Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    selam fazerciler bu makinanın tipi racing e göre kötü ama sesine hastayım .birde maksimum hızı kaç km 1 2 3 4 5 6 .cı viteslerde en yüksek kaç km hızı görüyor?yani 1 nci viteste görebilceği maksimum hız nedir 2nci viteste nedir 3 4 5 te nedir?yakıt anlattığınıza göre baya yakıyormuş.
    ben şuan cbr 250 r kullanıyorum 170 175 arası hız yapabiliyorum max. 150e kadar rahat bir şekilde çıkıyor. 150den sonra çok fazla titreşim oluşuyor.açıkcası 30000 km yaptıktan sonra xj 600 diversion f modelini almayı düşünüyorum. fazere çok benziyor arada 20 beygirlik bir güç farkı var. ikinci elde hiç yok bu diversion f lerin
    ancak fazerler bi dünya var. ilginç mi sizce? yorumlara bakıyorum hızlanması çok seri yavaşlamasında sıkıntı var diyor arkadaşlar doğrumudur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    bence sen yine racing'le devam et.

Fazer'ın tüm viteslerini bilmiyorum ama 2. viteste 150 3. viteste 180 4. viteste 210 diye biliyorum.

Çok yakması konusuna gelirsek; basarsan her motor yakar Fazer'la şehirler arası sakin sürüşte 22 kuruşlara iniyorsun.

diverson yeni bir model. O yüzden ikinci eli pek yok. Yeni nesil Fazer diyebilirsin ona, biraz daha uslu hali...

hızlanma yavaşlama konusunda kıstasın nedir bilmiyorum ama 3.2 saniye gibi bir hızlanması var. durmasına güvenmiyorsan, abs'li modelimiz de var
    barodi bunu beğendi.

ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    1!de 100km, 2'de 145, 3'de 185 4'de 205 diye gider. Top speed eğer uygun yer biraz iniş biraz rüzgar 265 civarıdır ama 250 garanti.
    Yakıtı çok uygundur. Diversion aynen ybr cbf rahat kullanımlı bir motosiklet. Özellikle yeni olması dolayısıyla tavsiye ederim. Ama temiz bulabilmek
    kaydıyla Fazer candır
    cihan54 ve barodi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    ha doğru yaa 1'i unutmuşum. Evet 1'de 100 demeliydim
    barodi bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    1. viteste 100 ü kaç devirde buluyor...ben hiç denemedm öyle bişey merak ettim
    barodi bunu beğendi.

ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    Bunların hepsi Red line hızları. Bu hızlarda kesiciye giriyor motor. Yani 14 bincik

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Çok nadir de olsa deniyorum ben de, arada bir motora mentol lazım

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. viteste 100 ü kaç devirde buluyor...ben hiç denemedm öyle bişey merak ettim
    Erhancım sen arkadaşların dediği gibi kullanma 10-15 km de bir subap ayarına girersin.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Haklılık payı var gerek yok yani böyle aksiyonlara

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklılık payı var gerek yok yani böyle aksiyonlara
    Yok korayım zaten 8-9 binde motor bağırınca bi tuhaf oluyorum zaten, 1. Viteste 60-70 gördüm de 8 binde acaba benim motor mu gitmiyo diyodum, o devirlere psikolojik olarak çıkamıyom zaten

sentepeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    sigorta 73 tl ankarada 2005 fazer kasko 730 tl
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana katılıyorum siyah şase daha bi hoş gösteriyor motoru,İzmir civarında naked bulursam tadından yenmez bulamazsam fazerın grenajlarını çıkartmayı düşünüyorum bakalım bu yakın zamanda bir motorun üstünde görmek isityorum kendimi nasip işi tabi...
    motorunuzun sigorta bedeli ne kadar tutuyor & kasko yaptıran var mı?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Kasko çok değişkenlik gösterebiliyor ya.. kişinin yaşı, ehliyet tarihi, kaza geçmişi, ileri sürüş eğitimleri ve seviyeleri, güvenlik tedbirleri (gps vs.), modelin ülke geneli kaza ortalaması, yedek parça tedariği ve fiyatları vs vs. vs. diye uzayıp gidiyor. Ben bir ara fiyat alayım dedim 2500tl ila 1600tl arasında fiyat çıkartıldı.

sentepeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana katılıyorum siyah şase daha bi hoş gösteriyor motoru,İzmir civarında naked bulursam tadından yenmez bulamazsam fazerın grenajlarını çıkartmayı düşünüyorum bakalım bu yakın zamanda bir motorun üstünde görmek isityorum kendimi nasip işi tabi...
    motorunuzun sigorta bedeli ne kadar tutuyor & kasko yaptıran var mı?
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok korayım zaten 8-9 binde motor bağırınca bi tuhaf oluyorum zaten, 1. Viteste 60-70 gördüm de 8 binde acaba benim motor mu gitmiyo diyodum, o devirlere psikolojik olarak çıkamıyom zaten
    müdür bi kere dene bidaha vazgeçemezsin fazerin tadı 8 den sonra katlanıyo

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı sentepeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müdür bi kere dene bidaha vazgeçemezsin fazerin tadı 8 den sonra katlanıyo
    kardeş 5. 6. viteste denenebilir ama 1. ve 2. viteste çok bağırıyo, belki de yüksek viteste de o kadar bağırıyo ama rüzgardan duymuyoruz belki..

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Değerli arkadaşlarım. Yaklaşık 10 gün önce çok temiz, simsiyah bir 2005 fazer sahibi oldum. Dolayısıyla yakışıklı motoruma ciciler alma zamanı geldi. Disk kilidi, çelik halat kilit ve brandasını aldım. Ancak bunları ve kaskımı koyabileceğim, uygun fiyatlı bir de topcase ihtiyacım var. Fiyat/performansı iyi bir topcase tavsiyesi (mümkünse 48 lt ve 2. el) benim için çok önemli. Kazasız belasız günler.

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    neden siz memnun değilmisiniz yamahadan ,?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:58 ----------

Sen vstrom'u seç

siz memnun değilmisiniz yamahadan ?
    Ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, yaprakları yine de yere dökülür.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ondan değil ben vstrom almaktansa yine Fazer'ı seçerdim.. Vstrom'u seç dememin sebebi, beklenti ve taleplerini karşılaması açısından..

Alıntı mad_blue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru genel anlamda asfaltta şehirler arası kullanacağim ama bazende dağ tepe ikisinin arasında fark oldugunu biliyorum ama ben hem ekonomi olarak yakıt yonunden hem sağlamlık olarak ikisinide kullanmış birisi çikarsa ve ben kesinlikle tekrar alacak olursam bunu alırım derse daha çok o motor üzerine yogunlaşacağim
    Genel anlamda şehirler arası ama bazende dağ tepe.. Bu tabir vstrom'un tabiridir Fazer'la dağ tepe anlayışı farklıdır, yorar ve yorulur.. Hem de ekonomi olarak yakıt yönünden demişsin. Vstrom her halükarda aynı şartlarda Fazer'ın 3'te ikisi kadar yakacaktır...

İşte bu sebeplerden sen vstrom'u seç
    erro bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    Ondan değil ben vstrom almaktansa yine Fazer'ı seçerdim.. Vstrom'u seç dememin sebebi, beklenti ve taleplerini karşılaması açısından..

Genel anlamda şehirler arası ama bazende dağ tepe.. Bu tabir vstrom'un tabiridir Fazer'la dağ tepe anlayışı farklıdır, yorar ve yorulur.. Hem de ekonomi olarak yakıt yönünden demişsin. Vstrom her halükarda aynı şartlarda Fazer'ın 3'te ikisi kadar yakacaktır...

İşte bu sebeplerden sen vstrom'u seç
    verdiğiniz cevap için teşekkur ederim
    Ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, yaprakları yine de yere dökülür.

canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    selam arkadaşlar forumunuzu büyük bi keyfle takip ediyorm
    yeni motosiklete geçmek istiyorm daha önceki motorm kanuni phantom onu sattım şuan iki motor arasnda kaldm bi naked hastası olarak suzuki gsr6 mü yoksa yamaha fz6n mi?
    fz6 ağır basıyo galiba ama sizlerden de bilgi almak isterm
    fz6n için:
    - şehir içi ve şehir dışı yakıt durumu nasıl?
    - son kç km hızları görebiliyo?
    - motorda abs olan modeller kaç modelden yukarı olanlardr?
    - motorda kronik bi sorun warmıdr? sorular brz çok ama şmdiden k.bakmayn

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    - En düşük 22 kuruş en yüksek 55 kuruş civarı yakıtı var. Şehir içi ortalama değer 30 kuruş oluyor.
    - 250-260 civarında söylentiler mevcut
    - 2006 ve üstü
    - Kronik çok fazla yok, zaten olanlar da şimdiye kadar karşılaşılmış ve halledilmiş oluyor büyük çoğunluğunda. TPS sensör arızası ve gidon merkez rulmanı arızası kronik hastalıklarımız. Ama çok nadir karşılaştım bunları yaşayanlarla da şahsen.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler