Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    süpeeeer, sen gelince hareket gelmiş foruma
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    ne motor alırsam alayım o başlığa yazarım sürekli
    cenkito bunu beğendi.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Tekerinize sağlık iyi gezmişsiniz. Ben de haftaya pazar günü bir yerlere kaçacağım inşallah

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    iyi çamur banyosu yapmışsınız.motor ile çamura girmek değilde,sonrasında temizlemek yoruyor beni...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Honda CBF 500
    valla giriyorum benzinliğe basınçlı su ile hepsi çıkıyor. Gerçi geçen hafta yıkamadan sonra motor çalışmadı yarım saat beklemem gerekti
    bu sefer bujinin oraya su tutmamasını söyleyecem herhalde sorun oradan.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Motosikleti
    Honda CBF 500
    bir kaç foto daha çıktı o günden onları da paylaşayım

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Arkadaşlar selam,

İstanbul cross grubu konusunda birşey paylaştım. Belki görmeyen olur diye buraya da yazıyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/endu...-grubu-18.html

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kaç foto daha çıktı o günden onları da paylaşayım
    Üstad paylaşımlar için teşekkürler, fotoğraflardan gördüğümüz kadar grubunuzda honda crf ler de var. Ben de crf almayı düşünüyorum yakın zamanda acaba kuba ile honda arasındaki farkları değerlendirir misin sana zahmet olmazsa? 10 Bin TL yi hak eder mi yoksa onun yaptığı işi kuba da yapıyor mu dersin. Şimdiden teşekkürler
    Sözlere inanmayı bırakalı çok zaman oldu, gözler bile beni aldattıktan sonra...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad paylaşımlar için teşekkürler, fotoğraflardan gördüğümüz kadar grubunuzda honda crf ler de var. Ben de crf almayı düşünüyorum yakın zamanda acaba kuba ile honda arasındaki farkları değerlendirir misin sana zahmet olmazsa? 10 Bin TL yi hak eder mi yoksa onun yaptığı işi kuba da yapıyor mu dersin. Şimdiden teşekkürler
    Yenisin galiba...

Honda sana çok gelir, Kubayla takıl sen dostum
    #sürenadam

Motosikleti
    Kuba STR250
    S.a aranıza yeni katıldım ikinci el 2011 model bir str250 aldım fakat arka fren değişecek.Forumu okurken birinin arka fren merkezine japon bir modelin merkezini taktığını okumuştum bende almak istiyorum marka modelini bildirirseniz çok sevinirim.

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yenisin galiba...

Honda sana çok gelir, Kubayla takıl sen dostum
    Sana sadece gülerim ben biliyorsun değil mi?

Olm seni araziye sokmak benim boynumun borcu olsun, o motorun çamurdan görünmeyene kadar kirlenecez bekle sen bekle
    GaCCaLL bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı salih_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a aranıza yeni katıldım ikinci el 2011 model bir str250 aldım fakat arka fren değişecek.Forumu okurken birinin arka fren merkezine japon bir modelin merkezini taktığını okumuştum bende almak istiyorum marka modelini bildirirseniz çok sevinirim.
    arkadaşım hoşgeldin. Str 250 lerin arka fren merkezi kronik problemli. Herkes bi şekilde değiştiriyor artık ne uydurursa. Ben motorumu ikinci el aldım ve önceki sahibi değiştirmiş dolayısı ile ne alıp takmış bilmiyorum ama problemim yok.

---------- Post added at 16:00 ---------- Previous post was at 15:54 ----------

evet 3 tane crf miz var 0 km.
    şimdi onun yaptığı işi kuba da yapıyor tabiki.. sonuçta her yere beraber gidiyoruz arazide. hatta bazı zor yerlerde, çamurlu çok dik rampalarda arkadaşlar yeni olduklarından kaldı ben çıktım. yani biraz da şöförlük önemli.
    kuba arazide eğlenme işini en ucuza çözebileceğin makinelerden birisi. bir kaç sene sonra bende crf alıcam kısmet olursa. çünkü kalite en önemlisi. gücü daha fazla (23 hp), kubadan daha az yakıyor, çok daha konforlu. ben bu sebeplerden alıcam. ben motorumu şehirde de kullanıyorum ve eşimle beraber biniyoruz genelde. kuba da inanılmaz rahatsız arkada ama denedik honda da çok rahat etti. Arazide de hiç korkmadan gezebilirsin acaba bi civatası gevşeyip bi parçasını düşürecem mi korkusunu yaşamadan
    ozgur325 bunu beğendi.

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet 3 tane crf miz var 0 km.
    şimdi onun yaptığı işi kuba da yapıyor tabiki.. sonuçta her yere beraber gidiyoruz arazide. hatta bazı zor yerlerde, çamurlu çok dik rampalarda arkadaşlar yeni olduklarından kaldı ben çıktım. yani biraz da şöförlük önemli.
    kuba arazide eğlenme işini en ucuza çözebileceğin makinelerden birisi. bir kaç sene sonra bende crf alıcam kısmet olursa. çünkü kalite en önemlisi. gücü daha fazla (23 hp), kubadan daha az yakıyor, çok daha konforlu. ben bu sebeplerden alıcam. ben motorumu şehirde de kullanıyorum ve eşimle beraber biniyoruz genelde. kuba da inanılmaz rahatsız arkada ama denedik honda da çok rahat etti. Arazide de hiç korkmadan gezebilirsin acaba bi civatası gevşeyip bi parçasını düşürecem mi korkusunu yaşamadan
    O konuda haklısın işte, yok fren boşaldı yok manet kırıldı yok pedal eğildi derdi olmadan kafan rahat uzun yola çıkabilmek lazım. Kubanın gücü fena sayılmaz 250 cc bir çinli için ben de şimdiye kadar gözümün yediği hiçbir rampada ya da arazide falan kalmadım ama hem çok yakması hem de kırılgan olmasından dolayı honda tercih sebebi olabilir. Yorumlar için teşekkürler

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Sana sadece gülerim ben biliyorsun değil mi?

Olm seni araziye sokmak benim boynumun borcu olsun, o motorun çamurdan görünmeyene kadar kirlenecez bekle sen bekle
    Seviyorum sana çocuk
    ANGARAJ

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    ...ama hem çok yakması hem de kırılgan olmasından dolayı honda tercih sebebi olabilir. Yorumlar için teşekkürler
    Senin gibi sert erkeklere böyle kırılgan motorlar gitmez dostum, bayıl parayı al hondayı bul karayı...
    #sürenadam

Motosikleti
    Honda CBF 500
    bugün motorun ön dişlisinin üzerindeki kapağı çıkarıp altına giren ve çıkmayan çamurları ve kiri temizlemek istedim.
    ve sanırım yanlış hatırlamıyorsam motoru bu şekilde kullananlar da var o kapak olmadan. genelde kros motorlarında da ön dişli açıkta duruyor. vardır heralde bir yararı.
    sormak istediğim 2 soru var.
    1. o kapak takılı olmadan kullanmamın bir zararı var mı?
    2. kapağı söktükten sonra ön dişlinin altında ucu boşta olan bir hortum gördüm. ilk başta bir kablo kılıfı zannettim ve yanlışlıkla oraya girip dolandı çıkmadı diye düşündüm ve pense ile ucundan tutup biraz çekiştirdim. meğer bir ucu içeriden bir yerden geliyormuş ve ben onu çekiştirince 6-7 cm kadar daha dışarı çıkardım. sonra geri ittirmeye çalıştım ama pek beceremedim bende bıraktım öyle. şimdi problem şu ki, ön dişli döndükçe ucu boşta olan bu hortum ön dişliye takılıyor sürekli. ona ne yapmam lazım bir fikri olan var mı? fotolar da kırmızı oklarla işaretledim.

bu ön kapak çıktıktan sonra içerinin hali..

bahsettiğim hortum

Motosikleti
    crf250 L
    orada hortumun ne işi var bende açıp temizlemiştim ama hiç öyle bir hortuma denk gelmedim. peki diğer ucu nereye gidiyor ??
    kapak açık kullanmanın hiç bir sakıncası yok.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    bende onu anlamadım ya.. bir ucu boşta, diğer ucunu anlayamadım, dişlinin arkasında kayboluyor.
    galiba bir tahliye ama şu an dişliye dolanıyor, korkuyorum motoru sürmeye.

Motosikleti
    crf250 L
    muhtemelen karbüratör tahliye hortumu oraya dolanmış ve sürtünmeden kopmuştur. görünmeyen ucunu bulmaya çalış bakalım.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    diğer ucu dişlinin arkasından içeriye giriyor diye çekmeye korktum ben sonra bişeyleri bozarım dedim. zorlayıp çekeyim mi eminmisin?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)