Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bisan/Lifan Roadstar 250cc
    ots bilgilerin için çok teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ots - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Rica ederim
    Benim motordaki bujinin Markasıda Denso
    Koduda U22FS-U

narkozcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan roadstar 250
    yıba çaşısında iridyum bujinin 4 üne 150 tl dediler bende NGK-CR6HSA nın çiftine 15 tl verip aldım ve taktım. tıpkı eski günlerdeki gibi canavar oldu motorum
    hepinizin ilgisine çok teşekkürederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:50 ----------

BU ARADA ŞAKA MAKA 100. SAYFADAYIZ

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    sevgili abilerim ve kardeşlerim iyi akşamlar.öncelikle hepinize saygılar ve sevgiler.ben 2,5 aydır afganistanda görevdeyim ve bu süre zarfından internete giremediğim için aranıza katılamadım ama artık bu problem de çözüldü ve bundan sonra aranızda olmaya çalışacağım.dostlarım buraları görünce ülkemizi çok arar oldum.her ne kadar şu aralar ülkemizin içinde bulunduğu durumda endişe verici olsa da burasından kat kat iyidir.açıkça söyleyebilirim ki afganistan Türkiye'nin yaklaşık 100 yıl gerisinden geliyor.halkı çok fakir hatta sefil durumda hijyen diye birşey yok ülkede ve insan canı çok ucuz burada yok denecek kadar.doğru düzgün polis teşkilatı yok.rüşvet almış başını gitmiş.insanlar hazıra alışmış çok çalışmıyorlar.inşallah maşallah ile ellerini açmışlar beklliyorlar.bir de nerden baksanız 15 kadar ülkeden personel var burda.amerika ırakta uyguladığı politikayı burada da uyguluyor.haliyle bir ülkenin üzerinde bu kadar çok ülkenin personeli olunca bu ülkenin durumu için pek iyimser bir şeyler söylemek zor.birde arada 2,5 saatlik zaman farkı var.şuan burada saat 20:25 neyse çok fazla abartmadan kapatayım konuyu.

ha bir de deli gibi motor çılgınlığı var burada o güzel bişi.prado isminde çin malı motorlar var.(bu arada ülkede yediğiniz ekmek ve içtiğiniz su bile çin malı nerdeyse o kadar vahim bir durum) halk bu motorlardan alıyor daha çok.çin malı olduğu için motor koruma demiri ve sis farları standart olarak satılıyor motorla birlikte,Türkiye'de satılan çin malı motorlar gibi.fotoğraflarını yollarım yapabilirsem zira birçok siteye filtre koymuşlar açılmıyor yasaklı diye uyarı geliyor.ama buna da şükür.sizlerle bir araya geliyorum ya bu da yeter.

şimdilik benden bu kadar.başta savaş abi ve süleyman olmak üzere herkese saygıla ve sevgiler.yeni roadstarcı arkadaşlara da hoşgeldiniz diyorum.bu arada başlığımız 100 üncü sayfasını doldutuyor.herkese hayırlı olsun..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili abilerim ve kardeşlerim iyi akşamlar.öncelikle hepinize saygılar ve sevgiler.ben 2,5 aydır afganistanda görevdeyim ve bu süre zarfından internete giremediğim için aranıza katılamadım ama artık bu problem de çözüldü ve bundan sonra aranızda olmaya çalışacağım.dostlarım buraları görünce ülkemizi çok arar oldum.her ne kadar şu aralar ülkemizin içinde bulunduğu durumda endişe verici olsa da burasından kat kat iyidir.açıkça söyleyebilirim ki afganistan Türkiye'nin yaklaşık 100 yıl gerisinden geliyor.halkı çok fakir hatta sefil durumda hijyen diye birşey yok ülkede ve insan canı çok ucuz burada yok denecek kadar.doğru düzgün polis teşkilatı yok.rüşvet almış başını gitmiş.insanlar hazıra alışmış çok çalışmıyorlar.inşallah maşallah ile ellerini açmışlar beklliyorlar.bir de nerden baksanız 15 kadar ülkeden personel var burda.amerika ırakta uyguladığı politikayı burada da uyguluyor.haliyle bir ülkenin üzerinde bu kadar çok ülkenin personeli olunca bu ülkenin durumu için pek iyimser bir şeyler söylemek zor.birde arada 2,5 saatlik zaman farkı var.şuan burada saat 20:25 neyse çok fazla abartmadan kapatayım konuyu.

ha bir de deli gibi motor çılgınlığı var burada o güzel bişi.prado isminde çin malı motorlar var.(bu arada ülkede yediğiniz ekmek ve içtiğiniz su bile çin malı nerdeyse o kadar vahim bir durum) halk bu motorlardan alıyor daha çok.çin malı olduğu için motor koruma demiri ve sis farları standart olarak satılıyor motorla birlikte,Türkiye'de satılan çin malı motorlar gibi.fotoğraflarını yollarım yapabilirsem zira birçok siteye filtre koymuşlar açılmıyor yasaklı diye uyarı geliyor.ama buna da şükür.sizlerle bir araya geliyorum ya bu da yeter.

şimdilik benden bu kadar.başta savaş abi ve süleyman olmak üzere herkese saygıla ve sevgiler.yeni roadstarcı arkadaşlara da hoşgeldiniz diyorum.bu arada başlığımız 100 üncü sayfasını doldutuyor.herkese hayırlı olsun..
    Yörük seni aramızda görmek ne güzel,
    İçinde bulunduğun ülkede şartlar zor olsa da ekmek parası için yapılan her mücadele gurur vericidir,onurludur.
    Trakya'da bir söz vardır,beğenilmeyen yerler için."Şeytanın sürüldüğü yer" yer"diye.Afganistan da öyle bir yer anlattığına bakılırsa.
    Millet olma bilincine sahip olamamış tüm halklar eninde sonunda emperyalist boyunduruk altına girmeye mahkum olacak,esareti en derin şekilde yaşayacaktır maalesef.
    Türkiye Cumhuriyetinde ilk elçiliklerden birini açan Afganistan Sadabat paktını imzaladıktan sonra bunu fırsat bilerek Türkiye'yi örnek alabilseydi bugün o coğrafyada büyük bir bölgesel güç olabilecekti.
    Geçmişte Türk-Afgan ilişkileri o kadar iyi gelişmiş ki General Fahrettin ALTAY"ın Afganistan genelkurmay başkanı olması bile düşünülmüştür.
    Nereden nereye?. ..
    İçinde bulunduğun şartların zorluğuna rağmen hayat devam edecektir,herşey daha güzel olacaktır Cenabı Allah yardımcın olsun.

yeri gelmişken beğendiğim bir afganistan gezi yazısı da burada

http://www.advrider.com/forums/showt...ghlight=afghan

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    walla doğru söylüyon savaş abi.bu insanlar Türkleri gerçekten çok seviyolar.gönül bağları var.Emanullah Han ile Atatürk'ün zamanında dostlukları varmış.Atatürk o zamanlar ülkeni kurduktan sonra ilk yapacağın iş sağlam bir ordu kurmak olsun demiş.ama olmamış ve afganistan savaştan hiç çıkamamış yakın zamana kadar.şimdi de sömürülüyor.ülkenin en gelişmiş havaalan kabil havaalanı ve bu kadar gelişmemiş bir ülkeye göre çok fazla hava trafiği var.görseniz insan kıllanıyor,yaklaşık 5-10 dk da bir sürekli uçaklar kalkıp kalkıp iniyor.neden bu kadar uçak işliyor burada diye düşünüyor insan.ama kaçakçılığın hat safhada olduğu söyleniyor.başta ingiltere ve amerika olmak üzere sürekli ülkeden birşeyler götürüyorlarmış ve bunların elmas,yakut gibi değerli taşlar olduğunu söylüyor yerel halk.tabi ben çok fazla bilmiyorum aslını ama bir gerçek varsa bu ülkeye göre hava trafiği gerçekten çok fazla. keşke insanlar biraz daha çalışkan olsa.o zaman daha iyi olacak.ama halk da artık umudunu yitirmiş ve askeriye sayesinde birçok kişi ekmeğini kazanıyor.köydeki halk değil ama bu şekilde çalışanlar ülkede hep asker varlığı olsun istiyor.ülkede milliyetçilik yok.herkes zavallı görünümde.bir markete giriyorsunuz sahibi hoşgeldin bile demiyor masaya uzanmış sana bakıyor.alacağını al çık der gibi,hiç istifini bozmuyor.hijyen hiç yok,bizim kullandığımız hazır sulardan bazen köylere veriyoruz ve elemanlar o kadar aç ki onlar için o sular o kadar kıymetliler ki içmiyorlar ve satıyorlar hemen.neyse çok uzatmayayım abi durum böyle buralarda.hayırlısı bakalım.mayıs 2010 a kadar buradayım sonra görevi bitirmiş olacağım inşallah.

ha bu arada krosa vermişsin kendini savaş abi enduro da yetmedi galiba sana

birde başlığımızın vazgeçilmesi mete han aganın sesi soluğu çıkmıyor?herşey yolundadır umarım

süleyman sis farını taktı mı yaw?bende düşünüyorum ama onda görmem lazım önce..

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    walla doğru söylüyon savaş abi.bu insanlar Türkleri gerçekten çok seviyolar.gönül bağları var.Emanullah Han ile Atatürk'ün zamanında dostlukları varmış.Atatürk o zamanlar ülkeni kurduktan sonra ilk yapacağın iş sağlam bir ordu kurmak olsun demiş.ama olmamış ve afganistan savaştan hiç çıkamamış yakın zamana kadar.şimdi de sömürülüyor.ülkenin en gelişmiş havaalan kabil havaalanı ve bu kadar gelişmemiş bir ülkeye göre çok fazla hava trafiği var.görseniz insan kıllanıyor,yaklaşık 5-10 dk da bir sürekli uçaklar kalkıp kalkıp iniyor.neden bu kadar uçak işliyor burada diye düşünüyor insan.ama kaçakçılığın hat safhada olduğu söyleniyor.başta ingiltere ve amerika olmak üzere sürekli ülkeden birşeyler götürüyorlarmış ve bunların elmas,yakut gibi değerli taşlar olduğunu söylüyor yerel halk.tabi ben çok fazla bilmiyorum aslını ama bir gerçek varsa bu ülkeye göre hava trafiği gerçekten çok fazla. keşke insanlar biraz daha çalışkan olsa.o zaman daha iyi olacak.ama halk da artık umudunu yitirmiş ve askeriye sayesinde birçok kişi ekmeğini kazanıyor.köydeki halk değil ama bu şekilde çalışanlar ülkede hep asker varlığı olsun istiyor.ülkede milliyetçilik yok.herkes zavallı görünümde.bir markete giriyorsunuz sahibi hoşgeldin bile demiyor masaya uzanmış sana bakıyor.alacağını al çık der gibi,hiç istifini bozmuyor.hijyen hiç yok,bizim kullandığımız hazır sulardan bazen köylere veriyoruz ve elemanlar o kadar aç ki onlar için o sular o kadar kıymetliler ki içmiyorlar ve satıyorlar hemen.neyse çok uzatmayayım abi durum böyle buralarda.hayırlısı bakalım.mayıs 2010 a kadar buradayım sonra görevi bitirmiş olacağım inşallah.

birde başlığımızın vazgeçilmesi mete han aganın sesi soluğu çıkmıyor?herşey yolundadır umarım

Bende okudum yazdıklarınızı Allah kolaylık versin..Oralara gidince ülkemiz özlüyoruz..farkı görünce.. ancak iyi bir avrupa ülkesinde de insan üzülüyor. Neden bizim ülkemiz bu kadar geri kalmış diye...

EE neden kaos yaratıyorlar arka bahçeyi kazıp ne varsa götürmek için..
    Herkesin arka bahçesinide kazmazlar..Ancak..

Bizimde aslında kazılacak arka bahçemiz çok..Bugüne kadar fazla kazdırmadık ama hayırlısı olsun bakalım.
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Forumdan Uzaklaştırıldı

vay be sefalete bak.
    Afyondan uyuşmuş bir millet sanki.
    Kendimi krosa verdim birazoğluma motor aldım,fırsat buldukça ona öğretmeye çalışıyorum,daha da fırsat bulursam kendim çıkıyorum araziye,
    XT 125R çok hafif,çok keyifli bir motor,tadını çıkarıyorum ben de.
    Süleyman'ın sis farları benim ofiste,motoru garaja koydu çıkarmıyor sanırım.
    havalar da binmek için müsait değil zaten.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:30 ----------

Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende okudum yazdıklarınızı Allah kolaylık versin..Oralara gidince ülkemiz özlüyoruz..farkı görünce.. ancak iyi bir avrupa ülkesinde de insan üzülüyor. Neden bizim ülkemiz bu kadar geri kalmış diye...

EE neden kaos yaratıyorlar arka bahçeyi kazıp ne varsa götürmek için..
    Herkesin arka bahçesinide kazmazlar..Ancak..

Bizimde aslında kazılacak arka bahçemiz çok..Bugüne kadar fazla kazdırmadık ama hayırlısı olsun bakalım.
    Onlar kazabileceklerini zannetseler de
    Bizim bahçeyi kazmalarına izin vermeyiz
    zannettikleri gibi giderler.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    serdar bey teşekkürler iyi niyetleriniz için.bakmayın aslında yıllardır bizde kazdırıyoruz arka bahçemizi ama haberimiz yok.neyse bunlar derin konular sonuçta sitemiz motosiklet üzerine.ben de sizin mavi göl raporunuzu okudum.güzel yermiş doğrusu..

savaş abi ben motorun selesini değiştirmek istiyorum.nasıl yaptıracağım.benim sele dış bükey gibi ve belli zaman sonra rahatsız ediyor yolda.şöyle yamaha gibi roadstar gibi içbükey kalçayı saracak bir sele yaptırmak istiyorum.bir de artçı selesinin genişliğini arttırabilirmiyim?nişanlım için uzun yolda daha konforlu otursun istiyorum.önümüzdeki sezon açılmadan hazırlıklarımı tamamlamam lazım.uzun yola vurucam karacamı yazın.son bir şey.bir de süleymanın yaptığı gibi artçı için de ayaklarını koyacağı daha geniş bir yer yaptırmak istiyorum.rica etsem beni yönlendirir misin?

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    serdar bey teşekkürler iyi niyetleriniz için.bakmayın aslında yıllardır bizde kazdırıyoruz arka bahçemizi ama haberimiz yok.neyse bunlar derin konular sonuçta sitemiz motosiklet üzerine.ben de sizin mavi göl raporunuzu okudum.güzel yermiş doğrusu..

savaş abi ben motorun selesini değiştirmek istiyorum.nasıl yaptıracağım.benim sele dış bükey gibi ve belli zaman sonra rahatsız ediyor yolda.şöyle yamaha gibi roadstar gibi içbükey kalçayı saracak bir sele yaptırmak istiyorum.bir de artçı selesinin genişliğini arttırabilirmiyim?nişanlım için uzun yolda daha konforlu otursun istiyorum.önümüzdeki sezon açılmadan hazırlıklarımı tamamlamam lazım.uzun yola vurucam karacamı yazın.son bir şey.bir de süleymanın yaptığı gibi artçı için de ayaklarını koyacağı daha geniş bir yer yaptırmak istiyorum.rica etsem beni yönlendirir misin?
    Mavi göl sonbaharda ve ilkbaharda süper.. Ama hafta içi gideceksin..

Savaş hoca, arka bahçemiz yok filan da..
    Kendi gücümüzü kullanamıyoruz..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Forumdan Uzaklaştırıldı

İşini bilen bir oto döşemecisi sele ve artçı koltuğunu yapabilir.
    Çorlu'da olsan bunu rahatlıkla yaptırırdım.
    Ben Süleyman'ın artçı peglerini beğenmedim.
    Sürücü yada artçı pegleri basit gibi görünse de önemli görevleri vardır
    1-Üzerine basıp ayağa kalktığında dayanacak kadar sağlam olmalı
    2-Düşme anında arkaya veya yukarıda doğru katlanabilmeli
    3-Biçimi düşme anında bacakları yaralamayacak şekilde olmalı.
    Cruiser motorlarda sonradan takılan bir çok peg bu özellikleri taşımıyor.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    abi benim önde orjinal pegler var.ama arkada yok arkaya orjinal taktırmayı düşündüm ama çok pahalı yaw orjinali..

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Bence orjinal ayaklıkları al İlker. Daha önceden sana vermiş olduğum bir internet adresi vardı, Kore de bir vatandaşın... Oradan ucuza alabilirsin.
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    saol canan abi bir bakayım o adrese.ne kadarmış.birde koruma demiri taktırdıktan sonra koruma demirine sis farı taktırcam.bir de farın iki yanına.fara takacaklarım farın biraz küçükleri olacak ama koruma demirine şunlardan taktırmayı düşünüyorum:
    http://www.hepsiburada.com/svs-xenon...ctid=otso10487

sizce nasıl?

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Bence oldukça güzel duruyor. Hatta ben bile düşünebilirim
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Yörük aramıza tekrar hoşgeldin. Artık bizi terkettin diye düşünüyordum seni tekrar burada görünce sevindim. Allah (c.c.) sana gurbet ellerde yardım etsin. Orada şartların zor olduğunu biliyordum ama dediğin kadar da kötü olduğunu bilmiyordum.

Sis farlarını takmak birtürlü nasip olmadı. Sağolsun Savaş abi sis farlarını takmak için tornada yaptırdığımız parçayı bile aldı ama ben birtürlü onun yanına gidipte sisleri takamadım. Bir gitsem Savaş abinin ayakkabılarını da götüreceğim hatta. C.tesi fabrikada pazar günüde miskinlik yaparak geçirirsem böyle olur. Gerçi bu aralar havalar çok bozuk evden bile dışarı adım atmıyorum doğru dürüst. Evde oturuyoruz diye kendimizi akvaryuma verdik bizde. Motorun marşına bile basmadım.

Benim motorun arka pegleri gerçekten çok güzel ve sağlam ama Savaş abinin dediği gibi çok tehlikeli. Düşme anında kapanmadığı için bacagın arka kısmını kesip koparması muhtemel.

Senin motora dediğin gibi koltup için içe kavisli bir şekil yaptırmak çok yerinde. Uzun yolda dış bükey olan koltuk belde ve kalçada ağrı yapabiliyor. Canan abide aynı operasyonu yaptırmayı düşünüyordu. Çorlu da olsan Savaş abinin bizi tanıştırdığı çok iyi bir oto döşemeci var ve bu işler elinden iyi geliyor.

Savaş abi bu akşam yağmur yağmaz, ben mesaiye kalmaz ve sende müsait olursan yanına geleyim de hem ayakkabıları teslim edeyim hemde şu sisleri halledelim. Yörük de yakışıklı sis farlarını görsün

Canan abi bu arada aklıma geldi senin şu ayak peglerini ben almayı unuttum senden. Gece 2 de akvaryumun işini tamamlayınca unuttuk gitti
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    süleyman teşekkür ederim arkadaşım.bırakır mıyım hiç ben bu başlığı.sizler benim için farklısınız.

ya keşke çorluya yakın bir yerlerde olsaydım da yakasına yapışsaydım savaş abinin ama şans işte.neyse dönünce motorumu iyice aksesuar yönünden dolduracağım.çantalra koruma demiri ön cam ve sisler.tabi selelerin elden geçirirlip değiştirilmesi ve artçı pegi olayı da var.aslında motoru satıp dl 650 alacaktım ama malum düğün olacak ve masrafa çok fazla girmemem gerekiyor.o yüzden motoru tam gezi motoru haline getirip karacamla sanırım 1-2 sene daha birlikte takılacağız.ne de olsa daha 6000 km de..biraz daha yorulsun bakalım

süleyman sis varı olarak seninkileri görüp bir fikir edinmek istiyorum dostum.o yüzden miskinliği bırakta savaş abinin kapısını çal balıklara da at bir tatil yemi takılsın birkaç gün onlar.bu arada benim 3 tane akvaryumum vardı.buraya gelince dağıttım millete.hangi balıklardan aldın?

ha bu da size bahsettim afgan motorcu gençliğin yoğun ilgi gösterdiği çinli motor

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Şu an ki akvaryumda kiraz karides ve endler var. Önceden malawi cichledlerden yunus, sp, acai, red rubin beslemiştim. Aceileri bolca üretim sattığım yavrularla motorsiklet için birçok malzeme almıştım üstelik

Yörük arka sele yi bence genişletmeyi düşünme çünki zaten gayet geniş. Daha da genişletmek pek güzel gözükmez diye düşünüyorum. Ayrıca arka sele rahat bence. Arka peg içinde yaylı bir mekanizma yaparsan benim arka pegler çok güzel oluyor. Bende onlara yaylı bir mekanizma yapmayı planlıyorum.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    dostum senin balıklar pahalı balıklar ve ilgi göstermek lazım.ama balık olayı gerçekten çok güzel yaa.insanı rahatlatıp dinlendiriyor.bende etçilinden otçuluna kadar bir sürü balık denedim.en son cikletlerim ve molilerim vardı.tabi isimleri okunduğu gibi yazıyorum ona göre

ya arka seleye gelince ben motoru arkadaşıma verip artçı olarak arkasına geçtim ve bana biraz dar gibi geldi arka sele.birde daha yolculuğun 40. kilometrelerinde ayağım o çubuk gibi peglerde öyle rahatsız oldu ki.sanki tabanımdan içeri girdi.o yüzden benim peglerden arkaya da taktırmayı düşünüyorum.savaş abi kaza anında katlanmalı diyor haklı olarak ama orjinal pegler bile sabit vidalı takılı duruyor ve o bahsettiğin yaylı sistem yok.neyse bakıcam artık..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    süleyman teşekkür ederim arkadaşım.bırakır mıyım hiç ben bu başlığı.sizler benim için farklısınız.

ya keşke çorluya yakın bir yerlerde olsaydım da yakasına yapışsaydım savaş abinin ama şans işte.neyse dönünce motorumu iyice aksesuar yönünden dolduracağım.çantalra koruma demiri ön cam ve sisler.tabi selelerin elden geçirirlip değiştirilmesi ve artçı pegi olayı da var.aslında motoru satıp dl 650 alacaktım ama malum düğün olacak ve masrafa çok fazla girmemem gerekiyor.o yüzden motoru tam gezi motoru haline getirip karacamla sanırım 1-2 sene daha birlikte takılacağız.ne de olsa daha 6000 km de..biraz daha yorulsun bakalım

süleyman sis varı olarak seninkileri görüp bir fikir edinmek istiyorum dostum.o yüzden miskinliği bırakta savaş abinin kapısını çal balıklara da at bir tatil yemi takılsın birkaç gün onlar.bu arada benim 3 tane akvaryumum vardı.buraya gelince dağıttım millete.hangi balıklardan aldın?

ha bu da size bahsettim afgan motorcu gençliğin yoğun ilgi gösterdiği çinli motor
    Sen hele bir Türkiye'ye gel bir çare buluruz koltuğa
    DL 650 sevdana gelince
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-14.html
    adresindeki yazıyı okumalısın bence
    Sis farı takacaksan ben Hella Micro de öneririm.Şu an kullanıyorum ve son derece memnunum.
    http://www.turanzaim.com/Hella-Sis-ve-Suruculer-1-2
    Türkiye'de en ucuz Turan zaim den alınıyor zaten
    bu sisleri BMW ye orijinal aksesuar üreten Touratech de satıyor ama fiyatlar müthiş uçuk

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:22 ----------

dostum senin balıklar pahalı balıklar ve ilgi göstermek lazım.ama balık olayı gerçekten çok güzel yaa.insanı rahatlatıp dinlendiriyor.bende etçilinden otçuluna kadar bir sürü balık denedim.en son cikletlerim ve molilerim vardı.tabi isimleri okunduğu gibi yazıyorum ona göre

ya arka seleye gelince ben motoru arkadaşıma verip artçı olarak arkasına geçtim ve bana biraz dar gibi geldi arka sele.birde daha yolculuğun 40. kilometrelerinde ayağım o çubuk gibi peglerde öyle rahatsız oldu ki.sanki tabanımdan içeri girdi.o yüzden benim peglerden arkaya da taktırmayı düşünüyorum.savaş abi kaza anında katlanmalı diyor haklı olarak ama orjinal pegler bile sabit vidalı takılı duruyor ve o bahsettiğin yaylı sistem yok.neyse bakıcam artık..
    arka peglerin yaylı olması gerekmiyor,katlanması yeterli.Alt ve önden gelen darbelerde katlanması yeterli.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler