Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allhım bu nasıl yüksek bir egodur bu yaşta...dağlara taşlara yarabbim...

tutabilene aşkolsun...
    Amanın kimi görüyorum aşağılarda nokta gader,olduğu yerde dönüp duruyor,menzili kısa
    Nolmuş benim egoma?
    belki bi ayağım çukurda; gider ayak paylaşıyorum hatıratı ne biliyoN

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:10 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:07 PM ----------

Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savaş abi motora yeni sinyal lambaları, gidon topuzu, ayna ve sibop kapağı aldırdım. Canan abi sağolsun Hatay dan getirecek gelirken. Görüntüsü biraz daha değişecek bakalım benim Kara Panterin.

Dün fabrikadan dönüşte garaja motoru parkederken geçtim karşısına izledim motoru. İyiki sözünü dinleyip almışım roadstarı diye düşündüm Hem parçası ucuz, maliyeti düşük, görüntüsü harika, performans çok iyi doğru tercih için çok mutlu oldum vallaha.

Şu durumları bir düzeltip zinciri yenileyip yeni güzel bir koruma demiri ve sisleride ilave ettimmi heralde ömrü billah kullanırım bu motoru
    Sülo,motor garajda kullanılmaz,motorun hatıralarına saygı göster ,gel Cumartesi yeni bir rota yapalım

yol görsün biraz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Allah uzun ömür versin...bende hayranınım abi...özellikle Çanakkaleyi fethin ve keşfin süperdi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah uzun ömür versin...bende hayranınım abi...özellikle Çanakkaleyi fethin ve keşfin süperdi...
    En tırto yolculuğa keşif deme be dostum.
    Otobüsle gidenler bile görüyor o kadarını
    olması gereken; onların göremediğini,ötesini görebilmek

Motosikleti
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En tırto yolculuğa keşif deme be dostum.
    Otobüsle gidenler bile görüyor o kadarını
    olması gereken; onların göremediğini,ötesini görebilmek
    hepimiz savaşkayanız....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Merhabalar.

Adım Mustafa, Rizeliyim. 29 yaşındayım.

Uzun bir okuma, takip etme ve değerlendirme döneminden sonra ilk mesajımı, almayı düşündüğüm motorun başlığına atayım dedim.

Henüz ilk mesajımda şu nedir bu nasıl olur gibi sorulara girmek istemiyorum. Kısa bir tanışmadan sonra, sanıyorum ki bir çok sorum olacak.

Umarım aranıza kabul edersiniz.

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Kısa koşu bir gezi yapabiliriz abi Kıyıköy taraflarına. Yeşili bol bir gezi olabilir.

Haritaya bakıyorum şu an da Vakıflar köyünden Göçerler, By. Yoncalı, Çukuryurt, Saray, Gündörmez üzerinden Kıyıköy e bir yol gözüküyor. Bu güzergahtan bir gezi olabilir. Burası kaç km dir, yol nasıldır bilmiyorum ama bir göz atmak lazım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:53 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:50 PM ----------

Alıntı Takunya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

Uzun bir okuma, takip etme ve değerlendirme döneminden sonra ilk mesajımı, almayı düşündüğüm motorun başlığına atayım dedim.

Henüz ilk mesajımda şu nedir bu nasıl olur gibi sorulara girmek istemiyorum. Kısa bir tanışmadan sonra, sanıyorum ki bir çok sorum olacak.

Mustafa aramıza hoşgeldin. Zaten başlığı baştan sona okuyup incelemişsindir. Motor konusunda doğru karar verdiğini söylemeliyim. Şimdiden hayırlı olsun diyelim
    Tekirdağ-Çorlu

Teşekkür ederim Süleyman.

Motor konusunda 2. el Km düşük Bisan roadstar mı yoksa sıfır Lifan LF-250-B mi alacağıma henüz karar veremedim. yardımlarınızla kararımı netleştireceğim.

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Sanırım Lifan firması henüz 250 b modelini üretmeye başlamadı. T.dağ da bir lifan bayisi var oraya gittiğimizde henüz başlamadığını söylemişti. 125 lik ve 150 cc lik modelleri gördük ama 250 cc yi henüz göremedik.

Fuarda görmüş olsak da pek inceleme fırsatımız olmadı. 250 b modelinin roadstardan ufak da olsa farklılıkları mevcut. Örneğin hava filtresi 250 b modelinde V motorun arasında ve ön arka çamurluğu roadstara oranla daha uzun classic cruiser tarzında.
    Tekirdağ-Çorlu

Lifan com tr nin hala yapıp aşamasında olması biraz sinir bozucu...

Bisan ile ortaklıkları yüzünden biraz ağırdan alıyorlar olabilir mi!

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Lifan firması Türkiye ye fabrika kurması ile Bisan ortaklığı bitti. Lifan zaten büyük bir motorsiklet ve araba üreten bir firma. Çin de ki en büyük firmalardan birtanesi.

Şu an için daha tam kapasite ile üretime başlamadılar nedeni ise meçhul. Fuarda satış müdürü ile görüşmüştüm. Bu pazara güçlü gireceğiz falan diyordu ama henüz birşey göremedik.
    Tekirdağ-Çorlu

Süleyman Bayunuzu ve kilonuzu paylaşabilirmisiniz.

Ve tabi diğer roadstar sürücüleri...

1.80 boy ve 70 kg ile motorun üzerinde rüzgar paneli gibi durmam dimi?

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Boyum 1,80 kilom 95 biraz tombişim
    Tekirdağ-Çorlu

Selamlar benim henüz bi karar veremeyenlerdenim.
    2. el Yamaha 250 cc mi yoksa 0 km bi Bisan&Keeway 250 cc daha dayanıklı olur onu öğrenmek istiyorum sadece.

Motosikleti
    Alıntı ruggedman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar benim henüz bi karar veremeyenlerdenim.
    2. el Yamaha 250 cc mi yoksa 0 km bi Bisan&Keeway 250 cc daha dayanıklı olur onu öğrenmek istiyorum sadece.
    sülüman cevap versin buna...fanatik sülo söyle bakalım....

yamahasülo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ford fokus
    hahaha tabiki yamaha buda sorulurmu honda belki
    mobilyette + panter 105+ asya motor150 +yamaha YBR125 opel astra ford fokus inşallah cbr 250 yamahasülo

ama sorun sağlamını bulmakta işte hayvan gibi kullanıyolar hele satmaya karar verince nerdeyse tecavüz ediyolar motorlara 0 km daha iydir diyolar garantili falan

Motosikleti
    Bisan Lifan Roadstar LF250
    Alıntı Takunya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

Aramıza hoş geleceksin adaş. Bende Erzincan'dayım, o arkandaki dağların birazcık arkasında. Al bi roadstar atla gel buralara sonrada ben sizin oralara gelecem zaten. Karadeniz turuna çıkacağım canavarımla. Bende yaklaşık 3 ay önce aldım. Motor 770 km idi. Şimdi 1400 yaptım. Motorda en ufak sıkıntı yok. Temiz seri dengeli ideal motor.

ikinci el temizini bulabilirsen daha ii olur. Lifanın ne zaman nasıl üretim yapacağı meçhul. Mevsim bitiyor zaten...

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Dostum sen bu marka takıntılı arkadaşları dinleme sakın. İhtiyar bir viragoya vereceksin dünyanın parasını arıza çıkardıkça parçasını arayacaksın. Parçası zaten pahalı bence ununu elemiş eleğini asmış artık viragolar. Temizini bulman çok zor.

Ben senin yerinde olsam zaten viragonun aynısı olan roadstarı tercih ederdim tabiki.

Ama ben parasını vermişken daha iyi birşey alayım dersen 4700-5000 arası Gv 250 de bulabilirsin.

İkiside harika motorlardır ikisinide tavsiye ederim. Ben motorumu yaz kış kullandım bakma sen bu arkadaşların garajda motormu kullanılır demesine Ben motorumu aldığımda motorum 3500 km deydi Savaş abiden almıştım. Daha bir yıl oldu motorumu alalı şu an km si 10250 oldu.

Benzin bedava olsa inan her haftasonu gezerim Tuzu kuru olan metehandrolar gezmiyorsun ki motorla desinler.

Bizim roadstarla forumda 1222 km yol alan arkadaşımız var. Bu motor dandik motor falan değil diyenler halt etmişler. Bu lafı atanlara verilen cevapları bir oku başlıkta motoru daha yakından tanıyacaksın ozaman.
    Tekirdağ-Çorlu

SimurG_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Selam lar yarın sabah kütahya dan yola çıkıp beyşehir e gideceğim ortalama 300 km en fazla 150 km yaptım kazasız belasız gider gelirsem fotoğraflarımı ppaylaşırım....

yola çıkmadan hava filtresini bir temiziyim demiştim...Bu kadar fark edeceğini tahmin edemedim...performansı çok arttı.
    yola bir düşüldü mü ömür boyunca gidilir ekmeğin ve şarabın peşinden turnaların peşinden
    büyük şehirler büyük aşklar çığlık çığlığa terkedilir...

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Hava filtresini temizlemek tabiki çok işe yarıyor. Zaten sünger olan filtreyi her bakımda güzelce yıkayıp temizlemek gerekir.

Savaş abi ile benim motora yaptığımız bakım sırasında hava ve yağ filtresi temizliğini fotoğraflamıştık. Merak eden arkadaşlar geriye dönüp bu fotoğraflara ulaşabilirler.
    Tekirdağ-Çorlu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler