişti. biraz daha ağır biraz daha güçlü. Ama sonuçta tek silindir agresif değil. Çabuk alışıyorsun. Görünüşü güzel...Albenisi var. Tvsiyem fazerdan önce 250 cc yi tecrübe etmen...

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Fazer YBR den sonra geçmek için çoook yanlış bir makina, daha ilk gaz açışında üstünden uçabilirsin Ybr nerdeyse bisiklet gibi, kullanması çok kolay bir makina, sağlam, güzel, tam bir başlangıç motoru. Bence ille de büyük birşey olsun diyorsan mümkün olduğu kadar hafif tek silindir ya da en fazla 2 silindir birşeyler bak, çünkü gerek motor gücü gerekse motor ağırlığı ybr den sonra her türlü seni zorlayacaktır, araya bir makina daha koyup ondan sonra fazera geçmek bence daha mantıklı, şahsi görüşüm.

Serhat, takası görmemişim ben, dediğin gibi takas isteyeceğini sanmıyorum, çünkü motoru satıp tekrar yurtdışına gidecek, hala burada mı bilmiyorum, hafta sonu buradaydı, en kötü vekalet falan verir burdan birilerine ama takas istemez bence de. Amacı motoru satmak, burda kalacak olsa zaten satmazdı.
    Malibu1773 bunu beğendi.

mustafa.buda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 YBR 125 ESD
    Evet kullanıcılarına sormak istedim bende bu konuda ki düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi. Aslında suzuki inazuma tercihinde yana gönlüm onunda ikinci eli daha pek yok diyebilirim gider sıfır alınır olsun fiyatlara da.

Motosikleti
    Alıntı mustafa.buda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet kullanıcılarına sormak istedim bende bu konuda ki düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi. Aslında suzuki inazuma tercihinde yana gönlüm onunda ikinci eli daha pek yok diyebilirim gider sıfır alınır olsun fiyatlara da.
    ben ybr den geçtim fz6 ya ancak neredeyse 4 sene bir fill sürdüm, gerek şehir içi gerek şehir dışı. fz6 nın alt devirleri sakindir, hata affeder. ancak şu var ki 1 yıllık 125cc. sürücüsünün ha diyiince sürebileceği bi motosiklet değil çünkü birazcık sıkıştırınca gerçekten çok seri, bu yüzden motorun dinamiklerine alışılmış olmalı ve hıza göre öngörülerin gelişmiş olması gerekli.

---------- Post added at 01:53 ---------- Previous post was at 01:37 ----------

[/COLOR]http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-modelli-km-dusuk-146714520/detay

Bu ilan için ne dersiniz arkadaşlar...
    bu modelin şasisinin bu derece hasar görmesi için tüm kafa karenajının dağılması gerekiyor, bi tanıdık dağıttı ordan biliyorum. o motor çöp, çünkü aluminyum şasi... şu anda çekme, kırık vs yoktur ancak mikro çatlaklar zamanla şasenin ikiye bölünmesine sebep oluyor. bu yüzden alu şasili motorla kaza yaptı mı tekrar toplanmaz diyorlar ya zaten...
    mkaptan ve Malibu1773 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler