Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

yamaha virago kullanmadığım için bilemem . bi tur viragoya binsem aralarında ne kadar fark olduğunu anlamak için yeterli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    bisan lifan roadstar 250
    Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motorumu alalı 7 gün oldu 120 km yol yapmışım. Zevkle bindiğim bir motor kime gösterdiysem hayran kaldı. Pazar günü motoruma bakım yaptım güzelce yağladım ve temizliğini yaptım. Şu an 100 km de nekadar yaktığını ögrenmeye çalışıyorum. Sınıfının en az yakan motoru olduğunu söylüyor Savaş abi. Alıpta memnun değilim diyenede rastlamadım henüz gerçekten çok güzel bir araç.
    yakıtını benim motora göre söyliyim
    uzun yolda (80-90)arası gidersen 100 km de 2.5-3 litre arası yakıyor şehir içidede 4.5-5 litre arası yakıyor en az 5 kez ölçüm hep aynı değerler çıkıyor
    bizde benimkiyle 4 tane roadstar var hepside aynı yakıyor. Bide far ampulü kesme sorunu başına gelirse bilgin olsun eski model 131 şahinlerin farlarından (yuvarlak farlılar) bitane al 15 20 ytl civarı +5 ytl civalı ampul az bi oynamayla eski farından çok daha güzel oturuyor far yuvasına ama bi oto elektrikcisine taktırırsan daha iyi olur ben kaportacı olduğum için kendim taktım
    bu arada motorun hayırlı olsun kazasız belasız binmen dileğiyle

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Çok teşekkürler. İnternette yaptığım araştırmaya göre 13 lt depo hacmi varmış. Sizin hesabınıza göre şehirler arası yolda 430 küsür km gider, şehir içi 260 km şu an benim km 160 ı buldu ama sanki pek fazla benzinim kalmadı gibi tabi dur kalk çok çalıştım. Daha fazla yakmam normaldir.

Bir depoyu tamamen tüketip tam olarak hem kaç lt aldığını hemde kaç km gittiğini öğrenmek istiyorum bakalım.

Sizin dediğiniz Murat 131 farı olayı benimde aklıma geldi ilk gördüğümde farlar çünki çok benziyor. Tabi boyutlarını bilemediğim için benzerlik yönünden değerlendirdim. Civalı ampul ile gece görüşü orjinal farlarından daha iyimi gösteriyor.

İyi dilekleriniz için ayrıca teşekkürler.
    Tekirdağ-Çorlu

deponun hacmi 10 lt . depoda 1 gram benzin kalmayana kadar kullandım 350 km yol yaptım benzinlikte motoru düz tutuyorum dolum kapağından taşmayacak şekilde silme dolduruyorum tam 10 lt alıyor Ankara da şehiriçi 350 km yol yapıyorum 32 liralık benzinle. uzun yolda hafif motosikletlerde yakıt çok fazla düşmez.

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    bende de keeway var 250 cc 1 depoyla, depomda 9 lt. hiçbir zaman 200 km yi göremedim 350 yapabilem arkadaşı tebrik etmek istiyorum son 150 km yi motoru elinde mi götürüyor acaba
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

Alıntı shadow slx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de keeway var 250 cc 1 depoyla, depomda 9 lt. hiçbir zaman 200 km yi göremedim 350 yapabilem arkadaşı tebrik etmek istiyorum son 150 km yi motoru elinde mi götürüyor acaba
    Ankaraya gel göstereyim.

Motosikleti
    2006 R6
    masraflarımı karşılarsan gelirim
    şaka bi yanada sen ciddisin galiba ama bu pek mümkün görünen bir durum değil o açıdan çook özel bir çaba göstermen lazım birde şehirler arası yolda yapıyor olsanda biraz zor.

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Bisan ın kendi sitesinde de bu motorsiklet için 13 lt depo hacmi gösterilmiş. Acaba yedek depo hacmi de 3 lt mi ? Bu zamana kadar yedek depoyu kullananınız oldumu ?

Supershadow ve roadstar arasında bukadar çok yakıt farkı olduğunu bilmiyordum doğrusu. Roadstar ve başka süpershadow kullanıcısı arkadaşlarda yaktıkları yakıtı yazarlarsa bir nebze daha bilgi sahibi olabiliriz.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    2006 R6
    Bisan ın kendi sitesinde de bu motorsiklet için 13 lt depo hacmi gösterilmiş. Acaba yedek depo hacmi de 3 lt mi ? Bu zamana kadar yedek depoyu kullananınız oldumu ?

Supershadow ve roadstar arasında bukadar çok yakıt farkı olduğunu bilmiyordum doğrusu. Roadstar ve başka süpershadow kullanıcısı arkadaşlarda yaktıkları yakıtı yazarlarsa bir nebze daha bilgi sahibi olabiliriz.
    Şöyle bir durumvar galiba yeni çözdüm olayı ben bizim shadowla roadstar motor olarak aynı fakat depodan kaynaklı olarak bu fark oluşuyor demekki. çünkü bizim supershadowlar 7.5+1.5lt.yedek depoyla toplam 9lt.kapasitesi var.bisanda sizin dediğinize göre 13 lt.depo var onun için ben depo hacimini bilmediğimden kendi depomu baz alarak bisan 350km mümkün değil gitmez dedim ama deposu büyükse tabi iş değişir.ben 9 lt.depomla 200km civarı yol yapıyorum.13 lt'lik deponun 300 km civarı yapması bu şartlarda normal karşılanabilir. Saygılar.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    keeway ıyıde roadstar hıc ıcıme sınmedı cok hafıf motor cruıser motor bıraz agır olacak
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Kanuni Caracal Roadstardan hafif Cruiser ağır olacak diyorsunda Caracal 135 kg Roadstar 145 kg super shadow da roadstarla aynı kg da olması gerekiyor.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    suleyman kardes ben her ıkısıne de bındım ve fabrıkasyon verılere asla ınanmam ısmını vermeyecegımbır motor fırması katalog da 160 sıtesınde 180 kg yazıyordu caracal en az 150 160 kg ben roadstara bındım kus gıbı geldı sen caracala bın oyle yorum yap

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Bu konuyu merak ettiğim için deneme amaçlı kantara çıkacağım bakalım gerçek ağırlığı neymiş. Gerçi benim motorun üstünde birkaç artı aksesuarı var.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    agırlık 10 kg en fazla gelemz bıle ben memnunum motorumdan tıtresım cok az en cok sl 150 de var tıtresım roadstarda ss de fln azdır

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Roadstarda hiç titreşim yaşamadım oyüzden çok memnunum. Başka motorlarda aynadan bakınca arkayı bile göremiyorsun titreşimden :D Ayrıca çok atak bir motor seri bir şekilde hızlanıyor.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    bisan lifan roadstar 250
    anlaşılan yazdıklarımı hiç kimse tam anlayarak okumamış ben 80-90 km arası hızla gidersen 2.5-3 lt arası yakıyor dedim bu hız 120 yi bulursa yakıt 3.5 lt yi geçer inanmayan her iki hızdada ölçer öğrenir ayrıca roadstarın deposu yedekle birlikte 10-11 lt civarı benzin alıyor bide keeway ci arkadaş senin motor kore malı sanırım bizim roadstarlarsa çin malı nekadar aynı motor görünsede aynı değiller. süleyman arkadaşım 131 farı orjinal farından çok daha güzel gösteriyor,ayrıca orjinal farından 1-2 mm kadar küçüktür ama dedimya azbi oynamayla orjinalinden daha güzel oturuyor herkese saygılar

Alıntı shadow slx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir durumvar galiba yeni çözdüm olayı ben bizim shadowla roadstar motor olarak aynı fakat depodan kaynaklı olarak bu fark oluşuyor demekki. çünkü bizim supershadowlar 7.5+1.5lt.yedek depoyla toplam 9lt.kapasitesi var.bisanda sizin dediğinize göre 13 lt.depo var onun için ben depo hacimini bilmediğimden kendi depomu baz alarak bisan 350km mümkün değil gitmez dedim ama deposu büyükse tabi iş değişir.ben 9 lt.depomla 200km civarı yol yapıyorum.13 lt'lik deponun 300 km civarı yapması bu şartlarda normal karşılanabilir. Saygılar.
    Ankarada trafik yollarda kaza olmadığı müddetçe her zaman akıcıdır lamba dışında hiç durmazsın lambalarda azdır tüneller sayesinde.Ankarada şehir içi araç kullanmak istanbuldaki ile çok farklıdır. ortalama 80 - 90 km hızla sürerim. roadstarın deposunun 10 lt olduğuna inanmayan varsa gelsin gözünün önünde depoyu boşaltıp tekrar dolduracağım.
    bisan servisindeki ustada ve servis sahibinide arayıp sorabilirsiniz motorun yakıt tüketimini uzun yolda 85 kuruş yaktığını söylüyorlar.

Ayırca elimdeki Türkçe roadstar kullanma kılavuzunda yakıt deposu kapasitesi 9,5lt olduğu yazıyor. depo kapağına kadar silme doldurunca motoru dik tutup 10 lt alıyor.

Roadstarda hiç titreşim yaşamadım oyüzden çok memnunum. Başka motorlarda aynadan bakınca arkayı bile göremiyorsun titreşimden :D Ayrıca çok atak bir motor seri bir şekilde hızlanıyor.
    85 km hızı geçince aynadan bi bak var mı yok mu titreşim. ilk motorum 1200kmdir kullanıyorum 250 cc yetmiyor artık. ama az yaktığı içinde cazipliğini koruyor.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Benim super shadow bir depo 300 km yapıyor.Sizdekilerde sorun varsa gereksiz sıkıştırıyor olabilirsiniz,buji bitik olabilir,motor bakımsız olabilir,hava filtresi sorunlu olabilir.. vs...
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Alıntı sondurum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    85 km hızı geçince aynadan bi bak var mı yok mu titreşim. ilk motorum 1200kmdir kullanıyorum 250 cc yetmiyor artık. ama az yaktığı içinde cazipliğini koruyor.

Bugün fabrika dönüşü motorumla 100 km hıza ulaştım Tesadüf bu ki sizde bugün bu mesajı atmışsınız aynalardan arkamı çok net görüyordum. 100 km de çok az vibrasyon olduğunu söyleyebilirim. Bu süratte de okadar az vibrasyon normal olsa gerek. Yol müsaitti ama havanın rüzgarlı oluşu daha yüksek hızları denememe izin vermedi.
    Tekirdağ-Çorlu

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    100 km yi gördüğünüzde aniden durmanız gerektiğinde duramazsınız aman dikkat! Geç gitmek hiç gitmemekten iyidir.Bu motorun sağlıklı hızı 70-80 km/h dır. 135 yapabiliyor o ayrı...Arka fren malum kampana ve başarısız sert frende arka savruluyor.Ön tek disk sert frende malum boyun kırıyor.Risk almanın ne gereği var!
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler