Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    bozuk yol insanı psikolojik olarak yoruyor, hem bozuk hem de frenajın bol olduğu yerler iyice sıkıntı...pazar günü 500 km lik ankara bolu gezisi yaptık, lastikler gayet güzel, tavsiye ederim (metzeller m5)

gün içinde kornam çalmamaya başladı, fren lambam da yanmıyor, ikisinin birlikte bozulması sigortadan olduğuna delalet midir? yoksa ayrı ayrı sebepleri var mıdır, neler olabilir? kornanın bi fişi diğerinden farklı sanırım, tam olarak tutmuyo gibi bişey...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ben de dün aynı dertten muzdariptim. Düzceye bir gezi düzenledik, şelalelere gideriz eğleniriz ayağına. Son 3-4 km'si resmen çileydi.. Hayatımın en kötü 3-4 km'lerinden biriydi. Ki motorda kötü sonuçlara sebep oldu. Tam olarak kaynağını bilmiyorum ama debriyaj balatasını yediğimi düşünüyorum. Hava zaten +30 dereceydi, iki defa hararet tavan yaptı. Yol (yol demeye bin şahit) traktör yolu. Resmen böbrek taşlarımı bıraktım, motor dökülmese bari dedim. Hem virajlar hem rampalar. 1. viteste 2. viteste yarım debriyaj yarım debriyaj gide gideee.. Sonuç, vites geçişlerinde debriyajı bırakıp gaz verirken motorda silkeleme ve "kıyk" sıyırma sesi gelmesi... Sanıyorum en azından yarım milyar kaçtı bi tarafıma... Sezonun yarısını kapattığımı düşünüyorum. Ramazandan sonra anca görebilirim sanırım tekrar yolları. Ve artık toprak yola tövbe ettim, zaten sevmiyordum iyice nefret ettim.

Erhan senin yazdıklarınla ilgili olarak, bence fren ambulü sarsıntıdan dolayı kesmiştir. Kornaya birşey diyemiyorum, kablolar veya yerinden oynamış olan fişten olabilir. Ama sigortadan olmasa gerek yav
    "CaRPe DieM"

ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    Çok geçmiş olsun her ikinize de. Kötü yollar insanın tam anlamıyla gezi zevkini sıfırlıyor. Normal yollarımızın kalitesi dahi ortadayken o yollar da hepten bozuyor
    moralleri. Ben de titizim biraz bozuk yola girince içim gidiyor resmen. Neyse umarım sıkıntı büyük olmaz.
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de dün aynı dertten muzdariptim. Düzceye bir gezi düzenledik, şelalelere gideriz eğleniriz ayağına. Son 3-4 km'si resmen çileydi.. Hayatımın en kötü 3-4 km'lerinden biriydi. Ki motorda kötü sonuçlara sebep oldu. Tam olarak kaynağını bilmiyorum ama debriyaj balatasını yediğimi düşünüyorum. Hava zaten +30 dereceydi, iki defa hararet tavan yaptı. Yol (yol demeye bin şahit) traktör yolu. Resmen böbrek taşlarımı bıraktım, motor dökülmese bari dedim. Hem virajlar hem rampalar. 1. viteste 2. viteste yarım debriyaj yarım debriyaj gide gideee.. Sonuç, vites geçişlerinde debriyajı bırakıp gaz verirken motorda silkeleme ve "kıyk" sıyırma sesi gelmesi... Sanıyorum en azından yarım milyar kaçtı bi tarafıma... Sezonun yarısını kapattığımı düşünüyorum. Ramazandan sonra anca görebilirim sanırım tekrar yolları. Ve artık toprak yola tövbe ettim, zaten sevmiyordum iyice nefret ettim.

Erhan senin yazdıklarınla ilgili olarak, bence fren ambulü sarsıntıdan dolayı kesmiştir. Kornaya birşey diyemiyorum, kablolar veya yerinden oynamış olan fişten olabilir. Ama sigortadan olmasa gerek yav
    geçmiş olsun cihan, amacı dışında kullanınca can sıkıcı problemler oluşabiliyo...

Alıntı ÖMER FARUK İ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun her ikinize de. Kötü yollar insanın tam anlamıyla gezi zevkini sıfırlıyor. Normal yollarımızın kalitesi dahi ortadayken o yollar da hepten bozuyor
    moralleri. Ben de titizim biraz bozuk yola girince içim gidiyor resmen. Neyse umarım sıkıntı büyük olmaz.
    kötü yollar uygun aletle keyifli olabilir ama bununla zorlamamak lazım...
    cihan54 bunu beğendi.

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    egzos isteyen arkadaşlara duyurulur ..

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-ixil-performans-egsoz-fz6-fazer-videoda-sesini-duyabilirsiniz-123190567/detay/
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

Motosikleti
    2006 Yamaha R6
    Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzos isteyen arkadaşlara duyurulur ..

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-ixil-performans-egsoz-fz6-fazer-videoda-sesini-duyabilirsiniz-123190567/detay/
    yoshi veya akropovic sesi yok hocam bana onlardan lazım

Motosikleti
    arkadasım akropovici satıyor ama tuzlu tabi . 1200 tl istiyor .ayrıca benim motorun sesi onu baStırıyor herturlu .

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı hndsmyng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoshi veya akropovic sesi yok hocam bana onlardan lazım
    ben sesten ziyade görüntüyle daha çok ilgileniyorum egzos mevzuunda...tam emin değilim ama en güzel duran two brothers ın karbon kaplama olanları...

beyler bu arada sübap ayarını yaptırmışken, başka nelere baktırayım, öğrendiğime göre açılmışken egzantirik zinciri de kontrol edilebiliyomuş...debriyaj balatası da değişse olur mu..32000 km de alet, ama debriyaj balatası da 300 tl gibi bir rakam sanırım

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Evet debriyaj balatasına baktığımda 312tl fiyatını gördüm. Egzantrik zinciri ve gergisini de değiştirmeni tavsiye ederim hazır açılmışken... Nasılsa az kalmıştır artık miyadına...

Egsoz konusunda da, görüntü olarak Erhan'a katılıyorum. Fazer'a en çok yakışanı Two Bro... Ses olarak Akrep egsoz kaliteli bir ses vermiyor Fazerda. Ixil de aynı şekilde. Yalnızca yüksek sesleri var bence.. Fazerda en iyi ses Two Bro ve Yoshi veriyor kanımca...

Erhan, makinenin işi bittiğinde hangi parçaya ne kadar ödediğini ve hangi parça için ne kadar işçilik aldıklarını da söyler misin rica etsem. Ben de yakın zamanda ağır bakıma giricem hayırlısıyla. Egzantrik ve debriyaj balatayı ben de değiştiricem sanırım...
    erro bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    tracer 900
    Evet debriyaj balatasına baktığımda 312tl fiyatını gördüm. Egzantrik zinciri ve gergisini de değiştirmeni tavsiye ederim hazır açılmışken... Nasılsa az kalmıştır artık miyadına...

Egsoz konusunda da, görüntü olarak Erhan'a katılıyorum. Fazer'a en çok yakışanı Two Bro... Ses olarak Akrep egsoz kaliteli bir ses vermiyor Fazerda. Ixil de aynı şekilde. Yalnızca yüksek sesleri var bence.. Fazerda en iyi ses Two Bro ve Yoshi veriyor kanımca...

Erhan, makinenin işi bittiğinde hangi parçaya ne kadar ödediğini ve hangi parça için ne kadar işçilik aldıklarını da söyler misin rica etsem. Ben de yakın zamanda ağır bakıma giricem hayırlısıyla. Egzantrik ve debriyaj balatayı ben de değiştiricem sanırım...

cihan değiştirmeyi tavsiye etmekle beni masrafa soktun valla
    hiç aklımda yoktu, ikinci el alırken bunları hesap etmek gerekli işte... yoksa sonra böyle sıkıntı oluyo

ön amortisör keçelerini de değiştirsem iyi olacak... birisinde çok hafif bi sızma var...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

cihan parça fiyatlarını yazarım elbette, şimdi link veremiyorum cepten baktığım için ama motoliz.com da sanırım tüm ihtiyacım olan parçalar mevcut...aşağı yukarı maliyet hesabı yapıyorum ama işçilikler hakkında bi fikrim yok açıkçası..bilmiyorum usta bana mı aldırır kendi mi temin eder ama aşağı yukarı fikir verebilir sana

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Tamam bekliyorum işçilikler çok oynar mı ki servisten servise

Masrafa soktum da hazır durum varken ve sezona giriyorken aradan çıkartmak en iyisi. Sonra yolda giderken veya maddi durumlar sıkışıkken patlak verir falan nemelazım..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    tracer 900
    Tamam bekliyorum işçilikler çok oynar mı ki servisten servise

Masrafa soktum da hazır durum varken ve sezona giriyorken aradan çıkartmak en iyisi. Sonra yolda giderken veya maddi durumlar sıkışıkken patlak verir falan nemelazım..
    üstad maddi durumlar sıkışık zaten ziyadesiyle, ondan öyle diyorum...lastikler bu sezonu çıkarır diye kendimi inandırmaya çalışırken, değiştirme sinyali vermesi iyi olmadı...

ben servise götürmeyecem eğer yetkili servisten bhasediyosan ki kendisi sübap ayarına 1000 tl gibi bi rakam vermişti, ankara da bakacağı motoru seçen bi usta var..metin usta, kendisi meşhurdur, biraz da gariptir, işçiliği de biraz fazladır..motora ve sahibine baktıktan sonra işi alır ya da almaz...hatta motoru almadan önce kışın adamla tanışmaya gittim, yarın da tekrar kendimi hatırlatmak adına bi ön mülakat niteliğinde görüşcem..

aklımdaki yapılacaklar;

sübap ayarı
    egzantrik zincir gergi kontrolü (bunun değişmesi bu kilometrede normalde mantıksız, değişmemesi lazım, 50000 km değişme vakti diyolar)
    debriyaj balatası (bu muhtemelen değişir, )
    debriyaj teli (debriyaj biraz sert, telle ilgili olabileceğini söylediler)

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Debriyaj balatasını değiştirme sebebin ne peki?
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    tracer 900
    Debriyaj balatasını değiştirme sebebin ne peki?
    heç işte açılmışken mantığı aslında değişmesine gerek olmaması lazım değil mi?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ben derimki debriyaj yerine egzantrik zincirine gir
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    beyler f modu nasıl anlaşılır .. hani arabada ışık yanar ya bbenzin..fazerlarda bu olay nasıl oluyor _?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    f modu dediğin yedek depo mu acaba Eğer oysa son çizgi yanıp sönmeye başladığında yedek depo diyebiliriz..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Anladim.kac lt kalinca yaniyor peki ?

ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    3,4 lt ama bazen erken yanıyor. Çalkalanma filan dolasıyla sanırım. Ben çok sağlıklı olmaz düşüncesiyle yedeğe düşer düşmez alıyorum yakıtımı.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    evet ben de aynını yapıyorum. ne olur ne olmaz. 3 litreden biraz daha fazla sanıyorum yedek depo..
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler