Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fyildirok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    Ve egzoz siyah olunca neler oluyorrr...arkadaslar siddetle tavsiye ederim harika duruyo alet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı habbili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar. Bu motosiklette en çok canımı sıkan olay, ön tekerleğin suyu, çamuru ve çakıl tanelerini Radyatör Peteğine fırlatması ve petekte tahribat meydana gelmesi. Radyatör Peteğini hiç kontrol ettiniz mi, bir bakın arada sırada.
    Ben bunu ilk söylediğimde bana honda mühendisleri bunu düşünmezmi saçmalama demişlerdi. aynı dertten bende müzdaribim. şimdilik hasar yok ama sinek böcek çok. Oraya bi koruma bi sineklik türü bişey yaptırayım diyorum

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Alıntı NetteTek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bunu ilk söylediğimde bana honda mühendisleri bunu düşünmezmi saçmalama demişlerdi. aynı dertten bende müzdaribim. şimdilik hasar yok ama sinek böcek çok. Oraya bi koruma bi sineklik türü bişey yaptırayım diyorum
    petek önünde plastik koruma vardır sanırım çıkabilen birşey.cbf500 de aynı sıkıntı vardı.plastik koruba radyadör arasına sineklik kullandım kumaş olmayan tel gibi ondan yaptım bir nebze olsa faydası oldu.en azından taş sinek girmiyor artık arasına ön çamurluk altına ilve bir şey yapmak lazım
    engin

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Bugün Avcılardaki buluşmadan dönüşte beraber dönerken arkamdan takip eden arkadaşı bi ara kaybettim özür diliyorum.
    Arkada tekerlek hizamdan geldiğin için aynada zor görüyordum seni (peş peşe giderken biraz sağdan veya soldan giderseniz aynadan görünürsünüz.) 3-4 defa kontrol ettiğimde her seferinde orda olduğun için peşimdesin zannedip devam ettim son baktığımda yoktun ben zaten basın ekspres yol ayrımına gelmiştim.
    Tekrardan kusura bakma hocam ayıp oldu. Bir dahaki buluşmada telafi ederiz ;)

Motosikleti
    honda
    EgZoz susturucuyu nasil cikarabiliriz?otjinal egZozdaki susturucu cikarsak nasil olur acaba?;)

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Avcılardaki buluşmadan dönüşte beraber dönerken arkamdan takip eden arkadaşı bi ara kaybettim özür diliyorum.
    Arkada tekerlek hizamdan geldiğin için aynada zor görüyordum seni (peş peşe giderken biraz sağdan veya soldan giderseniz aynadan görünürsünüz.) 3-4 defa kontrol ettiğimde her seferinde orda olduğun için peşimdesin zannedip devam ettim son baktığımda yoktun ben zaten basın ekspres yol ayrımına gelmiştim.
    yok hocam sorun yok böyle düşünme teşekkürler

Teknika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Model Hyosung GV250 EFI Aquila Full Siyah
    Dünkü Avcılar buluşmasından bir kaç foto!

*** 2013 Model Hyosung Gt250r EFI Full Kırmızı Racing ***

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hyosung buluşmasının gülü si bi ar 250 ar
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardes bu dediğine sende uysan iyi edersin :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung buluşmasının gülü si bi ar 250 ar
    herkes siyah renk daha güzel diyor,bende siyah ı sevmiyorum hem motoru küçük gösteriyor hemde çok çabuk kirleniyor,benim motorda siyah,motor dediğin renkli olur,kırmızı ,yeşil, mavi
    Her asker yeşil bereli olamaz

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    egsozu mat siyaha boyadım, fena oldu :D

benım motor yaklasık 5000 km oldu benzın konusunda sıkntılıydım rodaj oncesı gecen bır deneme yaptım 40 tl lık benzın aldım yaklasık 360 km yol yaptım motoru devırlı kullanırsanzı benzıını ıcıyor arkadaslar ama sakın kullanımda ekonomık dıyebılrıım motorun sıkıntılı tarafı bayır cıkarken on cam bayagı tıtreme yapıyor bıde lastıklerınden pek memnun degılım arka teker bayagı kayma yapıyor fren mesafesı fena degıl ama 2011 cbr 125 kullanmıstım bundan once onun fren performansı daha ıyı.motorun guzel yanlarından bırtanesı amortısorlerı bıde tek sılındır bır mtoora gore tıtresım yok denıcek kadar az cbr 125 te tıtresım cok fazlaydı ondan sonra mercedes gıbı geldı :D ama parası olana sıddetle nınja 250 onderırım kullandım asık oldum.

Motosikleti
    honda

Siyah egzoz;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Bajalarimizla

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Motosikleti
    çift renk üstünde siyah egsoz

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı newton06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumla 2000km'yi devirdikten sonra yeniden aranızdayım .
    Diğer kullanıcı arkadaşlardan bir konuda yorumlarını bekliyorum... Bugüne kadar motorla bir çok defa kaza tehlikesi atlattım ama bugün motordan indiğimde farkettim ki bütün bu tehlikeler hep bir şekilde lastiğin düşük yol tutuş kabiliyetinden kaynaklanıyordu. Ani frende çok çabuk arka teker kontrolünü kaybediyorsunuz, hızlı vites düşürmelerde aynı şekilde motor kavramayı gerçekleştirdiği anda arka teker yeniden kaymaya başlıyor. Islak zeminde gerçekten çok başarısız olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bugün elimle lastiklerin de malzeme sertliğini kontrol ettiğimde kullandığım bütün araba lastiklerinden daha kötü kalitede bir malzemeden yapılmış hissi verdi...
    Siz bu roadrunner marka lastikler hakkında ne düşünüyorsunuz?? Kucak dolusu para verip metzeler falan almaya değer mi?
    Yazdıklarında sonnuna kadar haklısın. Cbr125 kullanıyorum . Üzerindeki IRC Road Winner lastikler kuruda idareten iyi olmakla beraber ıslakta tam bi kabus. 35 km ile ıslakta 10 derece yatıkken ön gitti geldi. Hamuru çok sert arabada olsa onda bile kızaklama yapar. CBR 250 dede aynı lastiği görünce dehşetie düstüm desem yeridir..Egildim elimle sertliğine baktım hamur sertliği 125 le aynıBen bir dahaki yaz motora devam edersem kesin değiştiricem. 125 lik motara 2. elde laktik parası farkı kimse vermek ismemiyor 300-400 lira şimdilik bekemedeyim. Ama cbr 250 ye kesinlikle değişmesi sart. 100 km ye 9 saniyede hızlanan bi motorda daha fazla risk almaya gerekyok. Zaten bu motoru 2 sene 15000 km kullanmayan biri yeterli tecrubeyi kazanmamış demektir ve büyük hacimli motorlara heves etmek anlamsız..michelen ve metzeler doğru seçim

Motosikleti
    2km falan gitmen lazımki lastik biraz ısınsın sonra biraz tutmaya başlasın. ilk 2km motoru yatırmaya agresif vites değişimlerine falan çalışırsanız sanki buz üstündeymişsiniz gibi oluyor.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2km falan gitmen lazımki lastik biraz ısınsın sonra biraz tutmaya başlasın. ilk 2km motoru yatırmaya agresif vites değişimlerine falan çalışırsanız sanki buz üstündeymişsiniz gibi oluyor.
    Güzel bilgi arkadaşım. Bu arada siyah eksoz bence hiç fena olmamış.

Bugün servise gittim. Orjinal yağ filtresi henüz Türkiye'ye gelmedi o yüzden servislerde yok ve başka marka takılıyor dediler. Sizin rodaj bakımlarında da başka marka yağ filtresi mi takıldı?

Motosikleti
    ben 1000 bakımına gitmeden önce arayıp sordum, gel dediler filitre gelmiş. bu söylediğim nisan ayında oluyor. doğru filitremi taktılar bilmiyorum ama, 6700km de motor yagını bitirdi sonra motoru değiştiler. motor değişimi sonrası 2. rodajımdan sonra :p tekrar aradım gitmeden önce filitre varmı diye var dediler gittim tekrar o bakımıda yaptırdım. anes motorda yapılıyor bakımlarım.

selam arkadaşlar...
    lafı uzatmanın anlamı yok..yeniyim aranızda, yaş 21...
    ilk motorumu cbr600rr yada 1000rr alıcam..........hahaha ciddi değilim tabii ki..

umarım bir terslik çıkmazsa birkaç ay içinde ben de bir cbr 250r sahibi olmayı planlıyorum...kafamda çok soru yok ancak zamanla aklıma sorular gelecek, akabinde size soracağım...
    şimdilik en çok merak ettiğim ve herkesin farklı birşey söylediği titreşim sorunu...biri "düşük devirlerde azer bülbül gibi oluyorum" diyor, biri "4000 ile 5000 arasında matkap üzerinde oturuyormuş gibi hissediyorum" diyor, başka biri "7000 e kadar titreşim yok" diyor vs vs...o konuda kafam bir karışık...

Motosikleti
    honda
    Herkeze tavsiye hoc bir alyanli vidaya dokunmayin malzeme direk yalama oluyor...denemesi bedava;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler