Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    hangisi daha seri daha hızlı ninjamı cbr mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangisi daha seri daha hızlı ninjamı cbr mi?
    bu tespiti yapalım hangisi daha hızlı ve seri yokmu cbr250 olan???
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

Selam arkadaşlar bende honda cbr250r meraklısıyım. İsmim volkan inş ilk motorum cibir olacak kısmetse... bugün honda efeye gittim sordm biraz araştırdım. adam 2 ay sonra fln geleceğini söyledi. okuduğum yorumlarda bazı arkadaşlar nisan ortası fln demiş ama büyük ihtimalle mayısı bulacak gibi görünüyor...

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tespiti yapalım hangisi daha hızlı ve seri yokmu cbr250 olan???
    Hele bi gelsin elbet kapışırız, Ama 0-100 arası olsun Malum tek tabancayız biz
    Girerken Yalvarmadık ki, Çıkarken İcazet Alalım.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 400
    ben çok araştırdım kawa 175 e kadar çıkıyo bazen 1800 eğimde hysoung gt 185 eğimin sağlam olursa 190 ama çok sakıncalı hondanın videolarında 165 var 175 var ama motor daha yeni biraz zaman geçsin haliyle açılsın bi motor seri olarak honda 1 kawa 2 hyo 3 hondanın torku yüksek 100 km hıza kadar en hızlısı ama 100 den sonra hantal görünüyo kawa açılıyo sonra.. bildiklerim araştırdıklarım yanlışımda olabilir tabi yanlışım varsa affola

Motosikleti
    Kawasaki Yeşil Ninja 250 R - 2011
    Alıntı kuzen84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Efeye bu motor için ilk kapora veren bendim her hafta da arıyorum haber varmı diye Ve dün sabah aradığımda herhangi bir bilgi yok mayısı bulabilir dediler çelişkiye düştüm şimdi Motokurt abimize katılıyorum herkes farklı şeyler söylüyor ben de ne yapacağımı şaşırdım .. Bütün arkadaşlarımın yeni motorları geldi Bi gelse artık da bir an önce rodajı tamamlasak yaniii!
    ilginç çünkü dün aradım belki bi süpriz olabilir erken gelebilme ihtimali varmış öyle dediler.. bende erken mi gelcek diye sevindim, işallah bakalım ...

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı fuLia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilginç çünkü dün aradım belki bi süpriz olabilir erken gelebilme ihtimali varmış öyle dediler.. bende erken mi gelcek diye sevindim, işallah bakalım ...
    Aslında gelme ihtimali var, ama sayı olarak Nisan ayında çokta fazla geleceğini düşünmüyorum. Büyük parti muhtemelen Mayısa kalacak

ninja cbr yi çiğ çiğ yer. bunu bilmeyen yok paran varsa ninja yoksa cbr alınır.
    0 100 videsunda bakın kim iyi kaldırırsa o önde oluyor.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    24 sayfa olmuş.Bakayım dedim nedir bu cbf 250 ama baktımki daha kullanmış olan yok.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

havanda su dövüyoruz. motor bile getiremedi honda bir sürü mazeret ama yeni kasa zx10 nasılsa tusunami falan dinlemeden motor getiriyor. anlam veremiyorum.

Motosikleti
    Aprilia RS "08

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Videoda adam Ninja'nın daha ucuz olduğunu söylemiş. Demek yurtdışında fiyatlar böyle. Hızlanma meselesine falan takılmayın. 100 km'den sonra seri olsa ne olur olmasa ne olur ? Kaç sefer son sürata çıkacasınız ve de son sürate 2 saniye önce çıkmış veya çıkmamış ne fark eder ? Sürat ve hızlanma, motorsiklet seçimi için kriter olmamalı. Hangisini beğeniyorsanız teknik değerlere takılmadam gidin alın. Her iki motor da iyi ve birbirlerine çok yakınlar. Bu 2000 TL'lik fiyat farkı benim gözümde CBR'ı öne çıkarıyor. Hoş fiyat aynı olsa da ben CBR'ı daha çok beğeniyorum.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoda adam Ninja'nın daha ucuz olduğunu söylemiş. Demek yurtdışında fiyatlar böyle. Hızlanma meselesine falan takılmayın. 100 km'den sonra seri olsa ne olur olmasa ne olur ? Kaç sefer son sürata çıkacasınız ve de son sürate 2 saniye önce çıkmış veya çıkmamış ne fark eder ? Sürat ve hızlanma, motorsiklet seçimi için kriter olmamalı. Hangisini beğeniyorsanız teknik değerlere takılmadam gidin alın. Her iki motor da iyi ve birbirlerine çok yakınlar. Bu 2000 TL'lik fiyat farkı benim gözümde CBR'ı öne çıkarıyor. Hoş fiyat aynı olsa da ben CBR'ı daha çok beğeniyorum.
    Aynen katılıyorum, Diline eline sağlık

yardım edinnnn

merhaba arkadaşlar öncelikle benim tek sorunum babam babam a bu motoru gösterdim ve bana dediği cevap : olmaz hiç boşuna ısrar etme . benim o cbr125r yi almam gerek ama tek sorun babamın motor korkusu benim kaza yapıcağımı düşünüo ki 7 yıldan beri motor kullanıorum sadece race tipli motorlardan korkuyor bana yardım edin lütfen bi kaç fikir verin

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Twona sana biraz hak vermekle bazı konularda fena yanıldını düşünüyorum. bende

1. Bende 125 lik olanı var jant olayında siyah olan renkte gri nikelaj jant motorun bütün dengesini alt üst ediyor çok iğrenç duruyor. mavi depolu beyaz grenajlı modelde ise jant gayet hoş duruyor.

2. 2 silindir motor konusunda olsa iyi olurdu ama motorda önemli olan tork ve maksimum hızlanmalar dışında(9-11 bin devir) motorun diğerlerine göre hiçbir farkı yok aynı güç yine elinin altında sürüşün % 95inde.. sürekli max devir kullanan yanlış motor bakıyodur zaten. bu sınıftaki motorlarda silindir sayısı veya son süratteki 10 km yerine sürüş hissi ve yakıt tüketimi daha önemlidir

3. morun cılız ve görüntüsünün kötü olduğu konusunda fena yanılıyosun. Cbr 250r fiyatının çok üzerinde bir fiyata sahip gibi duruyor çıplak gözle ve sürücüsü üstündeyken. bu motorun en az 15000 lik süksesi var. Alanlar bundan fazlasıyla faydalanıcaklar. hem şık çizgileri hemde insanların honda kalitesini bilmesinden dolayı. motor Fazer 600 cbr600f gibi bir motosiklet gurubunun içinde bile hiç sırıtmaz. R eknin haketmiyor ama bu bir pazarlama stratejisi. Ninjadada gidonlar touring sitilde.. bunlar sonuçta hafif sportif çizgide 250 cc touring makineler Benim 2011 CbR125 in başına tolanan cbf 150 ciler sanki 10-15 milyarlık bi makineyi süzercesine bakıyorlar. rahatsız olmaya bile başladım..Cbf 150cilerirden makinanın kalıbı ve görüntüsü tam not aldı cbf 150 nin biraz kaslısından ziyade tarzı tamamen farklı..

4. İkinci elde değerinde istenirse çok hızlı elden çıkarılabilr. honda deyince bırak sym kymco aprillayı kawasakiden bile 3 kat çabuk satılıyo

http://www.youtube.com/watch?v=uA39cDRlr-8
    yazını sonuna kadar okudum dostum. ben motor kötü bir motor demiyorum yanlış anlaşılmasın sakın. sadece honda daha iyi içiçıkarabilirdi bence.motordaki aynalara ve sinyallere bir bakın, sizce hiç yakışmışmı? aynaları daha sportif yapabilirdi, sinyalleri grenaja gömebilirdi. hali hazırda 32 bg lik vtr motoru varken 26 bg lik tek silindir motor koymak niye? yani bu motorda honda yazmayıpta x bir marka üretseydi çok eminimki beğenen çok az kişi olurdu ve çokta eleştiri alırdı. ben objektif olarak yorum yapmaya ve honda logosunu görmeden eleştirmeye çalışıyorum. 3 sene önce yamahaın çıkardığı yzf 125r a bir göz at derim. 125 lik kasada estetiği ve sportifliği nasılda yakalamışlar. tekrar ediyorum; motor kötü bir motor değil eminimki uygun giriş fiyatıylada çok talep görecektir ama ben hondadan daha estetik ve çekici bir motor beklerdim açıkcası.

Örnek: yamaha yzf 125r

motokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki V stron dl1000 .HONDA CBR 250 R-SENATÖR 150
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    24 sayfa olmuş.Bakayım dedim nedir bu cbf 250 ama baktımki daha kullanmış olan yok.
    Ergün1968 CBR 250 R sayfası kullanılmadan kısabir zaman zarfında 24 sayfa olduysa birde piyasaya çıkıp kullanılmaya başlandıktan sonra kaç sayfa olur artık tahmin et .

senin yazının altındaki yazıya bütün kalbimle katılıyorum ne mutlu Türküm diyene .

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazını sonuna kadar okudum dostum. ben motor kötü bir motor demiyorum yanlış anlaşılmasın sakın. sadece honda daha iyi içiçıkarabilirdi bence.motordaki aynalara ve sinyallere bir bakın, sizce hiç yakışmışmı? aynaları daha sportif yapabilirdi, sinyalleri grenaja gömebilirdi. hali hazırda 32 bg lik vtr motoru varken 26 bg lik tek silindir motor koymak niye? yani bu motorda honda yazmayıpta x bir marka üretseydi çok eminimki beğenen çok az kişi olurdu ve çokta eleştiri alırdı. ben objektif olarak yorum yapmaya ve honda logosunu görmeden eleştirmeye çalışıyorum. 3 sene önce yamahaın çıkardığı yzf 125r a bir göz at derim. 125 lik kasada estetiği ve sportifliği nasılda yakalamışlar. tekrar ediyorum; motor kötü bir motor değil eminimki uygun giriş fiyatıylada çok talep görecektir ama ben hondadan daha estetik ve çekici bir motor beklerdim açıkcası.

Örnek: yamaha yzf 125r
    çift silindirli bir motora sahip olsaydı muhtemelen fiyatı ninja250r kadar yuksek olurdu.

bence honda tek silindirli ve 0 - 100km hızlanmada sınıfının liderinden (ninja250r) daha seri bir motosiklet üreterek kullanıcı için hem tatminkar performansa sahip hemde alış fiyatıyla birlikte tüketimide ekonomik olan bir model piyasaya sürmüş oldu. 26bg çokta az bir güç değil. eğer tüm sayfaları okuduysanız dyno testini gösteren test yazısınıda görmüşsünüzdür.

kararı kullanıcı veriyor tabiki. videolara bakıldığında ninja daha hızlı olsada, bu son sürate nerede kaç kere çıkacağımızı düşünürsek cbr düşük fiyatıyla daha avantajlı.

ayrıca ninja'da ki motor 40bg'den 33'e düşürülmüş durumda, çünkü ülkelerde yasal limitler var. birde bu şekilde düşünecek olursanız çift silindirin getirisi olan +7bg fark için üretim maliyetini bu kadar artırıp kullanıcıya daha pahalı bir motor sunmayı tercih etmemiş honda.

soracak olursan neden kawasaki ninja'yı çift silindir üretiyor diye.. adamlar 1990'dan bu yana ürettikleri zzr250 geleneğini sürdürüyor. cbr250 ise baştan yaratılmış durumda, eski rr modeli ile alakası yok.

http://www.motorbikes.be/en/Kawasaki_ZZR_250_1990.aspx

zzr 250'e spor touring olarak sınıflandırmışlar, ninjadaki oturma pozisyonuda spor touring şeklinde.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TWONA dostum ben senin motosiklet hakkındaki paylaşımlarını hep beğenerek takip ederim galiba sen biraz fazla acımasız eleştirmişşin bende biraz fazla övmüşüm Daha iyi olabilirdi konusunda gerçekten çok haklısın. 250 cc bir mtor en azından V2 bir motoru hak ediyor.. ama şöyle bir örnek de var Varadero 125 de 15 hp üreten tek silindirlilerden daha fazla devir üreten V2 motor var Almanya fiyatına gelince Varadero 125 4900 yurocuk CBR250R 4500 yuro. İki motor arasında gerçekten teknoloji ve kalite farkı var. Cbr250 nin fiyatı uygun kaldığı sürece tek silindirli olması gerekenden biraz ufak olması senin bahsettiğin dizaynındaki zaaflar falan göz ardı edilip keyifle kullanılabilir..

YZF-125 te Yamaha hiçbir maliyetten kaçınmıyarak gerçek yarış sasesine sahip YZF-R6 kadar estetik çizgide R Replica harfinin tanımını yaparcasına bi makine yapmış.. Aynı 2006 da yenilenen Aprilla rs125 gibi.

Ama bu yarış şasesine sahip makineler Euro3 kısıtlamarı gelmeden önce 34 hp lik(şimdi 28hp) motorlar için dizayn edliyordu. Buda 0-100 e 15 saniye yerine 6.5 sn de çıkma anlamına geliyo.

Ben fuarda yzf125 in üstüne oturmaya kıyamadım. İçimdende yamahanın bu motorun içine V2 35 hp civari avrupada kalkmak üzere olan 2 zamanlı motorlra karşılık güçte bi opsiyon daha koymamasına anlam veremedim. keşke böyle bi seçenek olsa da gerçek bi 250 cc spor makinaya binsek..Ben 6000 euroyu gözden çıkarırm böyle bi makinaya

Alıntı motokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ergün1968 CBR 250 R sayfası kullanılmadan kısabir zaman zarfında 24 sayfa olduysa birde piyasaya çıkıp kullanılmaya başlandıktan sonra kaç sayfa olur artık tahmin et .

senin yazının altındaki yazıya bütün kalbimle katılıyorum ne mutlu Türküm diyene .
    bu sayfaları dolduran 10 üyeyi geçmez hep aynı kişiler. her gün açıp aynı fikirleri savunup duruyorlar.
    size iyi beklemeler. ben ninja 250 ye karar verdim. nasip.
    aman ha alıpta yolda denk gelmeyelim fazla hırpalarım.sonra ışıklarda benle dalaga geçen ninja sahibi burdamı diye soran olur

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serkangencer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sayfaları dolduran 10 üyeyi geçmez hep aynı kişiler. her gün açıp aynı fikirleri savunup duruyorlar.
    size iyi beklemeler. ben ninja 250 ye karar verdim. nasip.
    aman ha alıpta yolda denk gelmeyelim fazla hırpalarım.sonra ışıklarda benle dalaga geçen ninja sahibi burdamı diye soran olur
    Yaş kaç senin Serkan?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler