Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha onceleri de paylasmistim. Merak edenler icin tekrarliyim. 160-60-17 lastikleri yaklasik 3500-4000 kilometredir kullaniyorum. Hicbir dezavantajini gormedim. Tam tersine cok faydasini gordum. Gorunus olarak da bu motosikletin hakki bu lastik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tugfox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha onceleri de paylasmistim. Merak edenler icin tekrarliyim. 160-60-17 lastikleri yaklasik 3500-4000 kilometredir kullaniyorum. Hicbir dezavantajini gormedim. Tam tersine cok faydasini gordum. Gorunus olarak da bu motosikletin hakki bu lastik.
    Jant aynı kaldığı için o lastiklerin görüntüden başka avantajı yok. Fotolara bakılırsa sahibi hep dik sürmüş

33 hp lik ninja da 130 luk arka lastik varken 26 hp lik cbr da neden 140 var merak etmiyo değilim
    kawa 39 hp ye 140 lık lastik takmayı uygun görmüş olsa gerek
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Bu racing ciler topu boyle galiba RuzgarSA gt250r cılarda boyle 1hafta satıçıların sesi cıkmaz.
    RuzgarSA bunu beğendi.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Zenn motor'da karambolde 150/70 lastik taktılar. Bu ebatı da takıyoruz diye söyleyince söktürmedim, keşke söktürseydim. 2000 - 2500 km sürdüm. Teker izi değiştiği için motor eskisi gibi yatamıyor. Kontra ile yüksek süratli virajlarda fark yok ama şehir içi düşük süratli dönüşlerde temel teknikle (kontraya gerek duymadan) dönebilmesi gereken motor dönemiyor. Kafayı daha çok çevirmek (viraj çıkışının dışına) veya kontra yapmak gerekiyor. Kısacası manevra kabiliyeti azalıyor, ben tavsiye etmem.
    viper17 ve RuzgarSA bunu beğendiler.

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zenn motor'da karambolde 150/70 lastik taktılar. Bu ebatı da takıyoruz diye söyleyince söktürmedim, keşke söktürseydim. 2000 - 2500 km sürdüm. Teker izi değiştiği için motor eskisi gibi yatamıyor. Kontra ile yüksek süratli virajlarda fark yok ama şehir içi düşük süratli dönüşlerde temel teknikle (kontraya gerek duymadan) dönebilmesi gereken motor dönemiyor. Kafayı daha çok çevirmek (viraj çıkışının dışına) veya kontra yapmak gerekiyor. Kısacası manevra kabiliyeti azalıyor, ben tavsiye etmem.
    Abi peki top speedde değişiklik oldu mu İRC (140-70-17) mi daha iyiydi son hızda yoksa yeni taktırdığın 160-60-17 lastik mi

Olması gereken de budur zaten

Alıntı tuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi peki top speedde değişiklik oldu mu İRC (140-70-17) mi daha iyiydi son hızda yoksa yeni taktırdığın 160-60-17 lastik mi
    Arka 150/70-17 benim. Üst hız denemedim, 160'ın üstüne zorlamıyorum artık eskisi gibi. Bbu haliyle de 160'a çıkıyor, fark yok. Yol tutuşu kesinlikle iyileşti ama bu daha çok michelin'in irc'den daha kaliteli olmasıyla alakalı.
    viper17 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arka 150/70-17 benim. Üst hız denemedim, 160'ın üstüne zorlamıyorum artık eskisi gibi. Bbu haliyle de 160'a çıkıyor, fark yok. Yol tutuşu kesinlikle iyileşti ama bu daha çok michelin'in irc'den daha kaliteli olmasıyla alakalı.
    daha öncede burda tartışılmıştı 150-60 orjinaliyle aynı seviyede denmişti ama 150-70 ise çokda az olsa düz yoldaki sürtünmesi azalacağından dolayı biraz hızda pozitif yönde değişiklik olabilir bence kaç km'de değiştirdin abi lastiği bizde 10 ekimden beri 2900 km yapmışız sezonu kapatmayanlardan olarak

daha öncede burda tartışılmıştı 150-60 orjinaliyle aynı seviyede denmişti ama 150-70 ise çokda az olsa düz yoldaki sürtünmesi azalacağından dolayı biraz hızda pozitif yönde değişiklik olabilir bence kaç km'de değiştirdin abi lastiği bizde 10 ekimden beri 2900 km yapmışız sezonu kapatmayanlardan olarak
    150-70 de nasıl sürtünme azalıyor anlamadım ? Jant değişmedikten sonra 180 taksan da bişey farketmez.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi herkes çok istekliydi, buluşma yerine geç falan kalmışlardır en fazla başka bi durum var bence ...
    Atmasınlar hepimiz din kardeşiyiz :D 10:37 ye kadar bekledik zaten altı motor bir araç geldi iki kişi haklıydı ekipman yetersizdi pantolon yüzünden gelene kadar üşümüşlerdi zaten onlara sözüm yok geri döndüler oraya gelipte gelicem diyenlerde geri döndüler. Zaten geziyi organize edipte gelmeyenler yazdıklarından utansınlar :D bide yazdılar gelmeyinenin diye Kakare :D
    avcagatay, seigen, wolrath ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150-70 de nasıl sürtünme azalıyor anlamadım ? Jant değişmedikten sonra 180 taksan da bişey farketmez.
    jant aynı kaldığı için değişiyor işte belki yanlış biliyorumda jant aynı kalıyor diğer bütün oranları aynı kalıyor sadece enine dahada uzuyor bunu kurtarmak için ne yapacak dahada ovalleşecek lastik böylece yere temas alanı dahada azalacak diye mantık yürütüyorum yanlış olabilir iddialı değilim görüşümde ama mantıklı geliyor :D

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    http://www.halaogullari.com/LastikTablo/lastikhesap.html

buradan karsılastırma yaptıgınzda aradakı fark %1 olmamalı kı , rahatsız edıcı durumlar ortayaca cıkmasın

taban alanı arttıkca belırlı bı fazlalıga kadar yol tutus artar mantıklı olarak, lakın gıdıpte 200 arka lastık takarsanız yol tutusunuz da guc orantısızlıgı dolayısıyla oldukca kotulesecektır.yukarıda bahsetmıs zaten kardesımız. akselarasyon surtunme kuvvetınden dolayı kotulesır ama gucunuz zaten 25bg cıvarı oldugu ıcın 1cmlık bır fark motorunuzu yormayacaktır. kı yanak genıslıgı taban genıslıgıyle ters orantılı azalacagı ıcın (bu soyledıgım lastık boyutları aynı kalacak sekılde degısım olursa) agırlıklar arasında fark olmayacagı ıcın, motorunuzun yuruyen aksamına bınen yuk degısmeyecek ve dedıgım gıbı akselerasyon farkı ortaya cıkmayacaktır

Araba lastiği için dönüşlerde bir fark yok ki .

http://www.triumphrat.net/twins-tech...tml#post737183

İngilizce bir yazı ama resimlerle anlattığı için güzel. Lastiklerin yatma esnasında yerle temasını gösteriyor. Arka lastik genişlerse (3. resim) ön ve arka arası mesafe büyüdüğü için virajda dışa kaçma eğilimi başlıyor. Motosikleti tasarlayan Honda ideal ebatları belirlemiş zaten, değiştirmek sadece bu idealden uzaklaşmak demek. Görüntüyü tercih ederseniz lafım yok ama motorun kullanımı değişiyor.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    orjinal michelin taktıralım değişeceği zaman abi o zaman boşuna değişiklik olmasın fark yok sayılacak kadar azsa

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Kuru Kalabalık 1

Uploaded with ImageShack.us
    Kuru Kalabalık 2

Köfteci

Cbr 250R'ın İmparatoru Çağdaş

zenon, ferdinandd, tuc ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

flashdance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250-R & FZ6 Fazer
    Hava muhalefeti nedeniyle çoğu kişi katılamamış demekki yaz oldugunda çoğunluk toplanır bence

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Helal olsun bundna sonra gt250 Comet dışındaki buluşmalara katılma RuzgarSA hafta ici sinema etkinliğine bile 12 kişi katılıyor :D
    RuzgarSA bunu beğendi.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    kakare toplanma yerine bile mi gelmedi yoksa :D
    kakare bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    kakare toplanma yerine bile mi gelmedi yoksa :D
    aynen teşrif bile etmedi ama özür mesajı atmış kendileri

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen teşrif bile etmedi ama özür mesajı atmış kendileri
    kardeşimin mutlaka bir sebebi vardır olur öyle şeyler adam dedi ama cumartesi olur haftaiçi olur sadece pazar olursa aileyi ekmem gerekecek demişti demekki ekememiş aileyi.Sağlık olsun :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler