Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    S.a. Uzun yıllardır motosiklet kullanıyorum. Şu anda Cbf150 im var. Ağırlıklı olarak sehiricinde kullanıyorum. Yılda 4 5 defa şehir dışına 300km uzaklığa falan gidiyorum. Su soğutmalı 250cc bir motosikletin son derece yeterli olacağı kanaatindeyim. Diğer markalarda da güzel modeller var ama pratikte bana uygun değiller. Spor motosikletin oturuş pozisyonunu rahat bulmuyorum. Benim için en önemli şey rahatlık ve arka çanta. Şimdi diyeceğim o ki: Yurtdışında bu cbr250r a cb300f gidonu takmışlar. Takan vatandaş güzelce anlatmış nasıl yaptığını ancak merak ettiğim şey ülkemizde bunu yapan var mıdır? Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bilalancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a. Uzun yıllardır motosiklet kullanıyorum. Şu anda Cbf150 im var. Ağırlıklı olarak sehiricinde kullanıyorum. Yılda 4 5 defa şehir dışına 300km uzaklığa falan gidiyorum. Su soğutmalı 250cc bir motosikletin son derece yeterli olacağı kanaatindeyim. Diğer markalarda da güzel modeller var ama pratikte bana uygun değiller. Spor motosikletin oturuş pozisyonunu rahat bulmuyorum. Benim için en önemli şey rahatlık ve arka çanta. Şimdi diyeceğim o ki: Yurtdışında bu cbr250r a cb300f gidonu takmışlar. Takan vatandaş güzelce anlatmış nasıl yaptığını ancak merak ettiğim şey ülkemizde bunu yapan var mıdır? Teşekkürler.
    mt25 var hazır
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Mt25 evet iyi gidebilir güçlü olabilir. Ama yakıtı fazla. 600cc çift silindir gibi yakıyor. Daha şimdiden yağ pompası sorunu çıktı. Bakalim ileride neler çıkacak. Parçaları ve servisi pahalı yaygın değil. Ve 2.el fiyatı fazla. (ben 250cc makineye 10binden fazlasını gereksiz bulanlardanim) Halbuki cbr250r öyle mi. 9bin tlye 10bin tlye gayet temiz 2.el bulunuyor. En az yakan 250cc. Parçaları uygun. Her usta servis motoru öğrendi biliyor. 2.eli iyi. Yakışıklı. Vs. Vs. Birde yüksek düz gidon takarsak tadından yenmez.
    ramcixx bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı Bilalancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt25 evet iyi gidebilir güçlü olabilir. Ama yakıtı fazla. 600cc çift silindir gibi yakıyor. Daha şimdiden yağ pompası sorunu çıktı. Bakalim ileride neler çıkacak. Parçaları ve servisi pahalı yaygın değil. Ve 2.el fiyatı fazla. (ben 250cc makineye 10binden fazlasını gereksiz bulanlardanim) Halbuki cbr250r öyle mi. 9bin tlye 10bin tlye gayet temiz 2.el bulunuyor. En az yakan 250cc. Parçaları uygun. Her usta servis motoru öğrendi biliyor. 2.eli iyi. Yakışıklı. Vs. Vs. Birde yüksek düz gidon takarsak tadından yenmez.
    Kardeşim iyi hoş diyorsunda bende bakıyorum Avrupada CBR250 leri naked yapablar var yada CB300F modeli var.

Şimdi sen bu motoru naked'a çevirsen satmaya kalksan zorlanırsın ki hiçbir ustada yaparız kardeşim demez.Yetkili servisler zaten uğraşmaz özel servislere de gitsen adamın zaten işi başından aşkındır ilgilenmez bile. Orjinalini bozma.10 binden fazla vermem dersen de muadili Pulsar var, naked kasaları tercih edebilirsin. Yazık edersin motora. Yaptırdığın işlem fabrikasyon gibi de olmaz içine sinmez. Ha yapan yok mu var buyur (yurtdışı) ;

https://youtu.be/mjJblF5Y3fo

Naked a çevirmekten bahsetmiyorum sadece gidonu değiştirmekten bahsediyorum.

Motosikleti
    CBR250R
    Merhaba arkadaşlar.
    Lastiğim bayatladığından dolayı, yarın bir çift lastik almaya karar verdim. Aklımda 2 tane lastik markası var. İlki Pirelli Diablo Rosso 2, diğeri ise Michellin Pilot Street. Lastikçiyle konuştum ikisine de benzer fiyatlar çekti.
    Lastiklerin bildiğim ve araştırdığım kadarıyla özelliklerine gelirsem;
    -Diablo Rosso 2, yol tutuşu çok iyi fakat 7000km'de bitiyormuş. (Lastikçi 15000km gidersin dedi bunun için.)
    -Michellin, yol tutuşu daha zayıf fakat daha uzun ömürlüymüş.

Bu iki lastiği bilen arkadaşların yorumlarını merakla bekliyorum.

Arkadaşlar birde benzin tankı taraflarına action cam takan oldu mu hiç? Kafama takınca rüzgardan kafam geri gidiyor. Ayrıca teletubbies gibi gözüküyorum dışardan.

Teşekkürler.

Ne beklediğinize nasıl kullandığınıza bağlı. Agresif kullanıyorsanız daha yumuşak lastiğe ihtiyacınız olacaktır. Sakin kullanan biriyseniz. Michelin daha uzun omurludur ve son derece yeterlidir.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı deadmau34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Lastiğim bayatladığından dolayı, yarın bir çift lastik almaya karar verdim. Aklımda 2 tane lastik markası var. İlki Pirelli Diablo Rosso 2, diğeri ise Michellin Pilot Street. Lastikçiyle konuştum ikisine de benzer fiyatlar çekti.
    Lastiklerin bildiğim ve araştırdığım kadarıyla özelliklerine gelirsem;
    -Diablo Rosso 2, yol tutuşu çok iyi fakat 7000km'de bitiyormuş. (Lastikçi 15000km gidersin dedi bunun için.)
    -Michellin, yol tutuşu daha zayıf fakat daha uzun ömürlüymüş.

Bu iki lastiği bilen arkadaşların yorumlarını merakla bekliyorum.

Arkadaşlar birde benzin tankı taraflarına action cam takan oldu mu hiç? Kafama takınca rüzgardan kafam geri gidiyor. Ayrıca teletubbies gibi gözüküyorum dışardan.

Teşekkürler.
    Başgan sava(mitas) deneyebilirsin. Kullanan çevrem memnun.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    MT07
    motorumu satıyorum ilgilenen ulaşabilir https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-acill-hatasiz-tertemiz-9500km-cbr250-repsol-335838456/detay/

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasa belli olsa da, 22.000'de ki eski kasaya bu parayı yazmak biraz fazla olmamış mı ?

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kaanyuce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumu satıyorum ilgilenen ulaşabilir https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-acill-hatasiz-tertemiz-9500km-cbr250-repsol-335838456/detay/
    Kazasi dusmesi yok yazmissiniz. Bu sag manet nasil yamuldu
    ramcixx bunu beğendi.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Motosikleti
    Yamaha BWS100 / Honda CBR250R
    Merhabalar herkese,

MT-İzmir konusuna yazdım fakat size de sormak istiyorum.

CBR 250 R alma arifesindeyim, İzmir'de Yükseliş Honda ekspertiz gerçekleştirmiyor, bildiğiniz tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı motosikleti gösterebileceğim?

Sevgiler,
    Efe

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki de aşırı hızdan o hale geldi. İlla düşmesi mi lazım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyfe keder diyorum...
    Mitoqondri bunu beğendi.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasa belli olsa da, 22.000'de ki eski kasaya bu parayı yazmak biraz fazla olmamış mı ?
    Satmaya gonlu yok evladiyelik kullanir
    Mitoqondri bunu beğendi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Ne yapsak sermayeyi CBR250'ye mi yatırsak nedir faizden fazla getirisi var mübareğin. Sıfır al, 20.000km bin sonra sat bankada duracağına motosiklete binmiş olursun, işin görülür iyiymiş..

Motosikleti
    hocam kime göre, neye göre fazla bana açıklayabilir misiniz?
    sizce ederi nedir?

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    20 bin çokmuş 10 binde motorları çöpe atalım. Milletteki zihniyete bak. Türkiyede motosiklete verilen km aralığı çok dar. Cbr250r Gibi bi motosiklet yılda 20 bin km yapması normaldır. 3 yıllık motosiklet bu.
    Ondan sonra herkes km düşürüyor. ilanda 40 bin kmden fazla motosiklet yok

Motosikleti
    Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 bin çokmuş 10 binde motorları çöpe atalım. Milletteki zihniyete bak. Türkiyede motosiklete verilen km aralığı çok dar. Cbr250r Gibi bi motosiklet yılda 20 bin km yapması normaldır. 3 yıllık motosiklet bu.
    Ondan sonra herkes km düşürüyor. ilanda 40 bin kmden fazla motosiklet yok
    aynen hocam.
    bende bunu bi 10 bin geri sarsam o zaman bu fiyat eder bu motor mu diyecekler bilmiyorum.
    bence 10 bin km ile 20 bin km arasında pek bi fark yok. zaten şu anda tüm bakımları yapılmış durumda.
    bi tek keyfi olarak yağı değiştirilebilir, çünkü en son Nisan 2016 da 20 bin km de iken değişti.

pahalı diyen arkadaşlar, bu motor kendinizin olsa kaç liradan satarsınız merak ediyorum?

Şurada aynı model 25 bin km de motora 12.750 TL diyebiliyorlarsa, benim verdiğim fiyat da gayet normal bence.

Motosikleti
    MT07
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk sahibinden öyle aldım kendiside söyledi orası aldığımda öyleydi dedi gidon topuzu,egzoz,grenajda en ufak cizik yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler