MotoAVM Motosiklet Aksesuarları
Kapat
Üye Girişi
Hadisatinal Buse - 468x80 - Forum Orta
Reflektörlü Motorcu Yeleği
Hudson Deri
Motosiklet Aksesuarları

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Reklamlar  
    Mondial Motor
    Mondial Motor
    Kuba Motor

Alıntı CaptainHakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim ilk bakımda valf ayarına gerek olmadığı söylenmişti. Yabancı forumlara baktığımda oralarda da çoğu servisin aynı şeyi söylediğini ama içi rahat etmeyen sürücülerin kendilerinin valf ayarı değerlerinin ölçümünü yaptığını ve bir kısmının değerlerinin olması gerekenden farklı çıktığını gördüm.Aslında ilk valf ayarı çok önemliymiş. Motor garanti dışı bile kalabilir deniyor. Üretim maliyetlerini kısmak için taylanddaki fabrika bu ilk ayarı yapmadan motorları satışa gönderiyormuş. 1000km rodajdan sonra motor titreşimiyle parçalar yerlerine tam oturup bundan sonra kontrol edilip gerekirse ayarlamak gerekiyormuş. Benim yakıt tüketimi forumda bahsedilenlerden yüksek olduğu için valf değerleri konusunda endişelerim var. Sizlerin ilk bakımda bu kontrol yapıldı mı? Kaçımızın valf değerleri tolerans sınırından fazla çıktı? Bunu kendimiz nasıl kontrol edebiliriz yol gösterebilecek deneyimli arkadaşlar var mı içimizde?
    abi ne valf ayarı adama yağ filtresini zor değiştirttim...

AVM Forum
    Motosikletciyiz.com Outdoor & Motosiklet & Motor Aksesuarları
    Motomax

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    arkadaşlar ben dün barkın bayoğlu ile tekrar görüştüm ertuğ 10 ile birlikte bu lastik koınusunda konuştuk ve metzeler hakkında hiçte iyi şeyler konuşmadık pırellı veya mıchelını tercıh edin diyor yani metzeler için servet vermeye gerek yok bilginize

Çok teşekkürler sayın hocam. Size de kolay gelsin. Syg,

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 KLE 650 Versys ABS
    Arkadaşlar hafta sonu Michelin Pilot Active taktırdım buz motorda. Gercekten de farkı var bizim IRC lastiklerden.
    Bir 350 km kadar yaptım kuru zeminde. İlk farkettiğim arkanın artık kaymaması virajlarda veya ani frenlerde Eski lastiklerde biraz arka frene fazla basdığımda hafif arkanın sağa sola kaydığını hissediyordum. Michelinde ise lastik cok güzel bir sekilde tutunuyor ve fren performansım arttı. Virajlarda ise gayet tatmin edici lastikler yeni diye fazla da yatırmadım motoru ama fark hissediliyor.

Aklıma birsey takıldı ama bizim kitapcıkta arka ve öne 29 psi basılmalı diyor. Buz motorda arkaya 34 öne 32 psi bastılar. Lastikleri takan eleman "Abi michelin lastiklerde biraz fazla basmak gerekiyor" dedi. Bana biraz fazla gibi geldi 29 psi ile 34 psi arasında bayagı fark var. Sizce dogru mu basınclar? Başka Michelin Pilot Active kullanan arkadaşlar ne kadar basıyor lastiklere acaba?

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 F Honda
    fazla hava basmışlar, ön 29 arka 32- 33 olmalı bence
    Her asker yeşil bereli olamaz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    lastiklerin kenerasında yazar maxiumumları ve motorun kullanım kılavuzunda hoş çok büyük fark yok zaten yanlış gösteriyor basınç aletleri en iyisi sadece tek bir motor için basınç aleti almak yoksa sapıtıyorlar ölçümde.Benim mesela iki motorum var ikisininde ayrı basınç ölçeri vr.

erdal3323 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    dun benımde yeni lastıkleri deneme fırsatım oldu tatlı virajlı yollarda sınırlarını zorladım hatta bazı virajlara iki kısı145 le yatırdım asfalt dirsegime degecek gibiydı bence fazlasıyla tatmınkar bu arada lastıkler pirelli spor demon

CaptainHakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Benim de Michelin Pilot Active lastikler Buz Motor'dan bugün geldi. Hafta içi taktırıp deneyimimi paylaşırım artık sizinle. Pirelli Sport Demon da güzel Michelin Pilot Active de. Ben daha fazla süre dayanıyor yorumlarını okuduktan sonra Michelin aldım. Zaman göstericek artık hangi lastik daha iyi daha uzun süre dayanıyor ....

teocan94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araba fiyatları 10bin tl cik arttı neredeyse bu motorada yüklü bir zam gelicek ötv yüzünden..ve hondanın elinde diğil sadece ötv farkını alacak honda kendi cebine giden birşey yok
    Ötv Zammı 1600 cc Ve Üzerine Geldi Bizim Makinalarda Her Hangi Bir zam yok.
    Keyiflerine Göre Koyarlarsa O Ayrı Tabiki

muyat26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Merhaba bizim lastik ebatları nedir? pirellinin sitesinde sport demon modelinde honda cbr 250 için uygun eşleşme bulunamadı diyor.
    Amaç bir yere gitmek değildir ; Amaç yolda olmaktır. YEĞEN
    muyatakdogan@hotmail.com

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı motokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 250 R ile TEK BAŞINA yüklü olarak 3350 km izmir trabzon seyehati (gidiş,Dönüş) Sürüş zevki, Üstün performansı ,yakıt ekonomisi , + mükemmel dizaynı , Her konuda bana hitap eden en iyi motoru aldığıma bir kez daha emin oldum . Gidiş gezi fotoğrafları Motokurt izmir trabzon 3350 km 1 ve 2 olarak iki sayfa ETKİNLİK GEZİ FOTOĞRAFLARI BÖLÜMÜNDE İlgi duyan arkadaşlar bakabilir...
    Abi çok güzel bir gezi olmuş, tebrik ederim. Darısı bizlerin başına.
    Tekerine taş değmesin inşallah.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler lastik konusu tabi bütçe ve müsaitlik konusu tabi...Ama değiştirenlere hayırlı olsun gerçekten iyi tercih

Cbr125 te bile kuru havada azmaya başlayıp frenleri tam performans kullanınca arka kilitlenip kaymaya ön fren ise korkutmaya başlıyor. Ben bikere düşük hızda kavsakta lowside oluyodum bacakları pergel gibi açıp 1-2 hamlede iman gücüyle topladım

Standart lastiğin hamuru o kadar sert ki lastik demeye bin sahit zaten. 100 kmye 8.5 sn yede çıkan makina şakaya gelmez.

Bende bi 100 ön -130 arka fiyatı alıyım Virajda yatamadıktan panik frende duramadıktan sonra zevk de vermiyor o korkuyla zaten

Ben ıslaktaki performansını merak ediyorum daha çok Demon ve Pilot Active lerin

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı muyat26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bizim lastik ebatları nedir? pirellinin sitesinde sport demon modelinde honda cbr 250 için uygun eşleşme bulunamadı diyor.
    Ön: 110/70-17M/C
    Arka: 140/70-17M/C
    Eagle7 bunu beğendi.

hüseyin48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650 custom
    Arkadaşlar bu xenon far konusunda herkes çelişkili şeyler söylüyor.kimileri taktırırsan garanti dışında kalır derken kimileri ne alaka diyor.bu konu ile ilgili servislerle daha önce görüşmüş olan arkadaşlarımız varsa bana yardımcı olabilirmi.bende 2. el cbr mi almak üzereyim ve üzerinde 8000 xenon var.yardımlarınızı bekliyorum.kazasız sürüşler.

Motosikleti
    CBR 250 R
    arkadaşlar pirelli lastikler için ön 100 euro , arka 130 euro fiyat veriyor. kdv ve kargo dahil fiyatlar.
    muyatakdogan@hotmail.com

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı hüseyin48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu xenon far konusunda herkes çelişkili şeyler söylüyor.kimileri taktırırsan garanti dışında kalır derken kimileri ne alaka diyor.bu konu ile ilgili servislerle daha önce görüşmüş olan arkadaşlarımız varsa bana yardımcı olabilirmi.bende 2. el cbr mi almak üzereyim ve üzerinde 8000 xenon var.yardımlarınızı bekliyorum.kazasız sürüşler.
    Ben motoru almadan servise sormuştum xenon takıyormusunuz diye, evet takıyoruz demişti.
    Fiyatıda 150 TL. Ama garanti konusunda birşey sormak aklıma gelmedi.
    En doğru bilgiyi servise telefon açıp öğrenebiliriz.

Alıntı muyat26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar pirelli lastikler için ön 100 euro , arka 130 euro fiyat veriyor. kdv ve kargo dahil fiyatlar.
    Fiyat normal geldi bana, nereden aldınız fiyatı acaba?

CaptainHakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    arkadaşlar dün servise sordum valf ayarını.
    Valf ayarına bakmaya gerek yok çünkü:
    *Valf ayarı bozuk olsa motor zor çalışır
    *Valf ayarı bozuk olsa motor çok ses çıkarır
    dediler.
    Ben yine de kontrol etmelerini rica ettim. Motor henüz serviste lastikleri değişip cantları fırın boyamaya girecek. Haftasonu motoru teslim alınca gelişmeleri yazarım

hüseyin48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650 custom
    teşekkür ederim.

Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motoru almadan servise sormuştum xenon takıyormusunuz diye, evet takıyoruz demişti.
    Fiyatıda 150 TL. Ama garanti konusunda birşey sormak aklıma gelmedi.
    En doğru bilgiyi servise telefon açıp öğrenebiliriz.

Fiyat normal geldi bana, nereden aldınız fiyatı acaba?

Motosikleti
    CBR 250 R
    Direk pirellinin sitesine mail attım. şuanda stoklarında olduğunu ve sipariş verdiğim takdirde 2 gün içinde gönderebileceklerini söylediler. Ama ben mart ayı gibi taktırmayı düşünüyorum. malum kış ayında motor yatacak,yeni lastiği yatırmanın bir anlamı yok.
    muyatakdogan@hotmail.com

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı CaptainHakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dün servise sordum valf ayarını.
    Valf ayarına bakmaya gerek yok çünkü:
    *Valf ayarı bozuk olsa motor zor çalışır
    *Valf ayarı bozuk olsa motor çok ses çıkarır
    dediler.
    Ben yine de kontrol etmelerini rica ettim. Motor henüz serviste lastikleri değişip cantları fırın boyamaya girecek. Haftasonu motoru teslim alınca gelişmeleri yazarım
    ayıptır sorması fırın boyama nekadara patlıyor ve ne renk tercih etiniz
    Reklamlar  

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler