Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    apithin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    radyatöre bağlı yedek su deposu var oraya su takviyesi yapılıyor su eksilince oradan çekiyor. yedek deponun yeride sağ tarafta ayak frenin hemen yanında siyah plastik kapak var vidalı onu açınca beyaz yedek su deposunu görürsünüz.
    Hocam tesekkurler bilgi icin 450 km oldu yeni gordum o yedek depoyu peki bu deponun doluluk orani nasil olmalidir.orjinal aldigim gibi duruyo biraz eksik gibi geldi bana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı apithin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam tesekkurler bilgi icin 450 km oldu yeni gordum o yedek depoyu peki bu deponun doluluk orani nasil olmalidir.orjinal aldigim gibi duruyo biraz eksik gibi geldi bana
    Düz zeminde, motor dik konumda iken su seviyesi; motor soğuk ise minimum çizgisinde olur, sıcakken de min-maks arası olur. Suyu fazla koymamaya dikkat et ama fazla su için bi tahliye sistemi olması lazım. İçine içme suyu bile koyma, sadece benzinciden aldığın disilistre(saf) su koy. Normal suyun içindeki mineraller radyatörün kılcal damarlarını tıkar zamanla. Bir de kitapçıkta 100ml su için 40ml antifriz kullanın diyordu sanırım, bi kontrol etmek lazım. Bir de kırmızı antifriz kullanırsan daha iyi olur, maviler asit içeriklidir, metali aşındırır, tıkanmaya sebep olur.

Motosikleti
    Cbr 250
    Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düz zeminde, motor dik konumda iken su seviyesi; motor soğuk ise minimum çizgisinde olur, sıcakken de min-maks arası olur. Suyu fazla koymamaya dikkat et ama fazla su için bi tahliye sistemi olması lazım. İçine içme suyu bile koyma, sadece benzinciden aldığın disilistre(saf) su koy. Normal suyun içindeki mineraller radyatörün kılcal damarlarını tıkar zamanla. Bir de kitapçıkta 100ml su için 40ml antifriz kullanın diyordu sanırım, bi kontrol etmek lazım. Bir de kırmızı antifriz kullanırsan daha iyi olur, maviler asit içeriklidir, metali aşındırır, tıkanmaya sebep olur.
    Hocam tesekkurler bilgiler icin

remember222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    arkadaşlar merhaba uzun süredir forumu takip ediyorum bende 2 hafta sonra inşallah cbr'me kavuşacağım. Cuma günü itibari ile kaporamı yatırıp motorun gelmesibi beklemeye başladım. Benim sizlere nacizane sorum şu olacak ben motoru Ankara'dan alacağım kendim Konya'da ikamet ediyorum sıfır alacağımız için plaka ruhsat Konya'dan yaptıracağız acaba Ankara'dan getirirken yolda bir çevirme filan olursa başımıza iş açılır mı bir cezai müeyyide olur mu bu konu hakkında bilgis olan arkadaşlar var mı? Şimdiden teşekkürler.

theplatoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı remember222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba uzun süredir forumu takip ediyorum bende 2 hafta sonra inşallah cbr'me kavuşacağım. Cuma günü itibari ile kaporamı yatırıp motorun gelmesibi beklemeye başladım. Benim sizlere nacizane sorum şu olacak ben motoru Ankara'dan alacağım kendim Konya'da ikamet ediyorum sıfır alacağımız için plaka ruhsat Konya'dan yaptıracağız acaba Ankara'dan getirirken yolda bir çevirme filan olursa başımıza iş açılır mı bir cezai müeyyide olur mu bu konu hakkında bilgis olan arkadaşlar var mı? Şimdiden teşekkürler.
    Hicbir sey olmaz..gelirken rodaja dikkat et

Motosikleti
    Cbr 250
    Alıntı remember222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende antalyada bulamadigim icin konyadan aldim otobusle getirdim.Konya mrt'de motor kalmamis mi

remember222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    konya mrt'de motor yok şu anda ankaradan almamızın sebebi ise bir tanıdık vasıtası ile alıyoruz ve kardeşim orada askerlik görevini yapıyor durum bundan ibaret

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Kuşadası MNR MOTOR 2 haftadır motorumu qönderecek lafta. Bu hafta içinde gelecekti. Cumartesi günü telefonla görüştük. Bu aksam motoru Düzceye gönderiyoruz oradan Karabüke qelecek dedi tamam dedim. ( Allahtan KAPORA BIRAKMAMISIM) BUGUN ARADım. neymıs efendım düzceden qelecek adam qelmemıste bilmem neymıste. Lanet olsun dedim Motoru filan gönderme almıyorum dedim. Almadım motoruda. HEMŞEHRİ dedik qüvendık ama FOS çıktı. varsa oraya qiden sitemımı dile getirir. sözünde durar diyen bı arkadasımız vardı buradan. Çok süper sözlerinde durdular! 2 haftadır benı motorsuz bıraktılar.

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    Arkadaşlar merhaba. Daha önce cbr 125 ile başlayan motor serüvenime bir süre ara vermiştim ancak bugün tekrar başladı motosiklet aşkı Cbr 250 benım için en ideal model. İzmir yükseliş honda da Mesut bey tandığım ve çok sevdiğim bir insandır. Fiyat konusunda bana yardımcı olacaktır ama benım fikrimde ikinci el almak var. İzmir içinde cbr 250 sini satmayı düşünen varsa irtibata geçebiliriz. Nakit alacağım. Ayrıca merak ettiğim heryerde farklı yazan yakıt konusu tam olarak ne yakıyor motor?

cevabınız için teşkkur ederim.
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Arkadaşlar yakın zamanda deposunu fulleyip yol yapan oldu mu? Kaç liraya depo doluyor ve şehir için - şehit dışı ne tür kullanımda ve ortalama kaç km hızla bir depo ile kaç km yaptığınızı yazarsanız sevinirim.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yakın zamanda deposunu fulleyip yol yapan oldu mu? Kaç liraya depo doluyor ve şehir için - şehit dışı ne tür kullanımda ve ortalama kaç km hızla bir depo ile kaç km yaptığınızı yazarsanız sevinirim.
    50 tl 10,96 lt aldı bu gün fulledim genelde 300 km nin üzerine çıkıyorum çok sakin kullanımlarda bu da motoru ilk aldığım zamanlardı 347 km yol yaptım bi depo benzinle onun haricinde 300 km den sonra sinyal yanıp yanıp sönmeye başlıyor

Motosikleti
    50 tl 10,96 lt aldı bu gün fulledim genelde 300 km nin üzerine çıkıyorum çok sakin kullanımlarda bu da motoru ilk aldığım zamanlardı 347 km yol yaptım bi depo benzinle onun haricinde 300 km den sonra sinyal yanıp yanıp sönmeye başlıyor
    Nasıl yaa, bir ara burda ya da başka bir yerde okudum hatırlamıyorum ama bir depo ile 420 km yapmıştı biri. Şimdi dediklerinizi duyunca şok oldum.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    Cbr 250
    ILK aldigimda depoyu fulledim ve bugun tekrardan petrole gittim 300 km kullandim ve 45 tl'lik yakit aldi depo sehir ici kullanim benimki sehir disina hic cikmadim

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    ILK aldigimda depoyu fulledim ve bugun tekrardan petrole gittim 300 km kullandim ve 45 tl'lik yakit aldi depo sehir ici kullanim benimki sehir disina hic cikmadim
    çık arada gez dolaş şehir dışında korkma motorun tozlanmaz abidin
    en iyi rengini almıssın ;)
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

ödemiş35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuşadası MNR MOTOR 2 haftadır motorumu qönderecek lafta. Bu hafta içinde gelecekti. Cumartesi günü telefonla görüştük. Bu aksam motoru Düzceye gönderiyoruz oradan Karabüke qelecek dedi tamam dedim. ( Allahtan KAPORA BIRAKMAMISIM) BUGUN ARADım. neymıs efendım düzceden qelecek adam qelmemıste bilmem neymıste. Lanet olsun dedim Motoru filan gönderme almıyorum dedim. Almadım motoruda. HEMŞEHRİ dedik qüvendık ama FOS çıktı. varsa oraya qiden sitemımı dile getirir. sözünde durar diyen bı arkadasımız vardı buradan. Çok süper sözlerinde durdular! 2 haftadır benı motorsuz bıraktılar.
    O arkadaş bendim kardeş. Bana karşı dürüst davrandılar sende problem olduysa onu bilemem. Delikanlı denen bayii ile yaşadıklarımdan sonra Mnr'de problem yaşamadım. 2 hafta çok bekledim diyorsan aylarca bekleyen var bu motoru! Varsa göndeririz diyen onlardan al MNR ile ortaklığım yok bana sitem etme istersen.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160 tl ile 1050 km yol yaptım aralıksın 120 nin altına düşmeden 150 yi bulduğum yerlerde oldu
    Çok sık dur kalk yaptım antalyaya giderken malum şehir içinden geçiyorsunuz ve ışık kombinasyonu berbat
    theplatoon bunu beğendi.

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    valla ben şuan ışık yanıp sönmeye başladığında 314 km yi ilk defa geçen depoyu doldurmadan önce gördüm. ortalama ışık yanıp sönmeye başlayana kadar 280 km gidiyo gitmyio. sizin kilerin maşallahı var valla :D çoğu kişi kullanımla alakalı falan diyo da bilemiyorum ben mi agresif kullanıyorum motor mu çok içiyo anlamadım :D

hafta sonu 1200 km yol yaptım istanbula git gel. güzel ve keyifli idi. yan çantalarım da sıkıntı olmadı gayet kullanışlı oldu.

dönüş yolunda ışıklara yaklaşırken debriyajı sıktığımda 60 la falan giderken ayaklarımda bir takırtı hissettim. sanırım zincirim fazla gevşedi. yarın ya da ertesi gün göstereceğim.

düş gezgini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Kappa TK731 soft yan çantalar yan bağlantı demiri olmaksızın takılabiliyor mu?

Motosikleti
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160 tl ile 1050 km yol yaptım aralıksın 120 nin altına düşmeden 150 yi bulduğum yerlerde oldu
    Çok sık dur kalk yaptım antalyaya giderken malum şehir içinden geçiyorsunuz ve ışık kombinasyonu berbat

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Sağlıcakla kalmanız dileğiyle... Tekeriniz düz bassın.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler