Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı erolgulten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar.. F650 yorumları çok lezzetli geldi bana.. Ben yeni başlayan biri olarak F650 ile yatıp kalkıyorum.. Ama daha almadım tabi..2006 model 3.500 Km'de bir tane buldum.. Alayım diyorum.. Amaaaa..Daha ilk motor için de fazla mı gelir diyorum.. Yahu çok kararsız kaldım ben be..Yahu Allah Rızası İçin bir fikir.. Bir destek..
    Aynı soruyu ben de sormuştum ama benim 2 ay ve 1000 km çinli motor tecrübem vardı o zaman Al diyenleri dinledim, mutluyum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kayku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hiç belli olmuyo :D
    aldığım duyumlara göre f650 de rotax motoru varmış öle duydum bazı abiler onu alacağına yamaha tenere al dediler zamanında bana...
    [url] www.myspace.com/kayku34 [url]
    [url] www.herkesdinlesin.com/kayku34 [url]

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Alıntı selimg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :o)) Sanki kendimi görür gibiyim. Fuarda çok daha çapıcı modeller göreceğinden emin ol. Aratırsan bir çoğunun resimleri 2008 modeller konu başlıkları altında yer alıyor. Bu fuar senin fikrini alt üst edebilir gibi geliyor bana
    Hayır.. Ayıp oluyor artık.. Kask aldım, Ceket aldım, Bellik aldım, Bot aldım, Dizlik aldım.. Daha motor yok ortada.. Valla giyip gezeceğim sokaklarda.. Yaya olarak..

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Alıntı kayku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aldığım duyumlara göre f650 de rotax motoru varmış öle duydum bazı abiler onu alacağına yamaha tenere al dediler zamanında bana...
    kardeş tamamen tercih meselesi. eğer beğeniyor isen git ozaman tenere al
    ha bu arada alacağın tenere kaç yaşında ve km de olcak onlarada iyi bak sonra bide f650gs ile kıyasla

Hayır.. Ayıp oluyor artık.. Kask aldım, Ceket aldım, Bellik aldım, Bot aldım, Dizlik aldım.. Daha motor yok ortada.. Valla giyip gezeceğim sokaklarda.. Yaya olarak..
    ana buda benim gibi delirmiş kardeş istersen geçici olarak bi scooter al en ucuzlarından yada vitesli bi makine al gene en ucuzlarından hem f650gs aldığında rahat edersin biraz pratik olur

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Arkadaşlar.. F650 yorumları çok lezzetli geldi bana.. Ben yeni başlayan biri olarak F650 ile yatıp kalkıyorum.. Ama daha almadım tabi..2006 model 3.500 Km'de bir tane buldum.. Alayım diyorum.. Amaaaa..Daha ilk motor için de fazla mı gelir diyorum.. Yahu çok kararsız kaldım ben be..Yahu Allah Rızası İçin bir fikir.. Bir destek..
    motosiklette ayakların yere bastığı müddtçe daha güvendesin.adeta senin 3. ve 4. tekerindir ayakların.f 650 sınıfında en alçak seleye sahiptir.bu da çok önemli bir faktör olsa gerek yeni başlayanlar için.paran varsa ''kimseyi dinleme al'' derim.tanıtım yorumları zaten bu sitede mevcut.

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklette ayakların yere bastığı müddtçe daha güvendesin.adeta senin 3. ve 4. tekerindir ayakların.f 650 sınıfında en alçak seleye sahiptir.bu da çok önemli bir faktör olsa gerek yeni başlayanlar için.paran varsa ''kimseyi dinleme al'' derim.tanıtım yorumları zaten bu sitede mevcut.
    SAĞOL.. VALLA RAHATLADIM.. ALACAĞIM.. KESİN KARAR VERİLMİŞTİR..F 650.. TAMAMDIR BU İŞ..

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Merhaba Üstadlar,

yaklaşık 10100 kmdir cruiser kullanıyorum(her ne kadar çinli de olsa) scooter geçmişim de var. Bu motordan önce. Arkadaşlarla güzel geziler yapıyoruz. Saklı güzellikler, dağ yolları orman, toprak, mıcır şu ana kadar bu tür yollarda çok motor kullandım. Motosikletimin tarzı uymasa da gidiyorum oralara. Son zamanlarda farkettim ki bir seçim yapmalıyım. Ya cruiserla devam edicem asfalt yoldan çıkmicam, ya da enduroya geçip dağın taşın keyfini sürücem. Ben enduroya geçme taraftarı oldum. İşte bu hususta bu olay kafamda dallanıp budaklanıyor. aslında alınabilirlik sıralamasında ilk iki sırada kle500 ve f650 var. Kle500 ü bir kenara bırakalım, F650 ile ilgili sizlere birkaç sorum olacak; Sahibinden.com'daki ilanlara baktığımda, model-fiyat ilişkisinde bir standart yok. Örnek teşkil etmesi için birkaç ilan ekleyeceğim 6000 ytl lik bütçem olduğunu varsayarak;

bu ilanda; 97 model 39000 kmde bir motor var ve fiyatı 5250 ytl

bu ilanda da; 95 model 47000 kmde bir makina var fiyatı 6000 ytl

Bu ilanda ise, 99 model ve 70000 küsür kmde bir makina var 6000 ytl.

Benim merak ettiğim husus şu; Bunları değerlendirirken hangi kriterleri göze almalıyım? Neye göre değerlendirmeliyim? Bir de boyum 170 cm den kısa ama genel anlamda kontrol edebiliyorum bu motoru.Sizden seçim yaparken dikkat etmem gerekenler hususunda yardım istiyorum. Gerçi burada gs modelinden bahsediliyor ama affınıza sığınarak yazdım.

Teşekkürler.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    ARBETUS kardeş bence kimseyi dinleme sen bak motosiklete bin üzerine için ısındımı, kanın kaynadımı, sevdinmi bence al.

benim ilk arabam kazalıydı ama ben çok seviyordum kazalı olduğunu bile bile aldım.

tamamen içimden geldiği şekilde aldım ve aynı şekilde de benden aldılar

Motosikleti
    içim gidiyor abi gördükçe bu makinaları. kir çamur başka hiçbir makinaya böyle yakışmamıştır. Ben binmekten çok silmekten bıktım artık alıcam abi en kısa zamanda enduro alıcam.

teşekkürler.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Arbetus,

GS olmayan modeller yada 2001 mi ne ondan önceki modellerde enjeksiyon yok ve çok yakıyo diye söylenenleri okudumu forumlarda. Yakıt olayını iyi araştır karar verirken bence.

Birde kayınço bikaç sene önce bi ilandaki BMW'ye bakmaya gitmiş. Satıcı dürüst davranıp, motoru yanmış bi şekilde toparlanmış diye itiraf etmiş. Adam itiraf etmese hiç anlaşılmazmış motorun yanmış olması. Eski motorlarda daha da muhtemel bi durum bu bence.
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

Motosikleti
    DISTORTEDMAN, yanık motordan kastın nedir.

isteyen olursa f650 onarım kitapçığı aşağıdaki linkte

BMW_F650_REPAIR_MANUAL

Bir gun tekrar motor alabilecek firsat bulabilirsem tercihimi herhalde tahmin edebiliyorsunuzdur ve tekrardan bu konu hakkinda konusmaya devam edebilirim. Hoscakalin...

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    İmkanım olsa gerçekten almak isterdim. Çok güzel bir makine. Uzun yol için ideal...
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arbetus,

GS olmayan modeller yada 2001 mi ne ondan önceki modellerde enjeksiyon yok ve çok yakıyo diye söylenenleri okudumu forumlarda. Yakıt olayını iyi araştır karar verirken bence.

Birde kayınço bikaç sene önce bi ilandaki BMW'ye bakmaya gitmiş. Satıcı dürüst davranıp, motoru yanmış bi şekilde toparlanmış diye itiraf etmiş. Adam itiraf etmese hiç anlaşılmazmış motorun yanmış olması. Eski motorlarda daha da muhtemel bi durum bu bence.
    Teşekkürler, ben zaten almaaya gidersem şayet ustamla birlikte gidicem. Tanıdık insanlardan almayı tercih edicem tabiiki.

Motosikleti
    Kymco Agility
    Alıntı F650GS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar hepinize tekrar bu konudaki katilimlariniz ve övgüleriniz icin tesekkur etmek istiyorum.

Kisisel sebeplerden dolayi hic satmayacagimi sandigim motorumu satmak istiyorum. Ilgilenen arkadaslar asagidaki linkten gerekli bilgilere ulasabilir.

http://www.sahibinden.com/hic_kazasi...item?keyword=f

3000 den fazla kez okunan bu konu icerisinde eger kafasinda soru isaretleri olan motorseverlere yardimci olabildiysem ne mutlu bana. Umarim bu konu diger F650 GS'ler sayesinde ayakta kalir. Bir gun tekrar motor alabilecek firsat bulabilirsem tercihimi herhalde tahmin edebiliyorsunuzdur ve tekrardan bu konu hakkinda konusmaya devam edebilirim. Hoscakalin...
    Kız gibi makine. Umarım hayırlı bir alıcısı olur.
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    f 650 gs lerin, daha doğrusu şu anda satılan f 650 gs lerin son olduğunu yerine 800 cc olarak yeni f650 gs lerin çift silindirli olarak geleceğini duydum.

ayrıntılı bilgisi olan var mı acaba?

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    Doğru. F800 motoru kullanılıyor, sadece gücü biraz azaltılmış. 798 cc 2 silindir, 71 hp güç, 75nm tork. http://www.bmw-motorrad.com adresinde detaylı bilgi var. Yeni modeller Mart başı gibi Türkiye'de satışa çıkacak.

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Evet, şu andaki sport modeli F 800 st'nin motorunu kullanarak yeni iki enduro modeli çıkartıyor BMW. Biri 80 bg civarı bir güce sahip F 800 Gs, diğeriyse gücü 55 bg civarına düşürülmüş F 650 Gs modeli olucak. İsminde 650 geçmesine rağmen aslında çift silindirli, 800 cc bir motoru olacak, tamamen F 650'nin ününden yararlanmak için yapılan bir uygulama.
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    o halde, şu an piyasadaki f650 gs ler bir anlamda elde patlayacak denilebilir mi?

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Tek silindir motor sevenlerde var. Yeni motorlar gelmeden kıyaslamalarını yapamayız. Hem biri yıllardır denenmiş, hataları düzeltilmiş bir motor, diğeriyse yepyeni daha bebek bir motor. Hem her motorun bir alıcısı vardır, elde patlayan motor olmaz bence
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler