Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150 Mash

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı celo4007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba uğur bey sizde mash kullanarakmı bu değerleri yakalıyorsunuz?ben 3.5 lt yakıtı iyi olarak kabul ederek aldım.aracım lpg ile 12.5-13 lt harcıyor şehir içinde.bu arada bu motorlar hakikaten çabuk dökülürmü.düzenli bakım yaptırdığımızda 30 bini bulabilirmiyiz.?
    Ben mash kullanmadım, arkadaşlarımdan aldığım bilgiler bunlar.
    Hemen hemen aynı motora sahip bi kaç çinli scooter kullandım ama.
    Yakıt konusunda ne yazık ki biraz cömert oluyorlar.
    Eski mondial scooterlara göre daha sağlam parçaları.
    Ben 2007 model mondial 150 zc scooterı 7200 km 'de alıp,1 senede 17.000 km yaptıktan sonra 24.000'km de sattım.
    Benim kullandığım gibi kullanılmaya devam ederse rahatlıkla 40.000-45.000 yapar motor açılmadan o motor.
    Siz burdan bi kıyas yapın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Allah allah benim mash niye 90 ı geçmiyor :( arkadaşlar zaten 9 beygirlik motor altı üstü 125 yapıyor gibi yorumlar okuyorum bu imkansız bence :S cbf150 bile 130 anca yapıyor tanıdığımda var sordum daha 120 nin üstünbe çıkmadığını söyledi cbf150 nin ki onun gücü mashten çok daha fazla ve vitesli :S Mash in 125 gitmesi mantıkende imkansız
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    pulsar ns200
    mash düz yolda 100 yapıyor 80kmh ye hemen çıkıyor ondansonra 100 çıkması 80 ne çıkmasından daha uzun sürüyor 125kmh ye bir açıklık getireyim bu istisnai bir durum e5 te okmeydanı istikametinden gelirken rüzgar arkada direksiyona eğilerek nerdeyse göstergeye değecek bir vaziyette gece 02 sularında yani birdaha zor tekrarlanabilecek bir durum mondial firmasıyla nacizane bir görüşüm var 2006 modelden beri rs hs motor ve yürüyen aksam aynı kasa ve gırenaj değişik bari gırenajı az sağlam bir motor yap vidalarını yapıştır farları etrafı değil önünü aydınlatsın o eksoz ne dalgamı geçiyorsunuz milletle herkesin eli anahtarmı tutuyor düşen vidaları takıp sıksın rakiplerinden fiyatı fazla olabilir ama birazdaha kaliteli olsun bu ülkedeki insanlar daha iyisine layık japonun motorunu değil yerli bu ülkenin motorsikletini kullanmak istiyorum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah allah benim mash niye 90 ı geçmiyor :( arkadaşlar zaten 9 beygirlik motor altı üstü 125 yapıyor gibi yorumlar okuyorum bu imkansız bence :S cbf150 bile 130 anca yapıyor tanıdığımda var sordum daha 120 nin üstünbe çıkmadığını söyledi cbf150 nin ki onun gücü mashten çok daha fazla ve vitesli :S Mash in 125 gitmesi mantıkende imkansız
    Eğimli yolda,rüzgarsız havada motorun üstüne yatarak o hızı görebilirler belki.
    Ama sonra o motordan pek hayır beklemesinler.
    75-80 en ideali bu motorlarda.

bu motorda redline'a girmeden kullanıldığında kaç lt yakar.ben alalı yeni oldu depoyu fulledim yaklaşık 70 km gezdim ibre yarım depo kaldığını gösteriyor.hiç 50 km hızı geçmedim.galiba 70 km.de 3lt falan yakmış oldum bu çok değilmi.rodajda olsa bile bukadar yakarmı bu motor

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

100 Km'de 3 - 3,5 lt tüketim olması gerek.
    Göstergelere pek inanmayın.
    Depoyu fulledikten sonra 100 km sonra tekrar benzin alın.
    Aldığı benzinden yakıt tüketimini hesaplarsınız

Motosikleti
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 Km'de 3 - 3,5 lt tüketim olması gerek.
    Göstergelere pek inanmayın.
    Depoyu fulledikten sonra 100 km sonra tekrar benzin alın.
    Aldığı benzinden yakıt tüketimini hesaplarsınız
    hakkaten göstergeler yanlıs bnezin göstergesi resmen dans ediyor benim mash in :D zaten hiç bakmıyorum o yüzden zaten dahada çinli motor almam aldığım ilk gün bile öyleydi benzin göstergesi :(

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakkaten göstergeler yanlıs bnezin göstergesi resmen dans ediyor benim mash in :D zaten hiç bakmıyorum o yüzden zaten dahada çinli motor almam aldığım ilk gün bile öyleydi benzin göstergesi :(
    Her motorun güzelliği vardır,tadını çıkarmaya bak.
    Ama bu çinli motorlar nazlı hatunlar gibi çok ilgi alaka istiyor
    Ben o benzin göstergesi yüzünden çok yolda kalmıştım,aşırı dengesiz

BankerBilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mash satıldı, yenisi daha sonra inşallah
    Ya arkadaşlar ben de ufak ufak kullanmaya başladım motoru ama daha acemiyim tabi, benim de gösterge dans ediyor
    Konu o değil de geçen gün yokuş aşağı yan sehpayı açıp park etmiştim, geri binerken motora oturur oturmaz yan yattı yatması sıkıntı değil bacağıma devrildi hafifçe ama deponun yarısı boşaldı o nasıl oldu anlamadım??? Var mı başına böyle birşey gelen...

Tabi biraz gezince benzin de bitti, benzinciye soktum fulle dedim, parayı ödeyip geri geldim bir de ne göreyim şarıl şarıl benzin dışarı akıyor abi ne yaptın dedim, pompacı "tahliyeden geri atıyor biraz fazla kaçırmışız" dedi, bunlar da tahliye de mi var, yoksa adam bize iteledi galiba 1-2 lt fazla benzini, yazıklar olsun Benim alette de benzin durmuyor yani ha...
    Baklaım fulledikten sonra kaç km gidecek, 3.135 km'de fulledim şu anda 3.140... Depo bitince yazacağım inşallah...

Neyse ufaktan alışıyorum trafikte kullanmaya ama daha alacak çok yolum var...

Motosikleti
    Alıntı BankerBilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar ben de ufak ufak kullanmaya başladım motoru ama daha acemiyim tabi, benim de gösterge dans ediyor
    Konu o değil de geçen gün yokuş aşağı yan sehpayı açıp park etmiştim, geri binerken motora oturur oturmaz yan yattı yatması sıkıntı değil bacağıma devrildi hafifçe ama deponun yarısı boşaldı o nasıl oldu anlamadım??? Var mı başına böyle birşey gelen...

Tabi biraz gezince benzin de bitti, benzinciye soktum fulle dedim, parayı ödeyip geri geldim bir de ne göreyim şarıl şarıl benzin dışarı akıyor abi ne yaptın dedim, pompacı "tahliyeden geri atıyor biraz fazla kaçırmışız" dedi, bunlar da tahliye de mi var, yoksa adam bize iteledi galiba 1-2 lt fazla benzini, yazıklar olsun Benim alette de benzin durmuyor yani ha...
    Baklaım fulledikten sonra kaç km gidecek, 3.135 km'de fulledim şu anda 3.140... Depo bitince yazacağım inşallah...

Neyse ufaktan alışıyorum trafikte kullanmaya ama daha alacak çok yolum var...
    max hız kaç km gördünüz?

motorum 130 km'ye geldi.bagaj kilidim bozuldu.kapanmıyor.daha 2 haftalık motorda böyle olması ileriki km ler için beni korkutuyor.

Motosikleti
    motorum 130 km'ye geldi.bagaj kilidim bozuldu.kapanmıyor.daha 2 haftalık motorda böyle olması ileriki km ler için beni korkutuyor.
    arkadaşım korkmakta haksız değilsin ama sen yine bakımlarını yaptır ve motoru temiz kullan gerisini Allah bilir

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

6-7 Tl'lik birşey o kilit mekanizması,inşallah en kötü sorunu bu olur.
    Burda kebapçılar kuryelere bu motordan aldılar hep,6-7 aydır da dağıtamadılar motoru.
    Nispeten daha iyi bu scooter.

Motosikleti
    Ya ben daha acemiyim o yüzden 70-80 arası yaptım max, o da anlık...
    Yok mu benim benzin boşalma sorununa yorum yapacak?

Motosikleti
    Benimkindede benzin hortumu çatlamıs giderken benzin sızdırmıs ama sonra tamir ettim tabi birsürü benzin gitti ve baya pislendi motor ama düzelttim

allah mondial aldığım için benim belamı versin illede japon diyenler ne kadar haklıymış.daha 150 km ye geldi motorum depoyu fulledim 10 km sonra stop etti marş basıyo ama çalışmıyor.birde baktım yakıt kaçırıyor yakıtı geri boşaltıyım dedim geriye kurtarabildiğim 6.5 lt den hepi topu 1 lt. kadar.bune ya yeni motorda.antalyada yetimoğlu motordan esra hanımdan almıştım motoru.satarken ballandıra ballandıra anlatıyorlar yok o japoncuların söylediğine inanmayın markayı karalıyorlar diye ama öyle değil.aradım kendisini garantisi var getirin diyor.nasıl getircem diyorum 150 km de motor ustasını gönderin diyorum yok araç tutun ghetiirin diyor.giden 25 tl lik yakıtamı yanayım bi kamyonete vereceğim 50 liraya mı yanayım 150 km deki motorda ytaşadığım sorunlar yüzünden motordan soğuduğumamamı bilemiyorum.lanet olsun mondiale lanet olsun para kazanmak için müşterisini yanıltanlaraa.parayı kolay kazanmıyorum param boğazlarından geçmesin inşallah.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Benzin hortumu çatlak olabilir,tahliye hortumundan olabilir,benzin filtresi tıkanmıştır ordan kaçırıyor olabilir ya da baska bi sebepten.
    Bakmak lazım,nerden ne şekilde diye.
    Ama ihmal etmeyin.

Motosikleti
    Yok o tarz birşey değil sanırım, ben tam anlatamadım... Durduğu yerde kaçırmıyor, problem yok orada...

Bir keresinde motora binerken sehpayı kaldırdım (seleye oturmamıştım iki ayağım da yere basıyordu) zemin düz olmadığından tam o anda motora hakim olamadım motor 60-70 derece sağa yattı bacağımın üstüne, yumuşak bir şekilde yere doğru Bir de baktım ki şar şar benzin boşalıyor, deponun yarısı boşaldı. Yani diyorum böyle her yan yatışta (malum acemiyim ) depo boşalır mı normal mi yoksa bende mi bir sıkıntı oldu o anda? Onu anlamaya çalışıyorum sadece... Yoksa dururken veya giderken bir problem yok şükür...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Yan yatınca benzinin boşalmaması lazım.
    Ben de 2-3 kez yatırdım scooterı.
    Ama hiç böyle bir durum yaşamadım.
    Eğer depo kapağından boşaldıysa,depo kapağı tam kapanmamıştır.
    Aklıma başka birşey gelmedi

Motosikleti
    Honda CBR250R 2013
    Arkadaşlar bu konuya bir açıklık getirmek gerektiğine inanıyorum. forumda arkadaşlar yok mondial keşke almasaydım yok allah cezamı versin çin motor almasaydım vb. olaya biraz genel açıdan bakarsanız bu mondila olsun çin motorları olsun ki bana göre aralarında bi mondial markası gerçekten kaliteli(çin motora nazaran) bu tip motor alıpta sorun yaşayanlar öyle bir tribe giriyor ki 6.000 yada ne biliyim sanki 8.000 para verdin de japon kaliıtesi bekliyorsun allah allah verdiğim para 2500 den fazla değil millet gidip bu paraya telefon alıyor hayır anlamıyorum ne bekliyorsun ki o kadar paraya ucuza kaliteyi hiç bir zaman bulamassınız çinliler parasına göre kalite anlayışıyla bu sektör deler şimdi bunları bırakalım arkadaşlar memnun olan var sorun hiç çıkartmayan var önemli olan altındakinin ne olduğunu biliyosun nazlı biraz işte forumda bir kaç arkadaşta öyle demiş adam akıllı kullanıp bakımını yaparsın hiç bir sorun çıkarmaz arkadaş şimdi diyecek bir kaçı gende çıkarıyor az önce dediğim gibi fiyatına göre kalite ona göre yorumla konuş çok para vermiş tiriplerine giripte yazmayın arkadaşlar

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)