Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı conky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında demek istedigim bilginin olmadıgı değil çok fazla gereksiz bilgi olduguydu. bu da sanırım biraz klavye motorcularından kaynaklanıyo galiba... bu arada benimde artık bir roadstar ım war ve beklediğimden iyi oldugunu düşünüyorum şu anda..

henüz uzun yol yapmadım ama 15 gün içinde 500 km lik bir tura çıkmayı düşünüyorum.. aynı şekilde bu konudada tavsiyelerinize ihtiyacım war. mesela bu motor en çok nerden arıza verir, nelerle karşılaşabilirim ve en kolay şekilde nasıl çözerim?
    kocaman bir takım çantasıyla yola çıkamayacagım kesin. yanıma basit tamir işlemleri için birkaç alyan birkaç açık agız anahtar lokma takımı falan almayı düşünüyorum . tabiki yedek lastik ve gaz teli...

bunun dışında tavsiye edebileceginiz yada dikkat etmemi söyleyeceginiz birşey warsa çok sevinirim.. çünkü daha öncede motorla yolda kaldım ve bu durumu yaşayanlar bilir hiç eğlenceli olmuyo ;)
    şimdiden yararlı paylaşımlar yapacak dostlara teşekkürler...
    bir metre kadar balya teli,bir çekiç,bir tane duck bant,(geniş gri)bir tane izole bant,bir lastik tamir köpüğü,iki adet yedek şamriyel,bir tane zincir kilidi almanı öneririm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı narkozcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz fren ve debriyaj teli alıcam ama internette nereden alabilirim acaba adres verebilirmisiniz ?
    Benimle irtibata geçebilirsin. MSnim profilimde.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

gecelerinefendisi100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Barış abi artık senide kaybettik sende Bisancısın artık ama senden sonra feci aklıma düştü bu motor
    http://img18.imageshack.us/img18/6691/mzaresmim.jpg

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Barış da doğru yolu buldu
    Tekirdağ-Çorlu

gecelerinefendisi100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süleyman abi bi el atından bizde yolumuzu bulalım, feci içime işledi bu motor ve yapacağım şeklide aklımda oturdu ama ilk önce motor almak gerekli
    http://img18.imageshack.us/img18/6691/mzaresmim.jpg

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir metre kadar balya teli,bir çekiç,bir tane duck bant,(geniş gri)bir tane izole bant,bir lastik tamir köpüğü,iki adet yedek şamriyel,bir tane zincir kilidi almanı öneririm.
    bunlar ne için savaş abi?
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Alıntı gecelerinefendisi100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barış abi artık senide kaybettik sende Bisancısın artık ama senden sonra feci aklıma düştü bu motor
    Adresim aynı kardeşim Çok deli şeyler yapıyorum akıllara zarar

Kesinlikle doğru yolu bulduğuma eminim.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Barış bizim sünger hava filtresinin jinlun un hava filtresi ile aynı olduğunu duydum. Sen gördünmü jinlun un hava filtresini bu olayın aslı varmıdır ?
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Barış bizim sünger hava filtresinin jinlun un hava filtresi ile aynı olduğunu duydum. Sen gördünmü jinlun un hava filtresini bu olayın aslı varmıdır ?
    Malzeme olarak aynı bildiğin sünger Ama şekil itibariyle alakası bile yok. Cİncun un filtresi düz. arabalardaki polen filtresi gibi. bizimkisi malum. Hayırdır filtre mi bulamıyorsun?? Bende var.

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Hava filtresine tozu tutsun diye az miktarda yağ dökmüştük. Dün bakım yaparken filtrenin halini görünce acıdım. Yağ yapış yapış yapmış filtreyi. Yağ sökücü ile birgüzel yıkadım yağ falan kalmadı ama yenilesem iyi olur. Sen filtreyi kendinmi yapmıştın ?
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Hava filtresine tozu tutsun diye az miktarda yağ dökmüştük. Dün bakım yaparken filtrenin halini görünce acıdım. Yağ yapış yapış yapmış filtreyi. Yağ sökücü ile birgüzel yıkadım yağ falan kalmadı ama yenilesem iyi olur. Sen filtreyi kendinmi yapmıştın ?
    Yok abi dükkanda var 0. Kendim yapmadım. Ben farklı bir filtrasyon sistemi deneyeceğim. Bua rada akrter havalandırması fitlreye yönlendirildiği için yağ buharı süngeri yağlıyor zaten ekstradan yağlanmasına gerek yok.

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Hava filtresi fiyatı nedir peki ?
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Hava filtresi fiyatı nedir peki ?
    MSN e gel MSN e

Motosikleti
    Bisan/Lifan Roadstar 250cc
    bizimkilerin filtre kalın olduğu için emisyonu kolay ince bi süngerden kendim kesti biçtim aynı ebatta diktim çokta güzel oldu

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Alıntı avşaroğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizimkilerin filtre kalın olduğu için emisyonu kolay ince bi süngerden kendim kesti biçtim aynı ebatta diktim çokta güzel oldu
    Peki filtre değişiminden sonra motorun yakışında bir değişiklik oldumu ?
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Bisan/Lifan Roadstar 250cc
    yakıtı tam hesaplayamıyorum yani beceremediğim için farkını yakıt olarak anlayamadım ama çalışmasında gaz yemesinde rahatlık oldu.zaten çok toz çekebilecek yerde ve biçim olarak ona müsait değil oyüzden kalın sünger bana mantıksız geldi.ha havayı da fazla mı alıyor şu an hayır.önce almıyodu şimdide fazla fazla alsın

bisan fabrikası kapandı.ama başka bir firma getirebilir.ben tarsusta yedek parça bayisim bazı motorların yedek parçasında sorun yaşadığımız gibi bisan motosiklet tede aynı.alırken sor mutlaka yedek parça bayisi varmı varsa git önce yedek parçaları gör.derlerse yedek parçasını fabrikadan temin ediyoruz.sakın inanma.
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir

Motosikleti
    Alıntı alpaslan84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisan fabrikası kapandı.ama başka bir firma getirebilir.ben tarsusta yedek parça bayisim bazı motorların yedek parçasında sorun yaşadığımız gibi bisan motosiklet tede aynı.alırken sor mutlaka yedek parça bayisi varmı varsa git önce yedek parçaları gör.derlerse yedek parçasını fabrikadan temin ediyoruz.sakın inanma.

Bisan kapandı evet. Fakat bisanın getirdiği lifan 250 modelini sadece bisan getirmedi, tumopar ve keeway de getirdi. dolayısıyla yedek parça temini mümkün. Ayrıca benim çalıştığım iki farklı firma orijinal yedek parçalarını ithal ediyor hala. Aynı firmalar Mondial MCT 250 ninde parçalarını getirtiyor.

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisan kapandı evet. Fakat bisanın getirdiği lifan 250 modelini sadece bisan getirmedi, tumopar ve keeway de getirdi. dolayısıyla yedek parça temini mümkün. Ayrıca benim çalıştığım iki farklı firma orijinal yedek parçalarını ithal ediyor hala. Aynı firmalar Mondial MCT 250 ninde parçalarını getirtiyor.
    bunlara ek olarak osmanli motor var oda aynisi ve ben hic parca bulmakta zorlanmadim. bu arada motora canta takimi alicam bildiginiz bir yer war mi_? bizim motorlara uygun olan canta takimlari yakin zamanda ciddi sayilcak bir uzun yol planliyorumda.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru bisan diye tanımlamak zaten en büyük hata bu motor lifan 250 ve bu motoru arkadaşın dediği gibi türkiyeye onlarca marka getirdi parçası türkiye sınırları içinde bulunması en kolay motor borelli cmx serileri keeway monero v.b bir çok marka bu lifan 250 den getirtti.. üstüne üstlük zaten bu model esasen virago 250 clone u yani virago 250 parçalarıda bire bir uyar.. parçada sıkıntı çekilmiycek tek motorlardan biridir.. en kötüsü en en kötü senaryoda git yamahaya virago 250 lim var de şu şu parçalara ihtiyacım var de versinler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler