Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R 1150 GS Adventure
    Arkadaşlar Fazer bu klasmanda en iyi motor benim şahsi görüşüm. Bir sürücüye istediği her türlü hissiyatı sağlayabiliyor. Umarım yeni sahibi de aynı duyguları yaşar. Benim fazerden vazgecmekteki tek sebebim 2 motor kullanma isteği. Birini şehir içinde kullanım için düşünüyorum diğerini de uzun yol için. Uzun yol için ise seçeceğim motorda daha bir türlü kararımı veremedim. Fazer'dan sonra hangi motor bana onun verdiği hissiyatı verebilir bilemiyorum. Aklımda geçen motor xt660 tenere ama tek silindir vermeyecek bana fazerın verdiği hissiyatı. Bundan da eminim...
    Malibu1773 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    Millet geziyor nerden soktuum motoru salona icim gidiyor . Dayanamicam galiba daha fazla icerde tutamicam sanirim

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    Arkadaslar motor koruma demiri ile ayni anda koruma takozu takili olan varmi. Varsa rica etsem takoz ve k. demirini saseye saabitlemek icin tek civatami kullanilmis bakabilirmi. Zor olan takozu halletim sayilir ama ikisini ayni anda saseye sabitlicek uzunlukta alyan baslikli civata bulamiyorum . En sonunda k. Demirin sabitleme yerine yakin bi delik acip oyle tutturucam . Fazerdeki sase disi ingiliz disiymis heryerdede yokmus . Nasil bulucam bilemiyorum.
    Bide takoz boyu saseye sabitledikten sonra kac cm olmaliki yan yatinca depo zarar gormesin .

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Nacizane çalışmamızı tamamladık. Saygılarımla.

Başta Fazer'a uygun olmak üzere universal koruma takozu projesi: TIKLAYINIZ

Alıntı CEL1KYELEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar motor koruma demiri ile ayni anda koruma takozu takili olan varmi. Varsa rica etsem takoz ve k. demirini saseye saabitlemek icin tek civatami kullanilmis bakabilirmi. Zor olan takozu halletim sayilir ama ikisini ayni anda saseye sabitlicek uzunlukta alyan baslikli civata bulamiyorum . En sonunda k. Demirin sabitleme yerine yakin bi delik acip oyle tutturucam . Fazerdeki sase disi ingiliz disiymis heryerdede yokmus . Nasil bulucam bilemiyorum.
    Bide takoz boyu saseye sabitledikten sonra kac cm olmaliki yan yatinca depo zarar gormesin .
    Senin konunun da tam üzerine geldi aslında
    "CaRPe DieM"

jewath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer
    merhabalar. 2007 model fz6 fazer'ımın motor yağı değişimini yapmak istiyorum. bir kaç konuda fikrinizi rica ediyorum.
    -1-yağ değişimi 5600 km olmuş. kışın arada sırada binmek istiyorum havalar iyi giderse hafta sonları falan. motor yağını değiştirmemde fayda var mıdır? yoksa yazı mı bekleyeyim.
    -2- ne olur ne olmaz değiştirmek gerek ise 10w40 mı yoksa 10w-50 mi kullanayım?
    -3- marka olarak yamalube tercih etmek istiyorum fakat nasıl bir yağ bilmiyorum.
    -4- motul'ün 5100 serisi mi daha iyi olur 7100 serisi mi ?
    verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı jewath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar. 2007 model fz6 fazer'ımın motor yağı değişimini yapmak istiyorum. bir kaç konuda fikrinizi rica ediyorum.
    -1-yağ değişimi 5600 km olmuş. kışın arada sırada binmek istiyorum havalar iyi giderse hafta sonları falan. motor yağını değiştirmemde fayda var mıdır? yoksa yazı mı bekleyeyim.
    -2- ne olur ne olmaz değiştirmek gerek ise 10w40 mı yoksa 10w-50 mi kullanayım?
    -3- marka olarak yamalube tercih etmek istiyorum fakat nasıl bir yağ bilmiyorum.
    -4- motul'ün 5100 serisi mi daha iyi olur 7100 serisi mi ?
    verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler...
    5600 km olmuş ve hala yağ değiştirmedin mi Fazer'ın standart yağ değişim aralığı 3000-3500 km'dir. 10-40 yağ koyarsın, vizkoziteyi değiştirmene gerek yok yaz kış diye.. Marka tercihi sana kalmış, sanıyorum genelimiz motul kullanıyor. Fakat Ipone, castrol, yamalube de iyi markalardır. Motul'un 5000 veya 5100'ünü kullanman yeterli, 7100'e gerek yok
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer
    teşekkürler. filtre olarak orijinal yamahanın yeterli midir?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    K&N tak bi daha arkana bakma uğraşma etme bence. arada bir hava tutar temizlersin yeter..

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5600 km olmuş ve hala yağ değiştirmedin mi Fazer'ın standart yağ değişim aralığı 3000-3500 km'dir. 10-40 yağ koyarsın, vizkoziteyi değiştirmene gerek yok yaz kış diye.. Marka tercihi sana kalmış, sanıyorum genelimiz motul kullanıyor. Fakat Ipone, castrol, yamalube de iyi markalardır. Motul'un 5000 veya 5100'ünü kullanman yeterli, 7100'e gerek yok
    cihan kızma ama... yazdıklarını sen yazdın, değil mi?

fz6'nın yağ değişim periyodu 10.000 km de birdir ancak kullanılan yağın kalitesine göre 5-7 binde bir değiştirmek yeterli olur, tam sentetik yağ kolay bozulmaz bu yüzden 7100 öneririm. eğer illa 5100 alınacaksa 10w50 alınmalı bence, yok 7100 olacaksa 10w40 ideal, haricinde 7100'ün 10w60 ya da 20w50 modelleri ülkemiz ve fazer'ın anatomisine çok uygun olmadığı kanaatindeyim. 10w50 modeli olsa alır kullanırdım ancak 10w40 olanını kullanıyorum. (20w50 zaten kışın asla kullanılacak bir yağ değil o ayrı bişey)

yağ filtresini bence yamaha marka kullanmalı ve her değişimde değiştrimeliyiz. (43.7 tl ye aldım bayiden) yoksa sık yağ değiştirmenin bir alemi yok, filtre iyiyse yağ zaten hemen eskimeyecektir. ayrıca hava filtresi olarak, k&N filtrem var, isterseniz size satabilirim. filtre bakım ücreti açısından çok ekonomik çünkü çabuk kirlenmiyor ve temizleme ücreti, orjinal kitiyle bile olsa harcanan malzeme için oldukça cüzzi. yeni temizledim ve yağladım, ancak kendim orjinal yamaha hava filtresi kullanıyorum. K&N ile ses daha iyi ancak performans olarak bir fark yok. hatta maddi imkanlar iyiyse orjinal hava filtresinden yanayım çünkü daha iyi filtrasyona sahip. nispeten uzun motor ömrü sağlayacaktır...

yamalube hakkında tecrübem yok, ancak yabancı forumlardan okuduğum kadarıyla önermiyorum, castrol asla önermiyorum ve castrol ile tecrübem var
    hiflo filtre den de uzak durun, onunla da hoş olmayan anılarım var.
    Ayrıca, eğer soğutma suyu ve amortisör yağı 2 sene içinde değişmemişse onları da değiştirmenizi öneririm.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Yağ hakkında bu fikirlere nerden kapıldın merak ettim

Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cihan kızma ama... yazdıklarını sen yazdın, değil mi?

fz6'nın yağ değişim periyodu 10.000 km de birdir ancak kullanılan yağın kalitesine göre 5-7 binde bir değiştirmek yeterli olur, tam sentetik yağ kolay bozulmaz bu yüzden 7100 öneririm. eğer illa 5100 alınacaksa 10w50 alınmalı bence, yok 7100 olacaksa 10w40 ideal, haricinde 7100'ün 10w60 ya da 20w50 modelleri ülkemiz ve fazer'ın anatomisine çok uygun olmadığı kanaatindeyim. 10w50 modeli olsa alır kullanırdım ancak 10w40 olanını kullanıyorum. (20w50 zaten kışın asla kullanılacak bir yağ değil o ayrı bişey)

yağ filtresini bence yamaha marka kullanmalı ve her değişimde değiştrimeliyiz. (43.7 tl ye aldım bayiden) yoksa sık yağ değiştirmenin bir alemi yok, filtre iyiyse yağ zaten hemen eskimeyecektir. ayrıca hava filtresi olarak, k&N filtrem var, isterseniz size satabilirim. filtre bakım ücreti açısından çok ekonomik çünkü çabuk kirlenmiyor ve temizleme ücreti, orjinal kitiyle bile olsa harcanan malzeme için oldukça cüzzi. yeni temizledim ve yağladım, ancak kendim orjinal yamaha hava filtresi kullanıyorum. K&N ile ses daha iyi ancak performans olarak bir fark yok. hatta maddi imkanlar iyiyse orjinal hava filtresinden yanayım çünkü daha iyi filtrasyona sahip. nispeten uzun motor ömrü sağlayacaktır...

yamalube hakkında tecrübem yok, ancak yabancı forumlardan okuduğum kadarıyla önermiyorum, castrol asla önermiyorum ve castrol ile tecrübem var
    hiflo filtre den de uzak durun, onunla da hoş olmayan anılarım var.
    Ayrıca, eğer soğutma suyu ve amortisör yağı 2 sene içinde değişmemişse onları da değiştirmenizi öneririm.
    bende 5000-6000 arasında yağ değişimi 10.000 de bir filtre değişimi diye biliyorum. Filtre değişimini bilmediğim için onuda değiştireyim dedim ve biraz önce orijinal yamaha yağ filtresi siparişi geçtim. (5GH-13440-20 R1-R6-FZ1-FZ6-FZ8-XJ6-XVS950-XT1200Z YAĞ FİLİTRESİ ) yağ olarak 7100 mantıklı geliyor ( olmuşken iyisini tercih ederim ). ama 5100 ile 7100 arasında mühim bir fark yoksa (dayanıklılık ve kullanış açısından ) 5100 almakta fayda var derim. bilmem haklımıyım

Motosikleti
    Yağ hakkında bu fikirlere nerden kapıldın merak ettim
    hmmm. netten okuduklarım diyelim amerikadaki forumları takip ediyorum, gsxr,fz6 ve r6 cı elemanlar genelde 3.000 milde yani 5 binde değiştiriyor yağı. 5binden sonra yağ incelmeye başlıyor, o noktadan sonrasında yağın kalitesi ve nasıl kullanıldığı ne kadar kullanılacağını belirler. örneğin 150 binde corollamız var, hep 10 binde bir değişir yağı ve 5w40 mobil tam sentetik yağ konulur içine. 150 binde, neredeyse hiç yağ eksiltmiyor orjinal filtreler kullanılıyor ve filtereler her bakımda değişiyor. kullanılan araç için doğru yağ, doğru kullanım şekli, kaliteli ve sık değişen filtreler, aracı ısıtıp yola çıkma v.s. motor ömrü ve yağ ömrünü ciddi etkileyen şeyler...
    tabi ki şu da var, örneğin sen hep 7-12 bin devir arası gidiyorsundur sık yağ değiştirmen mantıklı olur, yağın içinde metal tozu daha çabuk birikim yapar. ancak sakin süren ve doğru ayarlara sahip motoru olan birisinin 5000den önce yağ değiştirmesi bence israf... kimse napıyosun hemşerim? demez tabi ki, mal senin para senin... ancak dünya ve ülkemiz hepimizin. dünyanın kaynakları sınırlı ve ülkemizde otomotiv sektöründeki parçaların/sarf malzemenin çok büyük oranı yurt dışı kaynaklı. yani gereksiz harcamamak lazım milli serveti. birileri ayakkabı kutularıyla götürse de bizler üstümüze düşeni yapmalıyız :mgreen:

yağ filtrelerinde, iyi filtreler 30 mikron altındaki parçacıkları iyi filtreler daha iyi filtreler ve 30 mikron altı filtrasyon kalitesi km arrtıkça düşer.
    ancak en kötü filtre bile 30 mikron parçacıkları %90 oranında filtreler ki, bu iyi bir filtre olduğunu göstermez... neyse çok uzatıp laf salatası yapmak istemiyorum ama şunu söyleyebilirim ki filtreler ve yağlar konusunda paranoya derecesine varacak kadar meraklıydım bir zamanlar ve bu yazdıklarım sadece forumlardan okuduklarım değil, bazıları bilimsel makalelerden ve test sonuçlarından edindiğim bilgilerdir. türkçe kaynaklar bu konuda sınırlı, ülkemizde abd de olduğu gibi kullanılmış motor yağının içeriğini cüzddi miktara test eden kuruluş var mı onu bile bilmiyorum. kazasız sürüşler

5100 ile 7100 arasında mühim bir fark yoksa (dayanıklılık ve kullanış açısından ) 5100 almakta fayda var derim. bilmem haklımıyım
    7100 de daha fazla antioksidan ve temizleyici madde var, üstelik tam sentetik yağlar moleküler olarak ısıya ve aşınmaya daha dayanıklıdır. kimyasal katıkları da asitlenme ve oksitlenme sürelerini uzattığı için yarı sentetik yağdan yarı yarıya daha uzun ömrü vardır desek yalan olmaz, ancak dezavantaj olarak şanzımanı yarı sentetiğin daha iyi koruduğu söyleniyor, lakin ben hiç aşınmış vites dişlisi olan motor görmedim Türkiyede. yurt dışındaki gibi motorlarımıza milyon km yaptırmadığımız için üst kapak ve silindir koruması bence daha önemli, ayrıca 7100 de yeterli şanzıman korumasını vermiyor olsa JASO MA2 sertifikası alamazdı bence...

7100 JASO MA2 10w40 teknik döküman
    5100 JASO MA2 10w40 teknik döküman
    5100 JASO MA (eski ürün) 10w40 teknik döküman

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    bende 5000-6000 arasında yağ değişimi 10.000 de bir filtre değişimi diye biliyorum. Filtre değişimini bilmediğim için onuda değiştireyim dedim ve biraz önce orijinal yamaha yağ filtresi siparişi geçtim. (5GH-13440-20 R1-R6-FZ1-FZ6-FZ8-XJ6-XVS950-XT1200Z YAĞ FİLİTRESİ ) yağ olarak 7100 mantıklı geliyor ( olmuşken iyisini tercih ederim ). ama 5100 ile 7100 arasında mühim bir fark yoksa (dayanıklılık ve kullanış açısından ) 5100 almakta fayda var derim. bilmem haklımıyım
    kaç km'de bir değiştirmek sana kalmış. Servis kitapçığı 10 bin km'de bir değiştirmeyi öneriyor. Ben 3000 km'de bir değiştiriyorum. Neden yağımı (Ve haliyle motorumu) öldüreyimki...

neden 7100 neden 5100 veya 5000...

Ben yağ tedariği ve değişimimi Honda-Yamaha-KTM ortak yetkili servisinde yaptırıyorum. Aynı zamanda bu servis Motul ve Ipone'un bölge bayii... Uzun uzun sohbetlerimiz oluyor, ve bunların sonucunda neden 3000'de bir değiştirmem gerektiğini ve neden Motul kullanmam gerektiğini ve 5100 kullanmamın uygun olduğunu da açık açık öğrendim. Örneğin; 7100 kullanmanın gereksiz olduğunu şöyle söyliyim. Bayii'nin kendi söylediği şu şekilde: "7100 serisi, yüksek performans motorlar ve özellikle yarış motorları için üretildi ve yalnızca bu motorlara öneriliyor."

5100 serisini 600cc ve daha üst segmentler için önerildiğini de söylüyor.

Bir bilgi daha; Ipone ve Motul arasında Ipone'un tercih edilmesine gerek olmadığını, ikisinin de arge ve kalitesinin aynı olduğunu söylüyor, neden daha fazla ödeyesin ki
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    kaç km'de bir değiştirmek sana kalmış. Servis kitapçığı 10 bin km'de bir değiştirmeyi öneriyor. Ben 3000 km'de bir değiştiriyorum. Neden yağımı (Ve haliyle motorumu) öldüreyimki...

neden 7100 neden 5100 veya 5000...

Ben yağ tedariği ve değişimimi Honda-Yamaha-KTM ortak yetkili servisinde yaptırıyorum. Aynı zamanda bu servis Motul ve Ipone'un bölge bayii... Uzun uzun sohbetlerimiz oluyor, ve bunların sonucunda neden 3000'de bir değiştirmem gerektiğini ve neden Motul kullanmam gerektiğini ve 5100 kullanmamın uygun olduğunu da açık açık öğrendim. Örneğin; 7100 kullanmanın gereksiz olduğunu şöyle söyliyim. Bayii'nin kendi söylediği şu şekilde: "7100 serisi, yüksek performans motorlar ve özellikle yarış motorları için üretildi ve yalnızca bu motorlara öneriliyor."

5100 serisini 600cc ve daha üst segmentler için önerildiğini de söylüyor.

Bir bilgi daha; Ipone ve Motul arasında Ipone'un tercih edilmesine gerek olmadığını, ikisinin de arge ve kalitesinin aynı olduğunu söylüyor, neden daha fazla ödeyesin ki
    bir miktar haklsın, ancak, herşey o kadar basit olsa idi sence tüm otomotiv guruları tam sentetik yağın daha iyi olduğunu iddia eder miydi? herşey bir yana, ben içindeki katkıların daha iyi olmasından dolayı alırım 7100'ü. ben bildiklerimi uzun uzun yazdım, sen de yaz ki biz de senin bilgilerini öğrenelim, bilgi paylaştıkça çoğalır ve değerlernir umarım yazdıklarım yanlış anlaşılmıyordur...

Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer
    " ben bildiklerimi uzun uzun yazdım, sen de yaz ki biz de senin bilgilerini öğrenelim, bilgi paylaştıkça çoğalır ve değerlernir " +1

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Zamanla aklıma geldikçe yazıyorum zaten de, hepsini yazmaya kalksam makaleler çıkardı

Mesela kulakları çınlasın bir üstadım da bir konuya değindi; Honda yurt dışında motorlarını 12 binde bir bakıma çağırırken Türkiyede 6 binde bir çağırıyor Bunu Yamahada da düşünebiliriz.. Aslında sebepleri de bilindik ve boldur. Ülkemizin şartları, kullanım şartları, mevsimsel farklar vs.

Diğer bir husus, az önce söylediğimiz gibi, Ipone ve Motul arasındaki seçim durumu. Ipone en pahalı yağ sanırım ve Motul'la arasında az fark var. Arkadaş: "Motul'un yetkilileri gelip kendi argelerini övüyor anlatıyor, eğitim ve tanıtımlarını veriyor. Sonra Ipone yetkilileri gelip aynı şeyleri yapıyor. Burada biz de kendimiz test edip kullanıcı verilerine yani geri bildirimlere yöneliyoruz. Çünkü iki markanın arasında ürün gamı, özellikleri, kalitesi vs. arasında pek de fark yok. Yalnızca fiyat farkı var. Biz bu tüm değerlendirmeleri yaptığımızda 'Bu iki markanın birebir aynı olduğu kanısına ulaştık.' Hal böyle olunca biz de Motul kullanmayı ve kullandırmayı tercih ediyoruz."

Daha dünkü konuşmamızda da 5000-5100-7100 mevzuğundan bahsettik. (Hep 5100 kullanıyordum, dün de 5000 koyduk denemek istedim bakalım ) 600cc'ye kadar 5000, 600cc ve üstünde 5100 kullanılmasını Motul kendi öneriyor dedi. Ben genelde pimpirikli biriyim, hep 7100 gözüme takılıyordu, hep derim birşey olacaksa en iyisi olsun kafam rahat olsun diye. Bu sefer de bu konu aklıma takıldı, neden 5100 kullanıyorum orada 7100 de var Cevabımı da aldım rahatladım çok şükür. 7100'ü pistlere giren motorlara ve yüksek performanslı, hard kullanılan yüksek devirli motorlara verdiklerini ve ürünün bu alan için üretildiğini belirtti. Yani hiç gerek yok 60-70 lira fark ödemeye dedi. Ben de uslu çocuğu oynayıp tamam dedim

Neden 10-40'dan caymamam gerektiği konusunu da çok irdelemiştik ama şu an ayrıntıları aklıma gelmiyor. 40 yerine 50 olduğunda partikül arttığını ve bunun da aşınmayı arttırdığını belirttiğini hatırlıyorum sadece..

Hadi ben artık yatayım, hem bugün biraz yol yaptım yorgunum hem de sabah iş var Hayırlı geceler fazercanlar..

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Yağ konusunu uzun uzadıya hatmetmiş biri olaraktan benimde birkaç sözüm olacak
    Fazerlarda yağ değişimi 10000 km de bir yapılır ve bu da filtre ile birlikte değiştirilir (kitapçığa göre)
    Ancak ben her 5000 km de bir değişim yaptım filtreyi ise 10 binde bir değiştirdim yani bir kapalı bir açık tabir edilen şekilde yaptım.
    yağ olarak servis manueli 10-40 tavsiye ediyor Ancak yaz aylarında yaşadığınız şehrin sıcaklığına göre 15-50 kullanılabilir.
    Ben mayıs ayında motul 5100 15-50 koydum ve makina deyim yerindeyse yağ gibi aktı
    kışın tavsiye edilen 10-40 tır.
    Filtre olarak hava filtesi hep orjinal taktım ama yağ filtresi kn takmıştım

bu da değişim videom
    headhunter251 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ konusunu uzun uzadıya hatmetmiş biri olaraktan benimde birkaç sözüm olacak
    Fazerlarda yağ değişimi 10000 km de bir yapılır ve bu da filtre ile birlikte değiştirilir (kitapçığa göre)
    Ancak ben her 5000 km de bir değişim yaptım filtreyi ise 10 binde bir değiştirdim yani bir kapalı bir açık tabir edilen şekilde yaptım.
    yağ olarak servis manueli 10-40 tavsiye ediyor Ancak yaz aylarında yaşadığınız şehrin sıcaklığına göre 15-50 kullanılabilir.
    Ben mayıs ayında motul 5100 15-50 koydum ve makina deyim yerindeyse yağ gibi aktı
    kışın tavsiye edilen 10-40 tır.
    Filtre olarak hava filtesi hep orjinal taktım ama yağ filtresi kn takmıştım

bu da değişim videom http://www.youtube.com/watch?v=alkGiQbTWDk
    Havan kime yabancı
    mkaptan bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    ikinci el aldığım 2bro egsozların bugün elime ulaştı..ama malum ankara kış şartlarında ne zaman taktırabilirim pek bi fikrim yok açıkçası...acaip de heyecanlıyım aslında...taktırıp binememek de var işin ucunda

slip on egsoz kullananların hiç birisi alette hiç bir ayar yaptırmadığını söylüyor...değişiklik olmadığını da belirtiyorlar...

benim aklıma takılan bu katalitik konvertör müdür nedir onu iptal edecek miyim...bunun varlığı sesin seviyesinin düşük olmasında etkisi olduğu söyleniyor...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler