Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    8000 devirden sonraki hislerini merak ediyorum ozaman..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nolann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 600F K7
    Bugun 8. bin olmasa bile iyi gazladık. 167 gibi bir hız gördük ama o bile çok iyidi gerçekten Işıklardan kalkıp önündeki düz ve uzun yolda kapatmak çok güzeldi :D Daha iyilerine vakit var

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ama dikkati de elden bırakmıyoruz di mi bu gidişin bir de duruşunu düşünmek de lazım tabi

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    gecen e5 de gidiyorum bı baktım ibre 190 olmuş yavasladım haliyle

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Şakası yok. Ben de motoru ilk aldığımda eve dönerken (Sözde yavaş yavaş getiricem ya), bir ara gözüm ibreye takıldı, "175" yazıyo Allahım sana geliyorum nasıl olur diye düşüne düşüne yavaşladım. İnsan anlayamıyor bazen hızını. Bu Fazer'da mı böyle yoksa genelde mi böyle bilmiyorum. Ama sanırım Fazer hızını pek göstermeyen bir makina..

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Bende 2 gün önce arkaşın gazına geldim xt 660 var ondada beraber kalktık ben daha acemi olunca ikiyle kalktım direk sonradan 3 4 derken ibreye bir baktım 195 önümde kavşak var ışıklar var frenlere hafif dokundum baktım motor altımdan gidecek dedim allahım sana geliyorum allahtan panik yapmadım kavsağa doksanla girip çıktım ama totomdan terler aktı. Yüreğim aldi ağzıma geldi resmen. Harbiden affetmiyen bir makine çabuk hızlanıyor ama çabuk duramıyor

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    arkadaşlar merhaba güncel bilgilerle yardımcı olmanızı bekliyorum sezonu motorsuz geçirmeme derdinde birisi olarak soruyorum yakıt tüketiminiz ne doğrultuda şehir içi 1lt ile kaç km yapıyorsunuz? yada 100 km'de ne yakıyor da diyebiliriz,teşekkürler...

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    arkadaşlar v-strom ve fazer arası kararsız kaldım 2007 fazer abs li 13.000 e buldum birtane 45000 de fiyatı nasil bu fazerde alirken dikkat edeceğim hususlar varmıdır yardımcı olursdanız sevinirim

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba güncel bilgilerle yardımcı olmanızı bekliyorum sezonu motorsuz geçirmeme derdinde birisi olarak soruyorum yakıt tüketiminiz ne doğrultuda şehir içi 1lt ile kaç km yapıyorsunuz? yada 100 km'de ne yakıyor da diyebiliriz,teşekkürler...
    98hp fazer'ın yakışı: Şehiriçin sakin kullanımda 30 kuruş, Şehirler arası sakin kullanımda 22 kuruş.. Agresif kullanımda değer biçemem çünkü oldukça farklı değerler çıkabiliyor. Bir de ne kadar agresif kullandığına bağlı Ben şehirler arası agresif kullanımda 60 kuruş da yaktırdım şehir içi agresif kullanımda 45 kuruş da yaktırdım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Alıntı mad_blue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar v-strom ve fazer arası kararsız kaldım 2007 fazer abs li 13.000 e buldum birtane 45000 de fiyatı nasil bu fazerde alirken dikkat edeceğim hususlar varmıdır yardımcı olursdanız sevinirim
    Öncelikle vstrom ve fazer çok farklı tarzları temsil ediyor. Aralarında karşılaştırma yapmıyım. Motoru ne amaçla kullanacağına bağlı olarak aralarında seçim yapmalısın önce... 2007 abs'li fazer için 13 bin tl gayet uygun bir fiyattır. Alırken dikkat etmen gereken hususlar, gidonda ağır sürüşlerde boşluk var mı? 20km gibi bir hızla giderken panik fren yap, abs ne derece tepki gösterebiliyor? rölantide ve yükte motordan gelen sesi dinle, bir şıkırtı sesi var mı? Bir de tabi genel olarak, agresuarlı olması tercih sebebidir Şimdiden alacağın motor hayırlı olsun.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    98hp fazer'ın yakışı: Şehiriçin sakin kullanımda 30 kuruş, Şehirler arası sakin kullanımda 22 kuruş.. Agresif kullanımda değer biçemem çünkü oldukça farklı değerler çıkabiliyor. Bir de ne kadar agresif kullandığına bağlı Ben şehirler arası agresif kullanımda 60 kuruş da yaktırdım şehir içi agresif kullanımda 45 kuruş da yaktırdım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Öncelikle vstrom ve fazer çok farklı tarzları temsil ediyor. Aralarında karşılaştırma yapmıyım. Motoru ne amaçla kullanacağına bağlı olarak aralarında seçim yapmalısın önce... 2007 abs'li fazer için 13 bin tl gayet uygun bir fiyattır. Alırken dikkat etmen gereken hususlar, gidonda ağır sürüşlerde boşluk var mı? 20km gibi bir hızla giderken panik fren yap, abs ne derece tepki gösterebiliyor? rölantide ve yükte motordan gelen sesi dinle, bir şıkırtı sesi var mı? Bir de tabi genel olarak, agresuarlı olması tercih sebebidir Şimdiden alacağın motor hayırlı olsun.
    motoru genel anlamda asfaltta şehirler arası kullanacağim ama bazende dağ tepe ikisinin arasında fark oldugunu biliyorum ama ben hem ekonomi olarak yakıt yonunden hem sağlamlık olarak ikisinide kullanmış birisi çikarsa ve ben kesinlikle tekrar alacak olursam bunu alırım derse daha çok o motor üzerine yogunlaşacağim
    Ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, yaprakları yine de yere dökülür.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Sen vstrom'u seç

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    arkadaşlar fz6 naked ve fz6 fazer arasında kafa grenajı dışında bir fark var mı?ben açıkçası naked motorları daha çekici buluyorum ama grenajlısını alıp naked'e çevirmek basit bir grenaj çıkarıp naked far takmanın dışına çıkar mı?bir fz6'ya bakmayı düşünüyorum ama daha düşük km de bir fazer alıp naked yapmakta aklımdan geçmiyor diyemem...kawasaki er6N düşünürken kendimi 'Yamaha' fz6 ararken buldum.(er6N lerin piyasasını biraz şişirilmiş gibi gördüm)

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    cakar calısmam fazerime .

http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/117141-fz6-stop-cakar-calismam.html#post3052148
    hndsmyng bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    arkadaşlar fz6 naked ve fz6 fazer arasında kafa grenajı dışında bir fark var mı?ben açıkçası naked motorları daha çekici buluyorum ama grenajlısını alıp naked'e çevirmek basit bir grenaj çıkarıp naked far takmanın dışına çıkar mı?bir fz6'ya bakmayı düşünüyorum ama daha düşük km de bir fazer alıp naked yapmakta aklımdan geçmiyor diyemem...kawasaki er6N düşünürken kendimi 'Yamaha' fz6 ararken buldum.(er6N lerin piyasasını biraz şişirilmiş gibi gördüm)
    fikir verebilecek bir arkadaş aranıyor
    ayrıca bir fazer bakmak istiyorum ama motoru İzmir içinde expere götürmeliyim güvenilir bir servis vb neresi olabilir?
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Fz6 ile Fazer arasında grenaj dışında fark yok diye biliyorum. Bir de Naked'da farklı renk seçenekleri de mevcut...

Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cakar calısmam fazerime .

http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/117141-fz6-stop-cakar-calismam.html#post3052148
    Eve gidince videonu izliycem ben de
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    fikir verebilecek bir arkadaş aranıyor
    ayrıca bir fazer bakmak istiyorum ama motoru İzmir içinde expere götürmeliyim güvenilir bir servis vb neresi olabilir?

Grenaj disinda fark yok, motor ayni..

Bu sorunu ben de sormustum ama bu ekip daha cok fazer'ci,

Ben ciplak modelini aldim, tamamen keyif ve zevk farki, bakimi yaptirdigim ustaya fazer ci geliyor, ikimiz de memnunuz. Senin zevkine kalmis,

ciplak alacaksan, siyah sase olsun fazer da bir nebze ama ciplakta siyah sase olmayinca bence hos olmuyor

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı cacique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenaj disinda fark yok, motor ayni..

Bu sorunu ben de sormustum ama bu ekip daha cok fazer'ci,

Ben ciplak modelini aldim, tamamen keyif ve zevk farki, bakimi yaptirdigim ustaya fazer ci geliyor, ikimiz de memnunuz. Senin zevkine kalmis,

ciplak alacaksan, siyah sase olsun fazer da bir nebze ama ciplakta siyah sase olmayinca bence hos olmuyor
    sana katılıyorum siyah şase daha bi hoş gösteriyor motoru,İzmir civarında naked bulursam tadından yenmez bulamazsam fazerın grenajlarını çıkartmayı düşünüyorum bakalım bu yakın zamanda bir motorun üstünde görmek isityorum kendimi nasip işi tabi...
    motorunuzun sigorta bedeli ne kadar tutuyor & kasko yaptıran var mı?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Trafik sigortası ile göre değişir. 100 lira da çıkan il var 500 lira da..

kasko ücretleri 1500tl ile 3000tl arasında değişiyo..

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    bilgilendirme için teşekkürler cihan

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Elimizden geldiğince

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler