Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nasip kardeşim bakalım..
    afyonlu003 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Bursa Duran Kardeşler Honda Yetkili Servisi İle görüştüm. Türkiye Şartlarında Garanti bozulmaması için dedi,1k 6k 12k 18k 24k da bakımlara gelmeniz gerekiyor diyor. Ankara Bora Honda Yetkili Servis 4kda motor bakıma girdi. Şimdi 6K da bi daha mı girecez ne saçma iş.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursa Duran Kardeşler Honda Yetkili Servisi İle görüştüm. Türkiye Şartlarında Garanti bozulmaması için dedi,1k 6k 12k 18k 24k da bakımlara gelmeniz gerekiyor diyor. Ankara Bora Honda Yetkili Servis 4kda motor bakıma girdi. Şimdi 6K da bi daha mı girecez ne saçma iş.
    Yok hocam Herkez kafasına göre bişey der Şu periyot içinde gel diye ama benim anlamadığım adam size demiş 1k dan sonra 6k da gel diye bana kalırsa bu süre çok uzun
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok hocam Herkez kafasına göre bişey der Şu periyot içinde gel diye ama benim anlamadığım adam size demiş 1k dan sonra 6k da gel diye bana kalırsa bu süre çok uzun
    Kitapa bakarsak Garanti Bozulmaması İÇin 1k 12k 24k da gidilmesi gerekir. Bakımlarda kol gibi kitliyorlar. 2013 MODEL motosıkletımde tüm bakımları kendım yaptım. 20.000 kmdede sattım. Bunda napsam dıye kara kara düşünüyorum. 2013 modeli 1k(yetkili servis)/4k/8k/12k/16k da yaptım sonra 20de sattım
    agrasiwe bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitapa bakarsak Garanti Bozulmaması İÇin 1k 12k 24k da gidilmesi gerekir. Bakımlarda kol gibi kitliyorlar. 2013 MODEL motosıkletımde tüm bakımları kendım yaptım. 20.000 kmdede sattım. Bunda napsam dıye kara kara düşünüyorum. 2013 modeli 1k(yetkili servis)/4k/8k/12k/16k da yaptım sonra 20de sattım
    1000 12000 de git gerisini kendin yap aralardakini

Motosikleti
    CBR250R 2015
    Serkan

Benim acayip sakin kullanimla 100 km 3.1 lt (0.13 krs ) tam olarak ama dedigim gibi motor daha105 km hizi gormedi suanda total trip 430 km :-)

Serkan S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı fey112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serkan

Benim acayip sakin kullanimla 100 km 3.1 lt (0.13 krs ) tam olarak ama dedigim gibi motor daha105 km hizi gormedi suanda total trip 430 km :-)
    bugün küçük bir hesap yaptım 220 km 9 litre yakmışım birazda agresif kullandım sanırım normal sakin bir sürüşle 3.5 lara ineceği kanısındayım

xantrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250
    Herkese merhaba
    Bugün motorum biraz garip davrandı bana, bir kez 2 den boşa attı vitesi herhalde ben vitesi tam geçirmedim diye düşündüm.
    Okuldan çıktım giderken , 4-5 viteste gazı açıp hızlanıyorum bir an sanki debriyaj tamamen sıkılmış (boşta gibi) ivmelenme durup devir yükselip tekrar yerine geldi. İlk seferde heralde debriyajı sıktım biraz diye düşündüm ama yarım sıkıp denediğimde hızlanması o kadar kesilmiyor gibi geldi. olay ikinciye de başıma geldi 10-15 dakika sonra.
    Çok kısa sürede olup bittiğinden tam emin değilim ama motorun sesinden ve ivmelenmenin durmasından böyle yorumladım olayı.
    Neden olmuş olabilir? Debriyaj kaçırması denen olay bu mu ?

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı xantrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba
    Bugün motorum biraz garip davrandı bana, bir kez 2 den boşa attı vitesi herhalde ben vitesi tam geçirmedim diye düşündüm.
    Okuldan çıktım giderken , 4-5 viteste gazı açıp hızlanıyorum bir an sanki debriyaj tamamen sıkılmış (boşta gibi) ivmelenme durup devir yükselip tekrar yerine geldi. İlk seferde heralde debriyajı sıktım biraz diye düşündüm ama yarım sıkıp denediğimde hızlanması o kadar kesilmiyor gibi geldi. olay ikinciye de başıma geldi 10-15 dakika sonra.
    Çok kısa sürede olup bittiğinden tam emin değilim ama motorun sesinden ve ivmelenmenin durmasından böyle yorumladım olayı.
    Motul 5100 varsa normaldir Benım basımada qeldi. Yağı değiştim bi daha olmadı.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

yeni kasanın park lambaları kac wat yada amper bilen varmı turuncu park takıcamda bilen yardımcı olabılırmı ?

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı hondacbr250r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni kasanın park lambaları kac wat yada amper bilen varmı turuncu park takıcamda bilen yardımcı olabılırmı ?
    kitapçıkta yazıyo olması lazım eğer sende kitapçık yoksa söyle ben bakayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Alıntı xantrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba
    banada hızlı kalkarken olmuştu ama ben bi gariplik olduğunu anlayıp hemen debriyajı sıktım sonra bıraktıgımda normal devam etti bir daha da başıma gelmedi sende eğer öyle bir durum olursa gaz vermeye zorlama zira ne oluyorsa aktarma organlarında oluyo anlattığın şey olurken.

Merhaba arkadaşlar. Ben de yakın zamanda bir cbr250r aldım. Motora 4 sene önceki bir kaç bin km'lik chopper deneyimimden sonra yeniden başladım sayılır, Antalya'dayım.

Serkan S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı mitraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Ben de yakın zamanda bir cbr250r aldım. Motora 4 sene önceki bir kaç bin km'lik chopper deneyimimden sonra yeniden başladım sayılır, Antalya'dayım.
    Antalya yollarinda karsilasmak digeliyle hocam

Motosikleti
    honda 250r
    Selamun aleyküm abiler ben motora yeni başlıcam boyum 1.78 kilon 72 yeni başlayacak biri olarak sizin tavsiyelirinize danışmak istedim görüşlerinize ihtiyacım var cüz-i miktarda para biriktirdim Honda cbr 250r Kawasaki 250sl size göre ne gibi bir başlangıç yapmalıyım şimdiden teşekkürler

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Evet mototali aradim 1.5 litre yag koymuslar ama faturaya gentilmenlik olsun diye 1lt yansitmislar, kutluyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:57 ----------

Alıntı Yusufoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm abiler ben motora yeni başlıcam boyum 1.78 kilon 72 yeni başlayacak biri olarak sizin tavsiyelirinize danışmak istedim görüşlerinize ihtiyacım var cüz-i miktarda para biriktirdim Honda cbr 250r Kawasaki 250sl size göre ne gibi bir başlangıç yapmalıyım şimdiden teşekkürler
    Aleykum selam dostum, fizigin cbrye uygun ikisinide bir sur derim, ninjanin arka lastigi kucuk(sevmeyizz) motorda kucuk ama cok atik ve seri, bizim cbr sisman cocuk gibi kaliyo ninjanin yaninda hangisi hosuna gidiyosa onu almalisin, ikiside baslangic icin ideal

Motosikleti
    Yamaha mt09

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah, ben bu rakamı 7-8 sene sonra göreceğim muhtemelen.

Kiminmiş acaba?
    Safety First bunu beğendi.

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kiminmiş acaba?
    Vay be adam iyi gezmiş. Motor 2011 desek 4 sene temiz binse senelik ortalama 31000 filan oluyor ayda 2600 günde ortalama 86km yol yapması gerekiyor Benim de o rakamı görmem için yaklaşık 15-20 sene geçmesi gerekiyor
    Ahmet
    Honda CBR125 (5500 km)
    Yamaha YZF R25 (15000 km)

Serkan, ilk fırsatta umarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Bu arada motoru aldığım arkadaş iyi bakmış gibi görünüyor ancak garanti olsun diye yine de bir genel bakıma sokayım diyorum. Motor yağı konusunda önerisi olan var mı? Kullanabileceğimiz en kaliteli ve performanslı motor yağı olarak ne önerirsiniz?

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kiminmiş acaba?
    Aynen kardesim, bu motorun sahibi kimdi bilmiyorum ama kullanan kisi honda bayilerinden birisiydi, sordum orjinalmis bu bisey degil 160.000 km ve 170.000 km lerde daha anahtar degmemis cbr ler varmis
    mucoist bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler