Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Er 6 F
    Arkadaşlar nac,zane CBF 150 motorumu bu ayın sonun da satıp bir tane İkinci el cbr 250 alıcam merak ettiğim husus 2012 ile 2014 arasında performansı etkiliyecek bir fark varmı hatta daha gerçekçi olayım ben 2012 model düşünüyorum 2013 model arasında fark varmı ???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı beyazx54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar nac,zane CBF 150 motorumu bu ayın sonun da satıp bir tane İkinci el cbr 250 alıcam merak ettiğim husus 2012 ile 2014 arasında performansı etkiliyecek bir fark varmı hatta daha gerçekçi olayım ben 2012 model düşünüyorum 2013 model arasında fark varmı ???
    mekanik olarak hiçbir fark yok, jant ve egzoz boyalarında fark var sadece
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

ANKOV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mekanik olarak hiçbir fark yok, jant ve egzoz boyalarında fark var sadece
    Fuardaki yetkilinin dediğine göre 2013 ile 2014 arasında da donanımsal olarak bir fark yok. Ek olarak 2 renk daha gelecekmiş. Ama unutulmamalı ki metal yorgunluğu diye de bir şey var. 2012 de üretilen motor bloğu veya şasinin şuanki kalite eskimesi ile 2013 veya 2014 de üretilenin şuanki kalitesi aynı olmayacaktır.

Motosikleti
    Cbf150
    Eve yada işe vardığında size önce kuru temizleme gerekiyor sanırım

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir içinde ne kadar sürede bu hale geldiniz..
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

Motosikleti
    Kawasaki Er 6 F
    Verdiğiniz bilgi için çok teşekkürler

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı ANKOV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuardaki yetkilinin dediğine göre 2013 ile 2014 arasında da donanımsal olarak bir fark yok. Ek olarak 2 renk daha gelecekmiş. Ama unutulmamalı ki metal yorgunluğu diye de bir şey var. 2012 de üretilen motor bloğu veya şasinin şuanki kalite eskimesi ile 2013 veya 2014 de üretilenin şuanki kalitesi aynı olmayacaktır.
    açık konuşmak gerekirse zararlı olacğı hissi olduğu için içimde hep geç yıkamayı tercih ediyorum.. ama galiba 3 haftada bu hale geldi

Hannas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Kardes bende sakin kullanimda bisey degismedigi icin yaklasik hergun 60 km boyunca biraz sert kullaniyorum nerden baksan 130 140 tan assa kullanmiyorum sakin kullanimda da bende 260 km felan yol yapti o sebeple pek farketmiyor diye bende basiyorum ki hakkini alayim diye
    Aynen kardeşim sakin kullanımla normal kullanım arasında 1-2 kuruş oynuyor o kadarcık içinde tın tın sürmenin alemi yok motorun hakkını vermekte fayda var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:47 ----------

Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanılan arazi bile önemli. ben sürekli yokuş inip çıkardım. inerken az, çıkarken çok yakıyor tabi doğal olarak. ancak benim de şehir içi ortalama 4 litre yakıyordu 100 km'de.

bir arkadaşımda da var aynısı, ortalama 3.4 e kadar düşürmüştü kullanımı sayesinde. uzun yolda 80 üzerine çıkmayarak ve çok sakin kullanarak bu değeri görmüştü. bu değerler görülebilir ancak bu kadar kasmaya gerek yok bence. en fazla yakacağı belli. cbr maximum yakıtı ile ninja 250'nin minimumuna yine yetişemiyor örneğin. kıyaslamayı böyle yapmak lazım.
    Harika bir noktaya değinmişsin bende hep aynı örneği veriyorum kardeşim. Bazen kafam atıyor ninja alcam diyorum sonra ninjada tın tın gittiğimde yakcağım cıbırda dip gazda gitceğim yakıtttan fazla eee o zaman cıbıra devam aga diyorum kendi kendime soru sorup kendi kendime cevabımı alıyorum :D
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR250R
    arkadaslar cbr250 kullanicisiyim.motoruma box taktirmak istiyorum .birde iki sayfa geride yanlarda canta olan bir resim gordum bunlari nereden temin edebilirim.yardimda bulunan arkadaslara simdiden tesekkur ederim
    agrasiwe bunu beğendi.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Gunaydin. Cbr250 yeni baslayanlar icin iyidir hata kaldirir sozunu bu sabah test ettim. Arkamdan kaptirmis gelen bir hafriyat kamyonunun yarattigi tedirginlikle dusuk hizda sert bir viraja girerken viraj yatma acisini iyi ayarlayamadim. Motoru yatirirken arka hafif salladi iste ilk dususum geliyor hissine kapildigim saliselik o anda tekrar kendini topladi.
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gunaydin. Cbr250 yeni baslayanlar icin iyidir hata kaldirir sozunu bu sabah test ettim. Arkamdan kaptirmis gelen bir hafriyat kamyonunun yarattigi tedirginlikle dusuk hizda sert bir viraja girerken viraj yatma acisini iyi ayarlayamadim. Motoru yatirirken arka hafif salladi iste ilk dususum geliyor hissine kapildigim saliselik o anda tekrar kendini topladi.
    Arkadaşlar virajlarda lastiklerin hafif kayma yapıp ama yinede kendini toparlaması benimde başıma çok geliyor.
    Bu evet amatörlüğünde etkisi var ama en büyük etken irc lastikler.
    Hala irc kullanan arkadaşlara sesleniyorum motoru tek şeritte bir sağa bir sola sanki kendi şeritinizde düz yolda giderken viraj alıyormuş gibi yatırın bir sağa bir sola... 2-3 dakika yaptıktan sonra bu işi lastikler iyice ısındığından gerçekten performansları değişiyor.
    Denenmiştir.

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    valla izledim yapılırmış cidden, ben yaparm bunu ya saol kardeşim şimdi havaların güzel olmasını beklicez... valla 4000 bakımından 120 istedi yapcak bişey yok, 45 liraya kendimiz halledicez

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

ne yağı katayım motora castrol diyolar ama motulda çok pahalı orda kalite bişey katayım 10-40 mı katayım acap

Selam dostum yağ olarak eneos 10-30 öneririm kullanıyorum memnunum litresi 24 lira zam gelmedi ise eğer servisten birde yağ filtresi alırsın tamamdir
    agrasiwe bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    o sürekli başıma geliyor ama benimle alakalı olduğunu sanmıyorum arkadaşın dediği gibi lastklerdir.

DoLPHiN2306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-R6-ktmrc200-ktmduke390
    Herkese selamlar arkadaslar. Bugun motorumu aldm cok sukur artk aranzdaym

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Sonunda 1000 bakımına yaptırdım motorumun.
    Ama fiyatı bana çok pahalı geldi.
    işçilik almadığını söyledi ve 100 lira verdim.
    Kağıtta yazdığına göre yaptıkları:
    -Yağ filtresi
    -Castrol yağ
    -Hava filtresi temizlendi
    -Debriyaj yağına bakıldı
    -Zincir yıkanıp yağlandı
    -Işıklarına bakıldı
    -Radyötör suyuna bakıldı
    -Fren hidroliklerine bakıldı.

Listede aynen böyle yazıyor.Birde motoru çok iyi bir şekilde yıkamışlar yani normalde ben bahçe hortumuyla sanki aylık bebeği leğende yıkar gibi narin narin yıkardım ama bunlar bendende iyi yıkamışlar pırıl pırıl olmuş.
    Eğer fazla para almışlarsada helal olsun şimdiye kadar aldığım bütün ekipmanlarda ve motorda nerdeyse kar yapmadan sattılar bana özel o yüzden hiç sorun değil.
    Bu arada vites geçişleri az buçuk düzeldi diyebilirim performansında bir değişiklik yoktur muhtemelen şuncuk değişiklikten ama bana sanki daha atik kalkıyor artık gibi geldi bilmem belkide kendi kafamda kuruyorumdur.
    Benim gibi motoru yeni alan arkadaşlara bilgilendirme olması açısından paylaştım.
    Okuyanlara teşekkür ederim.

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Bende lastiklerin kayması sonucu asfalt ile akraba oldum sonuç sol bacağında ezilme var ve motorda debriyaj maneti uc kısmı yamuldu ileri doğru kalktı granajda ufak bi çizik meydana geldi, parayi denklestirdigim gibi lastikleri değiştirecegim bunlarla olmaz
    agrasiwe bunu beğendi.

Hannas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı MrMaydec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende lastiklerin kayması sonucu asfalt ile akraba oldum sonuç sol bacağında ezilme var ve motorda debriyaj maneti uc kısmı yamuldu ileri doğru kalktı granajda ufak bi çizik meydana geldi, parayi denklestirdigim gibi lastikleri değiştirecegim bunlarla olmaz
    Geçmiş olsun kardeşim aman dikkat.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı MrMaydec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun kardeş nasıl oldu biraz anlatsana kaza ? Tavsiyen nedir bu lastiklerle? Ben de yeni aldım motoru da
    agrasiwe bunu beğendi.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Ben olayi kendi amatorlugume vermistim ama bilmiyorum sizin de ayni tecrubeleriniz varsa. Bu sabah yagmurda kullandim ama lastikler en ufak bir kayma vb yapmadi. Lastikler cok kotu ise yagmurda beni zorda birakmaz miydi?

kgnblg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakında CBR250R
    Ben olayi kendi amatorlugume vermistim ama bilmiyorum sizin de ayni tecrubeleriniz varsa. Bu sabah yagmurda kullandim ama lastikler en ufak bir kayma vb yapmadi. Lastikler cok kotu ise yagmurda beni zorda birakmaz miydi?
    üstündeki lastiklerin ıslak zemin performansı çok iyi zaten. tek sorun kuru zemin :D
    İki teker aşktır

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Arkadaşlar orj lastikleri gerçekten çok kötü. Dün grup olarak 6 motor Silivri'ye gazladık. Buradan Agresiwe'de vardı aramızda. Bir ara onun motoru aldım kapattım eğimli yol, 150 ile gidiyorum ve km artmaya devam ediyor, önümde araba vardı sağ şeritten sol şeride geçerken yol ortasında bulunan beyaz çizgi üzerinde motor öyle bir kaydı ki aklım gitti. Zaten sonrasında durdum ve motoru tekrar kendisine verdim Caner abinin. Dedim emanet malın canı az olur. Bu arada 165 gördüm ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Dünden fotoğraflar, İyi seyirler

_

_

_
    ;
    _

_
    İlk çevirmemize de girdik. Polis abimizin muhabbeti ve anılarını zevkle dinledik ve güldük.

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_
    agrasiwe, kuroscu ve Ahmet Abi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler